بارسلونا - بایرن‌مونیخ؛ به یاد آن ۸ گل!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۳۵۷۹
۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
۹۹۴
بایرن‌مونیخ در حالی در اولین هفته مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مهمان بارسلونا خواهد بود که میزبان سخت در پی تلافی شکست معروف ۸-۲ است.

خبرورزشی: بی‌دلیل نیست که همیشه هواداران فوتبال برای آغاز لیگ قهرمانان اروپا بی‌تابی می‌کنند. اولین هفته مرحله گروهی و نبرد حساس و جذاب بارسلونا و بایرن‌مونیخ از گروه E در نوکمپ. امشب از ساعت ۲۳:۳۰ کاتالان‌ها در حالی میزبان حریف آلمانی خواهند بود که سخت در پی تلافی آن شکست سنگین ۲ فصل پیش هستند. مایکل اولیور داور انگلیسی این بازی را قضاوت خواهد کرد.

بارسلونا - بایرن‌مونیخ؛ به یاد آن ۸ گل!

بارسلونا؛ پیش به سوی تلافی

فصلی کاملاً متفاوت و غریب. وقتی لیونل مسی از بارسلونا رفت، هیاهو پیرامون کاتالان‌ها کمتر از قبل شد. با این حال رونالد کومان تصمیم گرفته دوران جدیدی را شروع کند و مشخصاً تیمش را بر مبنای ستاره‌های هلندی و محصولات بارسلونا که خوب می‌شناسد خواهد چید. دوران دشواری بدون مسی شروع شده، ولی بسیاری بر این باور هستند که ستاره‌های بارسلونا می‌خواهند خودشان را ثابت کنند و نشان دهند بدون لئو هم می‌توان موفق بود.

چیزی از فصل نگذشته و راه درازی در پیش است. فعلاً که بارسلونا باختی نداشته و لالیگا را با ۷ امتیاز شروع کرده. در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا هم با یکی از کابوس‌های‌شان روبه‌رو خواهند شد. هنوز هم شکست سنگین و تلخ ۸-۲ مقابل بایرن از یاد هواداران بارسا نرفته و واژه «تلافی» از ذهن‌شان پاک نشده. حالا بارسلونا امیدوار است در بازگشت هوادارانش به نوکمپ آن باخت را جبران کند و شروع خوبی هم در لیگ قهرمانان داشته باشد. کاری که سخت به نظر می‌رسد، ولی غیرممکن نیست.

بایرن‌مونیخ؛ قدرتمند مثل همیشه

بایرنی‌ها هم تغییرات مهمی روی نیمکت و در ترکیب‌شان داشته‌اند. یولیان ناگلزمن ۳۴ ساله و خوشفکر آمده و تا در جایگاهی دوران حرفه‌ای‌اش را دنبال کند که بزرگان تاریخ فوتبال در آن قرار گرفته بودند. بازیکنان باتجربه‌ای مثل داوید آلابا، ژروم بواتنگ و خاوی مارتینس هم رفته‌اند تا ستاره‌های لایپزیش یعنی دایوت اوپامکانو و مارسل زابیتسر جای‌شان را پر کنند. تیم پرستاره بایرن باز هم خوب شروع کرده و پیش‌بینی می‌شود مثل فصول گذشته تیم قدرتمندی باشد.

در آلمان انتظار می‌رود که کم‌کم خودشان را از رقبا جدا کنند، اما در اروپا با چالشی متفاوت روبه‌رو خواهند بود. ماجرای لیگ قهرمانان به طور کلی تفاوت زیادی با لیگ کشورها دارد و بایرن حتی فصل قبل هم که وضعیت خوبی در مرحله گروهی داشت، نتوانست از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند. ناگلزمن که سابقه رسیدن به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان را همراه با لایپزیش داشته، مربی کم‌تجربه‌ای در این تورنمنت نیست. با این حال می‌داند که بارسلونا رقیب زخم‌خورده‌ای خواهد بود و نمی‌خواهد اجازه دهد در اولین بازی بزرگ فصل تیمش نتیجه بدی بگیرد.

آخرین جدال

آخرین و معروف‌ترین نبرد بارسلونا و بایرن‌مونیخ با شرمساری کاتالان‌ها خاتمه یافت. در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ که بایرن در نهایت قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد، ۸ بر ۲ در لیسبون پرتغال از سد بارسلونا گذشتند. مولر (۲ مرتبه)، پریشیچ، گنبری، کیمیش، لواندوفسکی و کوتینیو (۲ مرتبه) برای بایرن و آلابا (گل‌به‌خودی) و سوارس برای بارسا گلزنی کردند.

آمار بازی

۱۱) نبرد بارسلونا و بایرن‌مونیخ دیدار بین دو تیمی است که روی‌هم رفته ۱۱ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا دارند. بایرن ۶ مرتبه به جام رسیده که آخرین آن‌ها سال ۲۰۲۰ بوده و بارسلونا هم ۵ قهرمانی دارد که آخرین آن‌ها در سال ۲۰۱۵ به‌دست آمده.

۹) در ۹ دیدار قبلی بین بارسلونا و بایرن‌مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا، کاتالان‌ها فقط ۲ برد داشته‌اند، در حالی که باواریایی‌ها ۶ بازی را برده‌اند و یک بازی هم مساوی شده است. ۲۲ گل بایرن‌مونیخ در این دیدارها زده و ۱۳ گل هم برای بارسلونا به ثبت رسیده است.

۴) در ۵ بازی آخر بایرن و بارسا، کاتالان‌ها ۴ بازی را باخته‌اند و یک بازی را برده‌اند. در ۴ باخت مقابل بایرن ۱۸ گل یعنی بیش از ۴ گل در هر بازی دریافت کرده‌اند.

۶۲) بارسلونا ۶۲ مرتبه مقابل تیم‌های آلمانی بازی کرده که حاصل کارش ۳۳ برد، ۱۴ تساوی و ۱۵ شکست بوده است. آخرین رقیب آلمانی بارسا، همین بایرن در بازی تاریخی ۸-۲ بود.

۶۳) بایرن‌مونیخ ۶۳ بازی مقابل تیم‌های اسپانیایی برگزار کرده که ۲۹ بازی را برده، در ۱۵ بازی به تساوی رسیده و ۱۹ بازی را باخته. آخرین دیدار بایرن مقابل یک تیم اسپانیایی در مرحله گروهی فصل قبل لیگ قهرمانان بود که با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت.

۲۳) بعد از ۲۳ سال بایرن‌مونیخ مقابل بارسلونا قرار می‌گیرد که لیونل مسی را در ترکیبش نخواهد داشت. آخرین مرتبه بایرن نوامبر ۱۹۹۸ به مصاف بارسلونای بدون مسی رفت و ۲ بر یک برد. حسن صالیحمیدزیچ مدیرورزشی فعلی تیم در آن بازی گل زد.

۲۱) بایرن‌مونیخ ۲۱ بازی متوالی خارج‌ازخانه در لیگ قهرمانان را نباخته. ۱۷ برد و ۴ تساوی در این بازی‌ها برای‌شان ثبت شده. آخرین باخت بیرون از خانه‌شان به ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷ یعنی تقریباً ۴ سال پیش مقابل پاری‌سن‌ژرمن برمی‌گردد.

۷۳) روبرت لواندوفسکی ستاره لهستانی بایرن‌مونیخ که فصل قبل کفش‌طلایی اروپا را برد، با ۷۳ گل پشت سر مسی و رونالدو سومین گلزن برتر تاریخ لیگ قهرمانان است. از لحاظ میانگین گلزنی با ۰٫۷۶ به ازای هر بازی رکورد او با رونالدو برابر است.

مصدومان و محرومان

از بدشانسی رونالد کومان، ۴ مهره تهاجمی تیمش یعنی سرخیو آگوئرو، عثمان دمبله، آنسو فاتی و مارتین بریت‌ویت را در این بازی در اختیار خواهد داشت. جوردی آلبا و سرجینیو دست هم دیگر مصدومان بارسلونا هستند که شانس رسیدن به اولین بازی لیگ قهرمانان را خواهند داشت. کینگزلی کومن و کورنتن تولیسو دو بازیکن فرانسوی مصدومان بایرن‌مونیخ هستند. وضعیت سرژ گنبری هم مشخص نیست و شاید او هم به نبرد نوکمپ نرسد.

ترکیب احتمالی دو تیم

بارسلونا: تراشتگن، روبرتو، آرائوخو، پیکه، آلبا، پدری، بوسکتس، فرنکی دی‌یونگ، کوتینیو، دپای و لوک دی‌یونگ

بایرن‌مونیخ: نویر، پاوار، اوپامکانو، هرناندس، دیویس، کیمیش، گورتسکا، موسیالا، مولر، سانه و لواندوفسکی

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
ادیب_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
اورانوس_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر