انقلاب بزرگی در دنیای فوتبال در راه است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۴۹۱
۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
۱۷۳۸
به نظر می‌رسد مدیران فیفا قصد دارند به زودی تغییرات بزرگی را در دنیای فوتبال رقم بزند.

ورزش سه به نقا از مارکای اسپانیا: به نظر می‌رسد مدیران فیفا قصد دارند به زودی تغییرات بزرگی را در دنیای فوتبال رقم بزند.

فوتبال به کجا می رود؟ طی چند ماه آینده تصمیماتی کلیدی اتخاذ می شود که آینده محبوب ترین ورزش دنیا را رقم خواهد زد. به نظر می رسد زمان انقلاب بزرگ از راه رسیده است، اما موفقیت قطعی این تغییرات تضمین شده نیست. هر گام رو به جلو همیشه پر از جنجال خواهد بود.

همیشه ایجاد یک تغییر کوچک در مقررات می تواند عواقب بزرگ داشته باشد و برای مثال از قبل هم می شد حدس زد وجود VAR دنیای فوتبال را به طور کامل تحت تاثیر قرار خواهد داد. فیفا می خواهد خود را به عنوان رهبر فوتبال جدید معرفی کند و حالا مهم ترین پیشنهاد آنها از این قرار است؛ برگزاری جام جهانی هر دو سال یکبار. علاوه بر این فیفا راه حلی برای زمان استراحت در طول فصل نیز ارائه کرده است.

انقلاب بزرگی در دنیای فوتبال در راه است

برنامه فیفا این است که ماه اکتبر ماه اختصاصی به تیم های ملی باشد و باقی سال به مسابقات باشگاهی اختصاص یابد. آرسن ونگر، مدیر توسعه برنامه های فیفا در این رابطه گفت: "مقطع اول فصل باشگاهی در ماه سپتامبر، دومی در اکتبر، سومی در نوامبر سوم و مقطع چهارم در ماه مارچ انجام شود. در ژوئن آخرین مقطع قصل رقم خورده و در ژوئیه فصل جدید آغاز شود. آگوست و سپتامبر متعلق به فوتبال باشگاهی و اکتبر زمان برگزاری مراحل مقدماتی خواهد بود. از نوامبر تا پایان فصل دوباره به فوتبال باشگاهی اختصاص می یابد."

غیرممکن است چنین تصمیم بزرگی بدون واکنش از سوی اقشار مختلف فوتبال باشد. هم طرفداران تقویم جدید و هم مخالفان به سرعت صحبت کرده و واکنش نشان دادند. یوفا مهم ترین مخالف این پروژه بوده و حتی با صدور بیانیه ای موضع خود را کاملا روشن بیان کرد. ECA (انجمن باشگاه های اروپایی) نیز با بیانیه ای تند علیه این پروژه صحبت کرده است: "پیشنهادات فیفا تأثیر مستقیم و مخربی بر فوتبال چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی خواهد داشت. علاوه بر این، این پیشنهاد سلامت و رفاه بازیکنان را به خطر می اندازد."

با این حال این طرح انقلابی فیفا با استقبال برخی از بازیکنان بزرگ دنیای فوتبال روبرو شده است. اسطوره هایی مانند رونالدو،  خاویر ماسکرانو یا پپ گواردیولا علنا حمایت خود را از برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی نشان داده اند. سرمربی سیتی گفت: "جام جهانی اتفاقی فوق العاده و بزرگترین تورنمنت دنیای فوتبال است. من به عنوان تماشاچی همیشه از تماشای این مسابقات لذت می برم و اگر بتوانیم هر دو سال یکبار آن را ببینم که خیلی خوب خواهد بود."

انقلاب بزرگی در دنیای فوتبال در راه است

مربیانی مانند لیونل اسکالونی و البته فدراسیون کشورهایی مانند مکزیک یا مراکش برگزاری هر دو سال یکبار و با حضور تیم های بیشتر (48 تیم) جام جهانی را خوب می دانند. فوزی لکجا، رئیس فدراسیون مراکش در این رابطه گفت: "جام جهانی در طول تاریخ خود تنها هشت برنده داشته است و همه تیم ها اعتراف می کند که ما به تورنمنتی نیاز داریم تا جامع تر و همه گیر تر باشد."

متوقف شدن روند تغییرات فوتبال غیرممکن به نظر می رسد. نبرد دیگری با پروژه سوپرلیگ و با هدایت فلورنتینو پرز در اروپا در حال انجام است. البته حالا و پس از شورش اولیه ، تنها سه تیم رئال مادرید  بارسا و یوونتوس از مدل جدید دفاع می کنند.

اما در نهایت تغییرات و استفاده از برنامه جدید لیگ قهرمانان از ماه مارچ قطعی شده و در سال 2024 با تیم های بیشتر و قالب جدید شروع به کار می کند. از فصل 2024/25، لیگ قهرمانان از 36 باشگاه تشکیل می شود و هر تیمی چهار بازی بیشتر از فرمت فعلی انجام می دهد. هر تیمی در گروه خود دیگر دو بار مقابل سه رقیب بازی نخواهند کرد، اما با 10 تیم مختلف روبرو خواهد شد.

اما تغییرات در فوتبال فراتر از قالب یک تورنمنت خواهد بود. جنجال ها با استفاده از VAR کاهش نیافته و هدف جدید فیفا استفاده از راه حل جدیدی از آفساید است. خود آرسن ونگر اخیرا از مدل جدید خودکاربرای آفساید رونمایی کرده است. ابزاری تکنولوژیک بدون نیاز به چشم انسان که نشان می دهد آیا بازیکنی در آفساید است یا خیر. سرمربی سابق آرسنال گفت: "احتمالات زیادی وجود دارد. من موظف هستم که این راز را حفظ کنم، اما این برنامه بعدی تکامل بزرگی در دنیای داوری ایجاد خواهد کرد."

انقلاب بزرگی در دنیای فوتبال در راه است

به هر حال به نظر می رسد به زودی شاهد تغییرات بزرگی در دنیای فوتبال خواهیم بود و مدیران حاضر در فیفا با بلندپروازی های خود به دنبال بهبود شرایط در سال های پیش رو خواهند بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
عارفی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر