آشوبی: پرسپولیس، اشتباه استقلال را تکرار نکند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۶۷۴۵
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
۱۱۶۵
فرزاد آشوبی بازیکن اسبق پرسپولیس و استقلال معتقد است پرسپولیس می‌تواند از اشتباهات استقلال مقابل الهلال درس بگیرد.

ورزش سه: فرزاد آشوبی که سابقه قهرمانی با پرسپولیس را نیز دارد تیم الهلال را از بعد فنی مورد بررسی قرار می‌دهد و می‌گوید سرخ‌ها از یک شخصیت تیمی مطلوب برخوردارند که با آن می‌توانند الهلال گران قیمت را شکست دهند.

مشروح این مصابه را در این صفحه می‌خوانید.

*پرسپولیس باید به بازی سرعت دهد

الهلال تیم خوبی است که از عدم توازن رنج می‌برد؛ در حقیقت تناسب مطلوبی بین کیفیت بازیکنان این تیم در خطوط مختلف برقرار نیست. قسمت هجومی بسیار با کیفیت و بازیکنان میانی و دفاعی با کیفیت بسیار معمولی دارند که هم در کناره ها و هم در عمق فضای مناسبی به حریف برای ضربه زدن می‌دهد. این موضوع می‌تواند به این خاطر باشد که رعایت پوشش و حمایت به صورتی مطلوبی در خط هافبک و دفاعی این تیم صورت نمی‌گیرد و این می‌تواند عاملی باشد که در صورت داشتن سرعت بازی مطلوب و حرکت سریع توپ این تیم دچار مشکلات بیشتری هم بشود.

*سه مهره هجومی الهلال باید از کار بیفتند

مهمترین مبحث در مورد الهلال قطع ارتباط بین بازیکنان هجومی این تیم است. به ویژه قطع توپ بین بازیکن برزیلی و تکنیکی این تیم یعنی متیوس پریرا با گومیس و مارگا. بازیکنی که باتوجه به ویژگی‌های فنی‌ که دارد بسیار خلاق و غیرقابل پیشبینی بازی می‌کند که این ویژگی خیلی مهم و تاثیرگذار برای بازیکن پست شماره 10 است. تحت فشار قراردادن مداوم این سه بازیکن هجومی الهلال به منظور گرفتن عامل زمان و فضا می‌تواند راهکار بعدی حتی درصورت رسیدن توپ به این نفرات باشد. معتقدم پرسپولیس با توجه به کیفیت تیمی مطلوب و شاخصی که دارد در هر سبکی از بازی خواه پرس شدید از جلو صورت بگیرد و خواه عقب نشستن و استفاده از ضدحملات می‌تواند موفق باشد.

*نبودن سالم الدوساری الهلال را ضعیف می‌کند

نبودن سالم الدوساریبه علت مصدومیت که در کنار معیوف بهترین بازیکنان عربستانی این تیم مقابل استقلال بودند هم باعث کاهش توان هجومی این تیم خواهد شد. به ویژه اینکه الدوساری بازیکنی سریع و خلاق است و از توان فیزیکی مطلوبی هم برخوردار است و به اعتقادم نبود این بازیکن می‌تواند به روند خوب پرسپولیس کمک کننده باشد.

*پرسپولیس از استقلال درس بگیرد

بخش بزرگی از عدم موفقیت استقلال در بازی با الهلال برمی‌گردد به فرایند آماده سازی این تیم، جدایی چندبازیکن موثر و حواشی و مسائلی که در فضای این تیم وجود داشت و تغییرات پر تعداد در نفرات آغاز کننده بازی که می‌تواند دلایل خاص خودش را داشته باشد. فرایند آماده سازی ابتدایی و پیش فصل وقتی با نفرات کامل صورت نمی‌گیرد این اتفاقات قابل پیش‌بینی است.

هرچند معتقدم با توجه به استایل بازی استقلال حضور مهدی پور و نیک نفس می‌توانست پوشش عرضی بهتری برای فضای مقابل مدافعین استقلال به همراه داشته باشد. برای این موضوع می‌توانم این را مثال بزنم که گل اول الهلال به استقلال با بودن دو هافبک مرکزی و نگهدارنده، شاید فضای بسیار کوچکی که برای استفاده پریرا کافی بود را از می‌گرفت و خلق موقعیتی در برابر دروازه استقلال رقم نمی‌خورد. در هر حال گذشته و اتفاقات بازی استقلال می‌تواند برای پرسپولیس، دیگر نماینده کشورمان درس باشد.

*تیم یحی اشتباه نکند در نیمه نهایی خواهد بود

در نهایت الهلال تیمی خوب ولی ناکافی برای قهرمانی نشان داد و تیم یحیی در صورت داشتن ایده های اثربخش فنی در این بازی و عملکرد کم اشتباه یا بهتر است بگوییم بدون اشتباهِ تاثیرگذار نفرات کاملا قابلیت شکست دادن این تیم را داراست. این را فراموش نکنیم که درمورد تیمی صحبت می‌کنیم که در سه فصل گذشته آسیا دوبار فینالیست بوده و هردوبار این کار را با نهایت کیفیت و قدرت انجام داده است. شرایطی که نشان از برتری خواهد بود در تیم پرسپولیس وجود دارد و علیرغم خریدهای بزرگ و گران قیمت الهلال، پرسپولیس با یک کیفیت گروهی و تیمی مطلوب و شخصیت بزرگ که دارد قابلیت عبور از سد این تیم را داراست.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
11:38 - 1400/07/05
انشاالله اهمیشه گفتن تا سه حشه بازی نشه همسال قهرمانیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو