گفتگو با پرستاری که تصویر عقدش پربازدید شد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۵۶۴۱۰
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
۲۸۲۹
«مراسم عقد ساده زوج جوان اهل فسا در آمبولانس»؛ اوایل هفته پیش، فیلمی با این عنوان در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شد.

خراسان نوشت: «مراسم عقد ساده زوج جوان اهل فسا در آمبولانس»؛ اوایل هفته پیش، فیلمی با این عنوان در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شد.

ماجرا از این قرار است که «علیرضا ابطحی» و همسرش «مریم رضایی»، زوج جوان اهل استان فارس، زندگی مشترک خود را به مناسبت روز فوریت‌های پزشکی از داخل آمبولانس آغاز کردند. مراسمی ساده و صمیمی که با حضور پدر و مادر و نزدیکان عروس و داماد، کادر درمان و نیروهای اورژانس برگزار شد و بعد از پخش از تلویزیون در فضای‌مجازی هم واکنش‌های زیادی داشت. بعد از چند روز پیگیری این تکنیسین اورژانس را پیدا کردیم و از شروع زندگی و پیوند آسمانی‌شان در خودروی آمبولانس پرسیدیم.

گفتگو با پرستاری که تصویر عقدش پربازدید شد

روابط عمومی اورژانس پیشنهاد چنین مراسمی را داد

علیرضا ابطحی رشته پرستاری خوانده و می‌گوید: «حدود یک سال و سه ماه است که در اورژانس فسا مشغول کار هستم. همسرم مهندسی پزشکی خوانده و به زودی به بیمارستان می‌آید و کارش را شروع می‌کند.» او درباره تصمیمش برای شروع متفاوت زندگی در خودروی اورژانس می‌گوید: «ما هفته پیش عقد کردیم و روز عقدمان به صورت تصادفی به روز فوریت‌های پزشکی نزدیک شده بود. روابط عمومی اورژانس فسا که از دوستان نزدیکم هستند، پیشنهاد دادند حالا که به چهل و ششمین سالگرد اورژانس ایران می‌رسیم یک کار متفاوت انجام بدهیم و شروع زندگی‌مان در آمبولانس باشد. من این پیشنهاد را به همسرم گفتم و او وقتی اشتیاق من را دید، قبول کرد که یک عقد جمع وجور در اورژانس داشته باشیم. او مخالف این کار نبود و به راحتی قبول کرد که چنین مراسم متفاوتی را برگزار کنیم.»

می‌خواستیم به کادر درمان، روحیه بدهیم

علیرضا ابطحی درباره دلایلش برای برگزاری چنین مراسم متفاوتی می‌گوید: «من خودم در اورژانس شاغل هستم و می‌دانم این روزها چقدر بر همکارانم سخت می‌گذرد. ما هرروز تعدادی فوتی داریم و مرگ هم‌وطنان باعث شده بچه‌هایمان حال و هوای خوبی نداشته باشند. تصمیم گرفتیم در این اوضاع نابسامان به همکاران کادر درمان، روحیه بدهیم. جمعه هفته پیش روز اورژانس بود و من و همسرم صبح روز پنج شنبه با هم صحبت کردیم و با موافقت خانواده‌هایمان ظهر همان روز در آمبولانس عقد کردیم.»

فقط خانواده های خودمان و نیروهای اورژانس حضور داشتند

این تازه داماد اهل استان فارس ادامه می‌دهد: «فکر نمی‌کردیم مراسم عقدمان این همه دیده شود. آن روز، بچه‌های روابط عمومی فیلم عقد ما را برای خبرگزاری فارس ارسال کردند تا در رسانه‌شان منتشر کنند اما من و همسرم اصلاً تصور نمی‌کردیم در کشور فیلم مراسم‌مان پخش شود. در مراسم عقد، مادر و پدرها و خواهر و برادرهایمان حضور داشتند و ما به صورت تلفنی به بزرگ ترهای فامیل مثل عمو، خاله و عمه‌ها گفتیم که چنین برنامه‌ای داریم و به خاطر شرایط کرونا نمی‌توانیم آن‌ها را دعوت کنیم. البته کار عجیبی هم نکردیم. در این یکی دو سال، بسیاری از همکاران و دوستانم ازدواج کردند و فقط خانواده خودشان در مراسم حضور داشتند.»

برای شهرت چنین کاری نکردیم

تازه داماد شیرازی ادامه می‌دهد: «تنها دلیلی که نداشتیم و اصلا به آن فکر نکردیم «دیده شدن» بود. نه من و نه همکاران روابط عمومی اورژانس هیچ دلیلی برای دیده شدن نداشتیم. ما می‌خواستیم قدردانی کوچکی از کادر درمان کرده باشیم و به آن‌ها انرژی بدهیم. وصلت و ازدواج هم خبر خوبی است که همه را خوشحال می‌کند.»

عقد متفاوتی داشتیم و هدایای متفاوتی گرفتیم

او درباره بازخوردها و بازتاب فیلم عقدش می‌گوید: «این فیلم، اول از شبکه استانی و بعد هم از شبکه3 تلویزیون پخش شد. بعد از آن بود که همه کانال‌ها، صفحه‌های خبری و غیر خبری فضای مجازی فیلم‌مان را پخش کردند. من و همسرم هم طی دو سه روز گذشته هربار که به سراغ اینستاگرام می‌رفتیم، مدام فیلم خودمان را می‌دیدیم که در جاهای مختلفی منتشر شده است. بعد از انتشار فیلم عقدمان چندین نفر از مسئولان اورژانس و حتی وزارت کشور و... تماس گرفتند و از کارمان قدردانی کردند. مثلا رئیس اورژانس کشور تماس گرفت و به عنوان هدیه ازدواج‌مان کمک هزینه خرید وسایل منزل را به ما داد که اول زندگی کمک‌مان می‌کند. همسرم پیش از ازدواج گفته بود دوست دارد اولین سفر زندگی مشترک‌مان، سفر به مشهد باشد. جالب این‌جاست که مدیر اورژانس فسا هم به صورت اتفاقی این هدیه را به ما داد و من و همسرم به زودی به مشهد می‌آییم.»

سنت‌شکنی کردیم و بعضی‌ها انتقاد کردند

این تکنیسین اورژانس ادامه می‌دهد: «کسانی که من را می‌شناسند وقتی من و همسرم را می‌بینند، می‌گویند که کار قشنگی انجام دادید. البته چند نفر هم گفتند که برای دیده شدن و شهرت به سراغ چنین کاری رفتید. کاری که ما انجام دادیم یک سنت شکنی بود. وقتی رفتار عرفی جامعه را انجام نمی‌دهید یک‌سری حمایت و یک‌سری هم مخالفت و انتقاد می‌کنند. نیت ما روحیه دادن به همکاران کادر درمان بود و خدا را شکر موفق هم شدیم.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:20
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر