پیشنهاد به ایران درباره تیرگی روابط اروپا و آمریکا
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۴۰۹
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
۱۴۰۹
یک کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل گفت: امسال فضای نیویورک متأثر از تیرگی روابط میان فرانسه (اتحادیه اروپا) ‌با آمریکا، استرالیا و بریتانیا در پی ماجرای لغو قرارداد خرید زیردریایی‌ها خواهد بود و ایران می‌تواند از این فرصت جهت طرح دیدگاه‌هایش در زمینه عدم اشاعه و مطالباتش در موضوع برجام استفاده کند.

ایسنا: یک کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل گفت: امسال فضای نیویورک متأثر از تیرگی روابط میان فرانسه (اتحادیه اروپا) ‌با آمریکا، استرالیا و بریتانیا در پی ماجرای لغو قرارداد خرید زیردریایی‌ها خواهد بود و ایران می‌تواند از این فرصت جهت طرح دیدگاه‌هایش در زمینه عدم اشاعه و مطالباتش در موضوع برجام استفاده کند.

رضا نصری در یک رشته توییت نوشت: «امسال فضای نیویورک متأثر از تیرگی روابط میان فرانسه (اتحادیه اروپا) ‌با آمریکا، استرالیا و بریتانیا در پی ماجرای لغو قرارداد خرید زیردریایی‌ها خواهد بود. فرانسه این ماجرا را محدود به یک قرارداد نمی‌بیند بلکه مقدمه‌ بازنگری روابط راهبردی طرفین ارزیابی می‌کند.

در چنین فضایی، طرح‌ دست‌کم سه مقوله مرتبط با ماجرای زیردریایی‌ها توسط وزیر امور خارجه ایران دکتر امیرعبداللهیان که به پرونده برجام هم مربوط است، می‌تواند تاثیرگذار و مفید باشد:

اول، مقوله «عهدشکنی» در مناسبات بین‌المللی است که - بخاطر Appeasement با ترامپ از جمله در ماجرای برجام - امروز دامن‌گیر روابط دولت‌های غربی با یکدیگر نیز شده است. حتی با وجود مخالفت ایران با انعقاد قرارداد میان استرالیا و آمریکا، طعنه به طرف غربی در این‌باره خالی از لطف نیست.

دوم، مقوله «عدم‌ اشاعه» است چرا که زیردریایی‌هایی که استرالیا از آمریکا سفارش داده با اورانیوم غنی‌شده بالای ۹۰ درصد کار می‌کند و این درصد غنایی است که برای سلاح نیز کاربرد دارد. انتقال این مواد از یک کشور دارنده سلاح هسته‌ای به یک کشور غیرمسلح با موازین و اهداف NPT مغایرت دارد.

به احتمال بسیار زیاد سایر دولت‌ها در مجمع عمومی به این موضوع اشاره خواهند کرد اما طرح آن از جانب ایران - که سال‌هاست مورد اتهامات بی‌اساس در زمینه عدم اشاعه و نقض NPT از جانب همین کشورهاست - وزن و جذابیت دیگری دارد.

سوم، مقوله «صلح و امنیت جهانی» است. با توجه به اینکه همکاری استرالیا، آمریکا و بریتانیا در حوزه زیردریایی هسته‌ای با هدف مقابله راهبردی با چین صورت گرفته، جای آن دارد ایران نسبت به این موضوع حساسیت‌ نشان دهد. حساسیت نشان‌دادن ایران در موضوعی مرتبط با امنیت چین - با توجه به عضویت جدید ایران در سازمان همکاری شانگهای - حرکت معناداری خواهد بود.

علاوه بر اینها، چنانچه نماینده فرانسه (احتمالا وزیر امور خارجه آن) از تریبون مجمع عمومی بحث «خسارت»‌ در ماجرای زیردریایی‌ها را مطرح کرد، نماینده ایران می‌تواند از زمان «حق پاسخگویی» در آن جلسه استفاده کند و در مورد بحث خسارت در قضیه نقض برجام طرح پرسش کند.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی