روی ترش «نجیب» از طبق‌کشانِ سوخت به لبنان
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۴۸۰۹
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
۴۴۷۴
اولین محموله سوخت ایران در میان اسکورت حزب‌الله، در حالی که کامیون‌ها بوق‌های ممتد می‌زدند وارد حلقه لبنانی‌هایی شد که شادی‌کنان به استقبال آن رفته بودند.

روزنامه توسعه ایرانی: اولین محموله سوخت ایران در میان اسکورت حزب‌الله، در حالی که کامیون‌ها بوق‌های ممتد می‌زدند وارد حلقه لبنانی‌هایی شد که شادی‌کنان به استقبال آن رفته بودند.

دیروز هم رسانه‌ها گزارش دادند که کاروان دوم از محموله سوخت ایران از طریق سوریه و منطقه مرزی هرمل لبنان، وارد این کشور شده است؛ باز هم بوق‌زنان و شادی‌کنان و کماکان در میان اسکورت حزب‌الله.

طبق‌کشانِ سوخت ایران و روی ترش «نجیب»

حسن‌نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان طی هفته‌های گذشته بارها به اسرائیل و آمریکا درباره تعدی نسبت به این محموله هشدار داده بود. او مشخصا تاکید کرده بود از زمانی که این تانکرها به مقصد لبنان حرکت کنند، جزو خاک لبنان محسوب می‌شوند.

آمریکا اما لبنان را تهدید به تحریم کرد. نصرالله هفته پیش در یک سخنرانی گفت به دلیل تهدید آمریکا و برای اینکه مشکلی برای حکومت لبنان ایجاد نشود، تصمیم گرفتیم این کشتی‌ها به سوریه اعزام شود و بعد از آنجا به جنوب لبنان بیایند.

سه‌شنبه گذشته رسانه‌های خارجی گزارش دادند که نفتکش‌ حامل سوخت ایران در بندر بانیاس سوریه رویت شده است. خبرگزاری رویترز خبر داده بود که نفتکش مذکور احتمالا حامل 33 هزار تن گازوئیل است که روز پنجشنبه در قالب 70 تا 80 دستگاه کامیون از بندر بانیاس سوریه به منطقه بعلبک منتقل خواهد شد. عماد آبشناس، تحلیلگر سیاسی اما در خبرگزاری اسپوتنیک نوشت که اولین نفتکش ایرانی حامل سوخت برای لبنان، حداکثر حامل حدود 150 هزار تن گازوئیل است.

در نهایت این محموله سوخت توسط کامیون‌های وابسته به شرکت الامانه بارگیری و به موسسات و نهادهایی که خواهان استفاده از آن هستند، انتقال داده خواهد شد. درباره دومین محموله سوخت که دیروز به لبنان رسید صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گزارش داد که سوخت این تانکرها نیز گازوئیل است و صدها کامیون تانکر کار انتقال آنها از سوریه به لبنان را انجام می‌دهند.

طبق‌کشانِ سوخت ایران و روی ترش «نجیب»

کاروان سوخت حامل یک بُرد سیاسی

تقریبا تمام نیروگاه‌های لبنان گازوئیلی هستند. قطع گسترده برق شهری و همینطور ژنراتورهای شخصی و بیمارستانی، لبنان را فلج کرده است. حال قرار است سوخت ارسالی ایران، در مرحله اول به دست بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های عمومی و خصوصی و برخی از کارخانه‌هایی که کالاهای اساسی در لبنان تولید می‌کنند و در مرحله دوم نیز به دست شهرداری‌ها و تولیدکنندگان برق (ژنراتورها) برسد.

گزارش رسانه‌ها حاکی از این است که تانکرهایی که این سوخت را از سوریه به لبنان منتقل می‌کنند، به شکل مجانی در اختیار لبنان قرار گرفته‌اند. اما گذشته از ابعاد اقتصادی و اجتماعی این کاروان‌های بزرگ سوخت برای لبنان، ماجرای آنها به یک بازی مهیج سیاسی در منطقه تبدیل شده است.

نخست وزیر جدید لبنان واردات سوخت از ایران توسط حزب‌الله را نقض حاکمیت لبنان خوانده و جالب‌تر آنکه از دولت عراق بابت ارسال سوخت تشکر کرده است. او مشخصا میان ایران و دیگر کشورهای عربی خط‌کشی کرده و خود را آن سوی خط‌کش قرار داده است

طبق‌کشانِ سوخت ایران و روی ترش «نجیب»

تحلیلگران آن را پیروزی بزرگ مثلث ایران، حزب‌الله و سوریه می‌دانند. مانور تبلیغاتی روی آن نیز به نحوی است که بتوان بیشترین بهره‌برداری سیاسی را برای این مثلث داشته باشد. از دو هفته پیش سرود حماسی حزب‌الله در استقبال از کاروان سوخت ایران، در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرد.

«دریای لبنان را با حضور خود مزین کردی و با حمایت به اینجا رسیدی. به راه خود ادامه بده که خدا شما را حمایت و حراست می‌کند و به‌کوری چشم آمریکایی‌ها به آب‌های لبنان رسیدی. نفتکش ایرانی، بیروت به شما خوش‌آمد می‌گوید.» این بخشی از آن سرود حماسی حزب‌الله است. اکنون نیز ورود این سوخت در صحت و سلامت به خاک لبنان، نشانه‌ای از قدرتنمایی ایران و حزب‌الله در برابر آمریکا قلمداد می‌شود.

گذشته از حزب‌الله، چهره‌های سیاسی لبنان نیز در این مدت، حامی انتقال سوخت ایران به لبنان بوده‌اند. حتی اظهارات روز پنجشنبه علی حمیه، وزیر حمل و نقل لبنان نیز در همین راستا بود. او در واکنش به ورود نخستین محموله سوخت ایران به این کشور گفت که «محاصره آمریکا علیه لبنان شکسته شده و پشت سر ماست.»

طبق‌کشانِ سوخت ایران و روی ترش «نجیب»

خط‌کشی میقاتی میان لبنان و اعراب با ایران

واکنش دیروز نخست‌وزیر تازه لبنان اما این معادلات را به هم ریخت. لبنان بیش از یک سال بود که دولتی نداشت. حسن دیاب، سی و ششمین نخست ‌وزیر این کشور در اوت سال ۲۰۲۰، یک هفته پس از انفجار مرگبار انبار نیترات آمونیوم در بندر بیروت از سمت خود استعفا کرد و لبنان از آن زمان تا همین هفته پیش عملا از داشتن یک دولت مستقر محروم بود.

این وضعیت شرایط را در لبنان بسیار آشفته و بی‌ثبات کرده بود. درنهایت اما نوزدهم ماه جاری، لبنان پس از 13 ماه بلاتکلیفی، صاحب یک دولت جدید با نخست وزیری نجیب میقاتی، تاجر، میلیاردر و سیاستمدار سرشناس لبنانی شد.

او به عنوان نخست وزیر دولت جدید لبنان اما روی خوشی به کاروان سوخت‌بر ایرانی نشان نداد. در حالی که به زودی سومین محموله سوخت ایران نیز به مقصد لبنان ارسال خواهد شد و ایران اعلام کرده تا زمانی که لبنان نیاز داشته باشد، به این سوخت‌رسانی ادامه خواهد داد، نجیب میقاتی در مصاحبه‌ای به سی ان ان گفت که واردات سوخت از ایران توسط حزب‌الله نقض حاکمیت لبنان است و نقض حاکمیت لبنان مرا ناراحت می‌کند. او همچنین اضافه کرده که دریافت سوخت از ایران، تصمیم دولت لبنان نبوده است.

طبق‌کشانِ سوخت ایران و روی ترش «نجیب»

به نظر می‌رسد که مواضع میقاتی در برابر کاروان سوخت ایران، در امتداد تکیه‌اش به آمریکاست. ظاهرا او سعی می‌کند تا فاصله ایمنی از ایران به عنوان کشوری مغضوب آمریکا را حفظ کند تا مبادا لبنان نیز از این رهگذر، گرفتار غضب و تحریم غرب شود

جالب‌تر آنکه میقاتی در مصاحبه خود از دولت عراق بابت ارسال سوخت تشکر کرده است. نخست وزیر جدید لبنان در بخش دیگری از اظهارات خود افزوده است: «من منتظر کمک برادران عربی خود هستم اما آنها تاکنون هیچ تماسی نگرفته‌اند. امیدوارم که واکنش مثبتی را از سوی آنها دریافت کنم. ما نیاز داریم از بحران‌های اجتماعی و اقتصادی کنونی عبور کنیم.»

او مشخصا میان ایران و دیگر کشورهای عربی خط‌کشی کرده و خود را در آن سوی خط‌کش که کشورهای عربی هستند قرار داده است. حزب‌الله و لبنانی‌های حامی دریافت سوخت از ایران اما اتهام نقض حاکمیت از سوی میقاتی را نمی‌پذیرند. آنها استدلال می‌کنند که لبنان در بی‌دولتی به سر می‌بُرده و دولتی در کار نبوده که در شرایط سخت قحطی سوخت به داد مردم برسد و محموله سوختی که از ایران خریده شده نیز کار تجار و بازرگانان بوده است که تحریمی را هم متوجه دولت نمی‌کند.

طبق‌کشانِ سوخت ایران و روی ترش «نجیب»

وعده‌های آمریکایی

از سوی دیگر اما میقاتی ظرف همین چند روز، نزدیکی دولت خود به آمریکا و غرب را نشان داده است. او دهم شهریور با هیأتی از کمیته امور خارجه مجلس سنای آمریکا به ریاست سناتور کریس مورفی، رئیس کمیته فرعی امور خاورمیانه و ریچارد بلومنتال، کریس وان هولن، سناتور جان اوسوف و تعدادی از مشاورانش در حضور دوروتی شیا، سفیر آمریکا در لبنان ملاقات کرد.

در این ملاقات، کریس مورفی گفت که ما به عنوان مقامات آمریکایی بجد تلاش می‌کنیم تا راه‌هایی برای حل بحران سوخت لبنان پیدا کنیم و هیچ انگیزه‌ای برای تکیه لبنان به سوخت ایران یا هر سوخت دیگری که از سوریه منتقل می‌شوند، نیست.

او افزوده بود: سوریه تحت تحریم‌های واشنگتن است و آمریکا راه‌هایی برای انجام آن بدون تحریم‌ها می‌یابد.

با شواهدی از این دست به نظر می‌رسد که مواضع میقاتی در برابر کاروان سوخت ایران، در امتداد تکیه‌اش به آمریکاست. ظاهرا او سعی می‌کند تا فاصله ایمنی از ایران به عنوان کشوری مغضوب آمریکا را حفظ کند تا مبادا لبنان نیز از این رهگذر، گرفتار غضب و تحریم غرب شود. میقاتی البته همزمان نظر و سیاست خود نسبت به حزب‌الله را نیز از این طریق نشان داده است.

در مقابل اما حزب‌الله جزئی جدانشدنی از لبنان است که اکنون نیز با پایان دادن به بحران سوخت، هرچند مقطعی و اندک، جایگاه خود را محکم‌تر از قبل کرده است. این شرایط دیپلماسی ایران در لبنان را پیچیده خواهد کرد؛ کما اینکه پیش از این نیز چنین بوده است چراکه اساسا دولت‌های پیشین در لبنان نیز بعضا همان سیاست نجیب میقاتی را در پیش می‌گرفتند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 97
در انتظار بررسی:18
Iran (Islamic Republic of)
07:48 - 1400/06/28
درود بر ایران و ایرانی
پاسخ ها
جواد
Netherlands
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
میشه اجازه بدید ماهم همراه تانکر های سوخت ایران رو ترک کنیم
فلسطین و یمن
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
بازم درود بر ایران وجبهۀ مقاومت سردار
البرز
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
زهرمارشون باشه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
مال مفت از جیب مردم ایران مفت خوری
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
دمه ایران گرم که پناه بی پناهان دنیاست...
دمه ایران گرم که زیر بار زور نمی ره
دمه ایران گرم...
ذهن زیبا
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
چرا مردم لبنان هیچ تشکری از ایران نمیکنند و یا پرچمی از ایران به دست ندارند؟ نه مردم که حتی حزب الله ی ها هم پرچمی از ایران به دست ندارند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
سوخت مجانی به اونا دادن درود داره؟!!!
تو یه شب بنزین 3 برابر کردن قیمتش اینجا چیکار کردی غیور ایرانی؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
پس برا همین چیزاست از بنزین 11 هزارتومنی میخوان رونمایی کنن اینجا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
و درود بر سید حسن حامی مظلومان
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
بذل وبخشش ثروت نسلهای آینده...
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است..... حرام
ک.محمدی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
18:۳۸ دم چی گرم ؟! مردم خودشو ول کرده به فکر دیگرانه.... چقدر امثال تو ناشی و .....
Iran (Islamic Republic of)
08:03 - 1400/06/28
فقط میدونم ایران در طول تاریخ همواره گرفتار بازیهای سیاسی بوده و مدام بازی خورده
Iran (Islamic Republic of)
08:04 - 1400/06/28
این هم نتیجه کمکهای ایران به لبنان که مثل گربه اخر سر چنگ هم می زنند.
Iran (Islamic Republic of)
08:12 - 1400/06/28
بعد پول این سوختهایی رو که به لبنان ارسال کردید از حلقوم مردم ایران میکشید بیرون
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
توهم توطئه...
ذهن زیبا
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
وقتی دولتش گردن نمیگیره یعنی پولش نمیدم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
اره دیگه زمزمه های بنزین 11 هزارتومنی چیه پس!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
الانشم از جیب من و توعه . فکر کردی از کجاس؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
عزیزم پولشو تجار لبنانی پرداخت کردندنگران نباش
Iran (Islamic Republic of)
08:12 - 1400/06/28
ملت دارن از گشنگی میمیرن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
خب فروختن که سود کنیم......
فلسطین و یمن
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
تو ایران کی کجا شنیده کسی از گرسنگی مرده
فشار اقتصادی هست درسته ولی
ولی دلیل نمیشه آب به آسیاب دشمن بریزیم
ذهن زیبا
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
۱۵:۱۱ وقتی دولتش گردن نمیگیره یعنی پولشم نمیدم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
فروختن که سود کنید نه کنیم!!
Iran (Islamic Republic of)
08:21 - 1400/06/28
امریکا ووابستگان امریکا هرگز خیر کشورهای اسلامی را نمیخواهند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
اتفاقا سوریه و لبنان و عراق و فلسطین و یمن و بحرین و غیره هم خیر ما را نمی خواهند. همه فکر منفعت کشور خودشانند،
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
کشورهای عربی و ترکیه و باکو هم هرگز خیر ایران و نمیخوان
بدون نام
Czechia
۰۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
اما عوضش روس و چین خیر کشورهای اسلامی را میخواهند!!
Iran (Islamic Republic of)
08:21 - 1400/06/28
اموال مردم ایران شده گوشت قربانی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
هر وقت مجانی دادن بگو!!!
ایرانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
اگه کشوری بماهم سوخت مفتی بده ماهم میگیم تشکر، مردم ایران همیشه داناهستن میدونیم مسئولین انقد که بفکر اعراب خائن فاسد دو رو هستن بفکر هموطنای خودشون نیستن، مرگ برظلم
به ۱۹:۱۳
Czechia
۰۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
آره مردم ایران همیشه دانا هستن!
لابد بخاطر داناییتون به این روز افتادید
حتی در حال نابودی هم دست بردار این گنده گوییهاتون نیستید
Iran (Islamic Republic of)
08:38 - 1400/06/28
این ها سرمایه های ملت ایران و نسل آینده ایرانی هاست که داره خیرات میشه و به یقماا میرره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
بفروش رسیده
Iran (Islamic Republic of)
08:40 - 1400/06/28
تو مملکت خودمون بنزین تاکسی های اینترنتی رو که خدمت رسامی میکن نمیدن یا دیر میدن ننک بر این دولت
Iran (Islamic Republic of)
08:43 - 1400/06/28
اگه پولشو به نرخ جهانی دادن حلالشون وگرنه راضی نیستیمگرچه میدونیم فایده نداره
پاسخ ها
امیر امیر
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
احسن . بین الماله
Iran (Islamic Republic of)
09:06 - 1400/06/28
باید وزارت خارجه سریع وارد شود جلوی این مورد را بررسی کند با قیمت پایین بفروشیم و .....؟
پاسخ ها
البرز
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
خخخ وزارت خارجه یادولت ،هیچوقت کاره ای نبودن
تصمیمات به دست دولت سایه گرفته میشه
Iran (Islamic Republic of)
09:10 - 1400/06/28
خودمون کم بدبختی داریم باید جور اینا رو هم بکشیم
Iran (Islamic Republic of)
09:20 - 1400/06/28
به مردم خودمون گرون میدن به لبنان مفت
Iran (Islamic Republic of)
09:22 - 1400/06/28
اگه مجانی نبود مردم لبنان اینقدر ازایران تشکر نمیکردن
Germany
09:33 - 1400/06/28
بابا اینا رو ول کن پولشو چه کسی حساب میکنه؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
اطلاع رسانی ضعیفه جانم. معامله با تاچرهای لبنانی انجام شده نیمی از محموله تحویل حزب الله شده باقی تاجرها خودشان می فروشند
هادی ص
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
نوش جون همتون،به افتخار رفقا میز خودم حساب میکنم،گارسون:صورت حساب
Iran (Islamic Republic of)
09:45 - 1400/06/28
نخست وزیر لبنان برای ارسال گازوییل ایران به لبنان ازایران غرامت می خواهد
Iran (Islamic Republic of)
09:49 - 1400/06/28
کاش یه کمی هم یارانه هاروزیادمیکردن که مردم هم راضی باشن
Iran (Islamic Republic of)
09:50 - 1400/06/28
این بذل وبخشش ها از بیت المال چه سودی برای ملت ما دارد.نتیجه‌اش جز گرانی و اضافه شدن شهریه های دانشگاه آزاد است.
پاسخ ها
مهاجر
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
باباجان بایدخوشحال باشیدکه ایران فعلا۳ کشتی سوخت فروخته وپولش هم نقدازلبنان گرفته وتحریمهانیزشکسته وامریکاواسرائیل نتونستدنفس بکشند،درودبرایران،سوریه ولبنان
Iran (Islamic Republic of)
10:44 - 1400/06/28
اگه ایرانیها بخاطر کمک ی کشور دیگه اینکارهارو میکردن صد تا تو سری میخوردن بجای اتکا به داخل امید به کشور دیگه بستن
Iran (Islamic Republic of)
11:00 - 1400/06/28
و ملت ایران همچنان در فقر و فلاکت و تبعیض و تورم وحشتناک دست و پا میزنه ...
Iran (Islamic Republic of)
11:15 - 1400/06/28
واقعا حقمونه هرچی بی احترامی میشه
Iran (Islamic Republic of)
11:16 - 1400/06/28
پول اب و برق و گاز رو از ما چند برابر میگیرن
Iran (Islamic Republic of)
11:42 - 1400/06/28
این محموله های نفتی فقط کفاف چند روز لبنان نمی کند وبیشتر مانور تبلیغاتی است
Iran (Islamic Republic of)
11:43 - 1400/06/28
کار درستی میکنه که روی خوش به ایران نشون نمیده ، چون بخوبی میدونه نتیجه ش میشه فلاکت و بدبختی و با خاک یکسان شدن
پاسخ ها
vgyrew
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
این سیاستشه عمو در گفته اینجوریه ولی در عمل یه چیز دیگه س
بدون نام
France
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
ولی...
هر چی باشه، کمک شده، آمریکا هم اگر میخواست کمک کنه، تا الان کمک کرده بود.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
خیلی غلط میکنه باید سپاسگزار باشه
بوف عینکی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
دوست عزیز لطفاً یه نگاه به لبنان و سعد حریری و عربستان و حوثی های یمن و افغانستان و اشرف غنی، بنداز تا متوجه بشی کت تن کیه و کی میتونه در منطقه حرفشو به کرسی بنشونه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
ضمن اینکه مخالف این کمکهام اما شما خبر نداری این کمک رایگان‌بوده وضع اقتصادی لبنان از ایران هم بدتره خواننده ها و فیلمهای لبنان و نبین وضع اقتصادیشون از ما هم بدتره
Iran (Islamic Republic of)
12:00 - 1400/06/28
خودمون بیچاره ایم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
قراره بنزین گرون بشه ... قابل توجه ...
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
پول گرفتیم کادوی عروسی ندادیم ک
Iran (Islamic Republic of)
12:12 - 1400/06/28
من که قطره ای سوخت مفت حلال نمیکنم حروم لینانیا وکسانی که ثروت کشور بزور به اینو اون میدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
منم همینطور. هم حق مارو مجانی میدن به لبنان هم پولشم دوباره از ما میگیرن با افزایش قیمتها این میشه استثمار کامل.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
موافقم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
حرومشون باشه ان شاءالله کارد بشه ب جگرشون
Iran (Islamic Republic of)
12:33 - 1400/06/28
براتو توضیح بدهم من خودم پمپ چی هستم هر تانکر۳۰هزار لیتر بگیره ۸۰عدد تانکر میشه دومیلیون چهارصد هزار لیتر کو بقیش...
Iran (Islamic Republic of)
13:56 - 1400/06/28
منم شنبه فهمیدم سوخت بردن برای لبنان
Iran (Islamic Republic of)
14:05 - 1400/06/28
خوب مگه ایران سوخت مجانی به لبنان میده.که اینقدرناراحت میشن بعضی
Iran (Islamic Republic of)
14:11 - 1400/06/28
کی گفته مفته مگه اونجایین شما
Iran (Islamic Republic of)
14:52 - 1400/06/28
خدا لعنتتون کنه، ما ملت ایران که راضی نیستیم،
Iran (Islamic Republic of)
15:49 - 1400/06/28
جای شکر هم داره ایران سوخت ارزان شاید رایگان بهتان میده
Iran (Islamic Republic of)
16:21 - 1400/06/28
بدبخت میقاتی کوره نمی‌بینه که وضعیت کشورش حاصل دست آمریکا و اسرائیل هستش بازم می‌ره دست میده
مرد باش مثل حزب الله باش
میقاتی تو هم میتونی سید حسن نصرالله باشی
پاسخ ها
البرز
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
بیچاره آخرعاقبت ما رو نگاه کن بعد اراجیف بباف
مسئولان لبنان میدونن اگه دلخوش حذب الله و ایران باشن

عاقبتشون هم ازما بدترمیشه
هادی ص
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
قبلا میگفتید به درخواست دولت سوریه رفتیم کمکشون،الان هم دولت لبنان میگه اقا ما نفت شما رو نخوایم کی رو باید ببینیم؟
Iran (Islamic Republic of)
16:23 - 1400/06/28
درود بر جبهۀ مقاومت آمریکا و اسرائیل باید گورشونو از خاور میانه گم کنند
چرا از اون سر دنیا آمدند در کار کشورها دخالت میکنند
مگه کسی از آنها کمک خواسته
Iran (Islamic Republic of)
16:28 - 1400/06/28
کمک به لبنان خوبه به شرطی که دولتش به ما امتیاز بده
Romania
16:29 - 1400/06/28
خلایق هرچه لایق
لیاقت مردم ایران هم همینه
Iran (Islamic Republic of)
17:03 - 1400/06/28
حق نیست به عراب جاهل کمک کنیم وقتی نخست وزیرش ناراحت است
Iran (Islamic Republic of)
21:50 - 1400/06/28
بدین به لبنان فلسطین مردم خودمان که هیچی
Iran (Islamic Republic of)
21:54 - 1400/06/28
سوخت وپول ودارایت رو بدی مجانی بعدش محکوم هم بشی این درد رو کجای دلمون بزاریم مسولین ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
23:21 - 1400/06/28
پولش چی میشه
احتمالا بنزینش صلواتی هستش
Iran (Islamic Republic of)
00:14 - 1400/06/29
بریم اقامت لبنان رو بگیریم تا شاید به ارثمون برسیم
Iran (Islamic Republic of)
00:15 - 1400/06/29
کلا اعراب از عجم نفرت دارن
Iran (Islamic Republic of)
00:29 - 1400/06/29
حرومشون باشه .مفت میبرن واسشون طلبکار هم هستن؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
00:57 - 1400/06/29
بخداقسم مامردم ایران راضی نیستیم درشرایطی که کشورخودمان ومردم خودمان تااین حددرمشکلات اقتصادی ومعیشتی گرفتارهستن ،کاروانهای سوخت مفت ایران به لبنان یا سوریه یاهرجای دیگه ارسال بشه،این سرمایه ملی است وحق ندارند بدون رضایت مردم درمورد ان تصمیم به بخشش بگیرند!
Iran (Islamic Republic of)
01:13 - 1400/06/29
چی بگیم؟چی بگیم که تایید بشه؟قطعا هر چیزی که بگیم تایید نمیشه،فقط با افسوس از خبر رد میشیم
Iran (Islamic Republic of)
01:47 - 1400/06/29
پول بنزین تاکسی اینترنتی نمیده به لبنان پنزین می ده
Iran (Islamic Republic of)
01:48 - 1400/06/29
بنزینش شما بریزید ،کبریتش هم بموقع امریکا میزنه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو