محبوب‌ترین خودروی سارقان آمریکا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۱۲۷۸
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
۲۲۶۰
در فهرست بالاترین آمار خودرو‌های به سرقت رفته، سری اف فورد در صدر جدول قرار گرفته‌اند.

سایپا نیوز: زمانی که خودرویی عنوان پرفروش‌ترین خودروی بازار را پیدا می‌کند، به طور طبیعی می‌تواند بالاترین آمار سرقت را هم به خود اختصاص دهد.

در فهرست بالاترین آمار خودرو‌های به سرقت رفته، سری اف فورد در صدر جدول قرار گرفته‌اند. بر اساس آمار منتشر شده «دفتر جرایم بیمه ملی» National Insurance Crime Bureau یا NICB تعداد خودرو‌های به سرقت رفته در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱ درصد رشد داشته است.

محبوب‌ترین خودروی سارقان آمریکا

در گزارش دفتر یاد شده آمده است که این دفتر سالانه فهرستی تحت عنوان «چرخ‌های داغ» تهیه می‌کند که در حقیقت استعاره‌ای از خودرو‌های محبوب است و در آن به جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مرتبط با خودرو‌های به سرقت رفته می‌پردازد. این اطلاعات را آژانس‌های مرتبط با نیروی انتظامی در اختیار مرکز اطلاعات جرایم ملی قرار می‌دهند.

چون هنوز سال ۲۰۲۱ به پایان نرسیده، آخرین گزارش تا پایان سال ۲۰۲۰ است که نشان می‌دهد در این سال بالاترین رقم سرقت خودرو متعلق به سری اف فورد با ۴۴،۰۱۴ دستگاه است که نسبت به سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۳ درصد افزایش یافته است. شگفتی این جا است که سارقان بیشتر به وانت مدل سال ۲۰۰۶ علاقه‌مند هستند.

مقام دوم در این فهرست رسوایی، به وانت تمام قد شورولت رسیده هر چند در این آمار مدل‌های سبک و سنگین از هم تفکیک نشده‌اند. تعداد شورولت‌های به سرقت رفته در سال ۲۰۲۰ به عدد ۴۰،۶۹۸ دستگاه رسیده که افزایش خیره‌کننده ۲۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ را به ثبت رسانده است.

به بیانی دیگر شورولت سیلورادو، هوندای سیویک را به مقام سوم رانده است. دزدان خودرو، سلورادوی مدل ۲۰۰۴ را بیشتر ترجیح می‌دهند. مقام سوم به هوندای سیویک رسیده که ۳۴،۱۴۴ دستگاه از آن در سال ۲۰۲۰ به سرقت رفته است که رشد آن نسبت به سال ۲۰۱۹ فقط ۸/ ۲ درصد بوده و بیشترین سرقت‌ها مربوط به مدل سال ۲۰۰۰ است. مقام‌های چهارم، پنجم و ششم را به ترتیب هوندای آکورد، تویوتا کمری و نیسان آلتیما به دست آورده‌اند.

شگفتی دیگر اینکه آکورد در فهرست ۱۰ خودروی اول از لحاظ سرقت در آمریکا، قدیمی‌ترین مدل به حساب می‌آید. به بیان ساده‌تر، دزدان مدل ۱۹۹۷ آکورد را بیشتر ترجیح می‌دهند. بیشترین آلتیمای دزدیده شده در سال ۲۰۲۰ همان مدل ۲۰۲۰ است.

مقام هفتم متعلق به جی‌ام سی سییرا و هشتم سیلورادو با ۱۳،۰۱۶‌دستگاه است. مقام هشتم، تویوتا کرولا است. در این مورد هم سارقان علاقه‌مند به آخرین فناوری‌های روی داشبورد کرولا هستند و به همین دلیل سال ۲۰۲۰ را بیشتر می‌دزدند. هوندای CR-V در رده بعدی قرار داد که سرقت آن در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹، بیش از ۹/ ۲۱درصد رشد داشته است. مقام دهم هم از آن وانت‌های داج/ رام است که بیشترین مدل به سرقت رفته آن مدل ۲۰۰۱ آن است.

البته گزارش دفتر یاد شده در بالا، به تفکیک ایالت‌ها هم فهرست بالاترین خودرو‌های به سرقت رفته را ارائه کرده است. برای مثال در ایالات آلاسکا به خاطر سرمای زمستان و یخبندان‌های طولانی، مدل‌های سوبارو در ۱۰ تای اول مشاهده می‌شوند. در ایالت میشیگان که سه خودروساز سنتی آمریکا در آن تولید می‌شوند، داج چارجر بیشتر مورد علاقه سارقان است. در این ایالت ۷۵۵ مورد داج چارجر و ۹۴ مورد میتسوبیشی میراژ گزارش شده‌اند.

خودرو‌های اروپایی که نسبت به خودروسازان ژاپنی در بازار آمریکا توفیق نداشته‌اند و بالطبع تعداد فروش آن‌ها پایین است، در فهرست ۱۰ تای اول مشاهده نمی‌شوند.

شگفتی آخر در این خبر هم این است که بیشترین علت به سرقت رفتن خودرو‌ها در آمریکا، جاگذاشتن سوئیچ روی خودرو است. توصیه بعدی که به مردم می‌شود تا احتمال دزدیده شدن خودروی آن‌ها کاهش یابد این است که خودروی خود را در محل‌های تاریک و خلوت کمتر رها کنید.

معمولا نصب دزدگیر، بستن قفل فرمان و قفل پدال به دلیل مزاحمت‌ها و به تاخیر انداختن فرآیند سرقت، معمولا موثرند. این روز‌ها هم نصب ردیاب به یافتن خودروی به سرقت رفته کمک می‌کند. رعایت همه این موارد با هم احتمال به سرقت رفتن خودرو را خیلی پایین می‌آورد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر