جهان در آستانه جنگِ تمام عیار چین و آمریکا
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۴۸۱
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
۳۸۶۰
پایگاه خبری "مدرن دیپلماسی" در گزارشی، به تحرکات اخیر نومحافظه‌کاران آمریکایی و همچنین مجتمع‌های نظامی و صنعتی این کشور در اِعمال فشار علیه دولت بایدن، با هدف سوق دادن آن به مسیر شناسایی استقلال تایوان، به عنوان یک دولت مستقل و نَه بخشی از خاک چین پرداخته است. امری که در نوع خود عملا می‌تواند چین و آمریکا را وارد یک جنگ شدید کند که به احتمال فراوان منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شد.

فرارو: پایگاه خبری "مدرن دیپلماسی" در گزارشی، به تحرکات اخیر نومحافظه‌کاران آمریکایی و همچنین مجتمع‌های نظامی و صنعتی این کشور در اِعمال فشار علیه دولت بایدن، با هدف سوق دادن آن به مسیر شناسایی استقلال تایوان، به عنوان یک دولت مستقل و نَه بخشی از خاک چین پرداخته است. امری که در نوع خود عملا می‌تواند چین و آمریکا را وارد یک جنگ شدید کند که به احتمال فراوان منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شد.

جهان در آستانه جنگِ تمام عیار چین و آمریکا

مدرن دیپلماسی در این رابطه می‌نویسد:

* «در شرایط فعلی، بسیاری از سیاستمداران آمریکایی مخصوصا نومحافظه‌کاران، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را متهم می‌کنند که اگر وی بخواهد از تهدیدات عینی آمریکا علیه چین در جبهه‌های مختلف عقب نشینی کند، عملا موجبِ از دست رفتنِ تایوان، و تسلط کامل پکن بر آن خواهد شد.

* این در حالی است که دولت آمریکا از فوریه سال ۱۹۷۲ که در جریان یک توافق تعهد کرد تا سیاست "چین واحد" را به رسمیت بشناسد و تایوان را به مثابه بخشی از خاک چین قلمداد کند، همواره نوعی تعهد را به پکن و تسلط آن بر تایوان داشته است. البته که ایالات متحده تاکنون این موضع را به چالش نکشیده (اگرچه همکاری‌های گسترده‌ای با تایوان در حوزه‌های مختلف دارد که بار‌ها خشم چین را برانگیخته است). واشنگتن منفعت خود را در حل و فصل مسالمت آمیزِ مساله تایوان و ایجاد تعامل میان پکن و تایپه می‌بیند.

* در این راستا، اگر دولت بایدن به این مساله همچنان پایبند باشد و در صورت وقوع درگیری میان چین و تایوان، به حمایت از تایپه با چین وارد جنگ نشود، نومحافظه کاران آمریکایی خواهند گفت که آمریکا تحت ریاست جمهوری بایدن در حراست از متحدان خود شکست خورده و چین نیز توانسته عملا گوی سبقت را از آمریکا برباید و تبدیل به قدرت اول جهانی شود.

جهان در آستانه جنگِ تمام عیار چین و آمریکا

* همچین بایدن به شدت تحت فشار نئوکان‌های آمریکایی (نومحافظه کاران) از این جهت است که وی حاضر نیست سیاست خارجی آمریکا را انگونه که مد نظر آن هاست تغییر دهد (نومحافظه کاران آمریکایی تا حد زیادی با مجتمع‌های نظامی و صنعتی آمریکا هم پیمان هستند و عملا در راستای منافع آن ها، نظامی گری و تهاجم نظامی را اقصی نقاط جهان ترویج می‌کنند).

* تایوان نه فقط به این دلیل که درخواستش مبنی عضویت در سازمان ملل به عنوان یک کشور از سوی این نهاد رد شده، بلکه به این دلیل که خودِ آمرکیا نیز در جریان توافق با چین در سال ۱۹۷۲ وعده داد که به هیچ عنوان با استقلال دولتی به نام تایوان موافقت نکند، نتوانسته عنوانِ دولت و کشوری مستقل را به خود بگیرد.

* با این حال از سال ۱۹۷۲ تاکنون، مجتمع‌های نظامی و صنعتی در آمریکا، همگی اقدامات متعددی را انجام داده اند تا در نهایت آمریکا را به سمت جنگ با چین در مورد مساله تایوان رهنمون کنند. در این راستا، درخواست نومحافظه کاران از دولت آمریکا جهت حمایت از یک اعلامیه عمومی مبنی بر اینکه تایوان، دیگر بخشی از خاک چین نیست، نمونه‌ای از فشار‌هایی است که اکنون نومحافظه کاران آمریکایی بر بایدن و دولت وی اعمال می‌کنند. نباید فراموش کرد که اگر بایدن بخواهد به برخی ندا‌ها جهت تحریک چین در شرایط کنونی پاسخ مثبت دهد، جنگی تمام عیار با چین برای واشنگتن در پیش خواهد بود.

* دولت چین قویا بر این باور است که سرزمین تایوان که پس از استقرار نظام کمونیستی چین در سال ۱۹۴۹، شاهد فرار رهبران ارشد نظام جمهوری چین به خود بود، برای همیشه بخشی از خاک چین است و اگر قرار باشد این ادعا خدشه دار شود، پکن بایستی ورایِ تمامی اولویت هایش، خود را برای جنگی تمام عیار جهت بازپس‌گیری این سرزمین آماده کند.

جهان در آستانه جنگِ تمام عیار چین و آمریکا

* با این همه در مدت اخیر، وقوع برخی تحولات در مورد مساله تایوان در آمریکا، تا حدی نگرانی‌هایی را در این کشور در مورد درگیری احتمالی آن با چین ایجاد کرده است. در این راستا در تاریخ ۱۰ سپتامبر سال جاری میلادی، "فایننشیال تایمز" در گزارشی با عنوانِ: "آمریکا خطر درگیری با چین را در پیِ پیشنهادی مبنی بر تغییر نام دفتر دیپلماتیک تایوان در واشنگتن به جان می‌خرد"، از فشار قابل توجهِ نئوکان‌های آمریکایی بر بایدن جهت تغییر وضعیت دفتر نمایندگی تایوان در واشنگتن به یک سفارت ملیِ مستقل خبر داد.

* البته که گزارش مذکور، تاکید می‌کرد که هنوز در این رابطه تصمیم نهایی گرفته نشده و عملی شدنِ این تصمیم به یک فرمان اجرایی از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیاز دارد. بدون تردید اگر یکچنین فرمان اجرایی صادر شود، دقیقا در نقطه مقابلِ "بیانیه شانگهای" در سال ۱۹۷۲ میان چین و آمریکا در مورد وضعیت تایوان خواهد بود و عملا آمریکا را به عصری باز خواهد گرداند که سلاح‌های خود را به سمت چین نشان رفته بود و می‌توانست ظرف ۱۰ دقیقه چین را با یک حمله ناگهانی هسته‌ای هدف قرار دهد و توانمندی‌های تلافی جویانه آن را نیز خیلی زود نابود سازد. بدون تردید شریاط جدید حتی خطرناک‌تر از بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۳ خواهد بود. البته که دولت چین نیز این وضعیت را تحمل نمی‌کند و اقدامات خاص خود را انجام خواهد داد.

* در این رابطه، روزنامه چینی "گلوبال تایمز" می‌نویسد: "اگر آمریکا و تایوان با هم همکاری و تبانی کنند و تایوان اعلام استقلال کند، چین باید با اقدامات سخت گیرانه اقتصادی و نظامی وارد میدان شود و به آن‌ها درسی فراموش نشدنی را بدهد. در این راستا، از منظر اقتصادی، چین باید تحریم‌های اقتصادی سنگینی را علیه تایوان وضع کند و حتی تایوان را به کل از حیث اقتصادی تحت محاصره قرار دهد.

* از منظر نظامی هم، بمب افکن‌های چینی باید بر فراز تایوان به حرکت در آیند و حریم هوایی آن را در کنترل خود بگیرند. این همان گامی است که ارتش آزادیبخش چین باید دیر یا زود آن را بردارد. اگر تایوان بخواهد اعلام استقلال کند، چین دلایل کافی برای حمله به آن را دارد و می‌توان حاکمیت خود را برای همیشه بر آن تحمیل کند. پیش بینی می‌شود که ارتش تایوان جرات نکند جلو پرواز جنگنده‌های چینی بر فراز حریم هوایی تایوان را بگیرد.

* چین هیچوقت در نشان دادن واکنشی جدی و قاطع به مساله استقلال تایوان، تردیدی به خود راه نمی‌دهد. چین نباید در برابر رویه‌های اینچنینی سکوت کند، زیرا در صورت سکوت، شاهد برداشته شدن گام‌های منفی بیشتر و حتی برگزاری نشست‌های عیان و آشکار میان مسوول روابط خارجی و رئیس جمهور تایوان با مقام‌های آمریکایی در واشنگتن خواهد بود. امری که کاملا در تضاد با منافع چین است".

* در این راستا، یا آمریکا و یا چین باید خویشتنداری کنند و الا وقوع جنگ میان دو طرف در مساله تایوان حتمی است. در این رابطه چین متحدی نظیر روسیه دارد و آمریکا نیز متحدی نظیر بریتانیا. با این همه نتیجه یکچنین درگیری چیزی جز "جنگ جهانی سوم" نخواهد بود.

* بسیاری از رسانه‌های آمریکایی نیز عملا به ابزارِ مجتمع‌های نظامی و صنعتی آمریکایی و تبلیغات منفی آن‌ها علیه چین تبدیل شده اند. آن‌ها دولت چین را با حکومت نازی‌ها در آلمان قیاس می‌کنند و به هر نحو ممکن بایدن را نیز تحریک می‌کنند تا در مسیر جنگ و درگیری با چین گام بگذارد. امری که نتیجه آن حقیقتا وخیم خواهد بود.

* در ۱۴ سپتامبر سال جاری میلادی، سردبیر روزنامه "گلوبال تایمز" چین می‌نویسد: "چین بدون تردید نباید در برابر رویه‌های تهاجمی آمریکا عقب نشنینی کند. سیاست "چینِ واحد" اصلی بنیادین است که ما باید بر آن تاکید داشته باشیم. در جریان بحران موشکی سال ۱۹۶۳ کوبا، هنگامی که شوروی موشک‌های خود را در نزدیکی سواحل آمریکا مستقر کرد، واشنگتن کاملا مایل بود تا جنگ جهانی سوم را در صورت لزوم و اگر نتوانست شوروی را قانع به خارج کردنِ موشک هایش از نزدیکی مرز‌های خود کند، آغاز نماید.

* آمریکا در این مساله عملا خطر قرمز خود را مشخص کرد، شوروی هم نتوانست از این خطر قرمز بگذرد. اکنون باید صبر کنیم و ببینیم بایدن چه می‌کند. اگر او بخواهد تصمیمی اشتباه بگیرد و از استقلال تایوان حمایت کند، تبعات خسارت بارِ زیادی متوجه اقدام اشتباه وی خواهد شد».

برچسب ها:
انتشار یافته: 50
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
14:26 - 1400/06/30
دوپاهای حریص همیشه بر سر قدرت جنگیدند و خواهند جنگید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
چین ابرقدرت اول شه بهتره
امریکا دیگه بسشه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
این امریکای پلید نمی تونه یه مدت اروم سر جاش بشینه حتما باید یه جا رو انگولک کنه و جنگی برپا کنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
خدا نکنه. چون ایرانم پاش گیره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
چین فیک مخترع کرونا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
باز آمریکا خیرش به تکنولوژی و ادم ها میرسه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
شیطان بزرگ چین و ایران هم نوچه اون
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
ما هم کاسه داغ تر از آش ، گوشت قربونی جلوی توپ
Iran (Islamic Republic of)
14:28 - 1400/06/30
چین دربرابرامریکامثل پرایددربرابربنزه،درسته چین خیلی پیشرفت کرده اماامریکاهمچنان ابرقدرت اول دنیاست تعارف نداریم این حقیقت امروزدنیاست
Iran (Islamic Republic of)
14:28 - 1400/06/30
کاش یه جنگ اتمی راه بیفته
یه جنگ گرم نه سرد
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1400/06/30
آمریکا که از طالبانم خورد !
Iran (Islamic Republic of)
14:47 - 1400/06/30
به ما چه بزنید همدیگر را بکشند چه بهتر جمعیت کمتر میشه :
Iran (Islamic Republic of)
15:01 - 1400/06/30
خدا نکنه کاش فیلم ها و کتابهای جنگ جهانی دوم بخونند سران تا دیگه از این اشتباهات نکنند هر چند فقط سربازان کشته میشوند
Iran (Islamic Republic of)
15:07 - 1400/06/30
اینا بجنگن به نفع بدبختهایی مثل ما میشه!
Iran (Islamic Republic of)
15:15 - 1400/06/30
عجیبه اگه تصور می‌کنید آمریکا به خاطر تایوان وارد جنگ میشه. نهایت اتفاقی که ممکنه بیفته اینه که چین در مدت زمان کوتاهی تایوان رو تصرف کنه آمریکا هم فقط تماشاگر خواهد بود.
Iran (Islamic Republic of)
15:25 - 1400/06/30
اگر از بمب اتم استفاده کنن اسان های دو پایی دیگر نخواهد بود
Iran (Islamic Republic of)
15:31 - 1400/06/30
تحلیل اب دو خیاری به اصطلاح کارشناسان که معلومه نونشون از کجاست
Iran (Islamic Republic of)
15:51 - 1400/06/30
فقط بزنین کره زمین رو بترکونین تا همگی شادروان ب دیدار خدا بریم دسته جمعی
Iran (Islamic Republic of)
15:55 - 1400/06/30
جمعیت میلیاردی چین واقعا چینی اند و کشورشونو دوست دارن همه کار برا چین میکنن اما مردم امریکا مردم امریکا نیستند و از جاهای دیگه اومدن و تابعیت امریکا گرفتن و سرنوشت امریکا براشون مهم نیست
Iran (Islamic Republic of)
16:02 - 1400/06/30
از قدیم گفتن زن و شوهر دعوا کنند احمقان باور کنند یه چیزی توی این مایه ها .اگر قرار بر جنگ و ویرانی باشد پس چرا تلاش برای ساختن میکنند .جنگ چیزی را درست نمی کند .جنگ برای برتری باشد یه کشور ویران با بمب اتم کجاش ساخته میشود.
Iran (Islamic Republic of)
16:03 - 1400/06/30
همدیگر رو نابود کنن تا جهان از دستشون راحت بشه
Iran (Islamic Republic of)
16:19 - 1400/06/30
مطمئن باشید هیچ وقت بین چین و روسیه با آمریکا و اروپا جنگ نخواهد شد،،، تمام اینها فیلم است برای چاپیدن تمام دنیا،،،
Iran (Islamic Republic of)
16:24 - 1400/06/30
هیچ موقعه چنین جنگی رخ نخواهد داد چون هردو ابر قدرت جهان مجهز به سلاح های هسته ای مخرب هستن.ودر صورت درگیری نظامی بینشان استفاده از این سلاح ها بجز نابودی دو کشور کل جهان رو نابود میکنه. هر دوطرف هم به این موضوع واقف هستن فقط تهدیدهای پوشالی همدیگر میکنن.
Iran (Islamic Republic of)
16:38 - 1400/06/30
سلام. کشور. چین. هم. می. خواهد. در. جهان. قدرد. نمایی کند. وکشور. های. مستقل. را. زیر. سلطه. خود. بگیرد. وزیادی. خواه. شده. است. ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
این چه نوع نگارشه دوست عزیز ؟ بعد هر کلمه یه نقطه . مگه لکنت نگارش دارید؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
پروفسور شما قبل از تحلیل و بررسی تحولات سیاسی و نظامی دنیا،یک سر به دبستان بزن و قواعد نگارش و املا رو یاد بگیر بعد بیا اینجا در مورد چین و آمریکا تئوری بده.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
مرگ بر چین و چین پرست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
چین جهانخوار
ali
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
سلام دستت درد نکنه خیلی عالی بود کارشناسیت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
کمی تاریخ بخوانید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
باشه
فقط تو و آمریکا خوبین بقیه بدن
vgyrew
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
چین یکی از پنج کشور دارای حق وتو در شواری امنیت سازمان ملل است.وهمچنین قدرت اتمی، کشوری که وسعت زیادی وجمعیت فراوان ودومین اقتصاد دنیا که تا چند صباحی دیگر اقتصاد امریکا را پشت سر خواهد گذاشت .
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
نقطه ات گیر کرده بود مملی
بدون نام
Finland
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
جهان دیگر تک قطبی نیست یه ۴۰ ۵۰ سالی بود ولی الان دیگه نیست در ضمن چین از تمامیت ارضی خود در خاک و آب خود دفاع می کند، آمریکا آنجا چه می کند؟
Iran (Islamic Republic of)
16:45 - 1400/06/30
نه عزیزم جنگ جهانی سوم فقط روسیه چین امریکا انگلیس نیست ایران یادتون رفت وقتی قرداد ۲۵ ساله میبندین فکر اینجاش بکنین هر وقت جنگ شد و کشتی پر از نفت که به سمت چین حرکت میکنه زدن اونوقت میفهمین یه من ماست چقدر کره داره مگر این که سکوت کنین هیچ نگین که مسولین ما خدارو شکر تو این کار استعداد دارن مثل خیلی چیزا دیگه که نگم بهتره همون
Iran (Islamic Republic of)
16:52 - 1400/06/30
انشاالله که بریزن بهم
Iran (Islamic Republic of)
17:24 - 1400/06/30
لعنت بر چین
که از همه بدتره
Iran (Islamic Republic of)
18:05 - 1400/06/30
الکی جو ندین ، روابط اقتصادی تنگاتنگ بین چین و آمریکا هیچگاه اجازه برخورد نظامی نخواهد داد
Iran (Islamic Republic of)
18:43 - 1400/06/30
گویا تحلیلگران گرامی فیلم زیاد دیدن. یک نشانه برای جنگیدن چین و امریکا، و هزار نشانه و دلیل منطقی برای نجنگیدشون. اگر کسی تحلیل می‌کنه باید اینا رو هم ببینه.
متن بالا رو حتی در حد انشای یه دانش‌آموز هم قبول ندارم.
Iran (Islamic Republic of)
20:11 - 1400/06/30
دولتی های چین دنبال چه چیزی هستن دولتی های ما دنبال چه چه چیزی هستن اونا می‌خوان خودشون قدرت اول دنیا بشن اینا میگن به آمریکا بچسبیم تا یه وقت نیافتیم خدا کنه رئیسی بهتر باشه
Iran (Islamic Republic of)
20:50 - 1400/06/30
انشاالله با هم بجنگند و هر دو نابود بشن ما هم راحت بشیم
Iran (Islamic Republic of)
21:11 - 1400/06/30
قدرت مطلق مخصوص خداست و آخر هر جنگی صلح است خدا کنم اتفاقی نیفتد جنگ بد بد بد است
Iran (Islamic Republic of)
21:15 - 1400/06/30
حریف چین هیچ کشوری نمیشه ۔چین به خاطر جمعیتش داره رشد میکنه هروز صدها شرکت راه میفته ۔ فک کنید اگه مسعولان ایران میاسن چین رو اداره کنن خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
21:40 - 1400/06/30
سلام.
بنظرم باید جین و آمریکا بر سر یک میز بشینن و همه چیز را با مصالحه حل کنند
Iran (Islamic Republic of)
22:51 - 1400/06/30
اسیا هم منابع انسانی و غنی هست در گذشته غارت شدند چه بسا الان هم بعضی کشور ها هستند و این عقده شده .ولی چین یا هر کشور دیگه به قدرت برسه سواستفاده خواهد کررد
Iran (Islamic Republic of)
23:27 - 1400/06/30
جنگ کجا بود باز. مخ مارو. کار گرفتند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر