بازسازی چهره‌های تاریخی در دنیای کنونی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۴۷۱۹۸
۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
۵۸۷۰
اگر می‌توانستیم به سفری در زمان برویم و یک دوربین به همراه ببریم، چقدر تاریخ دستخوش دگرگونی می‌شد؟! احتمالا بسیار زیاد و بسیاری از امور مسلم تاریخی، برای همیشه تغییر می‌کرد و این مساله حتی به ظاهر شخصیت‌های تاریخی هم می‌کشید.

تابناک با تو: اگر می‌توانستیم به سفری در زمان برویم و یک دوربین به همراه ببریم، چقدر تاریخ دستخوش دگرگونی می‌شد؟! احتمالا بسیار زیاد و بسیاری از امور مسلم تاریخی، برای همیشه تغییر می‌کرد و این مساله حتی به ظاهر شخصیت‌های تاریخی هم می‌کشید. اما تصور کنید که ما بتوانیم شخصیت‌های تاریخی را به زمان کنونی بیاوریم.

احتمالا بسیار زیاد و بسیاری از امور مسلم تاریخی، برای همیشه تغییر می‌کرد و این مسئله حتی به ظاهر شخصیت‌های تاریخی هم می‌کشید.

اما تصور کنید که ما بتوانیم شخصیت‌های تاریخی را به زمان کنونی بیاوریم و آرایش موی سر و صورت و رخت و لباس آنها را امروزی کنیم. در این صورت آنها چه شکلی می‌شدند.

این کاری است که یک هنرمند هلندی به نام باس یوترویک انجام داده. او که با نام کاربری Ganbrood در اینستاگرام فعالیت می‌کند، با مطالعه تصاویر ترسیم شده شماتیک و توصیف‌های متنی و استفاده از نقاب‌های مرگ و همچنین بهره بردن از تخیل و نرم‌افزارهای ترسیم سه‌بعدی، شخصیت‌های تاریخی را به نوعی مثل آدم‌های امروزی برای ما مجسم کرده است.

البته سال پیش، تعدادی از آثار او را در پست دیگری منتشر کرده بودم. اینجا قسمت دوم آثار زیبای او را می‌بینید.

نفرتیتی

نِفِرتیتی یا نِفرتی‌تی همسر بزرگ سلطنتی (همسر اصلی) فرعون مصر، آخناتون بود و به عنوان شریک سلطنت همسرش شناخته می‌شود. او به زیبایی شهره بود ، وی پس از کشف مجسمه نیم تنه‌اش در ۱۹۱۲ در مصر به شهرت رسید.

نِفِرتیتی و همسرش که تنها به یک خدا یعنی آتون (خدای یگانه) احترام می‌گذاشتند بانی یک انقلاب مذهبی بودند و به خاطر یکتاپرستی و تغییر دین در تاریخ فراعنه پرآوازه هستند.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


کلئوپاترا

کلئوپاترای هفتم فیلوپاتور؛ معروف به کلئوپاترا آخرین فرعون مصر باستان و یکی از قدرتمندترین و بزرگترین پادشاهان زن در تاریخ جهان بود. او از اعضای دودمان سلطنتی بطلمیوسی بود.

کلئوپاترا زنی بسیار زیبا، باسواد، باهوش و جاه طلب بود، وقتی در هجده سالگی ملکه شد در مصر فرمانروایی برای زنان ممنوع بود؛ بنابراین او را مجبور کردند که فرمانروایی خود را ابتدا با برادرانش و سپس با پسرش شریک شود.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


آفرودیت

آفرودیته یا آفرودیت یا آفرودیتا که در اساطیر یونانی ملقب به الههٔ عشق، زیبایی و شور جنسی و در روم «ونوس» بوده، همچنین اسطوره آفرودیته هم به او نسبت داده شده‌ است. آفرودیته جزو دوازده ایزد المپ‌نشین می‌باشد و گفته شده که او بخشایشگر زیبایی و جذب کنندهٔ جنسی بوده که بیشتر اوقات به صورت چهره‌ای با لبخند شیرین ترسیم شده.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


آخِناتون

آخِناتون یا اَخِناتون که ابتدا با نام امن‌هوتپ چهارم (به‌معنای آمون خرسند است) بر تخت نشست، یکی از فراعنه دودمان هجدهم مصر باستان بود که به مدت ۱۷ سال بر این سرزمین حکومت کرد. دوران اخناتون با اصلاحات دینی وی به یادآورده می‌شود؛ او دین و رسم نیاکان خود در چندخدایی را رها کرد و به پرستش دین جدیدی به مرکزیت خدای خورشید، آتون، روی آورد.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


توت‌عنخ‌آمون

توت‌عنخ‌آمون یا توتنخآمِن (معنای نام: پنداشت زنده آمون)، یازدهمین فرعون مصر باستان از دودمان هجدهم یا همان پادشاهی نو شناخته می‌شود. نام آغازینش توتنخآمِن(به معنای : پنداشت زنده آمون) بود. او از نامدارترین فراعنه مصر باستان است و عامه مردم او را با نام پادشاه توت می‌شناسند.

آرامگاه توت‌عنخ‌آمون در تاریخ ۴ نوامبر ۱۹۲۲ در دره پادشاهان توسط هاوارد کارتر و با حمایت مالی لرد کارنارون کم و بیش دست‌نخورده یافت‌شد. از محل دفن او، به عنوان یکی از مهم‌ترین یافته‌های باستان‌شناسی در سده بیستم میلادی یاد می‌شود. پس از کشف شگفت‌انگیز مقبره توت‌عنخ‌آمون درقرن بیستم او تبدیل به مشهورترین فرعون مصر شد.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


داوود

تندیس داوود در سال ۱۵۰۴ میلادی، به وسیله میکل‌آنژ، نقاش و مجسمه‌ساز برجسته ایتالیائی ساخته شد. تندیس داوود، ۵٫۱۷ متر ارتفاع دارد و از سنگ مرمر ساخته شده‌است. تندیس داوود از شاهکارهای عصر رنسانس محسوب می‌شود.

این تندیس پرتره (تصویر صورت) یکی از قهرمانان کتاب مقدس به نام داوود را در حال تفکر به تصویر می‌کشد. بسیاری معتقدند این مجسمه از داوود درست قبل از جنگ گلیات (یکی از پنج ایالت فلسطین) می‌باشد، بر خلاف عده دیگری که تصور می‌کنند مجسمه حکایت از داوود بعد از پیروزی در این نبرد را دارد.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


الیزابت یکم

الیزابت یکم از ۱۷ نوامبر ۱۵۵۸ تا زمان مرگش ملکهٔ انگلستان و ایرلند بود. الیزابت که گاهی نیز الیزابت دوشیزه، گلوریانا و ملکه بث خوب نامیده می‌شد، پنجمین و واپسین فرمانروا دودمان تودور بود. او دختر هنری هشتم به عنوان یک شاه‌دخت به دنیا آمد اما مادرش، آن بولین، وقتی دخترش دو سال و نیم بیش‌تر نداشت، اعدام شد و الیزابت نامشروع شناخته شد.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


حضرت مسیح

تجسم حضرت مسیح – اقتباسی از نقاشی رهایی‌بخش دنیای داونیچی

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


آپولون

آپولون از مهم‌ترین خدایان المپ‌نشین است. پدر آن زئوس و مادرش لتو از الهه‌های المپ بوده‌است. آپولون در جزیره دلوس به دنیا آمده‌است. او را در اسطوره‌ها خدای نور و روشنایی می‌دانستند و به همین دلیل به او فبوس می‌گفتند. همچنین خدای آبادانی و ساختمان سازی و سیمین کمان و خدای غیب گویی بوده‌است. اما مهم‌تر از همه او خدای موسیقی و هنر بود و شهرت او به دلیل همین است. او عاشقانه‌های زیادی داشته که عمدتاً با پایانی تلخ تمام می‌شود.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


تک‌چهره‌های مومیایی فایوم

تک‌چهره‌های مومیایی فایوم یا تک‌چهره‌های مومیایی الفیوم به نوعی از نقاشی واقع‌گرا تک‌چهره کشیده شده روی صفحه‌های چوب – پرتره‌های مومیایی در سراسر مصر یافت شده‌اند اما مشهورترین آنها در واحه فیوم به ویژه هواره المقطع و شهر آنتیپولیس هادریانوس روم باستان یافت شده‌اند. اصطلاح «تک‌چهره‌های فایوم»، بیشتر از آنکه از نظر جغرافیایی مدنظر باشند عموماً از نظر ادبی مورد توجه هستند.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


ژولیت داستان شکسپیر

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


مری شلی

مری شلی یا مری وول اِستوِنکِرافت گادوین شِلی یک رمان‌نویس، نویسندهٔ داستان‌های کوتاه و سفرنامهنویس اهل انگلستان بود. از شناخته‌شده‌ترین آثار او می‌توان به فرانکنشتاین (در سبک نگارش گوتیک) و داستان کوتاه ماتیلدا اشاره کرد. ایدهٔ نگاشتن فرانکنشتاین در سال ۱۸۱۶ در سفر تابستانی به ژنو به همراه لرد بایرون، جان ویلیام پولیدوری و کلر کلرمون به ذهن مری شلی خطور کرد.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


لیلیت

لیلیت در اساطیر کهن میانرودان، خدای طوفان بوده و او را به بادها نسبت می‌داده‌اند. چنین تصور می‌شد که وی حامل بیماری و مرگ است. نخستین بار چهره لیلیت در میان گروهی از خدایان بادها و طوفان‌های سومری در ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد به چشم می‌خورد که به لیلیتو موسوم بودند. بسیاری از صاحبنظران پیدایش نام لیلیت را در زمانی حدود ۷۰۰ سال پیش از میلاد مسیح ارزیابی کرده‌اند. در افسانه‌ها و روایات یهود، لیلیت در اساطیر یهودی به عنوان یکی از خدایان شب و در ترجمه انگلیسی شاه جیمز کتاب اشعیای نبی به عنوان جغد ذکر شده‌است.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


ولفگانگ آمادئوس موتسارت

آهنگساز اتریشی، موسیقی دان کلاسیک

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی

 

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


مونا لیزا

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


جودیت جین لایستر

جودیت جین لایستر نقاش دوران طلایی هلند بود. سبک نقاشی او اشیا بی جان، زندگی روزمره و پرتره بود. همه آثار او به فرانس هالس یا به شوهرش، جان مینسل مولانیر نسبت داده شد تا زمانی که در سال ۱۸۹۳، هافستد د گروت اول، هفت نقاشی را تعلق به لایستر دانست، که شش تن از آن‌ها با طنز امضا شده بود.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


ان لیستر

ان لیستر زمین‌دار، خاطره‌نویس، کوهنورد و جهانگرد اهل هلیفکس (یورک‌شر غربی) بود.

او در طول زندگی‌اش خاطرات روزانه‌اش را می‌نوشت که در آن جزییاتی از زندگی‌اش شامل تمایلات خصوصی‌اش، علایق اقتصادی، فعالیت‌های صنعتی و بهبود کار شیبدن هال در یورک‌شر غربی را ثبت می‌کرد.

خاطرات روزانه او مشتمل بر ۴ میلیون کلمه است و حدود یک‌ششم آن که درباره روابط خصوصی‌اش به رمز نوشته شده‌است.این رمز ترکیبی که است از جبر و زبان یونانی باستان در دهه ۱۹۳۰ میلادی رمزگشایی شد.

مجموعه تلویزیونی جنتلمن جک از روی داستان زندگی او ساخته شده است.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


سوفونیسبا آنگیسولا

سوفونیسبا آنگیسولا ،نقاش اهل کشور ایتالیا بود. وی در دورهٔ رنسانس در یک خانوادهٔ نجیب اما نسبتاً ثروتمند در شهر کرمونا زاده شده بود.

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی


کاراکتر گیم دوم

بازسازی چهره‌های تاریخی مشهور، در دنیای کنونی

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر