قول حل مشکل رانندگان ایرانی در مسیر ارمنستان
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۳۲۶
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
۱۲۰۵
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز دوشنبه گفت که مشکل رانندگان ایرانی در جمهوری آذربایجان به سرعت رفع می‌شود.

خبرگزاری فارس: سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز دوشنبه گفت که ایران از ارمنستان انتظار دارد در اسرع وقت یک راه جایگزین از طریق «گوریس» بسازد تا جایگزین راهی شود که اخیرا توسط جمهوری آذربایجان مسدود شده است.

به نوشته خبرگزاری «پان آرمنین» «عباس بدخشان ظهوری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان گفت: «در حال حاضر، پلیس جمهوری آذربایجان و مرزبانان مستقر در برخی از بخشهای جاده "گوریس-قاپان" چند روز است که رانندگان حامل کالاهای ایرانی به ارمنستان را متوقف کرده و از رانندگان ایرانی به عنوان عوارض گمرکی، پول دریافت می‌کنند.»

به گفته وی، سفارت ایران در تلاش است تا این مشکل در اسرع وقت حل شود. بدخشان ظهوری گفت: «ما از دولت ارمنستان انتظار داریم که در اسرع وقت یک مسیر جایگزین ساخته شود.»

سرویس امنیت ملی ارمنستان در 12 سپتامبر تأیید کرد که پلیس جمهوری آذربایجان کامیون‌های ایرانی را در جاده مذکور متوقف، اسناد آنها را بررسی کرده و محموله را بازرسی می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، پلیس جمهوری آذربایجان تا 250 دلار از رانندگان ایرانی مطالبه می‌کنند. در همین حال، وزارت کشور جمهوری آذربایجان بازداشت رانندگان ایرانی را به اتهام حمل کالا به قره باغ متهم کرده است.

چندی قبل نهاد اطلاعاتی ارمنستان با انتشار یک بیانیه مدعی شد که جمهوری آذربایجان در حال بازرسی کامیون‌های با پلاک ایران است.

در شرایطی که اخیرا بسته شدن جاده «گوریس-قاپان» و متوقف شدن خودروهای باری و مسافری ایرانی در خاک جمهوری آذربایجان خبرساز شده بود، یک نهاد امنیتی ارمنستان ادعا کرد که باکو در حال بازرسی از کامیون‌های ایرانی است.

در بیانیه این نهاد دولتی اطلاعاتی و امنیتی ارمنستان آمده است: «گاردهای مرزی سرویس امنیت ملی جمهوری ارمنستان و گاردهای مرزی سرویس امنیتی فدرال فدراسیون روسیه در تلاش مشترک هستند که این وضعیت را حل کنند.»

در بیانیه سرویس امنیت ملی ارمنستان که مسئول تامین امنیتی و اطلاعاتی ملی این کشور است، به جزئیات بیشتری درباره ادعای بازرسی کامیون‌های دارای پلاک ایران اشاره نشده است.

مقام‌های باکو تاکنون به ادعای ایروان درباره بازرسی کامیون‌های دارای پلاک ایران توسط پلیس جمهوری آذربایجان واکنشی نشان نداده‌اند.

پنجم شهریورماه «ارجعلی علیزاده» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بدنبال مسدود شدن جاده گوریس - قاپان توسط جمهوری آذربایجان بخشی از مسیر ارتباطی ایران و ارمنستان که در خاک آذربایجان قرار دارد، بیش از ۱۲۰ خودروی باری و مسافری کشورمان در این مسیر متوقف شدند.

علیزاده همان روز در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفته بود: «قسمتی از مسیر زمینی ایران به ارمنستان که در خاک جمهوری آذربایجان قرار دارد، به دنبال تشدید اختلافات دو کشور، توسط طرف آذربایجانی بسته شد.»

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی افزود: «با توجه به مشکل پیش آمده در حال حاضر از تردد خودروها از مرز نوردوز به سمت ارمنستان جلوگیری می‌شود تا نتیجه رایزنی‌ها و پیگیری‌ها در این خصوص مشخص شود.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر