جناب وزیر! کمی یواش‌تر، آن‌ها کمین کرده‌اند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۱۵۶۳
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۷
۸۹۸۷
حمید سجادی چهره‌ای شناخته‌شده بین ورزشی‌هاست؛ تعدادی از رکورد‌هایی که او در طول دوران حرفه‌ای‌اش بر جا گذاشته هنوز دست‌نخورده است؛ همین مورد خود گواهی بر متفاوت‌بودن او در بین ورزشکاران ایرانی است.

روزنامه شرق - سجاد فیروزی: حمید سجادی، قهرمان سابق دوی ماراتن و استقامت ایران، بالاخره به چیزی رسید که مدت‌ها در سر می‌پروراند و وزیر ورزش شد. او اولین فرد ورزشی تاریخ سیاست ایران است که به‌عنوان وزیر ورزش انتخاب می‌شود. البته عمر این وزارتخانه چندان زیاد نیست، ولی باوجوداین، غالب انتقاداتی (فارغ از درست یا نادرست‌بودنش) که از این وزارتخانه می‌شد، مربوط به این بود که چرا یک چهره ورزشی نباید به‌عنوان وزیر ورزش انتخاب شود و فعالیت کند. او بعد از محمد عباسی، محمود گودرزی و مسعود سلطانی‌فر، چهارمین وزیر ورزش ایران محسوب می‌شود.

جناب وزیر! کمی یواش‌تر، آن‌ها کمین کرده‌اند

حمید سجادی چهره‌ای شناخته‌شده بین ورزشی‌هاست؛ تعدادی از رکورد‌هایی که او در طول دوران حرفه‌ای‌اش بر جا گذاشته هنوز دست‌نخورده است؛ همین مورد خود گواهی بر متفاوت‌بودن او در بین ورزشکاران ایرانی است. البته سجادی فقط به دویدن اکتفا نکرده و دستی هم بر علم و دانش دارد. همان‌طورکه درس و دانشگاه را هم محدودیتی ندانسته و مدت‌هاست در قالب تشکل‌های مختلف، مشغول فعالیت‌های سیاسی هم هست. به‌هرروی او توانست خیلی میلیمتری از مجلس رأی اعتماد بگیرد و به‌عنوان وزیر ورزش دولت رئیسی خودش را معرفی کند.

از زمانی هم که به‌عنوان وزیر انتخاب شده تقریبا یک‌جا بند نشده است؛ ترجیحش این بوده که بیشتر در کنار ورزشکاران باشد تا پشت میز بنشیند. این‌ها همه بخشی از موضوعاتی است که حمید سجادی را در همین روز‌های نخست وزارتش متمایز کرده است. با‌این‌حال تصویری که فعلا از وزیر ورزش ایران در رسانه‌های جهانی در‌حال مخابره‌شدن است کمی تا قسمتی خطرناک است!

جناب وزیر! کمی یواش‌تر، آن‌ها کمین کرده‌اند

او این روز‌ها بیش از آنکه به‌عنوان چهره‌ای ورزشی مورد نقد و بررسی قرار بگیرد، به دلیل صحبت‌هایش علیه اسرائیل در مجلس، زیر ذره‌بین رسانه‌های خارجی رفته است. سجادی در جلسه بررسی صلاحیتش به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش در مجلس، با صدای بلندی تقابل ورزشکاران ایران با ورزشکاران اسرائیلی را مورد نکوهش قرار داد و با نام‌بردن از کشور مغولستان، اشاره‌ای به پناهندگی سعید ملایی کرد.

داستان سعید ملایی و مهاجرتش از ایران و سپس اقدام بحث‌برانگیزش بعد از مدال نقره المپیک، موضوعی تکراری است و مخاطبان ورزش در جریان جزئیات آن اتفاق هستند، ولی مطرح‌کردن این مورد ازسوی وزیر ورزش جدید و «کودک‌کش» خطاب‌کردن اسرائیلی‌ها حالا باعث به‌راه‌افتادن جریانی تازه در رسانه‌های خارجی علیه ورزش ایران شده است.

آن‌ها با بازتاب‌دادن صحبت‌های وزیر جدید دولت رئیسی از آن به‌عنوان دیدگاه آشکار مسئولان ورزش ایرانی نسبت به رقابت با اسرائیلی‌ها یاد کرده و عنوان کرده‌اند با طرح چنین موضوعات علنی‌ای دیگر برکسی پوشیده نیست که ورزشکاران ایرانی با «فشار» و «توصیه» مسئولان رده‌بالای ورزش ایران، از رقابت با اسرائیلی‌ها سرباز می‌زنند. این مورد درست همان چیزی است که ورزش ایران را مدت‌ها تهدید می‌کند.

همین حالا فدراسیون بین‌المللی جودو، جودوی ایران را دقیقا به دلیل همین ادعا با محرومیت سنگینی مواجه کرده است. مسئولان فدراسیون جهانی جودو با بیان اینکه ورزشکاران ایرانی از سوی مسئولان بلندپایه ورزش ایران تحت فشار هستند تا از رقابت با رقبای اسرائیلی بپرهیزند، رأی به محرومیت سنگین جودو ایران داده‌اند. البته که فقط جودو به تنهایی زیر تیغ تحریم نیست و چندین فدراسیون دیگر از جمله شطرنج و فدراسیون کشتی هم اخطار‌های شدیدی در این زمینه ازسوی فدراسیون‌های جهانی مربوطه دریافت کرده‌اند.

جناب وزیر! کمی یواش‌تر، آن‌ها کمین کرده‌اند

همه این تهدید‌ها در شرایطی رخ داده که مسئولان ورزش ایران در دیدار با مسئولان کمیته‌های آسیایی و بین‌المللی ورزش و همچنین با حضور در دادگاه عالی ورزش، روی این نکته تأکید کرده‌اند که عدم مبارزه با اسرائیلی‌ها یک خواست مردمی است و ورزشکاران هم از بدنه مردم جدا نیستند. سخن چندسال اخیر مسئولان ورزش ایران این بوده که ورزشکاران ایرانی به خواست خودشان با اسرائیلی‌ها روبه‌رو نمی‌شوند و توصیه و فشاری در کار نیست.

اگرچه این سخن تا‌به‌حال درمورد چندین تهدید جواب داده، ولی با دادگاهی‌شدن پرونده فدراسیون جودوی ایران و شهادت ورزشکاران پناهنده ایرانی علیه مسئولان وقت ورزش ایران، این مورد هم تا حدودی رنگ باخته است. حالا که نه دیگر مصدومیت‌های عمدی و نه «باید ببازی‌ها» جواب نمی‌دهد، بهتر است برای جلوگیری از خطر احتمالی تعلیق و محرومیت کلی ورزش ایران، در بیان اعتقادات مصلحت‌اندیشی بیشتری شود یا با صدای آهسته‌تری بیان شوند تا حساسیت فدراسیون‌های جهانی برانگیخته نشود.

حمید سجادی به‌عنوان وزیر ورزش دولت رئیسی حتما به‌خوبی از جنجالی که ماده ۱۱ طرح قانون مقابله با اسرائیل به راه انداخت آگاهی دارد. همان طرحی که مقابله با رقبای اسرائیلی برای ورزشکاران ایرانی را تبدیل به قانون می‌کرد. آن موضوع آن‌قدر در رسانه‌های مختلف دنیا بازتاب داده شد که شایعه تعلیق کل ورزش ایران به گوش رسید. این شایعه آن‌قدر قوی بود که مجلس مجبور به حذف ماده ۱۱ طرح قانون مقابله با اسرائیل شد.

جناب وزیر! کمی یواش‌تر، آن‌ها کمین کرده‌اند

مقابله با ورزشکاران اسرائیلی خط قرمز نظام است؛ این مورد بر کسی پوشیده نیست، ولی آیا جارزدنش در مجلس، آن‌هم پشت تریبون ازسوی یک مقام رسمی که دست بر قضا قرار است رئیس کل ورزش ایران شود، جایز است؟ شاید آن‌هایی که تعلیق ورزش و آماتورکردن ورزشکاران ایرانی برایشان چندان اهمیتی نداشته باشد، این مورد را بپسندند، ولی بعید است که ذهنیت حمید سجادی چنین باشد. او بیش از هر شخص دیگری در بدنه دولت می‌داند ورزشکاران برای رسیدن به سطح حرفه‌ای و آماده‌شدن در تورنمنت‌های جهانی و البته بازی‌های المپیک چه سختی‌ای می‌کشند.

اتفاقا خودش یکی از همان زجرکشیده‌های ورزش حرفه‌ای است و بعید است کوچک‌ترین علاقه‌ای به بحرانی‌کردن ورزش ایران داشته باشد یا بخواهد خطر تعلیق بر سر رشته‌های ورزشی سایه بیفکند. حمید سجادی مثل بسیاری دیگری از چهره‌های سیاسی ایران می‌تواند اعتقاداتش نسبت به موضوع مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی را بیان کند، ولی دیگر باید بیشتر مصلحت به خرج دهد و این اعتقادات را به‌عنوان مسئول اصلی ورزش ایران پشت میکروفن جار نزند؛ مگر اینکه مشکلی با بلند بیان‌کردن نظراتش در این مورد نداشته باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:13
Iran (Islamic Republic of)
07:16 - 1400/06/16
صندلی خدمته ! دیگه!
پاسخ ها
نسل سوخته....hrj
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
بااین حرفهای وزیر فاتحه ورزش در ایران را بخوانید....الفاتحه....
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
کار درستی کرده ورزش دنیا سیاست ، مگه خارج از المپیک کسی که به وطنش خیانت کرده بود را مقابل یک ایرانی قرار ندادن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
این اقای سجادی میخواست یه خودشیرینی بکنه چون میدونست این مجلس ازاین جورحرفاخوششون میادوکلا یه مشت ادم شعارزده هستندوبجزهمین شعارها تاحالا هیچ کارمفیدی انجام نداده اند
Iran (Islamic Republic of)
07:50 - 1400/06/16
چه اهمیتی داره ورزش ایران تحریم بشه؟ دیگه خودش که قرار نیست بره مسابقه بده
پاسخ ها
ایرانی ام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
نابغه کل رشته ها تعلیق میشن نه فقط وزیر!
Iran (Islamic Republic of)
08:33 - 1400/06/16
پدر ثروت قدرت بسوزه که ورزشکار وغیر ورزشکار حالیش نیس .
پاسخ ها
مريم
United States of America
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
اصلا ارزش گوش كردن نداره حداقل روزي ١٠٠ بار چاپلوسي و دست بوسي كرده تا خواب وزارت ببيند ! وگرنه ٢٠٠ كيلو مدال هم بياري تهش مربي ات مي كنند اونم با اعمال شاقه . اينها اسم شون ورزشكار ملي نيست ميلي هستند!
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1400/06/16
دیگه دوره چراغ خاموش رفتن گذشته . این بابا هم این رو فهمیده . آینده ورزش و ورزشکاران ایرانی با این نظرات مشعشع تباهه .
Germany
09:36 - 1400/06/16
دیگه خودش که قرار نیست بره مسابقه بده؛ چه اهمیتی داره که ورزش ایران تحریم بشه؟
Iran (Islamic Republic of)
09:39 - 1400/06/16
من به عنوان ی ایرانی اصلأ مشکلی ندارم که ورزشکارای کشورمون با اسرائیلیا مسابقه بدن،خود فلسطینیا باهاشون مسابقه میدن بابا،ما شدیم کاسه داغ تر از آش
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
من به عنوان یه ایرانی هرگز نمی خوام ورزشکار کشورم با اسرائیل اشغالگر که بخاطرش دوزاده ساله زیر تحریمم مسابقه بده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
آفرین بر شما.
...............
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
منم هیچ مشکلی ندارم با مسابقه دربرابر اسراتیل
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
درود بر شما. ..
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
دقیقا!!! ما با آمریکایی ها، انگلیسی ها و همه کشورها که به عنوان دشمنان اصلی معرفی شده بودند و مثلا هنوز هستند مسابقه می دهیم حتا در کشورهای خودشان. اسراییل چرا با بقیه فرق دارد!!!؟؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
دقیقا، بخدا خنده داره
Iran (Islamic Republic of)
10:13 - 1400/06/16
مسئولین ما چیزی از سیاست نمیدونن و منافع ملی هم براشون مهم نیست.مثل اینکه فقط رسیدن به مقام مهمه
Iran (Islamic Republic of)
13:26 - 1400/06/16
خودفلسطینی هابااسرائیل مسابقه میدهند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
ما همیشه کاسه داغ تر از اش هستیم چه عیبی داره مسابقه بدهیم و شکست جانانه هم بخورند اتفاقا مزه هم میده
Iran (Islamic Republic of)
13:29 - 1400/06/16
درلیگ فوتبال فلسطین چندین لژیونراسرائیلی بازی میکنن ودرلیگ اسرائیل هم چندلژیونرفلسطینی فعالیت دارن
آخه مگه ماکجای دنیاایستادیم که اینقدرخودمونوخواروخفیف میکنیم
Iran (Islamic Republic of)
16:38 - 1400/06/16
دخالت سیاست در ورزش بلای ورزش حرفه ای ما شده و نابود کننده
Iran (Islamic Republic of)
17:00 - 1400/06/16
کاسه هی داغتر از آش ماییم همیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
ادیب_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کالازم_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کالازم_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر