بایدن استیضاح می‌شود
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۹۰۴
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۹
۱۸۷۵
باب گیبز نماینده جمهوری‌خواه ایالت اوهایو با حمایت دو هم حزبی دیگر خود، طرح استیضاح بایدن را در چگونگی رسیدگی به وضعیت مرز جنوبی، تلاش برای تمدید مهلت قانونی دولت فدرال برای اخراج مستاجران و خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان، ارائه دادند.

برنا: تارنمای خبری واشنگتن اگزمینر نوشت که اندی بیگز نماینده جمهوری‌خواه ایالت آریزونا و برایان بابین و رندی وِبِر نمایندگان جمهوری‌خواه ایالت تگزاس نیز از این طرح حمایت کرده‌اند. او (جو بایدن) قادر به فرماندهی کل قوا نیست و این موضوع از اقداماتش از همان روز نخست ریاست جمهوری آشکار بود.

اگرچه جدیدترین درخواست‌های استیضاح جمهوری‌خواهان بر خروج شتابزده از افغانستان متمرکز است، طرح گیبز شامل سه ماده استیضاح است که دو موضوع دیگر را نیز پوشش می‌دهد.

بایدن استیضاح می‌شود

گیبز گفت که فرآیند تنظیم این طرح استیضاح قبل از خروج آشفته آمریکا از افغانستان شروع شده بود؛ چرا که طراحان این اقدام از اوضاع مرزی و تمدید ممنوعیت اخراج مستأجران ناراضی بودند.

نماینده ایالت اوهایو اذعان کرد که با توجه به آنکه دموکرات‌ها اکثریت مجلس را در اختیار دارند، احتمال موفقیت این طرح اندک است.

وی گفت: بدیهی است که با ریاست نانسی پلوسی این طرح به جایی نمی‌رسد. این طرح نشان می‌دهد که برخی از جمهوری‌خواهان معتقدند که این رئیس‌جمهوری باید استیضاح و به هر نحوی برکنار شود.

نخستین ماده این طرح بایدن را متهم می‌سازد که نحوه رسیدگی او به وضعیت مهاجرت در مرز جنوبی، «سوگند قانون اساسی برای اجرای صادقانه وظایف ریاست جمهوری» را نقض کرده است.

ماده دوم بایدن را متهم کرده که «با وجود هشدار صریح دیوان عالی و بدون مصوبه کنگره» مهلت دولت فدرال برای اخراج مستأجران را تمدید و اصل تفکیک قوا را نقض کرده است.

در سومین و آخرین ماده استیضاح نیز آمده که بایدن «به عنوان فرمانده کل قوا در رابطه با خروج نیرو‌های آمریکا از افغانستان مسئولانه عمل نکرده است.»

بر اساس این گزارش، پیش از این هم مارجوری تیلور گرین عضو حامی ترامپ که در شورش ۶ ژانویه هم فعال بود، طرح استیضاح بایدن را ارائه کرده بود، اما از سوی نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نادیده گرفته شد.

از سوی دیگر، کوین مک کارتی رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان تا کنون از هیچ تلاشی برای استیضاح بایدن حمایت نکرده است، اما وعده داده است که بایدن در مورد افغانستان باید حسابرسی شود.

وی اوایل تابستان امسال گفت: ما می‌توانیم هر کسی که مسئول اقدامات انجام شده، دروغ‌های داده شده، تصمیمات نادرست که آمریکایی‌ها را در معرض آسیب قرار داده و تصمیم برای عقب‌نشینی آمریکایی‌ها است، پاسخگو سازیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر