طرح جنجالی مجلس در تاریکی باقی ماند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۴۴۰۴۳
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۶
۱۲۲۴
روز گذشته طرح «لغو بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی ذیل اصل85 قانون اساسی» به رأی نمایندگان گذاشته شد. این طرح در جلسه غیرعلنی صبح مجلس، اکثریت آرای نمایندگان را به‌دست آورده بود، اما در جلسه علنی نتوانست این اکثریت را حفظ کند. به این ترتیب، طرح صیانت در کمیسیون ویژه مجلس بررسی و به احتمال زیاد تصویب خواهد شد.

همشهری: روز گذشته طرح «لغو بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی ذیل اصل85 قانون اساسی» به رأی نمایندگان گذاشته شد. این طرح در جلسه غیرعلنی صبح مجلس، اکثریت آرای نمایندگان را به‌دست آورده بود، اما در جلسه علنی نتوانست این اکثریت را حفظ کند. به این ترتیب، طرح صیانت در کمیسیون ویژه مجلس بررسی و به احتمال زیاد تصویب خواهد شد.

طرح جنجالی مجلس در تاریکی باقی ماند

طی هفته‌های اخیر، بسیاری از کاربران، کارشناسان، بازیگران حوزه فناوری و کسب‌وکارهای دیجیتال و همچنین بخشی از نمایندگان مجلس در مورد طرح صیانت اظهارنظر و درخواست‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و آن را ناکارآمد دانستند. با این حال، دیروز در صحن علنی، نمایندگان مجلس با 130رأی تصمیم گرفتند که طرح صیانت به دور از چشم مردم و نمایندگان آنها در کمیسیون، بررسی و تصویب شود. این در حالی است که هنوز می‌توان به مسکوت‌ماندن این طرح با استفاده از ظرفیت‌های قانونی امیدوار بود. همچنین تعامل دولت جدید و مجلس، روزنه امید دیگری است تا موضوع، طی لایحه‌ای از سوی دولت تدوین و به مجلس ارسال شود.

طرحی در تاریکی

مجتبی توانگر، نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس که از ابتدا مخالفت خود را با طرح صیانت اعلام کرده بود، روز گذشته در صحن علنی مجلس، حتی اجرای میان‌مدت این طرح را زیانبار دانست و از بررسی چنین طرح مهمی در «تاریکخانه» انتقاد کرد. توانگر با اشاره به اینکه طرح موجود به اعتمادسازی میان مردم و نظام و تقویت اعتماد‌به‌نفس جامعه کمکی نمی‌کند، ادامه داد: «این طرح بیش از آنکه بر توسعه فناوری بومی تأکید داشته باشد، به محدودیت، نفی و مانع‌تراشی برای کاربران و کسب‌وکارها پرداخته است.» رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس این طرح را در مواردی تشدیدکننده تحریم‌ها و محدودیت‌ها دانست و هشدار داد که «مردم نسبت به هر تصمیمی که ثبات دسترسی به فضای مجازی را تهدید کند، حسی توأم با ترس، خشم و انزجار دارند».

به‌گفته توانگر، «برخی از مواد این طرح چنان خام است که به‌تنهایی برای ایجاد اختلال در سازوکارهای فضای مجازی کشور کافی است». حامیان طرح پیش از این بارها این طرح را مورد حمایت حاکمیت و شورای‌عالی فضای مجازی خوانده‌اند. توانگر روز گذشته گفت: «در جلسه غیرعلنی همکاران گفتند که شورای‌عالی فضای مجازی موافق این طرح است. ما از شورا پرسیدیم و آن را تأیید نکردند.»

نسبت‌دادن مخالفان به دشمنان

رضا تقی‌پور انوری، نماینده مردم تهران و وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات که سخنان او در مورد کافی‌بودن سرعت 128کیلوبیتی اینترنت، این روزها در فضای مجازی به کرات شنیده و مشاهده می‌شود، روز گذشته در مجلس با لغو بررسی این طرح طبق اصل‌85 مخالفت کرد و جریانی که در فضای مجازی در مخالفت با این طرح به راه افتاده را بازی دشمنان دانست.

تقی‌پور در حالی طرح موضوع پنهانکاری در این طرح را توهین می‌داند که برخی از نمایندگان مجلس و همکاران خود را به این دلیل که اصل طرح صیانت را زیر سؤال می‌برند، متهم به همسویی با دشمنان انقلاب اسلامی کرد.

این نماینده در حالی از 8سال خیانت در فضای مجازی کشور و در اختیار دشمن قرار‌دادن آن سخن‌ گفت که امروز شاهد پوشش تقریبا 100درصدی اینترنت در کل کشور هستیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2