ماجرای یک مرگ ترسناک؛ بیماران قلبی نخوانند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۳۳۷
۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۳
۸۶۲۶
در مطلب زیر رشته توئیتی از یک اکانت به نام «Farid» را آورده‌ایم که ماجرای الیزا لم و آسانسور هتل سیسیل کالیفرنیا را روایت می‌کند.

برترین‌ها: در مطلب زیر رشته توئیتی از یک اکانت به نام «Farid» را آورده‌ایم که ماجرای الیزا لم و آسانسور هتل سیسیل کالیفرنیا را روایت می‌کند.

ماجرای یک مرگ ترسناک؛ بیماران قلبی نخوانند

در ژانویه‌ی سال ۲۰۱۳، الیزا لم کانادایی که ۲۱ سال داشت، از قطار سن دیگو در کالیفرنیا پیاده شد. وسایلش رو جمع کرد و رفت سمت هتل Cecil که شب رو اونجا بمونه. چهار شب بعد الیزا تو هتل غیب شد و فیلمی ازش دراومد که در اینترنت وایرال شد و همه رو وحشت زده کرد.

الیزا که چینی تبار بود، در بریتیش کلمبیا درس میخوند و بخاطر خستگی و افسردگی احساس کرد به این سفر نیاز داره. هر روز با پدر مادرش تماس میگرفت و اونا رو در جریان سفرش قرار میداد. روز ۳۱ ژانویه رفته بود کتابفروشی محل و آخرین بار در لابی هتل دیدنش.

پس از اینکه تماس‌هاش با پدر مادرش قطع شد، پلیس LAPD رو در جریان گذاشتن. یک هفته پس از غیب شدندش، پلیس کنفرانس خبری برگزار کرد و گفت غیب شدن این فرد شک‌برانگیزه. هرکسی اطلاعاتی داره در این مورد بیاد به ما بگه. پدر مادرش هم از کانادا اومدن لس آنجلس.

دو هفته بعد کم کم مردم یادشون رفت و کلا این ماجرا تو کانادا بیشتر پوشش خبری گرفت تا کالیفرنیا. پلیس، اما دوباره اومد کنفرانس خبری برگزار کرد و کلیپی رو پخش کرد که به نظر آخرین تصاویر الیز بود. کلیپی عجیب، غیر قابل توضیح و شاید ترسناک که کلا پرونده رو زیر و رو کرد.

هشدار

این ماجرا از اینجا به بعدش ممکنه برای بعضی‌ها ناراحت کننده یا شاید ترسناک باشه. اگر به فضا‌های وهم‌آلود و ترسناک علاقه‌ای ندارید، ادامه رو نخونید. چون ممکنه باعث تصویرسازی ذهنی شما بشه و فکر و خیال باعث شه شب نخوابین.

طول ویدیو ۳ دقیقه و ۵۹ ثانیه‌ست. ویدیو از طریق دوربین داخل آسانسور ضبط شده و نشون میده که الیزا وارد آسانسور میشه. هیچکسی اون اطراف نیست و فقط الیزاست. الیزا هودی پوشیده با شورت و صندل. خم میشه سمت دکمه‌ها و یه دکمه رو فشار میده. برمیگرده عقب آسانسور و منتظر می‌مونه.

الیزا که عینکی هست اینجا عینکش رو همراهش نداشته و اینکه چرا خم شده سمت دکمه‌ها رو توجیه می‌کنه. پس از چند ثانیه که میگذره، در بسته نمیشه. در ثانیه‌ی ۱۹ الیزا میاد جلو و به سمت در آسانسور خم میشه. از در آسانسور یه نگاهی به داخل راهروی هتل میندازه.

اول یه نگاه به سمت راست راهرو می‌کنه، بعدش سمت چپ. سپس برمیگرده داخل آسانسور و میاد عقب. چیزی که الیزا تو راهرو مشاهده کرده به نظر باعث شده بترسه و بخاطر همین میاد گوشه‌ی آسانسور و انگار میخواد خودش رو قایم کنه. طوری که انگار اگه کسی بخواد رد بشه از جلوی در نتونه اون رو ببینه

در ثانیه‌ی ۴۰ دوباره میاد جلو در، داخل راهرو سمت راست رو نگاه می‌کنه. ۱۰ ثانیه زل میزنه به اون سمت و اینجاست که رفتارش این بار عجیب و غریب میشه. الیزا چند بار از آسانسور میره بیرون و میاد تو. همین لحظات میره بیرون سمت چپ، از دوربین شونه‌ی سمت راستش پیداست.

ماجرای یک مرگ ترسناک؛ بیماران قلبی نخوانند

وقتی خارج از آسانسوره تو کلیپ میشه دید که کتف سمت راستش بالا و پایین حرکت میکنه. تا دقیقه ۱:۳۰ تو اون حالت می‌مونه سپس خودشو میندازه داخل آسانسور و با دست راستش میکوبه رو دکمه‌ها. انگار مهم نیست براش کدوم طبقه فقط میخواد یه دکمه رو بزنه که در آسانسور بسته بشه.

تو کلیپ دیده میشه که حتی چند بار میزنه رو دکمه‌ی بستن در که معمولا پایین قرار داره رو بورد. چند بار میزنه روش، ولی در بسته نمیشه. وقتی در بسته نمیشه، الیزا دوباره از آسانسور میپره بیرون و به سمت راست راهرو خیره میشه. درست در دقیقه‌ی ۲ و ترسناکترین لحظه‌ی این وضعیت.

الیزا که خیره به سمت راست راهرو هست، و ما هیچی نمی‌بینیم که اونجا کی هست، دستش رو طوری تکون میده که انگار میخواد دود رو از صورتش دور کنه. انگار داره با کسی حرف میزنه. دستش رو هی بالا پایین میبره. از اونجایی که کلیپ صدا نداره، قضیه رو بیشتر رازآلود میکنه.

ما باز هم ما هیچکسی رو به غیر از الیزا در دوربین نمی‌بینیم. در دقیقه‌ی ۲:۲۸ می‌بینیم که از آسانسور میره بیرون و با قدم‌های کوچیک میره تو دل راهرو. بعد از اینکه از تصویر خارج میشه، در آسانسور بسته میشه و یک دقیقه و نیم باقیمونده از کلیپ فضای آسانسور بدون الیزا رو نشون میده.

ویدیوی عجیبی هست. از اونجا که رفتارش الیزا عجیبه توش. پلیس لس آنجلس وقتی این رو منتشر کرد هیچ توضیحی براش نداد. اگر اتفاقی برای اولین بار این کلیپ رو یه جایی مشاهده کنید قطعا خشکتون میزنه. این ویدیو پس از انتشار در ده روز اول حدود ۳ میلیون بیننده داشت در آمریکا و چین.

ماجرای یک مرگ ترسناک؛ بیماران قلبی نخوانند

ویدیو مثل بمب ترکید تو اینترنت. صد‌ها هزار کامنت و تئوری مختلف نوشتن براش. بعضیا نسخه‌ی خودشون رو دادن بیرون با صداگذاری و توضیح اینکه چی شده. تو Reddit کلی مطلب ازش نوشتن. کلی نظر و تئوری و شرح و تفصیل ماجرا. هرکسی یه جور توضیح میداد که چی شده.

مثلا نظر‌ها اینطوری بود: میگفتن یا داشته با کسی حرف میزده که ما نمی‌بینیمش، که البته چرا اون رفتار رو داشت. یا اینکه مواد مخدر خطرناکی رو مصرف کرده که روانش رو بهم ریخته و باعث این رفتار غریب شده.

یک تئوری دیگه میگه روانگردان خیلی سنگینی رو مصرف کرده. چون مشاهده کرده برای هفته‌ی آینده بلیت داشت برای سانتا کروز، جایی که میشه آدمای این شکلی رو زیاد پیدا کرد که مواد سنگین میزنن. یا نوشتن کسی با اسلحه تهدیدش کرده. یه سری دیگه نوشتن روح دیده.

این شکلی میلیون‌ها کامنت تو اینترنت پست شد. یا یه سری با بررسی دقیق‌تر کلیپ میگن در دقیقه‌ی ۲:۲۷ یک پای دیگه مشخصه و شاید همون کسی باشه که الیزا رو تهدید کرده. بعضیا میگن سایه‌ی خود پای الیزا هست و آدم دیگه‌ای مطلقا در تصویر نیست.

پنج روز پس از انتشار ویدیو، مسافرای هتل زنگ میزدن به رسپشن که این آب شیر چرا چکه چکه میاد. یا میگفتن آب شیر چرا طعم دار شده و بو میده. یکی میگفت وقتی دوش رو باز میکنه آب انگار گل آلوده. هتل Cecil یک هتل قدیمی و بسیار بلنده که ۷۰۰ اتاق داره.

رای تامین آب معمولا روی پشت بوم تانکر‌های ریز و درشت زیادی رو قرار میدن. وقتی اعتراضای مسافرا زیاد شد، مدیریت هتل یکی رو میفرسته بالا ببینه وضعیت چیه. در یکی از مخزن‌های بزرگ اب رو که باز می‌کنن می‌بینن جنازه یک زن تو مخزن افتاده.

دو روز پس از این پلیس هویت جنازه رو تایید کرد که متعلق به الیزا هست. لخت بود و لباساش کنار مخزن افتاده بود. از اونجایی که دریچه‌ی مخزن کوچیک بود، کسی نمیتونست وارد بشه و مجبور شدن مخزن رو ببرن تا جنازه رو بیرون بکشن

پیدا شدن جنازه لم در مخزن آب باعث شد این کیس پس از سه هفته بالاخره جمع و جور بشه، اما خب کلی سوال باقی موند. در راهروی هتل در طبقه ۱۴ دوربین وجود نداشت. در پشت بوم دوربینی نبود. اینکه چطور رفته پشت بوم یا آیا کسی بردتش مشخص نشد.

نویسنده این گزارش مفصل ۱۰ هزار کلمه‌ای خودش پاشده کلی پرس و جو کرده درباره این ماجرا. پیش روانشناسا رفته، پیش پلیس و آدم‌های دیگه. حتی چند شب رفت اون هتل و به قول خودش، با ترس و لرز موند تا هتل رو بفهمه.

ماجرای یک مرگ ترسناک؛ بیماران قلبی نخوانند

میگه هتل خیلی قدیمیه. ۷۰۰ تا اتاق داره. خیلی اتاقاش مالک دائم دارن. میگه با وجود اینکه ۷۰۰ اتاق داره، ولی وقتی میری توش انگار برهوته و سکوت شدیدی حکمفرماست. بعضی وقتا صدای یه رادیویی از ته راهرو میاد که یه کشیش داره موعظه میکنه

تو این هتل در گذشته انواع و اقسام قتل‌ها، خودکشی‌ها و جنایت‌ها اتفاق افتاده که تو صفحه‌ی ویکی پدیاش هم لیستش رو آورده. ولی خب هیچکدوم از کیس‌ها مثل این دختر اینطوری عجیب نبود که اونم بیشتر بخاطر تصاویر اون دوربین و حرکات عجیب دختره اینطوری شده.

میگه با چند تا روانپزشک حرف زدم: سابقه الیزا رو دراورده چه تو نت چه از اطرافیان. آدم افسرده‌ای بوده، ظاهرا اختلال دوقطبی داشته، ولی شدید نبوده. یکی از روانپزشکا میگه قضیه‌ی الیزا یک تراژدیه نه یک چیز ماورایی. ظاهرا مواد سنگینی مصرف کرده که دچار توهم شده.

یکسال بعد چند تا جوون چینی میان هتل و فیلم میگیرن راجع به این کیس. می‌بینن کنار در پشت بوم از طریق خروج اضطراری آتش نشانی راه هست به مخزن‌ها؛ که این بازم توجیه میکنه که با وجود قفل بودن در، تونسته از اونجا بره رو پشت بوم. اما یک نفر میتونه بره، ولی دو نفر نه. پس خودش رفته؟

پلیس بلاخره کیس رو مختومه میکنه با این نتیجه که مرگ الیزا یک اتفاق بوده و کسی در این مرگ دخالت نداشته. پلیس میگه این دختر اختلال دو قطبی داشته و به ظاهر مواد هم مصرف کرده اون روز. یکی از روانشاسنا هم میگه کل حرکات دست و بدنش در ویدیو از نشانه‌های متداول پارانویاست.

دکتر میگه ما با یک بیمار روانی طرفیم. کسی که دچار افسردگی حاد و تغییر مود شدید هست و در سنی هم بوده که اختلال دو قطبی و شیزوفرنی میتونه به اوجش میرسه. در کل از نظر روانشناسا این حرکاتش تو دوربین قابل توضیحه، ولی خب چطور رفت پشت بوم وقتی در قفل بوده؟

حالا برفرض که از دریچه‌ی اضطراری رفته باشه رو پشت بوم، چطور از مخزنی که بیشتر از دو متر طولشه رفته بالا و دریچه رو باز کرده؟ کلی از این سوالا باقی مونده و نه پلیس جوابی براش داشت نه کسی فهمید. این ویدیوی دختره تو یوتیوب هزاران بار آپلود شده و هر کانالی یه چیزی ازش نوشته.

اینا رو که خوندین شاید به یاد فیلم Dark Water بیافتین که تم مشابهی داره و البته اون فیلم برای سال ۲۰۰۵ بود. از ماجرای الیزا کلی سریال و مستند هم تولید شده که هرکدوم از یه جنبه به قضیه نگاه کردن.

برچسب ها:
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:9
Germany
07:13 - 1400/07/23
عجب
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
خودکشی کرده قبلش خواسته با انجام اعمالی مردم رو سر کار بفرسته که فرستاده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
اگه متافیزیکی بوده باشه که چرا خودشو پنهان می کرده؟ تمامش داستان سرایی عوامانه ست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
اختلال دو قطبی باعث توهم نمیشه .شیزوفرنی داشته شاید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
هم اتاقیش در هتل گفته بوده حرکات عجیبی می کرده و همین باعث شده اتقشو عوض کنند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
دلیل مرگش چی بوده؟ خفگی؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
داشته بازی اسانسور رو انجام میداده بازی اسانسور خطرناک ترین بازی دنیاست
Iran (Islamic Republic of)
08:34 - 1400/07/23
عجیبا و غریبا ، همین که پلیس توضیحی قانع کننده نداده خودش هم جای سوال؟!
Iran (Islamic Republic of)
08:46 - 1400/07/23
الکی خواستین جو بدین...یک درصدم ترس نداشت...بنده خدا افسردگی داشته، توهم زده، خودکشی کرده
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1400/07/23
شاید موش نشسته خورده بوده
Iran (Islamic Republic of)
09:11 - 1400/07/23
گورخیدم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
نترس
Iran (Islamic Republic of)
09:46 - 1400/07/23
خیلی ترسیدم وااااای .
برین بابا مسخره ها
Iran (Islamic Republic of)
09:55 - 1400/07/23
... هر چیزی میشه رو به اختلال دوقطبی ربط میدن.من بایپولارم چرت زیاد گفتن
Iran (Islamic Republic of)
10:27 - 1400/07/23
یعنی ی آزمایش کالبد شکافی نکردنش که تئوری مواد زدنش یا دارو مصرف کردنش رو رد یا تایید کنه!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
10:28 - 1400/07/23
خب لااقل کلیپ رو میذاشتی
پاسخ ها
مری
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
کلیپش تو اینترنته. اسم دختره رو سرچ کن کلیپش میاد.
Iran (Islamic Republic of)
11:15 - 1400/07/23
کلیپش تو اینترنت هست من دیدم ولی بیماری روانی یکدفه به وجود نمیاد معلومه که سابقه ی بیماری روانی نداشته
Iran (Islamic Republic of)
11:49 - 1400/07/23
من کلیپش دیدم قشنگ مشخصه مشکل روانی داره اصلاهم ترسناک نیست.
Iran (Islamic Republic of)
14:20 - 1400/07/23
ملت ما دیونه شدن دیگه نمی خواد با این چرندیات رو اعصابشون برید اینجا از صبح تا شب هزار جور با وحشت زندگی میکنیم
Iran (Islamic Republic of)
14:34 - 1400/07/23
خیلی متاسفم که یک جوان در عنفوان جوانیش اینجور بشه. واقعا متاسفم
Iran (Islamic Republic of)
16:56 - 1400/07/23
این داستان صحت خارجی نداره ، با اینکه عاشق فیلمهای هالیوودی هستم باید بگم مردم آمریکا نود در صد عاشق فیلمهای هیجانی ، ترسناک و ارواح هستن پس جدی نگیرید ، هر ساله از این روایت ها ایجاد میشه الان مد شده تو آسانسور
Iran (Islamic Republic of)
18:03 - 1400/07/23
خیلی جالب بود. لطفا بازم از این مطالب بذارید
Iran (Islamic Republic of)
18:25 - 1400/07/23
افسرده بوده معتاد که نبوده ۴۵٪ ممکنه که مواد زده ۵۵٪ ممکنه ماورایی بوده به خاطر این اختلالات روانی با ها در ارتباط بوده که شاید اونا کشتنش
Iran (Islamic Republic of)
23:43 - 1400/07/23
تلفن شو چک کنید پیام ها شو معلوم میشه یا خود کشی کرده یا یکی بهش گفت بیا این بازی رو بکنیم بعد کشتش معلوم نشه کی کشتش فقط خدا کنه اگه کشتنش قاتل پیداشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
خرید باکس 3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
زمردی_فوتر اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر