هشدار جبهه اصلاحات ایران درباره حوادث پنجشیر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۱۲۵۹
۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۵
۲۰۷۸
جبهه اصلاحات ایران با صدور بیانیه ای ضمن نگرانی از خطر گسترش افراط گرایی در افغانستان، منطقه و جهان نسبت به آنچه در منطقه پنجشیر می گذرد، هشدار داد.

جماران: جبهه اصلاحات ایران با صدور بیانیه ای ضمن نگرانی از خطر گسترش افراط گرایی در افغانستان، منطقه و جهان نسبت به آنچه در منطقه پنجشیر می گذرد، هشدار داد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

لشکر کشی طالبان با ابزار و ادوات جنگی باقی مانده از آمریکا،‌ به ارتفاعات پنجشیر افغانستان، همزمان با ورود رسمی و غیر رسمی حامیان سنتی طالبان،‌ به ویژه رئیس سازمان اطلاعات نظامی پاکستان به صحنه سیاسی و نظامی افغانستان هشداری در مورد خطر قتل عام قومی و حاکمیت مجدد ساختاری افراطی و خردستیز و انسان ستیز مدعی اسلام در این کشور است.

در حالی که بخش زیادی از مردم افغانستان و شخصیت های صاحب صلاحیت این کشور، با فرار از تهدید طالبان به نقاط دور دست و به ویژه ارتفاعات پنجشیر پناه برده اند، رژیم مدعی تشکیل دولت فراگیر بجای مذاکره با آنان برای رسیدن به توافقی قابل باور برای همه اقوام افغانستان، درصدد انجام عملیات نظامی به قصد پاکسازی قومی در ارتفاعات پنجشیر است.

جبهه اصلاحات ایران ضمن ابراز نگرانی عمیق نسبت به وضعیت خطرناک افغانستان و قصد نظامیان طالبان و متحدانش برای قتل عام نیروهای فعال مخالف طالبان در این کشور، توجه دولت ایران و جامعه جهانی را نسبت به موارد ذیل جلب می کند.

جبهه اصلاحات ایران نگرانی خود را نسبت به انفعال دیپلماتیک و عدم توجه همه جانبه نسبت به سرنوشت افغانستان و مردم این کشور از جمله زنان،‌ کودکان، جوانان، فرهیختگان، دانشگاهیان،‌ فعالان جامعه مدنی،‌ اقوام غیرپشتون و پیروان سایر مذاهب افغانستان اعلام کرده و از دولت و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می خواهد که بدون درنگ نسبت به تشکیل ستاد بحران برای رصد و پیگیری و مدیریت دیپلماتیک تحولات افغانستان در این وزارتخانه متشکل از تواناترین دیپلمات های حرفه ای و متخصص اقدام کند.

ضرورت دارد با مدیریت این ستاد،‌ وزارت امور خارجه نسبت به جلب توجه جامعه جهانی به خطرات تهدید کننده آحاد مردم افغانستان شامل همه اقوام و پیروان مذاهب مختلف از جمله پناه گرفتگان در دره پنجشیر اقدام کند. همچنین با همراه کردن جامعه جهانی با هرگونه عملیات نظامی طالبان علیه مخالفانش به شدت مخالفت کرده و طالبان را به مذاکره با اقوام دیگر، برای تشکیل دولت فراگیر متشکل از همه اقوام و مذاهب افغانستان، متناسب با جمعیت آنان تشویق و ترغیب کند.

همچنین ضرورت دارد که وزارت امور خارجه نسبت به جلب توجه جامعه جهانی به دخالت های خطرناک دولت های حامی سنتی طالبان، داعش،‌ القاعده، افراطیون آسیای میانه و افراطیون خاورمیانه که در گذشته نیز در منطقه و افغانستان فاجعه آفریده اند،‌ اقدام کرده و با کمک جامعه جهانی مانع دخالت های خطرناک آنان در امور افغانستان و به ویژه پاکسازی قومی در این کشور شود.

جبهه اصلاحات ایران همزمان توجه جامعه جهانی اعم از دولت های موثر و همه خردمندان جهان را نسبت به وضعیت افغانستان و مقاصد خطرناک طالبان و حامیان خارجی آنان از جمله نظامیان پاکستان جلب کرده و از همه آنان می خواهد که با فشار به طالبان و کشورهای حامی سنتی طالبان، از وضعیت بسیار خطرناک انسانی ادامه حملات به افغان های غیر پشتون به ویژه پناه گرفتگان در دره پنجشیر جلوگیری کنند. جامعه جهانی نیز باید با فشار به‌ طالبان آنان را وادار به مذاکره و تفاهم برای رسیدن به یک دولت فراگیر و قابل اعتماد برای همه مردم افغانستان کند.

با توجه به پیشینه بسیار سیاه و جنایتکارانه طالبان در افغانستان‌، ترس و نگرانی مردم افغانستان بسیار طبیعی است و این وضعیت راه حلی جز تشکیل دولتی فراگیر با حمایت جامعه جهانی ندارد.

جبهه اصلاحات ایران به طور خاص توجه سازمان ملل متحد و دبیرکل آن و شورای امنیت سازمان ملل متحد را نسبت به مسئولیت این سازمان و جامعه جهانی در پیش گیری از فاجعه انسانی در حال شکل گیری از افغانستان جلب می کند. این مراجع بین المللی باید از موضع انفعال خارج شده و پیش از آنکه دیر شود به زمینه های در حال شکل گیری فاجعه انسانی در افغانستان توجه کرده و مانع وقوع آن شوند.

جبهه اصلاحات ایران به نمایندگی از احزاب سیاسی اصلاح طلب و اصلاح طلبان ایران، از همه سیاستمداران و فرهیختگان و احزاب و تشکل های سیاسی مستقل و متعهد در سطح جهان دعوت می کند که به صورت ویژه به شرایط مردم افغانستان بنگرند و با اهتمام به قدرت خرد جمعی در اجماع جهانی، به حمایت از مردم افغانستان برخیزند و راه ماجراجویی های خطرناک افراط گرایان در افغانستان را سد کنند.

بی تردید راه نجات ملت افغانستان و تمامی غرب آسیا از خطر گسترش افراط گرایی،‌ وادار کردن حاکمان افغانستان و دولت های حامی آنها به تن دادن به تشکیل دولتی فراگیر و دموکراتیک متشکل از همه اقوام،‌ همه مذاهب، همه زنان و مردان افغانستان است.

افراط گرایی که اگر در افغانستان پایا شود بار دیگر به غرب آسیا نیز محدود نخواهد شد و می تواند باعث گسترش افراط گرایی در جهان شود. .

جبهه اصلاحات ایران از همه خردمندان، اندیشمندان و فرهیختگان افغانستان دعوت می کند که برای تشکیل حکومتی فراگیر، متشکل از همه زنان و مردان و اقوام و مذاهب افغانستان با یکدیگر متحد شوند و در همه حال حامی تمامی ملت افغانستان باشند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:42
Iran (Islamic Republic of)
09:54 - 1400/06/15
وقتی خود مردم افغانستان با طالبان نمیجنگه به جامعه جهانی چه ربطی داره بیاد افغانستان بجنگه....انتظار غیر معقول
Iran (Islamic Republic of)
10:00 - 1400/06/15
جامعه جهانی بیست سال بود تو افغانستان بود!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر