ملوان ایرانی پس از 4 سال اسارت به خانه آمد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۵۲۵۷
۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۶
۴۴۲۶
ملوان ایرانی که از ۴ سال قبل توسط دزدان دریایی سومالی، گروگان گرفته شده بود بعد از آنکه توانست با دوستانش از اسارتگاهش فرار کند، چهارشنبه شب به کشور بازگشت.
همشهری آنلاین: ملوان ایرانی که از ۴ سال قبل توسط دزدان دریایی سومالی، گروگان گرفته شده بود بعد از آنکه توانست با دوستانش از اسارتگاهش فرار کند، چهارشنبه شب به کشور بازگشت.

شهريار علي‌آبادي ملوان 30ساله ايراني، شهريور‌ماه سال 89همراه با 20ملوان ديگر سوار بر كشتي مالزيايي به‌نام آلبدو شد تا كالاهاي يك تاجر ايراني را به كنيا برساند اما دزدان دريايي سومالي در خليج عدن كشتي آنها را دزديدند و خدمه كشتي را به گروگان گرفتند. آنها سپس براي آزادي هر كدام از گروگان‌ها 100تا 150هزار دلار باج‌خواهي كردند.

چند‌ماه بعد ملوانان پاكستاني با پرداخت پول آزاد شدند و چند گروگان ديگر نيز جانشان را از دست دادند اما شهريار همچنان در اسارت گروگانگيران بود. در اين مدت دزدان دريايي بارها در تماس با خانواده شهريار تهديد كردند اگر پول مورد نيازشان پرداخت نشود او را به قتل مي‌رسانند اما چون پرداخت اين پول از توان خانواده شهريار خارج بود، او 4سال در اسارت دزدان دريايي باقي ماند تا اينكه هفته گذشته در جريان نقشه‌اي پر از ترس و وحشت، او توانست با پيگيري سفارت ايران در كنيا و كمك مأموران سازمان ملل همراه با 10گروگان ديگر از زندان دزدان دريايي بگريزد و خودش را به كنيا برساند.

شهريار 3روز بعد از فرار، با هواپيما به قطر و از آنجا به مشهد رسيد. پيش از ورود شهريار به فرودگاه مشهد خانواده او انتظارش را مي‌كشيدند. همه منتظر بودند تا بعد از 4سال دوري شهريار را ببينند. اما در اين بين مادرش شور و حال ديگري داشت. او 4سال را در عذاب و سختي گذراند و هميشه منتظر ديدن پسرش بود تا اينكه پاداش صبرش را گرفت.

علاوه بر او همسر عقد كرده شهريار نيز حال و هواي خاص خودش را داشت. وقتي شهريار به گروگان گرفته شد فقط 3‌ماه از عقد آنها مي‌گذشت. اين زن همه 4سال اخير را با اميد چنين روزي زندگي مي‌كرد. روزي كه همسرش بالاخره به خانه برگردد. سرانجام پرواز قطري در فرودگاه شهيد هاشمي‌نژاد مشهد به زمين نشست و چند دقيقه بعد شهريار از در ترانزيت فرودگاه بيرون آمد.

همه خانواده دورش حلقه زدند. چيزي كه بيشتر از همه خودنمايي مي‌كرد چهره شكسته ملوان جوان بود. او 4سال را در شرايط بسيار سخت در زندان دزدان دريايي گذرانده بود و همين شرايط سخت چهره‌اش را شكسته كرده بود. شهريار كه از ديدن اعضاي خانواده‌اش اشك شوق مي‌ريخت به همشهري گفت: نمي‌دانم بايد چه بگويم. فقط خدا را شكر مي‌كنم و از همه كساني كه براي آزادي‌ام تلاش كردند ممنونم.

مادر شهريار يكسره اشك مي‌ريخت و به‌دليل بازگشت پسرش خدا را شكر مي‌كرد. او نيز به همشهري گفت: بزرگ‌ترين آرزوي زندگي‌ام، بازگشت پسرم بود. به‌خاطر برآورده‌شدن آرزويم خوشحالم و خدا را شكر مي‌كنم. از همه كساني كه براي آزادي پسرم تلاش كردند از جمله سفير ايران در كنيا و روزنامه همشهري تشكر مي‌كنم.

همسر شهريار گفت: 4سال پيش قرار بود وقتي شهريار از سفر برگشت جشن بگيريم و زندگي مان را شروع كنيم اما حمله دزدان دريايي همه‌‌چيز را خراب كرد. با اينكه كاري از دستم برنمي‌آمد اما فقط به خدا توكل كردم و شوهرم را به خدا سپردم تا اينكه او آزاد شد. من 4سال به‌خاطر شهريار صبر كردم و خدا بالاخره مزد صبرم را داد. اميدوارم از اين به بعد زندگي خوب و آرامي داشته باشيم.

به گفته خانواده شهريار، او در مدت 4سال اسارت به اندازه چندين سال پير شده است. شهريار تعدادي از دندان‌هايش را زير شكنجه دزدان دريايي از دست داده و رنج زيادي كشيده‌ و حالا قصد دارد در آرامش زندگي كند.براساس اين گزارش ساعتي بعد از ورود شهريار به مشهد او همراه خانواده‌اش به زادگاهش، سبزوار رفتند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
شفا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر