رئیسی در ۲ ماه اخیر چه مطالباتی داشته است؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۵۷۴۲۴
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
۱۳۱۰
ابراهیم رئیسی، اولین «باید» خود در نخستین جلسه دولت سیزدهم را به صورت کلی بیان کرد و گفت: شرایط امروز کشور شایسته ملت بزرگ ایران نیست و حتما «باید» تغییر کند. او در جلسات بعدی هیئت دولت نیز «باید»‌هایی را عنوان کرد.

شرق: حدود دو ماه از حضور ابراهیم رئیسی در پاستور می‌گذرد. هرچند زمان برای ارزیابی کارنامه او زود است؛ اما با مروری بر سخنان رئیس‌جمهور می‌توان دریافت که چه اموری را در دستور کار خود قرار داده است. یکی از نکاتی که در بازخوانی سخنان رئیسی جلب توجه می‌کند، استفاده از کلمه «باید» است.

او در دوران انتخاباتی و همچنین بعد از نشستن بر کرسی ریاست‌جمهوری بار‌ها در ادبیات خود از این کلمه استفاده کرده که نشان از تأکید او بر برخی امور است؛ اما باید این موضوع را نیز در نظر داشت که اداره اجرائی کشور در دست اوست و این «باید»‌ها به دولت و عملکرد وزرای دولت سیزدهم برمی‌گردد.

ابراهیم رئیسی یک بار در تلویزیون حضور پیدا کرد و به صورت زنده با مردم حرف زد و گفت که همه دولتمردان «باید» صادق‌الوعد باشند و وعده‌های داده‌شده را با صداقت برای مردم تبیین و تشریح کنند، او گفت اعتماد مردم آسیب دیده که «باید» با عمل‌کردن به وعده‌ها آن را بازسازی کنیم و برای راهکار‌های کوتاه‌مدت «باید» سریعا اقدام شود تا مردم امیدوار شوند.

«باید»‌های ابراهیم رئیسی

رئیسی همچنین گفت که یک‌سری راهکار‌های میان‌مدت و زمان‌بر هم وجود دارد که «باید» با قوت و برنامه‌ریزی دقیق به مرحله اجرا درآید. البته رئیس‌جمهور در آخرین جلسه هیئت دولت که چهارم مهر برگزار شد، به این نکته اذعان کرد که صرفا گفتن «باید بشود» کافی نیست و پیگیری مداوم روند اجرای امور تأثیر بسیار زیادی در موفقیت‌ها و دستیابی به اهداف دارد. با‌وجود‌این مروری بر «باید»‌های او در حدود دو ماهی که به‌عنوان رئیس دولت سوگند خورده است، خالی از لطف نیست.

جلسات هیئت دولت

ابراهیم رئیسی، اولین «باید» خود در نخستین جلسه دولت سیزدهم را به صورت کلی بیان کرد و گفت: شرایط امروز کشور شایسته ملت بزرگ ایران نیست و حتما «باید» تغییر کند. او در جلسات بعدی هیئت دولت نیز «باید»‌هایی را عنوان کرد.

او در همان ابتدای شروع دولت با چالش بازگشایی مدارس مواجه بود؛ پس گفت آموزش مجازی «باید» در نهایت به مدت ۱۵ روز تا یک ماه باشد و بعد از یک ماه به آموزش حضوری یا ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی تبدیل شود و حتما «باید» آموزش حضوری را در کنار آموزش مجازی داشته باشیم.

رئیسی در آغاز سال تحصیلی نیز گفت «باید» با شناخت دقیق، گام‌های اساسی برای تحول آموزش و پرورش براساس سند تحول مصوب‏ به‌عنوان سند بالادستی برداشته شود. او ادامه داد که گزارش نحوه و میزان اجرای سند تحول آموزش و پرورش «باید» به طور مرتب ارائه شود‏ و مشخص شود بخش‌های باقی‌مانده سند به چه دلیل اجرا نشده است.

او در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نیز عنوان کرد که «باید» منظومه فکری رهبری درباره وظایف شورای‌عالی انقلاب فرهنگی استخراج شود و عملکرد شورا با آن تطبیق داده شود و در جلسه شورای‌عالی آموزش‌و‌پرورش گفت که مسائل مالی و معیشتی معلمان یک بار برای همیشه «باید» حل شود، جایگاه آموزش‌و‌پرورش در نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی کشور «باید» تعریف شود.

رئیسی یک بار نیز در جمع فرزندان شهدا گفته بود امروز فضای ارتباطی جامعه با گذشته خیلی تفاوت کرده و دایره ارتباطات افراد بسیار گسترده‌تر شده و نمی‌توان این فضای ارتباطی را محدود کرد؛ بنابراین «باید» تلاش کنیم تا حد امکان این عرصه را مصون‌سازی کنیم تا جوانان و آحاد مختلف جامعه به جای آنکه صرفا متأثر شوند، بتوانند مؤثر واقع شوند.

رئیسی یک بار هم به بحث مدیریتی اشاره کرد و گفت «باید» سطح سنی مدیران را پایین بیاوریم و مسئولان دولتی «باید» به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی پایبند باشند.

او همچنین درباره کالا‌های معیشتی مردم در جلسه هیئت دولت اعلام کرد ضمن تلاش در راستای برقراری ثبات در بازار «باید» در راستای کاهش قیمت‌ها تلاش کرد.

رئیس‌جمهور درباره سیاست خارجی نیز اعتقاد دارد فعال‌ترین دیپلماسی دولت «باید» با همسایگان جریان داشته باشد. او همچنین در جمع ایرانیان مقیم تاجیکستان گفته بود که «باید» در عمل به ظرفیت ایرانیان خارج از کشور توجه کرد و آن را در خدمت پیشرفت و گسترش ارتباطات کشور قرار داد و دستگاه‌های مسئول «باید» زمینه لازم برای این مهم را در کشور تمهید کنند. رئیسی همچنین تأکید کرده بود که وزارت خارجه «باید» در شناسایی بازار‌های هدف کالا و خدمات ایرانی فعال شود و مسیر رسیدن به آن را تسهیل کند.

جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

رئیسی در جلسات اقتصادی نیز بر برخی امور تأکید داشته و گفته بود محور‌های اقتصادی بیانات مقام معظم رهبری «باید» به طور دقیق و مستمر پیگیری و اجرائی شود و «باید» با اتخاذ سیاست‌ها و اقدامات عملی و تشویقی روند توسعه صادرات غیرنفتی و بازگردانی ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصادی کشور پیگیری شود. او همچنین بانک مرکزی را موظف کرده با فعال‌کردن سازوکار‌های بانکی و اقتصادی ارز‌های موجود در خارج از کشور را به داخل بازگرداند و از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته در اسرع وقت سامانه جامع تجارت را فعال کند.

رئیسی در دستورات بودجه‌ای خود نیز چند «باید» داشت: همه دستگاه‌ها «باید» یک گزارش شناخت از وضعیت موجود بودجه داشته باشند. همه بخش‌ها در کشور «باید» خودشان را به انضباط مالی موظف بدانند. اصلاح ساختار بودجه یک امر ضروری و واجب است که «باید» با یک کار کارشناسی دقیق انجام شود.

جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا

کرونا از جمله مشکلاتی است که دامان دولت قبل و حالا دولت ابراهیم رئیسی را گرفته است. او در جلسات ستاد مقابله با کرونا بر لزوم واردات واکسن و کنترل این بیماری تأکید دارد. رئیسی درباره طرح شهید سلیمانی گفته بود که این طرح «باید» با سرعت ادامه یابد؛ چرا‌که نظام بهداشتی کشور را از جایگاه واکنشی و انفعالی به موضع فعال در مقابل گسترش بیماری ارتقا داده است.

او همچنین گفته بود که سامانه هوشمند طراحی‌شده برای کنترل کرونا «باید» به شکل آزمایشی اجرا شود و همه دستگاه‌ها با هماهنگی کامل اطلاعات لازم برای تکمیل این سامانه را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند. او قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را موظف کرده که «باید» در دوره جدید، تمام تلاش خود را برای اجرای حداکثری پروتکل‌ها به کار بگیرد و دبیرخانه ستاد نیز فعال‌تر از گذشته به رصد تحولات و ارائه گزارش‌های دقیق بپردازد.

رئیس‌جمهور بعد از دریافت واکسن ایرانی برکت نیز عنوان کرد که هر میزان که امکان استفاده از واکسن داخلی فراهم بود، استفاده می‌کنیم و به هر مقدار که کمبود وجود داشت نیز «باید» از خارج واکسن‌های معتبر وارد شود.

سفر‌های استانی

رئیسی در مدت کوتاهی که دولت را در دست گرفته است، چندین سفر استانی داشته و در آن شهر‌ها گفته که «باید» بر اجرای مصوبات سفر‌های استانی اهتمام کنیم تا آثار سفر‌ها برای مردم ملموس باشد. او در ایلام گفت که «باید» اقتصاد گردشگری و کریدور‌های ریلی در استان ایلام فعال شود و در این راستا تصمیمات خوبی اتخاذ شده که «باید» با جدیت و اولویت پیگیری شود.

رئیس‌جمهور در استان خراسان جنوبی نیز اعلام کرد که برای رفع مشکل کم‌آبی استان انتقال آب از دریای عمان «باید» به‌عنوان یک کار ضروری دنبال شود و در کنار تلاش برای رفع مشکل کم‌آبی «باید» ظرفیت‌های معدنی خراسان جنوبی فعال شود. او گفت که توزیع منابع در کشور «باید» عادلانه باشد و بهترین راه آن بودجه‌ریزی براساس آمایش سرزمینی است.

رئیسی در استان سیستان‌و‌بلوچستان هم گفت که پروژه‌های نیمه‌تمام «باید» قبل از فرسوده‌شدن تکمیل شوند و مرز‌های ایران با همسایگان «باید» مرز اقتصادی، تعامل و مبادله باشد تا بتواند به توسعه مناطق مرزی، ارتقای امنیت و بهبود معیشت و رفاه مرزنشینان منجر شود. او در چابهار نیز تأکید کرد که مسئله کپرنشینی در سیستان‌و‌بلوچستان «باید» تا پایان سال جاری سامان یابد.

رئیس‌جمهور در سفر به استان خوزستان نیز به مدیران استان گفت که «باید» استفاده از نیروی انسانی بومی را در اولویت قرار دهند و نسبت به استفاده از مدیران پروازی «باید» تجدید‌نظر صورت گیرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر