اعتراض به توزیع متادون در داروخانه‌ها
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۰۹۰۲
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
۹۲۰
دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور درخصوص مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها، از ارسال نامه‌ای به رئیس جمهوری برای توجه به نظرات کمیسیون‌های تخصصی و هیات رئیسه مجلس، سازمان بهزیستی و مرکز ملی مطالعات اعتیاد و اساتید مربوطه، خبر داد.

ایسنا نوشت: دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور درخصوص مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها، از ارسال نامه‌ای به رئیس جمهوری برای توجه به نظرات کمیسیون‌های تخصصی و هیات رئیسه مجلس، سازمان بهزیستی و مرکز ملی مطالعات اعتیاد و اساتید مربوطه، خبر داد.

علی غلامی با بیان اینکه در بند ۸ جلسه ۱۳۶ ستاد مبارزه با مواد مخدر موضوع توزیع داروهای مخدر از طریق داروخانه‌ها به تصویب رسید، بیان کرد: اما در جلسات کارشناسی کمیسیون‌های مجلس، سازمان بهزیستی، مرکز ملی مطالعات اعتیاد و اساتید دانشگاه‌ها نسبت به این مصوبه مخالفت و اذعان کردند که این اتفاق غیرکارشناسی است.

وی افزود: باتوجه به دلایل کارشناسی غیرقابل انکار هیات رئیسه سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری وقت باتوجه به نظرات کارشناسان که نسبت به این موضوع مخالفت کرده بودند خواستار توقف اجرا و بررسی مجدد توسط کارشناسان مربوطه شدند و رئیس جمهوری وقت به وزیر کشور دستور دادند تا این موضوع مجددا بررسی شود که باتوجه به این دستور، کمیته درمان تشکیل شد و مصوبه جدیدی مصوب کرد و معاونت ستاد مبارزه با مواد مخدر با توجه به مصوبه جدید کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر به سازمان غذا و دارو دستور دادند که همچنان توزیع داروهای مخدر بین مراکز طبق روال گذشته از طریق معاونت‌های غذا و دارو انجام شود.

دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو بعد از همه نظرات کارشناسی و بعد از دستور ریاست جمهوری و بدنبال آن مصوبه کمیته درمان ضابطه‌ عرضه و توزیع داروهای تحت کنترل را تنظیم و ابلاغ کرد، گفت: کانون نسبت به این ضابطه مخالفت کرد، زیرا بحث تعارض منافع موجود در مسئولین سازمان غذا و دارو آنها را فاقد وجاهت قانونی برای صدور چنین بخشنامه‌ای کرده است.

غلامی اظهار کرد: ادعای ما این بود که سازمان و غذا و دارو نهادی نیست که درمورد این موضوع تصمیم‌گیری کند و برحسب ماده ۳۳ قانون، ستاد مبارزه با مواد مخدر باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند و ستاد هم تصمیم گرفت و اعلام کرد که کما فی السابق طبق قوانین قبلی این موضوع اجرا شود. اما متاسفانه مجددا سازمان غذا و دارو بر خواسته خود تاکید کرده و به نظر در آخرین نامه‌ای که ماه گذشته مدیرکل داروهای تحت کنترل به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرد به جد به معاونت‌های غذا و دارو تاکید کرده است تا داروخانه‌های منتخب برای عرضه و توزیع داروهای مخدر را در اسرع وقت به سازمان غذا و دارو معرفی کنند.

در این راستا کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور تصمیم گرفته این موضوع مهم را که با سلامت قشر جوان مملکت در ارتباط است، برای رییس جمهور جدید، وزیر بهداشت و مقامات جدید روشنگری و حساسیت موضوع را گوشزد کند.

غلامی در این باره اظهار کرد: باتوجه به اینکه ممکن بود کانون به ایجاد تنش و یا بزرگنمایی مشکلات متهم شود؛ تصمیم گرفته شد همه پزشکان شاغل در مراکز درمان اعتیاد زیر نامه را امضاء و آن را به وزیر بهداشت و ریاست جمهوری ارسال و تاکید کنند به نظرات کمیسیون‌های تخصصی مجلس، هیات رئیسه مجلس، سازمان بهزیستی و مرکز ملی مطالعات اعتیاد و اساتید توجه ویژه کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:20
Iran (Islamic Republic of)
09:55 - 1400/07/21
دلروخانه کجابودالان هرچی مخدرشبه مخدرمیخای.عطاریهاهستن.سه سوت بهت میدن
پاسخ ها
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
دلیل اصلی مخالفت با توزیع در داروخانه فقط و فقط مافیا بازی می باشد زیرا مراکز درمان سرپایی 90درصد دارو را در پرونده بیمار به صورت صوری ثبت می کنند اما به صورت قاچاق و سود چند برابری در بازار آزاد می فروشند
Iran (Islamic Republic of)
09:59 - 1400/07/21
باس اینکه رانتش دست خودشون باشه و خودشون تو بازار سیاه توزیع کنن... اون بنده خدا معتاد واس مصرفش باس بره دست ساز اشغال عطاری هارو بگیره.. یا تو ناصرخسرو که اونم قلابیه خداد تومن بخره
Iran (Islamic Republic of)
10:03 - 1400/07/21
متادون نباید در داروخانه توزیع شود
Iran (Islamic Republic of)
10:04 - 1400/07/21
البته داروخانه ها متادون را فقط به اشنا های خود میدهند
و کسانیکه صاحب متادون نمیشوند از کوچه پایین همان داروخانه این قرص را ۱۰ برابر از رابط ها خرید میکنند
Iran (Islamic Republic of)
10:10 - 1400/07/21
آبروی مردم را با کشاندن به داروخانه ها از بین نبرید.فقط در مطب های که دارو به بیماران متادون میدهند نظارت جدی بشود و قیمت داروها را در مطب روی یک ورقه بنویسن تا مسعول توزیع قرص متادون نتواند به هر قیمتی که دلش خواست به بیماران قرص متادون را بدهد.قشر بیمار که متادون میخورد.از قشر ضعیف جامعه هستن.
Iran (Islamic Republic of)
10:14 - 1400/07/21
مسعول توزیع قرص متادون در مطب های تهران که ما بیماران مراجعه میکنیم.به هر قیمتی که دلش میخواهد از بیمار پول میگیرید.هر قرص متادون 40 را دانه ای 4500 تومن حساب میکند.در مطب ها قیمت قرص و شربت را روی دیوار نصب کنن.تا بیماران بدانند که چه مقدار باید پرداخت کنن.بیماران متادون از قشر ضعیف و ناتوان و بیچاره جامعه هستن.خوردن و اجحاف در حق اینها سزاوار نیست.
Iran (Islamic Republic of)
10:18 - 1400/07/21
باید‌برای‌بیماران‌وسالخوردگان‌با‌نسخه‌پزشک‌‌توزیع‌شود.وسلام.فکر‌دولت‌را‌درگیر‌چرت‌وپرت‌حاشییه‌ای‌نکنید‌.
Iran (Islamic Republic of)
10:22 - 1400/07/21
فکر میکنید مراکز درمان سرپایی طرح ترک اعتیاد کار میکنن،،،خیرمتادون سهیم میگیرن در بازار میفروشن ،وبه ریش صادر کننده مجوز این مراکز ازته دل میخندن
Iran (Islamic Republic of)
10:25 - 1400/07/21
سلام اگر در مطب داده شود بهتر ولی در صورتی که دکتر ان بسته قرصی که به بیمار میدهد مثل بیرون نباشد که هر بسته قرص را ازاد به بیمار بدهند که .ولی بیشتر دکترها به شکل ازاد میدهند.چون بیمار نمیداند که هر بسته قرص چند است
Iran (Islamic Republic of)
10:42 - 1400/07/21
منافع موسسات ترک اعتیاد در خطر هست
Iran (Islamic Republic of)
13:44 - 1400/07/21
چه سازمانی باعث گرانی داروهای ترک اعتیاد شده. آیا کسی هست که جواب دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر