مهمترین تردید اسکوچیچ برای فهرست تیم ملی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۶۴۹۳
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
۱۲۷۶
دراگان اسکوچیچ مثل همیشه برای انتخاب مدافعان کناری با تردید‌ها و چالش‌هایی مواجه خواهد بود.

ورزش سه: تیم ملی ایران برای سومین اردوی خود با اسکوچیچ در راه صعود به جام جهانی 2018 قطر آماده می‌شود. اردوی نخست در منامه بر پا شد و دیگری در تهران و حالا دو بازی با امارات و کره جنوبی انتظار تیم ملی را می‌کشد؛ دو بازی حساس و سرنوشت ساز که اگر در ادامه روند بردهای متوالی قرار بگیرند، ایران را در موقعیت صعود قرار می‌دهند.

نکته مهم این است که شاید اسکوچیچ بیش از 50 بازیکن طراز اول لژیونر یا شاغل در لیگ برتر خلیج فارس را در اختیار داشته باشد که باید روی نام حدود نیمی از آنها قلم بکشد و لیستش را جمع و جور کند. در این بین ابهام‌ها اگرچه هنوز زیادند اما به نظر می‌رسد سلیقه اسکوچیچ دست اهالی فوتبال آمده باشد. با این حال درباره انتخابهای سرمربی کروات در دو پست تردیدهایی جدی وجود خواهد داشت؛ دفاع راست و چپ.

تیم ملی در آخرین بازی خود مقابل عراق در حالی با نتیجه 3-0 به پیروزی رسید که صادق محرمی را در سمت راست داشت و امید نورافکن را در جناح چپ. این ترکیبی تازه برای تیمی بود که در بازیهای اخیر نیز اغلب با چینش جدید در جناحین به مصاف حریفان خود می‌رفت. به طور مثال در بازی سوریه راست تیم ملی در اختیار جعفر سلمانی بود و وحید امیری در سمت چپ حضور داشت. در نیمه دوم همان مسابقه، میلاد محمدی و صالح حردانی وارد زمین شدند.

به جز حردانی که روی صحنه گل تاثیرگذار بود، شاید به سه بازیکن دیگر نتوان نمره قبولی داد. البته امیری وقتی در نیمه دوم جلوتر آمد عملکرد بهتری را از ارائه کرد اما میلاد محمدی و جعفر سلمانی پایین تر از حد انتظار بودند.

سلمانی شاید مورد ویژه تیم دراگان اسکوچیچ باشد که حضورش در پست غیرتخصصی و نمایشهای نامطلوب، انتقاداتی فراوان را به سمت سرمربی تیم ملی سرازیر کرده است. بازیکن جدید تیم استقلال در پرتغال و همچنین صنعت نفت، اغلب در پست هافبک چپ به میدان می‌رفت اما ناگهان از سوی اسکوچیچ در قامت مدافع راست معرفی شد و باوجود تلاش فراوان، هرگز در حد و اندازه‌های مورد نظر ظاهر نشد.

تیم ملی در خرداد ماه و برای چهار بازی سرنوشت ساز، دانیال اسماعیلی فر، جعفر سلمانی و صادق محرمی را به عنوان دفاع راست در اختیار داشت، در ادامه سیامک نعمتی نیز به این جمع اضافه شد. نکته جالب اینکه چند ماه بعد و برای برگزاری مینی کمپ با حضور بازیکنان لیگ برتری، اسکوچیچ تنها حردانی را به عنوان دفاع راست به اردو فراخواند و این بار خبری از نام دانیال اسماعیلی فر نبود.

اسماعیلی‌فر فصل گذشته در هفته نخست برابر گل گهر مدافع راست بود اما تا هفته یازدهم در پست هافبک و وینگر راست به کار گرفته شد و جسته گریخته در ترکیب تیم محرم نویدکیا حضور داشت. اما پس از آن مدافع راست اصلی طلایی پوشان شد و عملکرد درخشانی را هم از خود نشان داد. در بازی دوستانه اخیر سپاهان هم که با حضور اهالی رسانه برگزار شد، نویدکیا یک نیمه به رضا میرزایی و یک نیمه به دانیال میدان داد تا مشخص شود این بازیکن را برای پست تخصصی اش در دفاع راست مدنظر دارد.

در سمت چپ نیز تیم ملی با کلافی سرگردم مواجه شده و شاید نیاز باشد اسکوچیچ با بررسی و وسواس بیشتری فهرستش را بچیند. وحید امیری که در پرسپولیس دفاع چپی مستحکم با نمایشهای درخشان بود، در تیم ملی نشان داد که در پست تخصصی اش بهتر کار می‌کند تا پروژه انتقالش به این پست منتفی شود. همچنین میلاد محمدی که یک نیمه در مقابل سوریه به میدان رفت، عملکرد خیلی خوبی نداشت و حالا در تیم جدیدش آاک آتن هم اغلب نیمکت نشین است.

نکته مهم اینکه امید نورافکن امیدوارکننده ظاهر شد و نشان داد که می‌تواند در عرصه ملی هم بدرخشد. با این حال تیم ملی همچون میلاد محمدی، یک لژیونر چپ پای دیگر هم در خط دفاعی دارد که با انگیزه بالا در حال تلاش است تا بلکه مورد توجه اسکوچیچ قرار بگیرد. محمد نادری با تجربه بازی در پرسپولیس، استقلال و تراکتور حالا به تیم صدرنشین لیگ ترکیه یعنی آلتای رفته و با حضور مصطفی دنیزلی، روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد. او با شماره 2 در ترکیب این تیم بازی می‌کند و حالا باید امیدوار باشد که چشم اسکوچیچ به سراغ سوپرلیگ ترکیه برود و او هم مورد توجه قرار بگیرد.

مسئله اصلی این است که تیم ملی برای دو بازی حساس مقابل امارات و کره جنوبی، هیچ فرصتی برای آزمون و خطا ندارد و اسکوچیچ باید با دقت بیشتری فهرست خود را بچیند؛ فهرستی که اگر با نگاه به نمایشهای اخیر بازیکنان ایرانی باشد، شاید با تغییراتی هم مواجه شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر