مدافعان استقلال، جام قهرمانی می‌آورند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۱۸۹۶
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
۹۷۵
داشتن خط دفاعی کم اشتباه و رسوخ‌ناپذیر همواره موفقیت تیم‌ها در لیگ برتر را تضمین کرده است.

ایران ورزشی: داشتن خط دفاعی کم اشتباه و رسوخ‌ناپذیر همواره موفقیت تیم‌ها در لیگ برتر را تضمین کرده است. اگر نگاهی به آمار دفاعی قهرمان‌های ادواری لیگ برتر بیندازیم این واقعیت به وضوح قابل رؤیت است که تیم‌هایی که از این خصوصیت بهره می‌برند، شانس و اقبال بسیاری برای رسیدن به قهرمانی لیگ دارند.

استقلال که فصل پیش را با 19 گل خورده در لیگ برتر به پایان رساند و در جایگاه سوم بهترین مدافعان قرار گرفت، هرگاه به جایگاه نخست لیگ برتر رسیده دارای خط دفاعی کم اشتباه بوده است و دیگر تیم‌ها نیز قهرمان نشده‌اند مگر با بهره‌مندی از این ویژگی. داشتن خط دفاع آرمانی تا حدی اثرگذار است که تیم استقلال خوزستان توانست در فصل سیزدهم لیگ برتر با همین امتیاز به جایگاه نخست لیگ برتر دست یابد و با تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس این عنوان را از مدعی آن فصل برباید.

در سال‌های اخیر نیز که پرسپولیس در لیگ برتر یکه‌تازی کرده، خط دفاعی‌اش آرایشی هماهنگ و کم اشتباه داشته است.

حال که صحبت از قهرمانی استقلال در لیگ آینده می‌شود و خیلی‌ها انتظار دارند آبی‌ها این بار با مربیگری فرهاد مجیدی که 3 فصل ناکامی را پشت سر خود می‌بیند، به این عنوان دست یابد باید نگاهی موشکافانه‌تر انداخت به مردان خط دفاعی. استقلال در بازی اخیر خود مقابل تیم ملی دانشجویان ایران با ترکیب 3 دفاع به میدان رفت و محمد‌حسین مرادمند، محمد دانشگر و عارف آغاسی را در این پست قرار داد. در لیگ قهرمانان آسیا نیز استقلال از همین آرایش بهره برد، با این تفاوت که سیاوش یزدانی به جای دانشگر به عنوان بازیکن فیکس در ترکیب اصلی به میدان رفت که ماحصل بازی با این بازیکن و ترکیب 3 دفاعه، شکست 2 بر صفر از الهلال عربستان بود.

با توجه به اینکه فرهاد مجیدی اخیراً در پست تخصصی دفاع راست اقدام به جذب یامگا کرده احتمال اینکه آبی‌ها در لیگ بیستم با روش چهار دفاع به میدان بروند نیز فزونی گرفته بخصوص اینکه در پست دفاع راست هم احمد موسوی قرار دارد و هم وریا غفوری. هر چند که کاپیتان استقلال قابلیت بازی در پست هافبک راست یا گوش راست را هم دارد که در بازی تدارکاتی اخیر در همین نقطه بازی کرد.

در واقع حضور متعدد بازیکنان در پست دفاع راست سبب شده تا بازی با این روش نیز به یکی از احتمالات جدی در استقلال تبدیل شود که اگر این تصمیم اتخاذ شود فرهاد مجیدی از میان مدافعان تخصصی خود باید دو مدافع میانی را برگزیند و در قلب دفاع قرار دهد.

مسأله استقلال اما در بازی با این روش انتخاب یک دفاع چپ ایده‌آل است که در حال حاضر فقط متین کریم‌زاده حی و حاضر است و با توجه به اینکه ابوالفضل جلالی با مصدومیت مواجه شده و آماده حضور در میادین نیست فقط کریم‌زاده برای پست دفاع چپ دم دست کادر فنی خواهد بود که شاید فقدان گزینه‌ها سبب شود مجیدی با همان روش 3 دفاع متمرکز لیگ را شروع کند و از بازیکنانی که قابلیت بازی در کناره‌ها را دارند در پست‌های میانی بهره بگیرد.

در آخرین بازی تدارکاتی استقلال فرهاد مجیدی از همان روش 3 دفاع بهره گرفت و هیچ بعید نیست که این همان آرایش قطعی استقلال برای شروع لیگ باشد اما تعدد بازیکنان کناری ممکن است سرمربی استقلال را در ادامه راه به سمت بازی با چهار دفاع که لازمه‌اش داشتن مدافعان کناری است، سوق دهد.

همه این احتمالات اما سبب نمی‌شود که بحث اصلی از نظر پنهان بماند. استقلال با هر سیاقی به میدان برود (3 دفاع یا 4 دفاع) باید تیمی متفاوت‌تر از فصل قبل باشد. گرچه آمار دفاعی استقلال چندان هم نامناسب نبود اما استقلال اگر به دنبال قهرمانی است باید خط دفاعی در حد یک قهرمان را وارد لیگ برتر کند.

آمار دفاعی استقلال در لیگ بیستم پایین‌تر از پرسپولیس و فولاد خوزستان بود و این دو تیم توانستند قهرمانی لیگ و جام حذفی را به دست آورند. در واقع مزیت بزرگ سخت گل خوردن بود که هر دو تیم را به سمت جام‌های فصل پیش حرکت داد تا دست استقلال از رسیدن به جام‌ها کوتاه بماند. در لیگ بیستم اما استقلال باید تمام آن نواقصی که فصل پیش داشت را از شیوه بازی خود دور کند و به تیمی تکامل یافته تبدیل شود که با بازگشت روزبه چشمی و جذب آغاسی این انتظارات بیشتر از فصل پیش هم هست.

تکمله: تردیدی نیست داشتن خط حمله گلزن برای هر تیمی موهبتی بزرگ محسوب می‌شود اما در لیگ نوزدهم استقلال به رغم داشتن بهترین خط حمله لیگ نتوانست جام قهرمانی را صاحب شود چون خط دفاع منظمی نداشت. بنابراین باید توجه ویژه‌ای به شکل‌گیری یک خط دفاع کم نقص از همین هفته‌های آغازین داشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر