مجازات پسر نوجوان به‌ خاطر قتل اشتباهی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۷۱۲۶
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹
۲۲۴۴
پسر نوجوانی که در یک درگیری دوستش را به اشتباه به قتل رسانده است، از سوی دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم شد.

شرق: پسر نوجوانی که در یک درگیری دوستش را به اشتباه به قتل رسانده است، از سوی دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم شد.

به گزارش خبرنگار ما، متهم در بازجویی‌ها اعتراف کرد زمان واردکردن ضربه چاقو متوجه نشده است چاقو را به دوستش می‌زند. رسیدگی به این پرونده از پاییز سال ۹۹ به‌‌دنبال وقوع درگیری خونین در کارواشی در شهریار آغاز شد. شواهد نشان می‌داد درگیری میان صاحب کارواش و چند نفر از مشتری‌ها به خون کشیده شده و پسر 16‌ساله‌ای به نام عرفان زخمی شده است.

عرفان که از ناحیه پا به‌شدت آسیب دیده بود، به بیمارستان منتقل شد، اما یک روز بعد به‌‌دلیل شدت خون‌ریزی ناشی از بریدگی سفیدرانش جان باخت. با مرگ پسر نوجوان تحقیقات پلیس وارد مرحله تازه‌ای شد و مأموران با توجه به گفته شاهدان فهمیدند دوست صمیمی عرفان به نام شایان ضربه کاری را به عرفان زده است.

با افشای این ماجرا، شایان 18ساله ردیابی و بازداشت شد، اما ادعا کرد ناخواسته چاقو با سفیدران دوستش برخورد کرده است. در‌‌حالی‌که پزشکی قانونی پس از معاینات بالینی متهم 18ساله در گزارشی اعلام کرده بود شایان هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال داشته و از رشد عقلی برخوردار نبوده است، پرونده برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد‌. در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده، پدر و مادر عرفان درخواست قصاص متهم را مطرح کردند‌.

پدر مقتول در‌حالی‌که بسیار ناراحت بود، گفت: پسرم و شایان با هم دوستان صمیمی بودند و آن روز همراه هم به کارواش رفته بودند، اما نمی‌دانم چطور پسرم کشته شد. شایان هنگام درگیری چاقو همراه داشته و با قصد پسرم را کشته است؛ به‌ همین‌ خاطر من برای او تقاضای قصاص دارم.

سپس شایان که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود، در جایگاه ویژه ایستاد و به تشریح جزئیات ماجرا پرداخت‌. او گفت: آن روز همراه دوستم به کارواش رفته بودم، اما با صاحب آنجا و چند نفر از مشتری‌ها درگیر شدم. درگیری سر موضوعی پیش‌پا‌افتاده رخ داده بود، اما دعوا بالا گرفت و صاحب کارواش ضربه‌ای به سرم زد. از سرم خون جاری شد و خون جلوی صورت و چشمانم را گرفته بود و جایی را به‌خوبی نمی‌دیدم.

چند نفری روی سرم ریخته بودند و مرا کتک می‌زدند و من می‌خواستم هر طور شده خودم را خلاص کنم. متهم ادامه داد: من زیر دست و پا افتاده بودم و کتک می‌خوردم که همان موقع یک نفر از پشت سر پیراهنم را کشید و من که فکر نمی‌کردم دوستم عرفان باشد، با چاقو یک ضربه به او زدم، اما بعد متوجه شدم دوستم عرفان مرا از پشت سر کشیده بود تا کمکم کند و نجاتم دهد. او قصد میانجیگری داشت که اشتباهی کشته شد.

متهم نوجوان گفت: من قصد کشتن دوستم را نداشتم. من هیچ خصومتی با او نداشتم و همراه او به کارواش رفته بودم. شرمنده خانواده عرفان هستم. در آن لحظه اصلا متوجه نشدم چه کسی پیراهن من را می‌کشد و متوجه نشدم شایان قصد میانجیگری دارد و فکر می‌کردم یکی از کارگران کارواش است.

من اصلا صورت شایان را ندیدم. سپس وکیل متهم به دفاع پرداخت و گفت: موکل هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال داشته و پزشک قانونی نیز اعلام کرده است که در رشد عقلی او شبهه وجود دارد؛ از‌این‌رو تقاضا دارم طبق ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی از قصاص معاف و به مجازات قانونی محکوم شود.

با پایان دفاعیات وکیل، قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک‌ موجود در پرونده و نظریه پزشکی قانونی، متهم را از قصاص معاف و به پرداخت دیه و سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم کردند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو