ماجرای ناامنی در بافت تاریخی یزد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۶۵۹۳
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
۱۹۱۷
به دنبال پیگیری مسیله ناامنی در بافت تاریخی که این روزها جنجالی شده، به سراغ جمع دیگری از مردم رفتیم، مردم و کسبه بافت تاریخی یزد در این باره به گفت‌وگو نشستند.

ایسنا: به دنبال پیگیری مسیله ناامنی در بافت تاریخی که این روزها جنجالی شده، به سراغ جمع دیگری از مردم رفتیم، مردم و کسبه بافت تاریخی یزد در این باره به گفت‌وگو نشستند.

یکی از اهالی محله مسجد جامع یزد با بیان اینکه نیروهای پلیس همیشه در تامین امنیت بافت تاریخی حضور دارند، اظهار کرد: بافت تاریخی از گذشته تا دیرباز توسط مردم بومی و محلی اداره میشده و حتی یکی از دلایل جهانی شدن این بافت، مردم و سبک زندگی آن‌هاست.

گوش‌ بُریدن در بافت تاریخی یزد؛ از شایعه تا واقعیت!

وی با بیان اینکه مردم باید محور برقراری نظم و انضباط شوند، تصریح کرد: مسجد محوری و ایجاد پایگاه‌های مردمی راهکاری متناسب با جهانی شدن و در راستای احیای سکونت در این بافت تاریخی است.

یکی از دیگر از سکنه بافت تاریخی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید با توجه به جهانی شدن بافت تاریخی در این مسئله ورود کنند، گفت: یک دستگاه و صرفا نیروی انتظامی نمی‌تواند در رفع مشکلات بافت تاریخی یک تنه حضور داشته باشد بلکه مشکلاتی مانند کنترل مبادی، نصب دوربین‌های مداربسته و مسیله روشنایی بافت تاریخی در حیطه وظایف دستگاه هایی مانند شهرداری، ادارات برق، میراث فرهنگی، اوقاف، اداره امور مهاجران و اتباع بیگانه و ... است چرا که همه در ایجاد امنیت نقش دارند اما مردم محور اصلی هستند با این وجود تاکنون شاهد کوتاهی‌های سایر دستگاه‌ها هستیم.

یکی از کسبه بافت تاریخی که از ساکنان قدیمی است، تصریح کرد: بخشی از مشکلات مربوط به خود همشهریان است و البته دستگاه‌ها هم باید به طور ویژه ورود کنند، مسئله سکونت اتباع بیگانه غیرمجاز در این بافت اسیب‌های زیادی به همراه داشته که مقصر آن صاحبخانه هایی هستند که از بافت تاریخی رفته‌اند و املاک خود را با اجاره بهای زیاد به اتباع غیرمجاز سپرده اند.

یکی از دیگر کسبه با بیان اینکه ایجاد پایگاه‌های مردمی راهکار رفع بسیاری از مشکلات است، اظهار کرد: بافت تاریخی باید رونق پیدا کند اما نه صرفا توسعه زیرساخت‌های گردشگری و مشاغل و مسایل اقتصادی بلکه باید شاهد توسعه مسایل فرهنگی و مدیریت محله محور نیز باشیم.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری با حفظ چارچوب‌های فرهنگی و اسلامی از لازمه های توسعه این بافت تاریخی پس از جهانی شدن است، گفت: در رکود روزهای کرونایی که گردشگری نیز از این بافت جهانی رخت بربسته باید به دنبال احیای گردشگری نیز باشیم، گفت: زمانی که جمعیت در بافت تاریخی فراوان است و مردم و کسبه نیز مشغول به کار هستند، عمدتا مشکلات رفع خواهد شد و طبق گذشته وضعیت ایده الی خواهیم داشت.

البته یکی از کسبه بافت تاریخی معتقد است پراکنش شایعات یکی از مسایل این روزهاست، وی تصریح کرد: هرچند بافت خالی از مشکل نیست اما عموما در مناطق محله محور و سنتی تر به راحتی کوچکترین مسایل به شکل حوادث گسترده، بزرگ نمایی میشوند.

وی تصریح کرد: مسیله گوش بریدن در بافت تاریخی به این شکل بزرگنمایی شده و صرفا محدود به نزاعی که بین دو نوجوان بوده میشود و عموما محلی‎ها شاهد هستند که در مدت کوتاهی مسئله توسط پلیس حل و فصل شده است.

وی از بزرگان محله است با خنده خاطرنشان کرد: اینجا جزو محلات قدیمی و اصیل یزد است و تا زمانی که مردم و نیروی انتظامی و بزرگان محله پاورجا هستند، کسی خطی بر دیگری هم نمیتواند بیندازد.

مقرر شده تا نیروی انتظامی و مردم محلی و جمعی از مسیولان در راستای ایجاد پایگاه های مردم محور و کمک به تسهیل زندگی و احیای سکونت در بافت تاریخی اقدام کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی