نارنگی زرد نخرید
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۲۲۵
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
۳۱۱۰
نایب‌رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان با توصیه اینکه مردم تا پیش از مهر ماه نارنگی خرید نکنند و در ابتدای فصل پاییز از خریدن نارنگی‌های زرد خودداری کنند، گفت: امسال میوه‌های نوبرانه پاییزی نسبت به سردرختی‌های بهار و تابستان قیمت بسیار پایین تری دارند و به نوعی قیمت آن‌ها نصف میوه‌های بهاره و تابستان است.

خبرگزاری ایسنا: نایب‌رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان با توصیه اینکه مردم تا پیش از مهر ماه نارنگی خرید نکنند و در ابتدای فصل پاییز از خریدن نارنگی های زرد خودداری کنند، گفت: امسال میوه‌های نوبرانه پاییزی نسبت به سردرختی‌های بهار و تابستان قیمت بسیار پایین تری دارند و به نوعی قیمت آنها نصف میوه‌های بهاره و تابستان است.

علی مهرکش با توصیه به مردم که اکنون نارنگی خرید نکنند، توضیح داد: برداشت نارنگی اصولی دارد که پیش تر این اصول در کشاورزی رعایت می شد، اما متاسفانه امروز رعایت نمی شود.

وی اظهار کرد: قند نارنگی حداقل از یکم مهر ماه به بعد تکمیل می‌شود، اما به دلیل صنعتی نبودن کشاورزی در ایران، متاسفانه باغداران و دلالان به طمع ورود بار نوبرانه نارنگی به بازار و سود بالا، این محصول را پیش از موعد برداشت می کنند.

به گفته نایب‌رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان، هر میوه‌ای در زمان و فصل مشخصی وارد بازار می‌شود که اگر زودتر برداشت شود نارس و اگر دیرتر برداشت شود، به اصطلاح خراب و گندیده است و امروز متاسفانه اتحادیه باغداران شمال کشور هیچ نظارتی بر نحوه و زمان برداشت مرکبات خود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان از روز شنبه سوم مهر ماه اجازه ورود نارنگی به بازار را داده است، گفت: نوعی نارنگی نهال ژاپنی در بازار وجود دارد که از ۲۰ شهریور ماه امکان برداشت آن وجود دارد، اما به دلیل اینکه قیمت این مدل نارنگی نجومی است تمام باغداران شمالی به طمع سود بالا، نارنگی‌های خود را به اسم نهال ژاپنی برداشت و وارد بازار می کنند که به طبع در این شرایط امکان نظارت بر بازار وجود ندارد.

مهرکش همچنین گفت: متاسفانه برخی نارنگی‌های موجود در بازار بدون اصول بهداشتی با زدن گاز اتیلن بر روی آنها رنگ آوری می شوند که اتحادیه میادین میوه اصفهان ورود این مدل نارنگی ها به بازار را ممنوع کرده است.

ورود میوه های نوبرانه پاییز به بازار اصفهان

وی همچنین درباره ورود میوه های نوبرانه پاییزه به بازار اصفهان، گفت: در حال حاضر سیب قرمز و سفید پاییزه با کیفیت عالی در بازار است، همچنین پرتقال جنوب اگرچه کیفیت خوبی ندارد و هنوز آبدار نیست، اما در بازار موجود است و در مجموع تا ۱۰ روز از پاییز عبور نکند و هوا سرد نشود این پرتقال ها کیفیت خوبی نخواهند داشت.

نایب‌ رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان همچنین، اضافه کرد: پرتقال های آبگیری نیز تا حدودی در بازار موجود است، همچنین نارنگی نیز از شنبه هفته آینده وارد بازار می‌شود، اما توصیه می شود مردم در پاییز به خصوص مهر ماه نارنگی‌های سبز را خریداری کنند و از خرید نارنگی های زرد خودداری کنند.

وی درباره قیمت میوه‌های نوبرانه پاییزه در بازار اصفهان، تصریح کرد: امسال میوه‌های نوبرانه پاییزی نسبت به سردرختی های بهار و تابستان قیمت بسیار پایین تری دارند و به نوعی قیمت آنها نصف میوه‌های بهاره و تابستان است.

مهرکش افزود: امروز قیمت بهترین نارنگی در میدان میوه و تره بار اصفهان بین ۱۶ تا ۱۳ هزار تومان، سیب ممتاز بین ۱۳ تا ۱۱ هزار تومان و بقیه سیب ها بین ۱۰ تا ۵ هزار تومان، پرتقال ممتاز بین ۱۴ تا ۱۱ هزار تومان و پرتقال‌های آبگیری بین ۱۱ تا ۸ هزار تومان، انار بین ۱۲ تا ۷ هزار تومان و زالزالک بین ۲۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

وی همچنین به وضعیت هویج اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هویج نسبت به یک ماه گذشته کمتر شده و قیمت ممتاز آن بین ۱۶ تا ۱۴ هزار تومان و قیمت انواع این محصول نیز بین ۱۴ تا ۸ هزار تومان است.

کمبود هندوانه در بازار

نایب‌رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان تنها کمبود بازار را مربوط به هندوانه دانست و توضیح داد: در حال حاضر سرِ زمین‌های کشاورری هندوانه با قیمت ۹ هزار تومان به بالا خرید و به امارات صادر می‌شود که اگر جلو صادرات گرفته نشود قیمت آن همچنان افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در شرایط فعلی که مردم توان خرید هلو، شلیل، گلابی و ... را ندارند تنها میوه موجود در بازار هندوانه است که به دلیل کمبود و صادرات، قیمت آن رو به افزایش است.

مهرکش با اشاره به اینکه برای ورود این محصول به بازار اصفهان هندوانه را در میدان میوه تره بار ۷۵۰۰ تومان قیمت گذاری کردیم و باید دید هفته آینده با این نرخ هندوانه وارد بازار اصفهان می‌شود یا خیر؟

وی همچنین با اشاره به نوسانات نرخ ارز اشاره کرد و گفت: موز تابع نوسانات نرخ دلار است که امروز این محصول در میدان میوه تره بار اصفهان ۲۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است. همچنین انبه نیز در بازار تمام شده و اگر در سطح خرده فروشی عرضه شود کیفیت آن بسیار پایین است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:18
Iran (Islamic Republic of)
16:48 - 1400/06/29
هر چه هندوانه دارای شته و سمی با کود شیمیایی است نصیب مردم ایران است پس اینهمه محصول بچه درد می خورد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر