مهدی: ما هم از برنامه‌ریزی لیگ راضی نیستیم
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۴۴۳۳
۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
۱۳۹۶
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ می‌گوید او هم از اینکه پرسپولیس باید بدون بازی دوستانه به مصاف الهلال برود، ناراحت است.

ورزش سه: رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ می‌گوید او هم از اینکه پرسپولیس باید بدون بازی دوستانه به مصاف الهلال برود، ناراحت است.

ساعاتی پیش قرعه کشی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال پرسپولیس که تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها به شمار می‌رود، باید مانند مرحله یک هشتم نهایی، در مرحله یک چهارم نهایی نیز برخلاف سایر تیم های حاضر در مسابقات، بدون برگزاری بازی رسمی وارد این مسابقه سرنوشت ساز و بسیار حساس شود؛ موضوعی که امروز پس از مشخص شدن قرعه پرسپولیس، سبب خشنودی رسانه‌های سعودی هم شد و آنها با خوشحالی از برنامه ریزی سازمان لیگ فوتبال ایران و اینکه پرسپولیس بدون انجام بازی رسمی به مصاف الهلال خواهد رفت، نوشتند.

به همین بهانه تماسی داشتیم با سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران و از او در رابطه با برنامه ریزی سازمان لیگ و دلیل آن پرسیدیم. مهدی ضمن تایید این مشکل و ابراز ناراحتی، حرف‌هایش را اینطور آغاز کرد و گفت: «خب ببینید ما برای اینکه بین دو لیگ طبق قوانین فیفا، حداقل هشت هفته باید زمان وجود داشته باشد، چاره‌ای جز طراحی تقویم فعلی نداشتیم.

البته این هشت هفته برای یک لیگ نرمال است که به موقع شروع شده و به موقع تمام شده باشد، نه لیگی مثل لیگ ما که 11 ماه طول کشیده است. حالا اگر از زمانی که لیگ بیستم تمام شده، حساب کنید، متوجه خواهید شد که این زمان با روزهای فیفادی و بازی های تیم ملی مقابل سوریه و عراق تلاقی داشت. با این وصف اصلا صلاح نبود که برای یک هفته لیگ را شروع کنیم و دوباره 15 روز لیگ را تعطیل کنیم.»

بخش بعدی صحبت‌های سهیل مهدی گلایه از برنامه ریزی و تقویم کنفدراسیون فوتبال آسیا بود و در این رابطه بیان کرد:« به هرحال ما هم زیر مجموعه کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم و چند ماه پیش ما را مجبور کرد یکماه لیگ‌مان را تعطیل کنیم. اگر به گذشته برگردیم، می بینید که راه چاره ای نداشتیم. اینطوری نیست که بنشینیم و برنامه بچینیم و بگوییم هر چه شد، شد! بارها برنامه را نوشتیم، و خودمان هم از برنامه راضی نیستیم. ببینید کجای دنیا لیگ قهرمانان در یک چهارم و نیمه نهایی را 4 روز بعد از مقدماتی جام جهانی برنامه ریزی می‌کنند!؟ الان هم کره جنوبی ملی پوش دارد و هم ایران. اصلا به شرق کاری نداریم، اما کجای دنیا اینطور برنامه می ریزند؟!.»

مسئول رئیس کمیته مسابقات لیگ برتر به موارد دیگری از برنامه ریزی ای اف سی اشاره کرد و گفت:ـ« الان ای اف اسی تا تقویم 2026 خودش را برای کشورها فرستاده و گفته اگر نظری دارید بگویید، ولی باید عوض بشود. چه کسی فکر می کرد مسابقات ای اف سی به صورت متمرکز برگزار شود. پارسال که متمرکز برگزار شد و امسال هم قرار است در اردیبهشت ماه و خرداد ماه به صورت فشرده و متمرکز برگزار شود. بعد من باید لیگ را تمام کنم! ابزاری دارم که تمام کنم؟! ضمن اینکه جام جهانی هم در پیش است.»

او ضمن زمان بر بودن این فرآیند ادامه داد:« طول می کشد تا به حالت قبل برگردیم. 5 ماه به طور ناگهانی تقویم ای اف سی شیفت پیدا کرده است؛ مسابقات از دی ماه به خردادماه موکول شده است و من نمی توانم یک شبه این تقویم را عوض کنم. تا می آئیم درست کنیم، دوباره تقویم عوض می شود. به قول آقای بهروان ما مدعی نیستیم، اما خیلی هم بی‌دانش نستیم. باور کنید فکر می کنیم و برنامه‌ریزی می کنیم، تا تصمیمات خوبی بگیریم. اما لیگ اینطور تمام شده و باید هشت هفته را هم لحاظ می کردیم.»

او سپس بار دیگر با اشاره به شرایط پرسپولیس و تیم های دیگر فوتبال ایران در آسیا ادامه داد:« ما هم خوشحال نیستیم که پرسپولیس باید بدون مسابقه با الهلال بازی کند. حالا تراکتور و استقلال هم بودند. آماده نیست تیمشان و راست می گویند، اما فکر می کنم خود تیم ها هم شرایط سختی دارند. وگرنه همین بحران و تهدید را کشورهای عربی را به عنوان فرصت برای ترمیم تیم استفاده می کردند و اگر تیم های ایرانی هم شرایط خوبی داشتند و در فاصله تعطیلات به اردو می رفتند و بازیکنان مورد نظرشان را جذب می‌کردند، قطعا حتی بدون برگزاری بازی رسمی هم با شرایط بسیار خوبی به مسابقات وارد می شدند.»

سوال بعدی از سهیل مهدی این بود که آیا امکان دارد، دیدار سوپرجام را پیش از مصاف پرسپولیس و الهلال برنامه ریزی کنند که نماینده ایران بتواند حداقل با برگزاری یک بازی به دیدار مرحله یک چهارم نهایی آسیا پا بگذارد. او تصمیم در این مورد را به صحبت با اسکوچیچ منوط دانست و این مورد توضیح داد:« خب برگزاری سوپرجام نکته کوچکی دارد و آن هم شرایط تیم ملی است.

نگران تیم ملی هستیم و اگر قبل از فیفا دی بخواهیم این مسابقه را برنامه‌ریزی کنیم، باید بدانیم آیا آقای اسکوچیچ نگران نمی‌شود؟ اگر با آقای اسکوچیچ صحبت کردیم و مشکلی از جانب ایشان نبود، می رویم برای برگزاری. البته خط قرمز ما تیم ملی است و اگر شرایط فراهم شود، سوپرجام را برگزار کنیم. به هر حال بازی پرفشاری است و شب قبل از بازی با امارات و کره جنوبی دوست نداریم مصدوم روی دست تیم ملی بگذاریم.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر