بهترین راه برای پیدا کردن خودرو دست‌دوم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۹۸۸
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
۱۵۱۰
چگونه فریب قیمت‌سازی دلال‌ها را نخوریم!
احتمالا برایتان پیش آمده که وقتی می‌خواهید یک خودرو دست دوم بخرید، به منصفانه بودن قیمت فروشنده شک کنید.

برترین‌ها: احتمالا برایتان پیش آمده که وقتی می‌خواهید یک خودرو دست دوم بخرید، به منصفانه بودن قیمت فروشنده شک کنید. به خصوص اگر که اولین ماشینتان باشد و با چم‌وخم خرید خودرو دست دوم آشنا نباشید، ممکن است سرتان کلاه برود و با قیمت‌های عجیب‌وغریب تن به معامله دهید.

در حالی که اگر از قبل تحقیق کرده باشید و بدانید قیمت خودرو مورد نظرتان حدودا در بازار چقدر است، احتمال اینکه گول فروشنده‌های گران‌فروش و بی‌انصاف را بخورید، کمتر است. راه‌های مختلفی برای پیدا کردن قیمت منصفانه خودرو دست دوم وجود دارد و هر کدامشان سختی‌های خاص خودشان را دارند.

بهترین راه برای پیدا کردن خودرو دست‌دوم

۱. کارشناسی خودرو

اخیرا سرویس‌هایی راه‌اندازی شده که شما با استفاده از آنها می‌توانید خودرو مورد نظرتان را کارشناسی کنید. اغلب فروشنده‌های باانصاف قبل از اینکه سراغ آگهی کردن ماشینشان بروند، با استفاده از سرویس‌های کارشناسی خودرو، ریز جزئیات ایرادات ماشینشان را مشخص می‌کنند تا خریدار خیالش راحت باشد، اما اگر به عنوان خریدار ماشینی را پسند کردید و می‌خواهید ببینید قیمتش واقعا منصفانه است یا نه، مجبور می‌شوید هزینه کارشناسی خودرو را از جیب خودتان بپردازید.

۲. مشورت گرفتن از افراد خبره

اگر در اطرافیانتان کسی هست که در کار خرید و فروش ماشین دست دوم است، احتمالا بتواند راهنمای خوبی برای حدس قیمت منصفانه ماشین مورد نظر شما باشد. اینکه چقدر می‌توانید به آن فرد اعتماد کنید به رابطه شما برمی‌گردد ولی در هر حالت این روش دقت کافی را ندارد و همه چیز به اعتماد شما به آن فرد بستگی دارد.

۳. نسبت گرفتن با ماشین صفر کیلومتر

قیمت خودروهای صفرکیلومتر راحت‌تر از ماشین‌های دست دوم پیدا می‌شود. چراکه قیمت آن عموما روزانه در رسانه‌های مختلف قابل مشاهده است. کافی است عبارت‌هایی مثل «قیمت روز خودرو» را جستجو کنید تا بفهمید ماشین‌های صفر کیلومتر چقدر قیمت دارند. یکی از معتبرترین منابع برای اطلاع از قیمت خودرو صفر، صفحه قیمت خودروی صفر دیوار است که می‌توانید بر اساس آن قیمت خودروهای دست دوم را بر اساس میزان کارکرد و عیب و ایرادهایی که برایش به وجود آمده، حدس بزنید. این کار تا حد زیادی مشکل است. چرا که نسبت گرفتن قیمت خودرو دست دوم با صفرکیلومتر کار هرکسی نیست. از طرفی برخی ماشین‌ها مثل پراید دیگر تولید نمی‌شوند و عملا قیمت پراید صفر کیلومتر واقعی نیست.

۴. نسبت گرفتن در بازه‌های زمانی گذشته

قیمت خودروها در بازه‌های زمانی یکسان عموما به یک‌اندازه کاهش یا افزایش پیدا می‌کند؛ مگر در موارد خیلی استثنایی. برای همین وقتی پراید در طول چهار سال از ۲۰میلیون به حدود ۱۰۰میلیون تومان رسیده، می‌توان متوجه شد که در این مدت قیمت خودرو عموما حدود پنج برابر شده. بر همین اساس اگر بدانید یک ماشین دست دوم با کارکرد مشخص در گذشته چقدر قیمت داشته، با یک نسبت ساده می‌توانید قیمت روز آن را متوجه شوید. این روش (که البته اصلا هم دقت ندارد) به درد کسانی می‌خورد که مدتی به دنبال خرید ماشین دست دوم می‌گردند اما چون مورد مناسبی پیدا نکرده‌اند، بیخیال شده و بعد از چند ماه دوباره دست به کار می‌شوند و می‌خواهند تخمینی از بازار داشته باشند.

بهترین راه برای پیدا کردن خودرو دست‌دوم

۵. استفاده از امکان تخمین قیمت خودرو کارکرده دیوار

اگر به دنبال خرید خودرو دست دوم باشید، احتمالا دیوار یکی از راه‌ها برای پیدا کردن آگهی‌ها خواهد بود. دیوار یک صفحه برای تخمین قیمت خودرو کارکرده بر اساس مشخصات مختلف مثل مدل و شرایط خودرو در نظر گرفته که بسیار به شما کمک می‌کند تا بتوانید قیمت خودروی مورد نظرتان را حدس بزنید. همچنین دیوار برای هر آگهی خودرو بازه قیمت منصفانه در نظر گرفته و بر اساس آن قیمت اعلام شده توسط فروشنده به صورت خودکار ارزیابی می‌شود و در سه حالت پایین، منصفانه و بالا اعلام خواهد شد. با این کار شما متوجه می‌شوید قیمت در نظر گرفته شده توسط فروشنده تا چه حد به واقعیت نزدیک است.

دیوار برای پیدا کردن قیمت منصفانه خودش تمام چهار روش قبلی را طی می‌کند. میانگین قیمت خودروهای دست دوم را هم از طریق داده‌های موجود در مراکز تعویض پلاک و هم از طریق نسبت گرفتن با خودروهای صفر کیلومتر پیدا می‌کند. همچنین همیشه همراه با تغییر قیمت خودروهای در بازه زمانی مختلف، میانگین قیمت منصفانه ماشین دست دوم کم یا زیاد می‌شود. با این حساب روش پنجم تمام روش‌های اول تا چهارم را در دل خود جای داده است و علاوه بر دقت بالا، می‌توان بدون هزینه روی آن حساب باز کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر