آشوبی: پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۴۲۱۷
۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
۹۲۱
فرزاد آشوبی معتقد است پرسپولیس باید مقابل تیم‌هایی که بسته بازی می‌کنند فوتبال بهتری ارائه کند.

ورزش سه: فرزاد آشوبی معتقد است پرسپولیس باید مقابل تیم‌هایی که بسته بازی می‌کنند فوتبال بهتری ارائه کند.

 فرزاد آشوبی پیشکسوت فوتبال ایران که سابقه بازی در خط هافبک پرسپولیس و قهرمانی با این تیم را دارد، بازی سرخ‌ها در یک هشتم مقابل استقلال تاجیکستان را از دیدگاه فنی بررسی کرد و از نقاط قوت و ضعف، گل باور نکردنی ترابی و اولین بازی رضا اسدی با خبرنگار "ورزش سه" صحبت کرد.

آشوبی: پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود

*عملکرد پرسپولیس منطقی بود

پرسپولیس عملکرد مبتنی بر واقعیت و منطقی را در بازی به نمایش گذاشت. در بازی با اینکه تمایل داشت نمایش و قدرتش را به حریف دیکته کند احتیاط را هم در نظر داشت. در نیمه اول به یک شناخت عینی و واقعی از حریف رسید و در نیمه دوم به سبک و فرمتی که دوست داشت و از او می‌شناسیم بازی کرد و عملکرد خوبی داشت. غیر از این انتظار نمی‌رفت و نتیجه مورد نظر را به دست آورد.

*کیفیت پرسپولیس به تماشاگران حریف می‌چربید

من فکر می‌کنم پرسپولیس این توانایی را دارد که در مقابل هر تیمی ایده‌های خودش را به پیش ببرد و این اتفاق مقابل استقلال تاجیکستان هم افتاد و به ویژه در نیمه دوم تیم برتر زمین بود و با وجود تماشاگر یا حمایت‌هایی که از میزبان می‌شد، پرسپولیس کیفیت لازم را داشت تا مسکلی برایش پیش نیاید.

*استقلال شایسته حضور در این مرحله بود

استقلال تاجیکستان نشان داد بی دلیل نیست که در این مرحله حضور دارد و چطور توانسته در یک گروه سخت و با شکست دادن الهلال به اینجا برسد. این تیم فاکتور‌های بسیار خوبی داشت. به خصوص در فاز دفاعی و فاز انتقال واقعا تیم پرقدرت و باکیفیتی نشان داد و به نظرم تیم خوب و قابل احترامی بود.

*هنوز گل ترابی را درک نکرده‌ام

نمی‌دانم چه چیزی باید درباره‌ گل ترابی گفت. شاید ترابی کاملا آگاهانه و با دید باز آن ضربه را روانه چارچوب کرده؛ البته بازیکن چپ پایی نیست و زدن ضربه با پای چپ به این شکل یک مهارت ویژه و خاصی می‌خواهد. حتی با پای تخصصی هم کار سختی است چه برسد به اینکه شما با پای غیر تخصصی بخواهی این کار را انجام دهی. نمی‌دانم مهدی قصدش شوت بود یا سعی کرد که با یک ارسال زود هنگام و رو به جلو سایر بازیکنان را در موقعیت خوبی قرار دهد. هنوز نمی‌دانم مهدی چه دیدگاهی زمان زدن ضربه داشته است‌. در هرحال هرچه بود خوشحالیم این توپ به گل تبدیل شد و واقعا حق پرسپولیس بود که این اتفاق بیفتد.

*پرسپولیس قدرت شکست هر سه تیم‌ دیگر را دارد

اگر درباره‌ی سه حریف احتمالی که فردا مشخص می‌شود اگر بگوییم فرقی ندارد که با چه تیمی بازی کنیم شاید احساسی باشد. قطعا فرق خواهد داشت که باچه تیمی روبه رو می‌شود اما در مجموع فکر می‌کنم سطح عملکردی که در این مرحله از سه تیم دیگر دیدیم، پرسپولیس توان و کیفیت را دارد و با هرکدام از این رقبا روبه رو شود می‌تواند از آن عبور کند. تقریبا تمام این تیم ها در بخش هجومی کیفیت و بازیکنان خوبی را دارند اما در سایر بخش‌ها از آن کیفیتی که برای داشتن یک گروه همساز و یک دست نیاز است را ندارند. پرسپولیس از این بابت فرم خیلی بهتری دارد. آن‌ها خط حمله خوبی دارند اما در سایر خطوط نسبت به بخش هجومی کیفیت پایین تری دارند‌ و این عدم توازن کیفیت تمام تیم می‌تواند کار را برای آنها سخت کند.

*بازی دادن به سید جلال هوشمندانه بود

به نظر من سیدجلال حسینی این توان را دارد که باز هم به پرسپولیس کمک کند و خیلی تصمیم هوشمندانه‌ای بود که سید جلال بازی کرد و با توجه به مدت کمی که بازیکنان جدید برای بودن در تیم و هماهنگ شدن با سایر تیم داشتند، کمترین تغییر را در نفرات پرسپولیس شاهد بودیم و فقط رضا اسدی از ابتدا در ترکیب قرار گرفت. رضا اسدی هم برای بازی اول خیلی امیدوار کننده ظاهر شد و فکر می‌کنم در ادامه این روند و هماهنگی بیشتر می‌تواند کمک کننده باشد. من او را به عنوان جانشین احمد نوراللهی نمی‌دانم چون مدل بازی نوراللهی به شکلی است که شبیه او کم داریم. ولی رضا اسدی می‌تواند با کیفیت و توانمندی‌ها خاص خودش به پرسپولیس کمک کند و من اعتقادی به قیاس او با کس دیگری را ندارد.

*پیشرفت پرسپولیس در این زمینه الزامی‌است

پرسپولیس باید در بازی‌هایی که تیم‌های مقابل بازی بسته‌ای را ارائه می‌دهند پیشرفت کند. گاها این اتفاق افتاده ولی بعضی وقت‌ها بازی مقابل چنین تیم‌هایی برای پرسپولیس بسیار سخت شده؛ در این بخش که اگر تیم حریف بسته بازی می‌کند، ما باید به شکلی عمل کنیم که این فشردگی را بشکنیم و پرسپولیس باید در این زمینه به رشد و کیفیت بهتری برسد. بحث من گل‌زنی و جلو کشیدن حریف نیست چون تیمی که عقب می‌رود خیلی سخت است او را از آن حالت خارجش کنی. بحث این است که اگر حریف خیلی بسته بازی کرد، شما باید صاحب راهکارهایی باشید که آن تراکم را بشکنید و از آن فشردگی عبور کنید که اگر گل شود، ایده‌آل است.

*امکان حذف سرخ‌ها فقط در پنالتی بود

اگر ترابی آن گل را نمی‌زد هر چیزی ممکن بود. امکان حذف شدن پرسپولیس فقط در ضربات پنالتی بود چون روند بازی به شکلی بود که اگر به وقت اضافه هم می‌رفت تیمی که شانس گل‌زنی داشت، پرسپولیس بود. پرسپولیس به لحاظ کیفی کاملا از حریف بهتر بود و دو تیم قابل قیاس نبودند که این برتری شامل توانمندی ذهنی، بدنی و... می‌شود که در همه این‌ها تیم یحیی بهتر بود. به نظر من پرسپولیس این توان را دارد مدعی قهرمانی باشد ولی فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
انجمن پرستاری ایران_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
انجمن پرستاری ایران_3
سفیر بار ساقدوش_4
انجمن پرستاری ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
انجمن پرستاری ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر