اسکوچیچ: از موقعیت‌های کثیف خوشم نمی‌آید
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۴۵۴۵
۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳
۱۲۵۵
سرمربی تیم ملی ایران درباره انتظاراتش از بازیکنان و تفکری که برای ادامه بازی‌ها دارند، صحبت کرد.

ورزش سه: سرمربی تیم ملی ایران درباره انتظاراتش از بازیکنان و تفکری که برای ادامه بازی‌ها دارند، صحبت کرد.

دراگان اسکوچیچ در حال برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی مناسب و حضور پُرقدرت تیم ملی ایران در رقابت‌های مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ است و در همین راستا اظهاراتی داشته که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

* از کارهایی که تا الان انجام شده رضایت دارید؟

بله، اما همیشه جا برای پیشرفت هست و می‌توان کارها را به شکل بهتری انجام داد. تنها این مهم است که در باد پیروزی‌ها نخوابیم، بلکه مشکلات را شناسایی و برای رفع‌شان اقدام کنیم. گاهی نمی‌توان در هر شرایطی بهترین راه‌حلِ ممکن را پیدا کرد و البته گاهی اوقات خودم هم رضایتی از انتخاب «راه‌حل‌های به‌اصطلاح راضی‌کننده» ندارم. با این همه، ما توانستیم ورق را برگردانیم و سازوکارهای منفی و روند ناکامی‌ها را معکوس کنیم و به نوار پیروزی‌ها بازگردیم، بنابراین جایی برای منفی‌نگری وجود ندارد. باید با هیجانات مثبت روی چالش‌های پیش‌رو تمرکز کنیم.

* آیا بازیکنانی که در باشگاه‌هایشان بازی نمی‌کنند، اما پیشتر عضوی از تیم ملی بوده‌اند، شانسی برای حضور مجدد خواهند داشت؟

بدون شک مهم‌ترین ملاک برای من ارزیابیِ عملکرد کنونی است و این نکته بسیار حائز اهمیت است که بازیکنان در حال حاضر در بالاترین سطح رقابتی باشند، اما از آنجا که با مشکل برای انتخاب بازیکنانی با خصوصیات مشابه در بعضی پست‌ها مواجه هستیم، ممکن است استثناهایی قائل شویم ولی از اینها گذشته، به دنبال راه‌حل‌های سازش‌کارانه نخواهیم بود.

* بازیکنان بااستعداد را ترجیح می‌دهید یا بازیکنان باانضباط؟

هر تیمی به هر دو سبک بازیکن نیاز دارد. بازیکنانی ازخودگذشته که به نیازِ تیم فکر می‌کنند و البته بازیکنانی که استعدادی فوق‌العاده دارند و با غریزه بازی می‌کنند. من به بازیکنانی نیاز دارم که در تمام مواقع می‌خواهند در زمین کمک کنند.

*آیا ایده بازی‌تان را متناسب با بازیکنانی که در اختیار دارید دستخوش تغییر می‌کنید؟

اگر کوتاه بگویم، خیر. همیشه باید به دنبال توازنی میان ایده و بازیکنان بود و هر دو موضوع را مدنظر قرار داد. تطبیق ایده‌ها با بازیکنان در طولانی‌مدت به آشفتگی منجر می‌شود.

* بازیکنان جوان یا باتجربه؟

بهترین بازیکنان. یعنی بازیکن جوانی که جسارت انجام کارهای بزرگ را دارد و بازیکن باتجربه‌ای که تلاش و مشارکت بسیار بالایی دارد، می‌داند چطور باید منیّت و غرورش را مدیریت کند، تنها به موفقیت‌های گذشته‌اش قناعت نمی‌کند و همواره به دنبال اثبات شایستگی‌هایش است.

* شما از آن دسته مربیانی هستید که فاصله‌شان را با بازیکنان حفظ می‌کنند یا مربی‌ای که ارتباطی تنگاتنگ با آنها دارد؟

همیشه دوست دارم ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ با بازیکنانم داشته باشم. اما وظیفه سرمربی این است که حد و مرزها را مشخص کند، و تنها زمانی واکنش نشان دهد که بازیکنان خطوط قرمز را رد می‌کنند یا حد و مرزها را نادیده می‌گیرند. بازیکنان هم باید تمام فکر و ذکرشان روی نقش و مسئولیت خودشان باشد و اجازه دهند سرمربی مسائل حاشیه‌ای پیرامون تیم را تحت نظارت و مدیریت قرار دهد.

* چطور بازیکنانی که از باشگاه‌های مختلف می‌آیند را هماهنگ می‌کنید؟

نمی‌توان از محرکی یکسان برای همه بازیکنان استفاده کرد، چراکه آنها از باشگاه‌هایی مختلف و با محرک‌هایی متفاوت می‌آیند. اما محرک‌هایی که به بازیکنان داده می‌شود باید همگرا و همسو با یکدیگر باشند. همگرایی و همسویی هم باید در راستای ایده‌ بازی و متناسب با حریف و با سناریوهایی باشد که در بازی ممکن است اتفاق بیفتند.

* چه چیزِ مربوط به فوتبال را دوست ندارید؟

از موقعیت‌های کثیف و آب گل‌آلود خوشم نمی‌آید. اخلاقیات و حرفه‌ای‌گری باید بالاتر از هر موضوع دیگری قرار بگیرد، خصوصاً در موقیعت‌های ملتهب به لحاظ احساسی و هیجانی. البته این موضوع هم که بازیکنانِ نسل‌ جدید توجهی بیش‌ازحد به شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و دچار نوعی تکبر بیجا و خودبزرگ‌بینی می‌شوند، دوست ندارم. دلم می‌خواهد بازیکنان هر روز تمرکزی بالاتر روی خود و بازی‌شان داشته باشند، یعنی خودشان را تنها با خودشان در گذشته قیاس کنند، نه با دیگران.

* مهم‌ترین عامل برای موفقیت این تیم از نظر شما چیست؟

شور و اشتیاق. هیچ کارِ خارق‌العاده‌ای هرگز بدون شور و اشتیاق اتفاق نیفتاده است. در ورزش، بسیار دیده‌ایم کسی که پشتکار و تلاش بیشتری داشته پیروز شده، نه لزوماً کسی که بهتر بوده است. خیلی از اوقات تیمی که به لحاظ ذهنی قوی‌تر بوده و سطح فنی و مهارتی بالاتری نداشته، برنده بازی شده است. این موضوع مهمی است که خودمان را دست‌بالا نگیریم، اما مهم‌تر از آن این است که خودمان را بی‌دلیل دست‌کم نگیریم.

* ارتباط بین افکار عمومی و تیم ملی چه سهمی در موفقیت دارد؟

سهمی بی‌نهایت مهم. من به دنبال ایجاد هم‌‌افزایی عالی میان محیط و تیم هستم. از این ماجرا به خوبی آگاهم که هواداران دوست دارند نماینده‌ای شایسته برایشان باشیم. این موضوع مسئولیتی خطیر و وظیفه‌ای بزرگ بر دوش تمامی ما در تیم ملی است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر