کمبود نیرو و تجهیزات به روز، چالش پلیس ایرانی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۴۳۲۵
۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
۱۳۲۲
در شرایط پیچیده امروز نمی‌توان با شیوه و روش‌های برجای مانده از سنت‌های دیروز به تامین و تمهید ضرورت‌های امنیتی نشست. پس بهره گیری از اسباب و عدوات پیشرفته برای جامعه‌ای امروزی نه که انتخابی از میان گزینه‌های رنگ به رنگ نیست بل اقتضایی ضروری و گریزناپذیر هم خواهد بود.

خبرگزاری میزان: در شرایط پیچیده امروز نمی‌توان با شیوه و روش‌های برجای مانده از سنت‌های دیروز به تامین و تمهید ضرورت‌های امنیتی نشست. پس بهره گیری از اسباب و عدوات پیشرفته برای جامعه‌ای امروزی نه که انتخابی از میان گزینه‌های رنگ به رنگ نیست بل اقتضایی ضروری و گریزناپذیر هم خواهد بود.

 پر واضح است که در دوره کنونی بدون در دست داشتن فناوری‌ها و امکانات روزآمد کمتر می‌توان در میدان ایمنی و امنیت شهروندان آرامشی حاصل کرد. خاصه که در این زمانه، مقوله امنیت در هر کجای جهان به بستر و زیرساختی بنیادی بدل شده و حیات و بقای هر جامعه‌ای بسته در قید دوام و استمرار آن شده است. از همین است که نیروی پلیس در مقام کارگزار امنیتِ جامعه گذشته از اینکه خود را خدمتگزار همگان می‌بیند و با هر کس که خیال خدشه بر آسایش اجتماع و برپایی بلوا دارد بی غفلت یا مسامحه‌ای می‌ستیزد داوطلبِ داشتنِ فناوری و ساز و برگ به روز شده هم هست.

کمبود نیرو و تجهیزات به روز چالش پلیس ایرانی
چرا که از اثرِ توسعه فناوری و تجهیزات بر قوام گرفتن امنیت و آسودگی همگانی هم نمی‌توان گذشت. خاصه که به کار گرفتن فناوری‌های نوآمده برای نهادینه شدن رفتار‌های قانونی و انضباط اجتماعی و قانون‌گرایی و تغییر در شیوه زیست جمعی و الگوی مصرف هم تسهیلگر و استحکام بخش می‌تواند باشد.

به هر روی نباید از نظر دور داشت که در شرایط پیچیده امروز نمی‌توان با شیوه و روش‌های برجای مانده از سنت‌های دیروز به تامین و تمهید ضرورت‌های امنیتی نشست. پس بهره گیری از اسباب و عدوات پیشرفته برای جامعه‌ای امروزی نه که انتخابی از میان گزینه‌های رنگ به رنگ نیست بل اقتضایی ضروری و گریزناپذیر هم خواهد بود. چه آنکه سرعت و دقت و قابلیت حاصل از به کارگیری تجهیزات پیشرفته در انجام ماموریت‌های پلیسی خود از هر ضرورتی برای پلیس ضروری‌تر است.

آنچه هم که از زبان جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره نیاز به تجهیزات و لوازم نوین پلیسی و امنیتی در رسانه‌ها دست به دست می‌شود خود گویای اولویت‌هایی است که ناجا برای ارتقا دادن سطح امکانات و تجهیزات دارد. علی رغم این علیرضا ناصری نژاد جانشین پلیس پیشگیری پایتخت در پاسخ به پرسش میزان درباره نیاز به ارتقای ابزار‌ها و لوازم و قدیمی و فرسوده بودن تجهیزات موجود پلیس موضع دیگری دارد: تجهیزات پلیس پیشگیری قدیمی و فرسوده نیست.

ما در زمینه لوازم و تجهیزات کمبودی نداریم. اما تجهیزات پلیس پیشگیری به نحوی است که به کارگیری اش نیازمند ارائه آموزش‌هایی به نیرو‌ها و کارکنان است. این آموزش‌ها شامل آموزش‌های بعد از خدمت و ضمن خدمت می‌شود. هم در حوزه رانندگی و هم در حوزه تیراندازی آن دسته از نیرو‌هایی که با کاربری سلاح سر و کار دارند هم باید از دانش فنی روز بهره‌مند باشند و هم در زمینه نحوه به کارگیری سلاح از مهارت لازم برخوردار باشند.

کارکنان پلیس پیشگیری در دوره‌های آموزشی که به صورت دوره‌ای و ضمن خدمت برگزار می‌شود هم در خصوص مسائل حقوقی و هم موضوعات عملی براساس دستورالعمل‌ها و چارچوب‌های آموزشی موجود از دانش و اطلاعات به روز شده برخوردار می‌شوند. همچنین در این دوره‌های آموزشی در موضوعات مربوط به مهارت‌های تیراندازی و به کارگیری سلاح هم آموزش‌های تازه تری به نیرو‌ها داده می‌شود.

ناصری نژاد آموزش نیرو‌ها برای به کار بردن ابزار‌ها و لوازم را نشانه گرفته و تیراندازی و رانندگی را مهارت‌های اصلی مورد نیاز پلیس می‌داند. اما آیا این آموزش‌ها مهارت‌های آمادگی جسمانی را هم در بر می‌گیرد: در کنار آن آموزش‌هایی که اشاره کردم باید به آموزش‌های مربوط به آمادگی جسمانی نیرو‌ها هم اشاره کنم که این مورد هم مانند موارد قبلی به صورت دوره‌ای و روزانه برنامه‌هایی در این خصوص وجود دارد و این نوع آموزش‌ها هم ارائه می‌شود. این آموزش‌ها مهارت‌های مربوط به دفاع شخصی را در بر می‌گیرد.

با جانشین پلیس پیشگیری پایتخت صحبت از ضرورت فراهم آمدن تجهیزات جدید را رها نمی‌کنیم. چرا که ارتقاء کارایی پلیس پیشگیری و کاهش آسیب پذیری نیرو‌ها و کارکنان در گرو آن است. با وجود این برای ناصری نژاد همچنان در بر همان پاشنه می‌چرخد: مساله ما داشتن ابزار‌ها و تجهیزات جدید نیست. چون حرفه پلیسی از جمله مشاغل پرخطر محسوب می‌شود. از این بابت آسیب دیدن یا خطراتی که برای نیرو‌های پلیس پیشگیری روی می‌دهد اجتناب ناپذیر خواهد بود. ما در بسیاری از حوزه‌های شغلی پرخطر وجود حوادث و سوانح را داریم.

اما این هم نکته‌ای پذیرفتنی است که به روز بودن تجهیزات پلیسی در کاهش صدمات و آسیب‌ها بی تاثیر نخواهد بود. اما مساله عمده اینجاست که حرفه پلیس در نفس خود شغلی پر خطر به شمار می‌رود. طبیعتا آن دسته از افرادی هم که این شغل را پذیرفته اند و وارد حرفه پلیسی شده اند و در لباس پلیس به جامعه خدمت می‌کنند وجود این خطرات احتمالی را هم پذیرفته اند.

در کنار مساله‌ی به روز بودن تجهیزات، گمانه دیگر درباره آسیب پذیری پلیس پیشگیری مربوط به کم تعداد بودن ماموران گشت‌های سیار است. جانشین پلیس پیشگیری پایتخت، اما باز تصور دیگری دارد: نباید تصور شود گشت‌های سیار پلیس پیشگیری حالت انفرادی دارد. این گشت‌ها دو نفره هستند و حالت تیمی دارند. از اساس پلیس پیشگیری گشت یک نفره ندارد و همه گشت‌های ما به صورت تیمی عمل می‌کنند. ضرورت بالا بردن تعداد نفراتی که در تیم‌های گشت سیار به کار گرفته می‌شوند را خود پلیس پیشگیری می‌تواند تشخیص دهد. درواقع نوع ماموریت‌هایی که برای این حوزه از پلیس پیش می‌آید به تصمیم گیری‌ها درباره تعداد نفرات لازم برای به کارگیری شدن در گشت سیار سر و شکل می‌دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:26
Iran (Islamic Republic of)
09:16 - 1400/06/26
این دوسال که پلیس راه کشوردرآمدخوبی داشتن،ازمنبع منع ترددها،صرف نوسازی تجهیزات میکردن!!!!
Iran (Islamic Republic of)
09:24 - 1400/06/26
این آقای ناصری نژاد تو پلیس سنتی جا مونده و جرات بیان حقایق رو نداره حداقل یه سری به همین کشورای حاشیه خلیج فارس بزن عزیزم ببینی تجهیزات پلیسی چیه .
Iran (Islamic Republic of)
09:26 - 1400/06/26
سلام. پیشنهادم اینه که بجای تیر جنگی از گلوله ای استفاده بشه که دارای مواد بیهوشی باشد تا دزد یا خلافکار نمیرد وبشود اطلاعات را از ایشان گرفت.
Iran (Islamic Republic of)
09:40 - 1400/06/26
وقتی پلیس تا دندان مسلح ایران از به روز بودن تجهیزاتش میناله دیگه ببین بقیه بخشهای این مملکت باید سر بزارن بمیرن
سالهاست که سنگ رو سنگ نزاشتن همه چیز از به زودی از کهنگی میپاشه
Iran (Islamic Republic of)
10:13 - 1400/06/26
اینهمه جیب ملت را با جریمه های حرام خالی کردین ، حالا بروید با آن خربد بکنید که بهتر حربمه بکنید و بهتر مردم آزاری کنید ، اینکه عزا نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
کشورما بهتر ین منابع ثروت ساز است گاز نفت معدنها طلا مس خاک سنگ هر چه که فکر کنیم داریم پس پول اینها این همه ثروت چه میشو د باید بهترین تجهیزات وامکانات نه تنها پلیس باید نیروهای مسلح کشورمان مرزداران عزیز داشته باشند باید بهترین ورزشگاه ها وامکانات ورزشی داشته باشیم مردم باید بهترین ها را داشته باشند در رفاه باشند بهتربن جاده ریل داشته باشیم
Iran (Islamic Republic of)
11:41 - 1400/06/26
این همه پول جریمه چی شد؟همرو هاپولی کردین؟
Iran (Islamic Republic of)
11:52 - 1400/06/26
سلام و عرض ادب خدمت شما مسوولین محترم از شما میخواهم به این قشر فداکار جامعه که حتی گاهی در حین انجام مأموریت جان خود را هم از دست میدهند وسایل و تجهیزات کامل را برایشان فراهم آورید در تمام دنیا بهترین تجهیزات برای پلیس فراهم است با تشکر از شما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آف دکور _فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آف دکور _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر