ماجرای خیانت چینی‌ها در خشک کردن هورالعظیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۴۳۰۲۸
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
۸۰۹۵
«به دلیل تحریم ها ما نمی توانستیم تجهیزات لازم را برای استخراج نفت وارد کشور کنیم و برای همین هم کار را تحویل چینی ها دادند تا با خشک کردن زمین ها چاه استخراج نفت حفر کنند که همین کار هم نکردند و اطلاعات ما را بردند به عراقی ها دادند و از آنجا شروع به استخراج نفت کردند.»

جماران: دولت سیزدهم مستقر شده است و در روزهای آینده کابینه آن معرفی و شروع به کار خواهد کرد.

با توجه به اولویت مسائل اقتصادی برای مردم، با بهمن آرمان استاد دانشگاه و اقتصاددان درباره وضعیت پیش روی دولت سیزدهم به گفت و گو پرداخته ایم.

آرمان در پاسخ به این سوال که وضعیت پیش روی اقتصاد ایران باتوجه به استقرار دولت جدید را چگونه می بیند، گفت: شرایط فعلی و میزان حضور میزان در انتخابات ریاست جمهوری که اندک بود عملا نشان دهنده این است که مردم از شرایط فعلی اقتصاد کشور ناراضی هستند چراکه نرخ بیکاری بالا است، سن ازدواج افزایش و میزان موالید 20 درصد کاهش پیدا کرده و همه این ها به علاوه افزایش بزهکاری های ناشی از فقر است.

ماجرای خیانت چینی‌ها در خشک کردن هورالعظیم

وی بابیان اینکه آمار سرقت آنقدر بالا می رود که آینه یا چراغ یک خودرو هم به سرقت می شود، گفت: کافی است به میدان های بزرگ شهرها سر بزنیم و می بینیم که افراد زیادی منتظر کار هستند اما کاری پیدا نمی کنند. من به عنوان یک اقتصاددان بررسی های میدانی انجام می دهم و با افرادی مواجه شد که از روستاهای شمال خراسان، لرستان و ... به تهران می ایند برای لقمه ای نان و می گفتند چندروز است کار پیدا نمی کنیم.

آرمان در ادامه گفت: من شخصا باورم این است که آقای رییسی نقطه نظرات نویی را مطرح کردند به طوری که در مناظرات انتخاباتی و نشست مطبوعاتی خود سخانی مبنی بر ادامه رفتارهای پوپولیستی گذشته مطرح نکرد و از سوی دیگر وعده های نشدنی هم از سوی ایشان شنیده نشد. دو نکته مهم از سوی رییس جمهور جدید شنیده شد که یکی تعلق گرفتن یارانه به تولید و دیگری کاهش مالیات بخش تولید به 10 درصد و افزایش مالیات بر سوداگری و بخش غیر مولد بود.

آقای رییسی باید فضا را باز کند و اجازه دهند تکنوکرات ها در ساختار قدرت حضور داشته باشند و همانطور که آقای هاشمی گفت من خودم به قدر کافی سیاسی هستم و وزرای من سد، راه آهن، فولاد و سیمان بسازند.اگر دردهه 70 تورم وجود داشت اما اشتغال زایی هم بود، به این دلیل بود که تکنوکرات ها در امور حضور داشتند.

چینی ها بعد از خشک کردن هورالعظیم نفت ایران را استخراج نکردند!

این استاد دانشگاه گفت: بخشی از این مشکل هایی که ما داریم سرچشمه شان سوء مدیریت است. دیدیم که اعتراضات مردم از خوزستان آغاز شد درحالیکه این استان ثروتمند ترین استان کشور است چراکه سهم آن از تولید ناخالص حدود 12.5 درصد است.

سوال اینجا است چرا اعتراضات در استانی که 90 درصد نفت کشور را تولید می کند و دومین قطب تولید فولاد است با وجود رودخانه های بزرگ دز و کرخه رخ داده است؟

آیا با روش های نوین آبیاری مانند آبیاری زیر سطحی که مصرف آّب را تا حدود 50 درصد و برداشت محصول را 45 درصد بیشتر می کند، باید شاهد لنگ ماندن مردم خوزستان برای چندمتر مکعب آب باشیم؟ خانم ابتکار رسما می گوید خشک شدن هورالعظیم به خاطر تصمیمات سیاسی و امنیتی بوده نه تغییرات اقلیمی.

سال هاپیش به مناطق غرب کارون که حوزه های مشترک نفتی ما با عراق است می دیدم تعداد زیادی کامیون پر از خاک در آن مناطق تردد می کنند. وقتی علت آن را پرسیدم گفتند این کامیون ها به این خاطر می روند که هوزالعظیم را خشک کنند تا نفت از آنجا استخراج کنند.

در خلیج مکزیک برای رسیدن به کفت دریا باید 2500 متر پایین بروند تا حفاری کنند و ما در مناطق خلیج فارس درحال استخراج نفت هستیم. چه دلیلی دارد هورالعظیم را برای استخراج نفت خشک کنیم؟ اکنون اطلاعاتی به دست می رسد که به دلیل تحریم ها ما نمی توانستیم تجهیزات لازم را برای استخراج نفت وارد کشور کنیم و برای همین هم کار را تحویل چینی ها دادند تا با خشک کردن زمین ها چاه استخراج نفت حفر کنند که همین کار هم نکردند و اطلاعات ما را بردند به عراقی ها دادند و از آنجا شروع به استخراج نفت کردند.

ماجرای خیانت چینی‌ها در خشک کردن هورالعظیم

جمعیت ساکن در ایران 70 میلیون نفر است

این اقتصاد دان با بیا اینکه اگر ما نخواهیم واقعیات را درک کنیم با بحران بیشتری روبرو خواهیم شد گفت: من فکر می کنم کمبود مرغ یک زنگ خطر بزرگی را به صدا آورد. در جریان گران شدن قیمت مرغ ما مجبور به اعتراف این موضوع شدیم که 85 درصد نهاده های دامی وارداتی است. تاکی میخواهیم نفت بفروشیم و گندم و دانه روغنی وارد کنیم؟

شاید برای مردم ایران تعجب آور باشد اگر من اینجا بگویم ایران علی رغم جمعیت ساکنش چیزی حدود 70 میلیون بیشتر نیست زیرا طبق آمار رسمی صندوق بین المللی پول سالانه 500 هزار نفر از کشور ما مهاجرت می کنند. مرکز آمار ایران در سال 1398 این رقم را 700 هزار عنوان کرد. همین کشور پنجمین وارد کننده جو، وارد کننده بزرگ روغن خام نباتی و یکی از بزرگترین واردکننده های ذرت در جهان است. ادامه وضع موجود برای هرکسی که می خواهد قدرت را در اختیار داشته باشد با روش های فعلی امکان پذیر نیست.

مشکلات سرراه دولت قابل حل شدن هستند

بهمن آرمان با اشاره به اینکه اقتصاد یک کشور زمانی ضعیف می شود ابتدایی ترین واکنشی که که می توان شاهدش بود کاهش ارزش پول ملی است، بیان کرد: کاهش ارزش پول ملی به خودی خود یک پدیده منفی نیست برای مثال آمریکایی ها که از نظر اقتصادی شرایط خوبی قرار دارند توانسته است با یک رشد 6 درصدی به پیش از بحران کرونا برگردد. طبیعتا در چنین شرایطی باید ارزش دلار در بازارهای جهانی بالا برود اما چنین اتفاقی نیفتاده است چراکه آمریکایی ها می دانند افزایش نرخ دلار باعث ارزان شدن واردات و سخت شدن صادرات خواهد شد.

ما بخاطر سیاست های اشتباه یه صورت مصنوعی و برای یک مدت زمان طولانی ارزش ریال را بالا گرفتیم در نتیجه واردات هر کالایی در ایران توجیه داشت و صادرات کالا توجیهی نداشت اما همین چندسال که ما به سمت واقعی شدن نرخ ارز حرکت کردیم دیگر واردات برخی کالاها مقرون به صرفه نیست و صادرات کشور دچار جهش شده است.الان شاهد آن هستیم که تبدیل به تنها کشوری شدیم در غرب آسیا که می توانیم مانیتور تلویزیون تولید کنیم. در اقتصادهای بزرگتر از ما مانند ترکیه و عربستان هم چنین اتفاقی رخ نداده است.

در چنین شرایطی یک مقدار زیادی از کاهش ارزش پول ملی ما نشان دهنده بازگشت به واقعیت ها بود یعنی نرخی که ما داشتیم مصنوعی بود چراکه دلالی و واردات را توجیه می کرد لذا آنچه که رخ داد اتفاقی میمون بود ولی آنچه که باعث شد ما نتوانیم از این ابزار استفاده کنیم به خاطر سوء مدیریت ها و شبکه های مافیایی است که مبارزه با آنها کار ساده ای نیست البته ما هنور به آن مرحله نرسیدیم که مافیاها در کشور ما تصمیم گیرنده نهایی باشند بنابراین با یک مقداری سخت گیری و مقررات زدایی می توان این کار را کرد.

من در دوران سازندگی معاون بورس تهران بودم، می توانم درباره این قضاوت کنم که دست هایی در کار است که برخی ها منافع خود را در رانت ها دنبال می کنند اما از طرفی شاهدیم که آقای رییسی گفت می خواهیم به بورس عمق ببخشیم و سرمایه ها را به بخش تولید ببریم. بعید می دانم بتوانیم باز به فروش 4.2 میلیون بشکه ای نفت برسیم، بنابراین اتکای ما بایستی به مردم باشد و پول مردم را تولید ببریم. این نشان می دهد سیاست های اعمال شده در وزارت اقتصاد باید تغییرات عمده ای پیدا کنند و بورس را اصلاح کنیم.

ماجرای خیانت چینی‌ها در خشک کردن هورالعظیم

با این اقدامات مشکلات سرراه قابل حل شدن هستند اما نه به دست افرادی که بینش کافی ندارند یا نفت پرست هستند. من معتقدم می شود کارهایی کرد. ما دیر یا زود ناچار به انجام مذاکره با قدرت های بزرگ خواهیم شد.

در منطقه پر آشوب ما افغانستان و پاکستان در شرایط مناسبی قرار ندارند و همسایگان غربی ما در صورت تداوم محدودیت های ناشی از کرونا به یک کانون ناآرام دیگر تبدیل شوند.

ایران دارای پتانسیل هایی است که در راه درست می توان از آنها استفاده کرد.ما انتظار داریم دولت جدید سیاست های جاری در جهان را که مبتنی بر تولید هستند را در دستور کار خود قرار دهند. کارها دشوار است و نباید انتظار معجزه داشته باشیم ولی در نهایت این را هم باید بپذیریم که ما تا ابد نمی توانیم ارتباط خود را با جهان قطع کنیم. ما باید به تکنولوژی روز و بازارهای جهانی دسترسی داشته باشیم. این اتکای ما به شرق نشان داد که این درجه اطمینان به آنها کافی است. روس ها حتی در قضیه واکسن هم به تعهدات خود پایبند نبودند.

افزایش قیمت بنزین آزاد راه حلی برای جبران کسری بودجه

بهمن آرمان با اشاره به نامه خود به رییس جمهور جدید، گفت: من یک پیشنهاد کوچک به آقای رییسی دادم مبنی بر اینکه قیمت بنزین آزاد به 4 هزار تومان برسد. هیچ اتفاقی نمی افتد و پیامد تورمی هم نخواهد داشت و در عین حال 14.6 هزار میلیارد تومان درآمد کسب خواهید کرد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان اقتصادی درخصوص بار تورمی افزایش نرخ بنزین و بروز نارضایتی مردمی در پی اتخاذ چنین تصمیماتی، گفت: بر این باور هستم این تصمیم پیامدهای تورمی نخواهند داشت چرا که بنزین آزاد را معمولا کسانی استفاده می کنند که دارای توان مالی هستند. همین الان ما شاهد آن هستیم بدون آنکه بنزین گران شده باشد، قیمت کرایه تاکسی شدیدا بالا رفته است. بنابراین ما ناچاریم حقیقت را بپذیریم و حقیقت این نیست ما بنزین را به صورتی که هزینه حمل خود را تامین نمی کند، به دست مردم برسانیم.

عوارض ادامه اینکار به شکل تورم دامن مردم را می گیرد چرا که منجر به کسری بوده می شود.

افزایش قیمت سهام شرکت ها منطقی نیست

آرمان که در سال های دور معاون سازمان بورس و اوراق بهادار بوده است، در گفت و گو با خبرنگار جی پلاس می گوید: افزایش قیمت های جدید در بورس که در حال رخ دادن است را چندان منطقی نمی دانم. واقعیت این است که چرخ اقتصاد باید بچرخد تا چرخ بورس هم بچرخد و ما در حال حاضر این را نمی توانیم مشاهده کنیم. تولید فولاد، سیمان و بسیاری از کالاهای دیگر که شرکت های تولیدکننده آنها در بورس حضور دارند کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی چطور می توان انتظار داشت که افزایش قسمت سهام در بورس را روندی طبیعی، منطقی و علمی بدانیم؟ خاطرنشان کرد: من اعتقاد ندارم این روند طبیعی باشد.

این اقتصاددان در پایان گفت: عده ای عنوان می کنند افزایش قیمت ها در بورس متاثر از افزایش نرخ تورم است که بعید می دانم چنین تصوری درست باشد. در حال حاضر ما چیزی حدود 14 هزار مگاوات کمبود نیروی برق داریم. پیامدهای خاموشی های اخیر در ماه های آینده خود را نشان می دهد.

در شرایط فعلی اگر ما بیاییم یک شرکت سهامی عام را تاسیس کنیم و یک نیروگاه برق بسازیم که برق شما قطع نشود، آیا مردم استقبال نمی کنند؟ ما الان چاره ای نداریم جز اینکه آب دریا را شیرین کنیم و به فلات مرکزی ایران بفرستیم. خوب اگر به مردم ساکن این مناطق بگوییم ارزش اموال شما تا زمانی برقرار است که آب وجود داشته باشد. آیا آنها حاضر نخواهند شد سهامی شرکتی را بخرند و با آن یک آب شیرین کن در کنار دریا تاسیس کنند تا آب مورد نیازشان تامین شود؟

انتشار یافته: 46
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
19:21 - 1400/05/16
خداروشکر به ملت که چیزی نمی رسه دم چینیهاگرم دم روسها گرم دم عراقیا گرم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
چرا همون موقع افاضه كلام نفرموديد جناب اقتصاددان ؟!
چون منافع شغليتون به خطر ميافتاد ؟
الان چي عوض شده ؟ يه نفر كه از مريخ اومده و سوپرمنه ؟ تا حالا كجا بوده كه از هيچي خبر نداره ؟
اكه شما اين اطلاعات رو دارين ايشون كه بايد جند برابر شما بدون !!!!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
دم کی گرم ؟تالاب خشک شده
بد
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
دم روس و چین .و عراق گرم. اما

مرگ بر امریکای جهانخوار. خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
19:22 - 1400/05/16
آبهای جاری در خوزستان به دلیل خشکسالی از سرچشمه به پایین نیامده، بعد چینی ها چطور هورالعظیم را خشک کردند؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
تالاب رو چندساله خشک کردن
Iran (Islamic Republic of)
19:23 - 1400/05/16
خودشون خشک کردن میخان بنداز گردن چین
امریکا کم بود چین هم اضافه شو
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
تازه با این تفاسیر باهاشون قرارداد پشت پرده ۲۵ ساله بستن ،. از ماست که برماست ....
Iran (Islamic Republic of)
19:27 - 1400/05/16
برادر من با ماشین شخصی مسافرکشی می کنه
از بنزین آزاد هم استفاده می کنه
همیشه هم دستش خالیه
پس نمیشه گفت هرکسی بنزین آزاد میزنه، پولداره
Iran (Islamic Republic of)
19:29 - 1400/05/16
کمونیست جماعت ذات ندارد
Iran (Islamic Republic of)
19:34 - 1400/05/16
چرا اين تحلیل ها زمان روحانی گفته نمی شد؟
Iran (Islamic Republic of)
19:37 - 1400/05/16
کشور دوست و برادر است دیگر
Germany
19:38 - 1400/05/16
همه این سخنان نتیجه این بود که بنزین گران بشه
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
19:41 - 1400/05/16
مرگ بر چین و روسیه و عاملانشان
پاسخ ها
بدون نام
Czechia
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
امریکا رو کشتید. حداقل به روس و چین رحم کنید
خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
19:41 - 1400/05/16
انشالا که از تجربیات شما استفاده کنند واقعا باید صبر کرد یک شبه که نمیشود این همه مشکل را بر طرف کرد جالب بود
Iran (Islamic Republic of)
19:42 - 1400/05/16
همون مافیا ها که گفتید باید آرو م آروم کنترل بشن با مدیریت درست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
اونوقت كي بايد مافيا رو كنترل كنه ؟! مافياترا ؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
19:47 - 1400/05/16
سال ۹۲ب همه مسئولین وقت نامه نوشتم باید قیمت بنزین افزایش پیدا کندودلار۷هزارتومان شود بشرط رعایت چند موضوع که یکی اختصاص سهمیه بنزین ب همه بجای یارانه بود ویکی ارجنهادن ب تولید و تولیدکننده ومسائل دیگر من بی سواد که اینها را میدانم کجای کار میلنگد که دانشمندان و نخبگان در این مملکت بکار گرفته نمی‌شوند و ازدانش ونظرشان هم استفاده نمی کنند
Iran (Islamic Republic of)
19:51 - 1400/05/16
لعنت برچین منشا کروناوبدبختی های دنیا
Iran (Islamic Republic of)
19:52 - 1400/05/16
چین وروسیه دارن ایران روبیچاره میکنن
Iran (Islamic Republic of)
19:56 - 1400/05/16
تا سیاست ما وابسته به میدان هستش وضع اقتصادی هرروز بدتر میشه
Iran (Islamic Republic of)
20:05 - 1400/05/16
تا حدود زیادی نظراتشون درست بود . جز در مورد افزایش قیمت بنزین . به هیچ عنوان عواقب اون رو درست تشریح نکردند .
Iran (Islamic Republic of)
20:07 - 1400/05/16
واقعا چه مملکتی درست کردید،خجالت نمیکشید
Iran (Islamic Republic of)
20:14 - 1400/05/16
حالا این همه جا برا حفاری ونفت هست مثلا در هور العظیم برداشت نفت نمیشد چه اتفاقی می افتاد برای آیندگان چیزی نذارید همه رو برداشت کنید مفت بدید بیگانگان
Iran (Islamic Republic of)
20:20 - 1400/05/16
کشور برادر کمونیست چین
Iran (Islamic Republic of)
20:30 - 1400/05/16
وای بر شما که به کشورهای کمونیستی اعتماد میکنید
Iran (Islamic Republic of)
20:38 - 1400/05/16
دست همگی یه جا و کلی درد بگیره
Iran (Islamic Republic of)
21:00 - 1400/05/16
بنده کارگرم موتورمدل پایین دارم کارت سوختش راسوزاندن همیشه بنزین آزادمیزنم کارهم نیست کارگرروزمزدهستم این آقاازوضع مالی خودش این پیشنهادراداده.....
Iran (Islamic Republic of)
21:05 - 1400/05/16
خودتون کشور و دو دستی تقدیمشون کردین دیگه
Iran (Islamic Republic of)
21:20 - 1400/05/16
چرانمیگین صدهامیلیارددلارباملیونهاشغلایران ایرانیحقشبه خودشونون نمیدین به دههاملیون افغانی میدین این موجب بی ارزشی پول تورم گرانی فلاکت ۷جهان شده
Iran (Islamic Republic of)
21:32 - 1400/05/16
هور خشک شود برای کشاورزی مساعد میشود .
Iran (Islamic Republic of)
23:00 - 1400/05/16
کی که به این کشور وملت خیانت نکرده
Iran (Islamic Republic of)
23:44 - 1400/05/16
از این حرفهای خاله رنگی زیاد گفته میشود آیا این آقا اصلا میدانند مردم چقدر درآمد دارند فقط هر کی میآید بخاطر خودشیرینی دم از مردم نیاز به قیم ندارد
Iran (Islamic Republic of)
23:45 - 1400/05/16
نادانهای قبلی هم مگفتند اثار تورمی ندارد ولی دیدید چه شد امثال شما هستند که ملت ودولت را به بایمدهند
Iran (Islamic Republic of)
00:06 - 1400/05/17
این آقا هم یه خیانت کار به مردم است اطلاعات زیادی هست که برای تقویت خود و ضربه زدن به دیگران استفاده می کنه
Iran (Islamic Republic of)
01:29 - 1400/05/17
خدا وكيله اين خودش هم نفهميد چي گفت يه مشت دري وري
Iran (Islamic Republic of)
04:24 - 1400/05/17
یه زمان هر چی میشد میگفتن کار آمریکاست . الان هم شده چین
Iran (Islamic Republic of)
05:55 - 1400/05/17
چرا چین مگر از طرف خودمان کسی نبوده مشکل از خودمان هست
Iran (Islamic Republic of)
07:51 - 1400/05/17
حرفهایت قشنگه !
اجرا کننده حوصله نداره .
میشه راحت تر پول درآورد!
متأسفانه حرف خیلی از مردم و جوانان شده .
واسه بی سوادهای زحمت کش هم درامد خوب در نظر بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
09:38 - 1400/05/17
به حرف هیچکدوم شماها اعتقادی نداریم،اگر شما مدیران خوب بودید به این فلاکت نمی افتادیم آقای مسئول بورس در دولت سازندگی !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
ادیب_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
ادیب_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کالازم_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر