اردلان: شادی این صعود را ما اهالی فوتبال داد می‌زنیم
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۶۶۳۶
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۹
۶۱۰
دوست دارم به خانم ایراندوست که خودم شاگرد و کاپیتان تیم او بودم و همین‌طور به آقای ایراندوست تبریک بگویم و هر سالی که این دو بودند ما نتیجه‌های خیلی خوبی گرفتیم.

فرهیختگان: خوشحالی کاپیتان پیشین تیم‌ملی فوتبال ایران از صدایش پیداست. نیلوفر اردلان از درخشش بانوان فوتبالیست و صعودشان به جام ملت‌های آسیا برای اولین‌بار، نه‌تنها شگفت زده نشده است بلکه معتقد است این تیم هنوز بزرگی‌هایش مانده تا با حمایت ادامه‌دار مسئولان در آسیا بدرخشد و راه درخشش را هموار کند. او معتقد است با مریم ایراندوست می‌توان این هدف را در دسترس دید. نیلوفر فوتبال ایران که خودش نام ماندگار این رشته پرطرفدار است از قدرت دختران فوتبالی گفت و اراده‌ای که باعث می‌شود حتی آنها با حمایت شق‌القمر کنند. گفت‌وگو با کارشناس فوتبال بانوان ایران را در ادامه بخوانید.

دختران ایران تاریخ‌سازی کردند، درمورد احساس کاپیتان سابق تیم‌ملی فوتبال ایران بگویید.

حس و حال‌مان وصف ناپذیر است و ما که اینقدر خوشحالیم دیگر بچه‌هایی که در کار هستند و کادرفنی چقدر خوشحالند. یک خسته نباشید به کادرفنی و اعضای تیم‌ملی می‌گویم. ما به این بچه‌ها بدهکاریم و باید تبریک بگوییم به آنها. ما نشان دادیم که با یک مقدار بها دادن چقدر کارهای بزرگ می‌توانیم انجام دهیم. حضور در جمع تیم‌های آسیایی می‌تواند خیلی به فوتبال ما کمک کند. فدراسیون برای این دختران سنگ‌تمام گذاشت و این دختران هم به قول مریم ایراندوست حرف نزدند، بلکه عمل کردند.

به این تیم چقدر می‌توان در ادامه مسیر امیدوار بود؟

این اتفاق بسیار مهم است، این تیم، تیم بسیار جوان و پر از استعداد و توان است که زیر نظر کادرفنی با دانش تمرین می‌کند و به امید خدا ما خیلی زود درواقع این شادی را فراموش نکنیم و جا دارد حالاحالاها همراه ما باشد. ولی نباید با احساسات قاطی شود و مسابقات پیش‌رو را کم‌رنگ ببینیم. درواقع کار تیم‌ملی فوتبال از الان آغاز شده و خیلی وظیفه خانم ایراندوست سنگین‌تر شده و امیدوارم در مسابقات نهایی جام ملت‌ها باز هم تاریخ‌ساز شوند، با توانایی‌ای که از بچه‌ها می‌بینم امیدوارم بتوانند یک شق‌القمر اساسی انجام دهند.

این تاریخ‌سازی را نتیجه چه کارهایی می‌بینید؟

ما لیگ خیلی پویایی در این چند سال اخیر داشتیم، درست است که تیم‌ملی‌مان خیلی پررنگ نبود، ولی لیگ بسیار پویایی بود و بچه‌ها حرفه‌ای شدند و تیم‌های خوب لیگ سرمایه‌گذاری می‌کنند و نتیجه‌اش نگین زندی 18ساله دو 90 دقیقه برای ما بازی می‌کند، هاجر دباغی، ملیکا متولی و خیلی از بچه‌های دیگر نتیجه همین لیگ هستند و بازی‌ها و تمرینات خیلی خوبی را پشت‌سر گذاشتند و این خیلی مهم است، این نشان می‌دهد که ما پتانسیل و استعدادش را داریم و می‌توانیم با یک برنامه‌ریزی درست به آن چیزی که دل‌مان می‌خواهد برسیم.

از بازی با بنگلادش و اردن هم بگویید. عملکرد ملی‌پوشان را چطور دیدید؟

بازی با بنگلادش بازی مهم‌تری از اردن بود؛ چراکه بازی اول ما بود و از آنجایی که اردن به این تیم 5 گل زده بود، برای خیلی‌ها مهم بود که بتوانیم حداقل 5 گل بزنیم و از این لحاظ یک مقدار بچه‌ها استرس داشتند، ولی با گل زودهنگامی که زدند استرس را از روی خود برداشتند و بازی حالت روتین خودش را گرفت و توانستند با یک نتیجه خوب درواقع این تیم را شکست دهند. اگر آن بازی 4 بر صفر می‌شد، با این نتیجه تساوی بدون گل اردن با تفاضل گل بالا می‌رفت. دقیقا مانند اتفاقی که در میانمار برای ما افتاد و با تفاضل گل کمتر نتوانستیم این اتفاق را رقم بزنیم و خیلی خوشحالم که این بار این اتفاق برای بر و بچه‌های خوب تیم‌ملی رقم خورد.

بازی با اردن را متاسفانه نتوانستم کامل ببینم ولی نیمه اول یک بازی پایاپای و منطقی داشتند و همین منطقی بازی کردن بچه‌ها نشان حرفه‌ای شدن‌شان بود، بدون احساس بازی کردن بچه‌ها خیلی اهمیت داشت و از درخشش زهره کودایی که سالیان سال سنگربان تیم‌ملی فوتبال ما بوده نباید بگذریم. با دو پنالتی‌ای که گرفت انرژی و انگیزه مضاعف به تیم‌ملی ما داد و نتیجه‌اش خوشحالی الان ماست. فقط اگر این اتفاق برای آقایان بود الان همه با پرچم و سوت در خیابان بودند و خوشحالی می‌کردند ولی ما اهالی فوتبال سعی می‌کنیم با پررنگ کردن این اتفاق خوب تا جایی که می‌توانیم به این موضوع کمک کنیم و حسابی خستگی را از تن بچه‌های تیم‌ملی بیرون بیاوریم.

حالا وظیفه مسئولان در قبال این تیم برای مرحله نهایی جام ملت‌ها چیست؟

به‌نظرم مسئولان تا الان روند خوب و مثبتی را داشتند که جوابش را هم گرفتند و به امید خدا به همین صورت حمایت‌های‌شان را ادامه دهند؛ چراکه دیدند با حمایت توان بچه‌ها چقدر بالا است. تیم‌ملی حالاحالاها جا دارد که در سطح آسیا عرض اندام کند.

جمله‌ای هست که برای فوتبال بانوان بگویید؟

دوست دارم به خانم ایراندوست که خودم شاگرد و کاپیتان تیم او بودم و همین‌طور به آقای ایراندوست تبریک بگویم و هر سالی که این دو بودند ما نتیجه‌های خیلی خوبی گرفتیم و امیدوارم همین روند ادامه داشته باشد و باز هم نتیجه‌های خوبی بگیریم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر