نتایج تحقیقات از «نشت» پروتئین‌ در مغز
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۳۸۲
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۰
۹۱۱
محققان موسسه تحقیقاتی کرتین در استرالیا توانستند شواهد جالبی از ذرات سمی در مغز موش پیدا کنند که به طریقی از خون به مغز راه پیدا می‌کند و منجر به ایجاد آلزایمر می‌شود. این تحقیق هنوز در مراحل اولیه است و همچنان راه زیادی تا رسیدن آن به انسان‌ها باقی مانده است. با این حال، نتایج آن می‌تواند به درمان‌های آتی برای این بیماری تدریجی و سخت کمک کند.

دیجیاتو: محققان موسسه تحقیقاتی کرتین در استرالیا توانستند شواهد جالبی از ذرات سمی در مغز موش پیدا کنند که به طریقی از خون به مغز راه پیدا می‌کند و منجر به ایجاد آلزایمر می‌شود. این تحقیق هنوز در مراحل اولیه است و همچنان راه زیادی تا رسیدن آن به انسان‌ها باقی مانده است. با این حال، نتایج آن می‌تواند به درمان‌های آتی برای این بیماری تدریجی و سخت کمک کند.

ده‌ها سال تحقیق نشان می‌دهد که پروتئین بتا-آمیلوئید متهم شماره یک در پیشرفت زوال عقل و یا بیماری آلزایمر است. این زنجیره آمینواسیدی کوتاه را بر خلاف شهرتش، هنوز به طور کامل نمی‌شناسیم و نقش آن در بدن را هنوز متوجه نشدیم. اما می‌دانیم که اگر در مغز توده‌ای ایجاد کند، در بلندمدت اثرات ناخوشاندی روی سلامت روان خواهد داشت.

تاکنون تحقیقات زیادی درباره حرکت بتا-آمیلوئیدها در بدن و مغز و نحوه از بین بردن نورون‌ها در دسترس است، اما سوال اصلی این است که چرا درمان‌هایی که بتا-آمیلوئیدها را نشانه می‌روند کارساز نیستند؟

نتایج تحقیقات از «نشت» پروتئین‌ در مغز

مقایسه مغز انسان سالم با فرد دچار آلزایمر

یکی از توضیحات جالب این پدیده، چربی‌هایی به نام لیپوپروتئین است که بتا-آمیلوئیدها حمل می‌کنند و نه خودشان. محققان با استفاده از یک مدل موش توانستند شواهدی را پیدا کنند که بتا-آمیلوئیدهایی که در سایر نقاط بدن تولید می‌شوند، با سیستم انتقال این چربی‌ها در مغز «نشت» می‌کنند.

اگر محققان بتوانند از این انتقال به مغز جلوگیری کنند، می‌توانند درمان جدیدی برای آلزایمر پیدا کنند. با این حال، هنوز مشخص نیست که چنین پروتئین کوچکی چگونه می‌تواند در مغز جمع شود و توده‌ای را به وجود آورد. ممکن است وقتی که یکی از آن‌ها به مغز راه پیدا کرد، باقی پروتئین‌ها در همان جا تولید می‌شود.

محققان در این مطالعه به موش‌ها رژیم غذایی غنی شده با لیپوپروتئین دادند و نفوذ بتا-آمیلوئیدها را به همان شکل در مغز آن‌ها دیدند. با این که نمی‌توان احتمال ایجاد توده بتا-آمیلوئیدها را در مغز نادیده گرفت، محققان روشی را طراحی کردند که موش‌ها فقط در کبدشان بتا-آمیلوئید تولید کنند و چیزی به طور مستقیم به مغز راه پیدا نکند.

همان طور که پیش‌بینی می‌شد، موش‌ها با وجود لیپوپروتئین در کبد دچار از بین رفتن مغز، مرگ سریع سلول‌های مغزی و از دست دادن حافظه شدند. همچنان تحقیقات بیشتری نیاز است تا بتوان درمانی را با رژیم غذایی مناسب یا داروهایی برای جلوگیری از واکنش بین لیپوپروتئین‌ها و بتا-آمیلوئیدها پیدا کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر