دردِ دل مستاجران: ضامن دولتی از کجا بیاوریم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۳۲۹۳
۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
۱۴۲۷
با توجه به مشکلات عدیده مستأجران و جوانان و نیاز مبرم به دریافت وام‌های کم بهره در دوران رکود کرونا و تورم اجاره مسکن به عنوان حمایت از مستاجران دولت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن قراردادها دوباره تمدید شود و برای ودیعه وامی به مستاجران پرداخت شود.

اقتصادنیوز: با توجه به مشکلات عدیده مستأجران و جوانان و نیاز مبرم به دریافت وام‌های کم بهره در دوران رکود کرونا و تورم اجاره مسکن به عنوان حمایت از مستاجران دولت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن قراردادها دوباره تمدید شود و برای ودیعه وامی به مستاجران پرداخت شود.

حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با ارسال پیامک به سامانه وزارت راه و شهرسازی درخواست ثبت نام در طرح وام ودیعه مسکن داشته‌اند. اعصای وام با هزار توی بانک‌ها آنها را با سرگردانی رو به رو کرد کد رهگیری و دو ضامن کارمند دولتی در توان بسیاری از مستاجران نیست کما اینکه زمان پرداخت آن توسط بانک‌ها هم گاه ماه‌ها به طول می‌انجامد.

پس از ۶ ماه هنوز وام ودیعه دریافت نکرده‌ام

«بابک مظفری» که طی سوژه‌ای با عنوان «رسیدگی به مشکلات دریافت وام ودیعه مسکن» از مشکلات دریافت ودیعه مسکن انتقاد کرد و گفت: واقعا شرایط گرفتن وام مسکن سخت است، برای دریافت ودیعه مسکن ضامن بازنشسته ۵۰ ساله به بانک معرفی کردم اما بانک قبول نکرد. این سردبیر سوژه فارس من افزود: بانک شرایط سختی برای ضامن می‌گذارد برای گرفتن ۲۵ میلیون وام به ما گفته‌اند ضامن باید کارمند دولتی باشد و حتی کارمند شرکت‌های خصوصی را قبول نمی‌کنند.

این روزها مگر چند کارمند دولتی وجود دارد تازه هر دفعه بی ثبت‌نام به بانک می‌بریم بهانه ای برای انجام ندادن می‌آورند یکبار می‌گویند کد پستی را سامانه قبول نمی‌کند و یا سیستم‌ها قطع است. وی افزود تمام مدارک من در بانک از جمله کد رهگیری و سایر مدارک موجود است. ۸ خط تلفن برای اینکه مشکلات خود را در سامانه مطرح کنیم وجود دارد ولی هیچ کدام پاسخگو نیستند.

با وجود اینکه در سایت اعلام شده این شماره‌ها در ساعات اداری پاسخگو هستند ولی تا کنون هیچ کدام جوابی‌ نداده‌اند. هنوز با وجود اینکه ۶ ماه از تکمیل مدارک گذشته نتوانسته‌ام وام بگیرم.

مبلغ وام کم است

«حسین سیاح» با طرح «درخواست تسهیل فرآیند دریافت وام ودیعه مسکن» با اشاره به سختی مستاجران در دریافت وام ودیعه مسکن که پس از گران شدن اجاره مسکن تصویب شد هم گفت: من ۱۰ تا ۱۵ بانک برای دریافت وام ودیعه مسکن سرزدم و از بانک‌ها درخواست وام ودیعه مسکن کردم ولی هیچ کدام از بانک‌ها قبول نکردند و نهایتا بانک ملی پذیرفت، آنقدر شرایط سخت بود که برای دریافت وام ۵۰ میلیونی سه ماه طول کشید.

سیاح با گله و انتقاد از شرایطی که بانک‌ها برای ضامن قرار داده‌اند گفت: بانک از من ۲ ضامن رسمی خواست که از ضامن‌ها ۱۱۰ میلیون تومان چک دو کسر کار و فیش حقوقی دریافت کرد. حتی گفت یکی از ضامن‌ها باید حتما حقوق بالای ۸ میلیون داشته‌باشند.

وی افزود: برای دریافت وام خیلی دوندگی داشت و وقتی که نیاز بود ماه‌ها بطور انجامید ما درخواستی که داریم این است که شرایط راحت‌تر شود این وامی که برای ودیعه مسکن داده می‌شود به مستاجران است و باید بیشت شرایط را بری یک شخصی که می‌خواهد خانه‌ای اجاره کند آسان‌تر کنند. همچنین مبلغ وام خیلی کم است الان یک واحد ۵۰ متری در پیروزی حدود ۱۵۰ میلیون تومان رهن است و ۵۰ میلیون تومان در تهران نمی‌تواند گره‌ای حل کند، خصوصا این که مبلغ رهن و اجاره روز به روز در حال افزایش است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:34
Iran (Islamic Republic of)
13:42 - 1400/06/22
اگر پول سودی بگیری میشه گناه ولی بانک های کشور سود بالا همشم پارتی بازی و اینقدر شرایط سخته که هیچکس دلش نمیخواد بره سمت وام گرفتن بانکها فقط دوست دارن مردم پولشون در اختیارشون بزارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
این خوب که تو بانک پارتی داشته باشی راحت میشه وام گرفت فقط پارتی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر