حجت‌الاسلام معینی: عمامه‌ام ناجی یک انسان شد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۶۳۲
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
۲۷۹۶
روزنامه خراسان با حجت‌الاسلام مهدی معینی که با استفاده از عمامه خود در کوه صفه اصفهان، ناجی فردی در حال سقوط شد گفتگو کرده. او معتقد است طلبه باید خودش را فدای مردم کند.

روزنامه خراسان با حجت‌الاسلام مهدی معینی که با استفاده از عمامه خود در کوه صفه اصفهان، ناجی فردی در حال سقوط شد گفتگو کرده. او معتقد است طلبه باید خودش را فدای مردم کند.

حجت‌الاسلام معینی: عمامه‌ام ناجی یک انسان شد

در همین رابطه لینک زیر را بخوانید:

عملیات نجات یک شهروند با عمامه یک روحانی

تلاش‌های حجت‌الاسلام مهدی ‌معینی برای نجات یک انسان که در حال سقوط از پرتگاه بوده، بازتاب قابل توجهی در شبکه‌های اجتماعی داشته است. ماجرا از این قرار است که او در کوه صفه اصفهان پس از صعود به قله و در راه برگشت، متوجه می‌شود که فردی راهش را گم کرده و احتمال سقوط‌ وی وجود دارد. در این بین چون وسایل امدادی در دسترس او نبوده، سریع عمامه خود را باز می کند تا بتواند جان آن فرد را نجات دهد.

حجت‌الاسلام معینی: عمامه‌ام ناجی یک انسان شد

او می‌گوید: 

* من سال‌هاست که کوهنوردی می‌کنم. چند روز پیش هم به کوه صفه اصفهان برای کوهنوردی رفته بودیم و مثل همیشه ملبس بودم. پس از فتح قله به مکانی برای استراحت بازگشتیم که یکی از دوستان از ما عقب مانده بود و متأسفانه مسیر اشتباهی و خطرناکی را برای ملحق شدن به ما انتخاب کرد و همین موضوع باعث شد در میان مسیر گیر کند و امکان بازگشت یا ادامه مسیر نداشته باشد. شرایط خطرناک بود و امکان سقوط برای همراه ما وجود داشت و به همین دلیل سریع وارد عمل شدم و چون در آن لحظه دسترسی به طناب نداشتیم از عمامه من استفاده کردیم و دوست خود را با استفاده از عمامه ام نجات دادیم و مانع سقوط وی شدیم.

* کوه صفه یکی از خطرناک‌ترین کوه‌های ایران است. ما خیلی‌ها را داشتیم که در مسیر صعود به این کوه، حتی آن فرد کوهنورد حرفه‌ای بوده یا مربی کوهنوردی، مثلا سر خورده یا اتفاق دیگری برایش افتاده و جانش را از دست داده است. صعود به کوه صفه به این راحتی‌ها نیست و بعضی مسیرهایش بسیار صعب‌العبور و خطرناک است. بنابراین همان‌طور که شما گفتید، نجات این فرد با استرس‌های زیادی همراه بود اما خدا را شکر که موفق به این کار شدیم و برای دوست‌مان اتفاق بدی نیفتاد. البته این را هم بگویم اگر تا حالا کوه صفه اصفهان آمده باشید، معمولا خیلی شلوغ است چون غیر از این‌که مردم برای کوهنوردی به این‌جا می‌آیند، پارک است. این‌جا کوهستانی است و شبیه جنگل بنابراین درخت زیاد دارد و آخر هفته قسمت پارک آن خیلی شلوغ می‌شود اما بخش کوهنوردی‌اش، خلوت‌تر است.

* همان‌طور که در ویدئو دیدید، ما دو نفر بودیم. دوستم قسمت آخر عمامه را گرفته بود و البته فردی هم که جانش در خطر بود، به صورت حرفه‌ای کوهنورد بود. اگر حرفه‌ای نبود، اولا ما این‌طوری کمکش نمی‌کردیم و ثانیا اصلا موفق نمی شد بالا بیاید. بنابراین ما خیال‌مان راحت بود که اگر عمامه را به او برسانیم، خودش را می‌کشد بالا ولی اگر شخصی بود که حرفه‌ای نبود، من باید خودم می‌رفتم پایین و از آن‌جا به او کمک می‌کردم مثلا هم عمامه را به صورت اصولی به او می‌بستم، هم از پایین مراقب می بودم تا اتفاق بدی برای آن شخص نیفتد. در زمانی که آن فرد را بالا می‌کشیدیم، من خیلی نگران بودم که وسط عملیات نجات، پارچه پاره شود که خدا را شکر، اتفاق بدی نیفتاد. البته در همان‌جا عمامه من به سنگی که در لبه کوه بود، کشیده و پاره شد اما خوشحالم که عمامه‌ام ناجی جان یک انسان شد.

* (درباره واکنش‌ها به این ویدئو به ویژه در شبکه‌های اجتماعی): حقیقتا من خودم خیلی در شبکه‌های اجتماعی فعال نیستم و اصلا صفحه اینستاگرامی ندارم که بعضی‌ها گفتند این ویدئو را گرفتم تا تعداد فالوئرهایم زیاد شود! اما بعد از پربازدید شدن این فیلم در شبکه‌های اجتماعی، دوستان واکنش‌ها و کامنت‌ها را به من نشان دادند. یک عده بازخورد خوب داشتند، یک عده بد. بعضی ها تحسین کرده بودند و البته بعضی‌ها هم توهین. اما من از شما می‌پرسم که یک نفر برای چه چیزی و با چه هدفی می‌رود طلبه شود؟ طلبه فقط برای خودش نمی‌رود که روحانی شود، مقداری‌اش هم برای خدمت به مردم است. یعنی من می‌روم تا یک علم و دانشی یاد بگیرم و به مردم کمک کنم، البته و قطعا این علم به خودم هم نفع می‌رساند. ما یک استادی داریم از بزرگان اصفهان، یک بار به من یک جمله‌ای گفتند که هیچ‌وقت از ذهنم پاک نمی‌شود. ایشان فرمودند که طلبه می‌آید طلبه شود تا خودش را فدای مردم کند. این برای من و امثال من، درس بزرگی است و امیدوارم همین‌طور شوم. البته در این ماجرای خاص نجات فرد از سقوط، طبیعتا اگر طلبه هم نبودم، وظیفه من بود که جان این فرد را نجات دهم.

* من حدود 15 سال است که به صورت حرفه‌ای کوهنوردی می‌کنم و بیش از سه سال است که ملبس می‌روم کوه. هیچ مشکلی هم برایم ایجاد نمی‌شود. من معمولا سه‌شنبه یا چهارشنبه برای کوهنوردی به این‌جا می‌روم و هر هفته، چند ساعت از اوقات فراغتم را این‌طوری پر می‌کنم. در طول هفته هم انتظار روزهایی را می‌کشم که با دوستانم برای رفتن به کوه صفه قرار می‌گذاریم.

* (ماجرای سوختن بدنش برای نجات چند نفر): آمار این ماجرا را از کجا درآوردید برادر؟ وای، خدای من! والا چیز خاصی نبود ولی چون فرمودید، خیلی خلاصه می‌گویم چون دوست ندارم درباره‌اش با جزئیات صحبت کنم. 25 اسفند سال 91، یک حسینیه بود که در سفر راهیان نور، متوجه شدم آتش گرفته و من هم سوختم. رفتم برای نجات چند نفر داخل آن‌جا که این اتفاق افتاد و 38 درصد بدنم سوخت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:96
Iran (Islamic Republic of)
07:40 - 1400/06/31
دستشون درد نکنه، درود ، ولی اگه طبق استانداردهای یه کوهنورد ساده ، هفت متر طناب انفرادی و یک کارابین در کوله داشتند نیاز به این داستانها نبود.
Iran (Islamic Republic of)
07:54 - 1400/06/31
مردم عاشق روحانیت دلسوز هستند
Iran (Islamic Republic of)
07:57 - 1400/06/31
ماشاءالله چقد بیکار هست حاج آقا...همش کوه و تفریح و ورزش!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
!!!!
Iran (Islamic Republic of)
08:02 - 1400/06/31
جونم فدات حاجي كارت درسته
Iran (Islamic Republic of)
08:03 - 1400/06/31
یعنی یاید باور کنیم که اتفاقی بوده بدون برنامه ریزی قبلی؟
Iran (Islamic Republic of)
08:24 - 1400/06/31
خدابهت سلامتی بده به قول بعضی ها عیسی به دین خود موسی به دین خود مردم حرفهای زیادی میزنن اونای که بدگو هستن خیلی از خداوند دورن شما ناراحت نباش قهرمان
Iran (Islamic Republic of)
09:00 - 1400/06/31
سوال من اینه اون آدمی که بین زمین و هوا معلقه چجوری تونسته اون پارچه رو انقدر محکم ببنده دور کمرش؟!!!!!!!!
نکنه چهار تا دست داره؟
با دوتا دستش صخره رو نگه داشته با یه دو تا دست دیگش پارچه رو گره زده!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
09:04 - 1400/06/31
خداوند به کسانی که صادقانه به مردم خدمت میکنند جزای خیر دهد.
Iran (Islamic Republic of)
09:05 - 1400/06/31
چرابالباس روحانی رفته بوده کوه مگربالای کوه منبرداشته اینهافیلم هست
Iran (Islamic Republic of)
09:11 - 1400/06/31
کارخیرگفتن نداشت ولی گفتی،خداخیرت بده.
اگرطرف غیردوست بود،اوهم نجات پیدامیکرد؟!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر