اسکوچیچ: تکبر بازیکنان نسل جدید را دوست ندارم
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۴۷۹۷
۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۹
۶۳۸
دراگان اسکوچیچ در حال برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی مناسب و حضور پرقدرت تیم ملی ایران در رقابت‌های مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ است و در همین راستا صحبت‌های جدیدی نیز انجام داده است.

ایران ورزشی: دراگان اسکوچیچ در حال برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی مناسب و حضور پرقدرت تیم ملی ایران در رقابت‌های مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ است و در همین راستا صحبت‌های جدیدی نیز انجام داده است. صحبت‌هایی که می‌تواند شرایط تیم ملی را برای علاقه‌مندان به فوتبال تشریح کند. به نظر می‌رسد اسکوچیچ با تمام توان فعالیت می‌کند تا تیم ملی را برای حضور در مرحله مقدماتی جام جهانی2022 آماده کند.

از کارهایی که تا الان انجام شده رضایت دارید؟

بله اما همیشه جا برای پیشرفت هست و می‌توان کارها را به شکل بهتری انجام داد. تنها این مهم است که در باد پیروزی‌ها نخوابیم، بلکه مشکلات را شناسایی و برای رفع‌شان اقدام کنیم. گاهی نمی‌توان در هر شرایطی بهترین راه‌حلِ ممکن را پیدا کرد و البته گاهی اوقات خودم هم رضایتی از انتخاب «راه‌حل‌های به‌ اصطلاح راضی‌کننده» ندارم. با این همه، ما توانستیم ورق را برگردانیم و ساز و کارهای منفی و روند ناکامی‌ها را معکوس کنیم و به نوار پیروزی‌ها بازگردیم، بنابراین جایی برای منفی‌نگری وجود ندارد. باید با هیجانات مثبت روی چالش‌های پیش‌رو تمرکز کنیم.

آیا بازیکنانی که در باشگاه‌های‌شان بازی نمی‌کنند اما پیش‌تر عضوی از تیم ملی بوده‌اند، شانسی برای حضور مجدد خواهند داشت؟

بدون شک مهم‌ترین ملاک برای من ارزیابی عملکرد کنونی است و این نکته بسیار حائز اهمیت است که بازیکنان در حال حاضر در بالاترین سطح رقابتی باشند اما از آنجا که با مشکل برای انتخاب بازیکنانی با خصوصیات مشابه در بعضی پست‌ها مواجه هستیم، ممکن است استثناهایی قائل شویم ولی از اینها گذشته، به دنبال راه‌حل‌های سازش‌کارانه نخواهیم بود.

بازیکنان بااستعداد را ترجیح می‌دهید یا بازیکنان باانضباط؟

هر تیمی به هر دو سبک بازیکن نیاز دارد. بازیکنانی از خودگذشته که به نیازِ تیم فکر می‌کنند و البته بازیکنانی که استعدادی فوق‌العاده دارند و با غریزه بازی می‌کنند. من به بازیکنانی نیاز دارم که در تمام مواقع می‌خواهند در زمین کمک کنند.

آیا ایده بازی‌تان را متناسب با بازیکنانی که در اختیار دارید دستخوش تغییر می‌کنید؟

اگر کوتاه بگویم، خیر. همیشه باید به دنبال توازنی میان ایده و بازیکنان بود و هر دو موضوع را مدنظر قرار داد. تطبیق ایده‌ها با بازیکنان در طولانی‌مدت به آشفتگی منجر می‌شود.

بازیکنان جوان یا باتجربه؟ کدامیک را می‌پسندید؟

بهترین بازیکنان. یعنی بازیکن جوانی که جسارت انجام کارهای بزرگ را دارد و بازیکن باتجربه‌ای که تلاش و مشارکت بسیار بالایی دارد و می‌داند چطور باید منیت و غرورش را مدیریت کند، تنها به موفقیت‌های گذشته‌اش قناعت نمی‌کند و همواره به دنبال اثبات شایستگی‌هایش است.

شما از آن دسته مربیانی هستید که فاصله‌شان را با بازیکنان حفظ می‌کنند یا مربی‌ای که ارتباطی تنگاتنگ با آنها دارد؟

همیشه دوست دارم ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ با بازیکنانم داشته باشم اما وظیفه سرمربی این است که حد و مرزها را مشخص کند و تنها زمانی واکنش نشان بدهد که بازیکنان خطوط قرمز را رد می‌کنند یا حد و مرزها را نادیده می‌گیرند. بازیکنان هم باید تمام فکر و ذکرشان روی نقش و مسئولیت خودشان باشد و اجازه بدهند سرمربی مسائل حاشیه‌ای پیرامون تیم را تحت نظارت و مدیریت قرار بدهد.

چطور بازیکنانی که از باشگاه‌های مختلف می‌آیند را هماهنگ می‌کنید؟

نمی‌توان از محرکی یکسان برای همه بازیکنان استفاده کرد، چرا که آنها از باشگاه‌های مختلف و با محرک‌های متفاوت می‌آیند اما محرک‌هایی که به بازیکنان داده می‌شود باید همگرا و همسو با یکدیگر باشد. همگرایی و همسویی هم باید در راستای ایده‌ بازی و متناسب با حریف و با سناریوهایی باشد که در بازی ممکن است اتفاق بیفتند.

چه چیزِ مربوط به فوتبال را دوست ندارید؟

از موقعیت‌های کثیف و آب گل‌آلود خوشم نمی‌آید. اخلاقیات و حرفه‌ای‌گری باید بالاتر از هر موضوع دیگری قرار بگیرد، خصوصاً در موقعیت‌های ملتهب به لحاظ احساسی و هیجانی. البته این موضوع هم که بازیکنانِ نسل‌ جدید توجهی بیش‌ازحد به شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و دچار نوعی تکبر بی‌جا و خودبزرگ‌بینی می‌شوند را دوست ندارم. دلم می‌خواهد بازیکنان هر روز تمرکزی بالاتر روی خود و بازی‌شان داشته باشند، یعنی خودشان را تنها با خودشان در گذشته قیاس کنند، نه با دیگران.

مهم‌ترین عامل برای موفقیت تیم ملی فعلی از نظر شما چیست؟

شور و اشتیاق. هیچ کارِ خارق‌العاده‌ای هرگز بدون شور و اشتیاق اتفاق نیفتاده است. در ورزش، بسیار دیده‌ایم کسی که پشتکار و تلاش بیشتری داشته پیروز شده، نه لزوماً کسی که بهتر بوده است. خیلی از اوقات تیمی که به لحاظ ذهنی قوی‌تر بوده و سطح فنی و مهارتی بالاتری نداشته، برنده بازی شده است. این موضوع مهمی است که خودمان را دست‌بالا نگیریم اما مهم‌تر از آن این است که خودمان را بی‌دلیل دست‌کم نگیریم.

ارتباط بین افکار عمومی و تیم ملی چه سهمی در موفقیت دارد؟

سهمی بی‌نهایت مهم. من به دنبال ایجاد هم‌‌افزایی عالی میان محیط و تیم هستم. از این ماجرا به خوبی آگاهم که هواداران دوست دارند نماینده‌ای شایسته برای‌شان باشیم. این موضوع مسئولیتی خطیر و وظیفه‌ای بزرگ بر دوش تمامی ما در تیم ملی است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان