مهدی‌پور: استقلال در مسیر قهرمانی نیست
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۴۸۲۱
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱
۸۱۰
مهدی مهدی پور، هافبک آبی‌ها با صراحت خاصی می‌گوید استقلال هیچ کدام از مصالح لازم برای قهرمانی را ندارد و اگر قهرمان شود، یک معجزه عجیب رخ داده است

روزنامه همشهری: پس از حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، شجاعت می‌خواهد که یکی از بازیکنان این تیم مصاحبه کند. مهدی مهدی‌پور که در نیم‌فصل دوم فصل قبل جزو خوب‌های استقلال و خریدهای موفق این تیم بود، درباره اتفاقات رخ داده و آینده تیم حاضر به گفت‌وگو با همشهری ورزشی شد. او چند روز قبل از بازی با الهلال در یک دیدار دوستانه در دوبی هر 4گل استقلال را ساخته بود اما برای این مسابقه در ترکیب ثابت قرار نگرفت و تنها برای دقایقی به میدان رفت.

از شکست برابر الهلال و حذف از آسیا شروع کنیم. چه شد که باختید؟

واقعا بازی سختی بود. به‌نظرم وقتی چنین بازی بزرگی را پیش رو دارید، باید خیلی خوب تدارک دیده باشید. چنین مسابقه دشواری تدارک قوی می‌خواهد تا از آن سربلند بیرون بیایید.

بشخصه اعتقاد دارم خیلی مهم‌تر از مسائلی که داخل زمین اتفاق می‌افتد، مسائل پشتیبانی تیم است. شما وقتی می‌خواهید برای جنگ به میدان بروید، تیمی که پشتیبانی و حمایت می‌کند، از تیمی که قرار است در زمین بجنگد، مهم‌تر است. در این زمینه هم الهلال خیلی قوی‌تر از ما عمل کرد و شاید هزینه یک‌بازیکنش بودجه چند سال استقلال بود.

یعنی استقلال قبل از شروع بازی به الهلال باخته بود؟

نه، اما به‌هرحال با توجه به هزینه‌هایی که الهلالی‌ها کرده بودند و از طرفی ما هم چند بازیکن خیلی خوب‌مان را از دست داده بودیم، این شکست دور از ذهن نبود. هر‌چند ما اگر یک مقدار خود‌باوری بیشتری داشتیم و موقعیت‌هایمان تبدیل به گل می‌‌شد، قطعا نتیجه دیگری رقم می‌خورد.

برخی اعتقاد داشتند استقلال خوب بازی کرد اما روی کم‌تجربگی بازیکنان جوان و تازه‌وارد نتوانست برنده شود و برخی تأکید داشتند استقلال خوب بازی نکرد. کدام‌شان درست می‌گویند؟

به‌نظر من بازی خوبی انجام دادیم. فیلم بازی را که داشتم مرور می‌کردم، دیدم 7 تا 8 موقعیت صددرصد گل داشتیم.

یک مقداری هم کم‌تجربگی اذیتمان کرد. ولی بازهم تأکید کنم ما دلمان خیلی پر است. یکسری اتفاقاتی افتاد که باعث تضعیف ما شد. این تیم استقلال قطعا تیمی نبود که در دور گروهی از گروه مرگ صعود کرد. اگر بازیکنان کلیدی‌مان ‌که از دست دادیم، مانده بودند، قضیه خیلی فرق می‌کرد.

الان از مدیریت باشگاه انتقاد کردی؟

آقایان (مدیریت فعلی) چه باشند یا نباشند، در نهایت این ما هستیم که می‌مانیم و تا آخر فصل چشم‌مان توی چشم هوادار است. هوادار از ما انتظار دارد. البته حالا من نمی‌خواهم باخت به الهلال را توجیه کنم. اصلا توجیه ندارد. استقلال تیم بزرگی است و در همه بازی‌ها باید برنده شود حتی مقابل الهلالی که این همه هزینه کرده و 2تا بازیکن گرفته که هزار میلیارد تومان هزینه فقط برای همین 2بازیکن شده است. متأسفانه یکسری آدم‌ها در باشگاه هستند که مثل برگ روی آب می‌مانند، می‌آیند و می‌روند و در نهایت بازیکنان می‌مانند و هواداران.

قائدی و اسماعیلی از روی سکوها بازی با الهلال را دیدند، جای کدام‌یک در زمین خالی‌تر بود؟

مهدی (قائدی) برای زندگی شخصی خودش و خانواده‌اش تصمیمی گرفت که من به آن احترام می‌گذارم ولی چرا فرشید اسماعیلی نباید در یک بازی به این مهمی در کنار ما باشد؟! فرشیدی که اصلا مشخص است دلش با تیم است. وقتی که روی سکوها هم است سعی می‌کند بچه‌ها را راهنمایی کند. مثلا می‌گفت وریا پشت سرت یار است و یا بچه‌‌ها توی زمین فلان کار را انجام ‌دهید و از این قبیل مسائل. می‌خواهم بگویم تا این حد دل فرشید با تیم است. یا ما شیخ دیاباته را از دست دادیم، محمد نادری و مسعود ریگی را هم همینطور که بسیار تأثیر‌گذار بودند. فقط امیدوارم شرایط طوری شود که ما بازیکنان شرمنده هواداران نباشیم.

هواداران انتظار دارند بعد از حذف از آسیا در لیگ جبران کنید.

صددرصد. من اصلا نمی‌دانم سرنوشت آقایان (مدیران استقلال) چه می‌شود و چه اتفاقی برایشان می‌افتد، می‌مانند یا می‌روند. ما از پارسال کلی مطالبه داریم و از امسال هم هیچ‌گونه دریافتی نداشته‌ایم. یک دریافتی هم که قبل از بازی با الهلال برای ما ریختند، همان هم باعث دلخوری شد. خودتان ببینید کار به کجا کشیده که پول هم که برای ما می‌ریزند، باعث دلخوری می‌شود.

چرا دلخوری؟

چون آقایان به قولی که می‌دهند عمل نمی‌کنند! وقتی قول می‌دهند که پول پارسال را تسویه می‌کنند، نباید طوری به من پول بدهند که بازهم 20 تا 30درصد پول پارسالم بماند. ما اصلا قبل از بازی آسیایی گفتیم ما برای امسال پولی نمی‌خواهیم، شما همان پول پارسال ما را بدهید؛ حالا برای سال جدید وقت هست، ولی متأسفانه همین اتفاق هم نیفتاد. درصورتی که فرهاد مجیدی به ما گفت من از باشگاه قول گرفتم قبل از بازی‌های آسیایی پول‌های فصل قبل‌تان تسویه می‌شود و 20درصد هم از پول سال جدید را دریافت می‌کنید. همین مسائل ریز مثل خوره تمام روح، مغز و تمام تمرکز بازیکن را می‌خورد.

با این وضعیت استقلال می‌تواند مدعی قهرمانی باشد؟

من جایی بودم که قهرمان شدم و مسیر قهرمانی را دیدم. به خدا مسیر قهرمانی این نیست. اصلا مسیر قهرمانی این شکلی نیست. شما بهترین بازیکنان دنیا را هم بگیرید، اگر آن مسیر درست را برای قهرمانی پیش نروید، قطعا نمی‌توانید قهرمان شوید. الان به‌نظرم ما هیچ‌کدام از موارد مورد نیاز برای قهرمانی را نداریم. یعنی اگر قهرمان شویم، یک اتفاق عجیب و غریب رخ داده است. قهرمانی استقلال مثل یک‌معجزه خواهد بود؛ چراکه هیچ‌کدام از آیتم‌هایی را که باید داشته باشیم تا قهرمان شویم، در بحث تدارکات و بقیه مسائل ‌نداریم.

این حرف‌ها هواداران استقلال را نگران می‌کند.

ما خودمان هم نگران هستیم. به خدا خود من در زندگی‌ام اینقدر نگران نبودم که نگران امسال استقلال هستم. اصلا نگرانی همه بچه‌هایمان همین است. همه بچه‌‌ها نگران هستند و از نگرانی هم است که این حرف‌ها را می‌زنیم وگرنه ما پارسال هم مشکلات زیادی داشتیم و سال قبل حداقل خود تیم امیدوار‌کننده بود اما امسال متأسفانه همه‌‌چیز نگران‌کننده است.

با توجه به خریدهایی که تیم‌ها انجام داده‌اند، کدام تیم را شانس قهرمانی می‌دانی؟

من شخصا امسال شانس سپاهان را خیلی زیاد می‌دانم هرچند قطعا ما با تمام وجود برای قهرمانی می‌جنگیم چراکه استقلال اصلا به جز قهرمانی حق ندارد برای چیز دیگری بجنگد‌. سپاهان مسیرش مسیر قهرمانی است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر