۷ پلان از حوالی یک شب کاملا خزانی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۲۱۷۲
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۵
۹۳۸
آنجا در دوزخ پرنس فيصل رياض چه خبر بود؟وقتي دشداشه پوش‌ها زير نور ماه كل كشيدند و رنگين كمان سرخوشي را در گوشه ورزشگاه لبريز از تماشاگر روياندند، ارتش خسته پشت سرخي چراغ‌هاي قرمز ماند و نتوانست همچون روزهاي خوب خود تركتازي كند.

امید مافی در روزنامه اعتماد نوشت: آنجا در دوزخ پرنس فيصل رياض چه خبر بود؟وقتي دشداشه پوش‌ها زير نور ماه كل كشيدند و رنگين كمان سرخوشي را در گوشه ورزشگاه لبريز از تماشاگر روياندند، ارتش خسته پشت سرخي چراغ‌هاي قرمز ماند و نتوانست همچون روزهاي خوب خود تركتازي كند.يك قشون تا بن دندان مسلح، يك نيمكت پرطمطراق و يك ورزشگاه آغشته به موفقيت كاري كرد كه قطار سرخ از ريل‌هاي خوشبختي خارج شود و يحيي در قامت سوزنباني مغموم فرو بچكد.

فوتبال نبرد احساسات نيست كه در هر شرايطي باد به پرچم سرخ‌ها بخورد و مرداني با پاهاي متورم و خسته جشن پيروزي بگيرند.آن شب در ورزشگاه چشم‌نواز رياض فوتبال روي بي‌رحم خود را نشان‌مان داد و توپچي‌هاي بزدل را به اعماق دره ناكامي فرستاد تا حجمي از سكوت بر پيكر نحيف مردان ما بريزد و اسكلتي با دست‌هاي باز در قاب چشم‌ها بنشيند. تمام!

بافاتيمبي گوميس. اين نام غول بي‌شاخ و دمي بود كه هر زمان كه دلش خواست از كمند قرمزها عبور كرد و چون يك لخته خون در آسمان شرجي آن سوي درياي سرخ دويد.لژيونر ششدانگي كه ثابت كرد راه قفس توري ايراني‌ها را از بر است دو گل زد و چند گل نزد تا آيينه‌ها تصوير اژدهايي سيه‌چرده را منعكس كنند و از استيصال سيم خاردارهاي ايراني در برابر شكارچي تيزچنگ الهلال سخن بگويند.كاش پرسپوليس هم يك بافاتيمبي گوميس داشت و به كالبد ستاره‌هاي فروزان خود چوب حراج نمي‌زد.كاش!

يك سالم الدوساري ششدانگ و آماده براي مات كردن سرخ‌ها در شطرنج نه چندان مرموز رياض كافي بود.توپچي آبي كه با شوت دهشتناك خود گل اول را درون سنگر سرخ‌ها جاي داد، در جنون يك نمايش برزخي به توفاني سهمگين بدل شد تا پس از پايان نبرد، عنوان بهترين توپچي ميدان را به دست آورد.در شرايطي كه پسران ارتش سرخ در زمين هروله مي‌كردند و حيران چهچهه الهلال بودند اين وينگر ۳۰‌ساله كوير يثرب بود كه همچون چشمه‌اي جوشيد و به روي سربازان خودي لبخند زد.جنگجوها فاتحان شب‌هاي پراضطرابند و الدوساري تيزپا اينگونه بود.

ژوزه لئوناردو نونژ آلوز سوزا ژارديم.اين نام كامل مردي بود كه نود دقيقه روي ابرها قدم زد و مهتاب‌شب خزاني آن سوي جزيره‌العرب را به شبنم‌ها سپرد.براي فرماندهي كه روزگاري در موناكو با نقشه‌هايش فرانسوي‌ها را آچمز مي‌كرد رد شدن از كنار ارتش سرخ ايران كار سختي نبود.سكاندار ۴۷ساله پرتغالي به سياق اسلافش در نقش فرماندهي پيروز ظاهر شد و با تعويض‌ها و فرياد‌ها و استراتژي‌هاي خود، آنارشيست‌هاي قرمز را به هماغوشي گل و تگرگ فرستاد...و چه سخت بود شكست خوردن و ترك ميدان توسط ستاره‌هايي كه رنگ به صورت نداشتند و برابر ياران ژارديم آنگونه زانو زدند.

اين سوتر اما تصويري در قاب چشم‌مان نشست كه جز حسرت و حرمان چيز ديگري به همراه نداشت.تصوير درهم شكسته يحيي كه غمگين از دست دادن ستاره‌هاي خود و هزار و يك وعده محقق نشده كنار نيمكت دوزخي به ابرهاي ناشناس خيره شد و دم نزد.عشقش به راستي زيبا بود اما هيهات كه شاخه‌هاي‌اطلسي،‌ستاره‌هاي يخ‌زده را روي شانه‌هايش نشاندند تا با دست خالي رياض را به مقصد تهران ترك كند.او آن شب هزار بار به اين جمله كليشه‌اي فكر كرد كه بالاخره در اين فوتبال تهي از عاطفه علم بهتر است يا ثروت؟

پنج تعويض براي برهم زدن جريان بازي با راندمان صفر.يحيي كه دوست نداشت در پرنس فيصل به سادگي دستمال سفيد را بالا برد در طول نود دقيقه ۵ بار دست به تغيير زد تا شايد با اين دگرديسي روحي تازه بر كالبد بي‌جان پرسپوليس دميده شود، اما حيف و صد حيف كه مهره‌هاي جديد گل محمدي زور لازم را نداشتند و نمي‌توانستند در رياض معجزه كنند.اينگونه شد كه خاطره‌اي به تلخي پاييز ترسيم شد و چشم‌اندازي رو به ديوارهاي بلند محبس پيش روي قرمزها قرار گرفت.در جنگ تعويض‌ها فاصله غني و فقير كاملا هويدا بود و مي‌شد از دست‌هاي پر موسيو ژارديم به تفنگ‌هاي پر از فشنگ الهلالي‌ها پي برد.

قرار بود در ازدحام ياس و ياسمن و ابرهاي يائسه پاگشايي كند و دوباره ما را به ازدحام كوچه خوشبخت ببرد.وعده داده بود چنان معيوف و البريك و ناصر الدوساري را حيران خواهد كرد كه آسيا به ساق‌هاي پسر جنوب ايمان بياورد.اما در روز موعود او نتوانست خواب‌هاي خود را تعبير كند و در دام سيم خاردارهاي بلند سعودي اسير شد تا در سايه بادهاي موسمي گم شود و چشمخانه‌ها را پر نكند.اين قصه پرغصه عيسي آل‌كثير بود كه ميان رقص نور در پرنس فيصل به چشم نيامد تا هزار لاله وحشي در چشمانش بخشكد. بي‌هيچ مجوزي!

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر