کنترل از راه دور ابزار اینترنت با هواوی Watch ۳
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۶۵۹
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
۶۶۱
رویای خانه هوشمند و کنترل از راه دور دستگاه‌های دیجیتال، همواره برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان این صنعت بزرگ هیجان‌انگیز بوده است.

برترین‌ها: رویای خانه هوشمند و کنترل از راه دور دستگاه‌های دیجیتال، همواره برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان این صنعت بزرگ هیجان‌انگیز بوده است. هواوی از جمله شرکت‌هایی است که در زمینه هوشمندسازی و یکپارچه‌سازی دستگاه‌های دیجیتالی محیط پیرامون، قدم‌های جدی و نوآورانه‌ای را برداشته است. قابلیت کنترل از راه دور وسایل هوشمند یکی از همین موارد است که ساعت‌های هوشمند سری هواوی واچ 3 به آن مجهز شده‌اند.

کنترل از راه دور ابزار‌های اینترنت اشیا با ساعت هوشمند هواوی Watch ۳

مقدمه

یکی از نخستین گام‌های هواوی برای یکپارچه‌سازی دستگاه‌های هوشمند، عرضه سیستم‌عامل هارمونی برای انوع محصولات بود؛ مرحله‌ای که با انتشار بروزرسانی HarmonyOS 2.0 در هواوی واچ 3 و واچ 3 پرو، برای ساعت‌های هوشمند آغاز شد. اما این تنها شروع کار نبوده و کمی پس از آن طی بروزرسانی‌های متعدد، انبوهی از قابلیت‌ها برای این دستگاه‎های جذاب و کاربردی ارائه شده که قابلیت‌های عملکردی آنها را متحول کرده است.

در یکی از همین بروزرسانی‎ها که با نسخه 2.0.0.179 برای سیستم‌عامل هارمونی ساعت‌های هوشمند سری واچ 3 با هدفی بزرگ منتشر شد برای نخستین بار قابلیتی موسوم به IoT device control panel به ساعت‌های هواوی واچ 3 و واچ 3 پرو اضافه شد.قابلیت جدید این ساعت‌ها را به وسیله‌ای برای کنترل از راه دور دیگر دستگاه‌های هوشمند بدل می‌‎کند؛ امکانی که تا پیش از این تنها در گوشی‌ها یا دیگر ابزارهای هوشمند مخصوص میسر بود.

کنترل از راه دور ابزار‌های اینترنت اشیا با ساعت هوشمند هواوی Watch ۳

کدام دستگاه‎ها را می‎توان با ساعت‌های هواوی کنترل کرد؟

بنابر اعلام هواوی با انجام این آپدیت، دستگاه‌هایی نظیر کلیدهای هوشمند، سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند، تصفیه کننده هوا، سیستم روشنایی هوشمند، سوکت‌های هوشمند، دستگاه‌های خنک‌کننده، ربات‌های جارو خانگی، لامپ‌های هوشمند، رطوبت‌ساز، کنترل کننده سوئیچ و هدفون‌ها قابلیت کنترل از راه دور توسط ساعت‌ هوشمند واچ 3 (پرو) را پشتیبانی ‌می‌کنند.
البته تنوع دستگاه‌های پشتیبانی کننده از این قابلیت تنها به موارد بالا محدود نمی‌شود و هواوی قصد دارد طی بروزرسانی‌های آتی، محصولات متنوع و متعددی را به امکان کنترل از راه دور با ویژگی IoT device control panel ساعت‌‎های جدید خودمجهز کند.

فعالسازی و تنظیم IoT Device Control Panel

برای فعال کردن ویژگی کنترل پنل دستگاه IoT در ساعت‌های هوشمند واچ 3 و واچ 3 پرو هواوی کافی است به بخش Multi-device Control Panel در منوی More connections داخل بخش تنظیمات بروید.

حالا با انتخاب گزینه Smart Life Basic Services و فعال کردن آن گوشی هوشمند شما می‌تواند اطلاعات حساب را با ساعت همگام‌سازی کرد.

همچنین می‌توانید برای اعمال تنظیمات سفارشی روی کنترل پنل IoT device ساعت‌های واچ 3 هواوی از گوشی هوشمند خود استفاده کرده و حتی وضعیت دستگاه مورد نظر را از طریق ویجت‌ها بررسی نمایید. باید گفت این قابلیت در حالت عادی می‌تواند وضعیت حداکثر 6 دستگاه را روی ویجت نمایش دهد. با این وجود اگر قصد داشته باشید بیش از این تعداد را با ساعت هوشمند کنترل کرده و روی گوشی نظارت کنید، لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

کنترل از راه دور ابزار‌های اینترنت اشیا با ساعت هوشمند هواوی Watch ۳
روی گزینه «Edit Smart Device» در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده تا صفحه دستگاه‌های دیگر را مشاهده کنید.
اکنون برای افزودن دستگاه جدید لازم است گزینه ویجت دستگاه را لمس کرده و با کشیدن آن برای اضافه شدن، در قسمت مربوطه رها کنید.

در صورتی که بخواهید دستگاهی را از فهرست نظارتی ویجت حذف نمایید نیز می‌توانید با رجوع به بخش Edit Smart Device روی علامت منفی (-) در گوشه سمت راست بالای ویجت دستگاه کلیک کنید.

کنترل از راه دور ابزار‌های اینترنت اشیا با ساعت هوشمند هواوی Watch ۳
پس از انجام این مراحل، ساعت هوشمند واچ 3 یا واچ 3 پرو شما می‌تواند با دریافت اطلاعات از دستگاه مورد نظر، آن را با ویجت نظارتی روی گوشی همگام‌سازی کند.

نحوه استفاده از IoT devices روی ساعت

همانطور که عنوان شد ساعت‌های هوشمند سری واچ 3 می‌توانند عملکرد دستگاه‌های هوشمند ذکر شده در بالا را کنترل کند. برای انجام این کار کافی است از بالای صفحه ساعت انگشت خود را به پایین بکشید تا منوی میانبر نمایش داده شود. مجدداً نیاز است تا این روند را تکرار کنید تا وارد کنترل پنل دستگاه IoT شوید. اکنون قادر خواهید بود هر دستگاه متصل شده را از قسمت نمایش کارت دستگاه باز و بسته کنید.

کنترل از راه دور ابزار‌های اینترنت اشیا با ساعت هوشمند هواوی Watch ۳
البته کارایی این ویژگی به همین جا ختم نمی‌شود و شما می‌توانید کارهایی فراتر از کنترل عملکرد ساده این دستگاه‌های هوشمند انجام دهید. علاوه بر این، کاربر می‌تواند سناریوهای مفصلی مانند شرایط و وظایف مربوط به هر دستگاه متصل در برنامه Smart Life را با توجه به نیازها و موقعیت آن‌ها تنظیم کنید.

کنترل از راه دور ابزار‌های اینترنت اشیا با ساعت هوشمند هواوی Watch ۳
هماهنگی با Super Device

یکی از ویژگی‌‎های جدید هواوی در سیستم‎عام هارمونی قابلیت Super Device است. این قابلیت به دستگاه‎های هواوی اجازه تعامل، کنترل و استفاده از امکانات یکدیگر را می‎دهد. با این اوصاف می‎توان گفت که قابلیت IoT Device Control Panel به نوعی یک نمونه عالی از پلتفرم سوپر دیوایس هواوی است که قدرت بالای هارمونی را به کاربر نشان می‎دهد.

برای مثال می‎توان تنها به لطف ساعت هوشمندی که روی دست خود دارید قبل از وارد شدن به منزل، سیستم تهویه مطبوع خانه را روشن کرده یا جاروی روباتیک را فعال کنید که پیش از ورود شما، دستی به سر و گوش خانه کشیده و آن را تمیز کند.
این تنها گوشه‎ای از قابلیت‎های سیستم کنترل اینترنت اشیا به واسطه سوپر دیوایس هواوی است که می‎تواند به بهترین نحو در پلتفرم هواوی عملی شود.

کنترل از راه دور ابزار‌های اینترنت اشیا با ساعت هوشمند هواوی Watch ۳

جمع‌بندی

اضافه شدن کنترل پنل IoT Device به ساعت‌های هوشمند هواوی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک انقلابی را در عرصه خانه‌های هوشمند و کنترل از راه دور وسایل به پا کند. اسمارت‌واچ‌ها به واسطه ماهیت پوشیدنی که در اختیار دارند همواره در کمترین فاصله با کاربر قرار دارند و وجود چنین فناوری‌هایی علاوه بر تسریع در انجام بسیاری از امور، اطلاع از شرایط و وضعیت آنها را میسر می‎کند.
می‎توان پیش‎بینی کرد که در آینده‎ای نزدیک هر دستگاه هر چند کوچک در منزل شما، بتواند تنها با یک کلیک روی ساعت مچی هوشمندی که بر دست دارید، همه ابزارهایی که در اختیارتان هستند را کنترل کرده و به شما اجازه دهد از هر نقطه از کره زمین، ریزترین اتفاقات خانه خود را رصد و کنترل کنید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
عارفی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کالازم_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر