روایت نفر سوم کشتی دنیا از ابتلای عزیزانش به سرطان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۲۶۹۵
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۱
۱۷۳۶
دارنده مدال برنز وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان از حرف‌هایی می‌گوید که بعد از درگذشت مادرش از سوی محمد بنا مطرح شد و به او انگیزه بازگشت داد.

خبرگزاری تسنیم: دارنده مدال برنز وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان از حرف‌هایی می‌گوید که بعد از درگذشت مادرش از سوی محمد بنا مطرح شد و به او انگیزه بازگشت داد.

روایت نفر سوم کشتی دنیا از ابتلای عزیزانش به سرطان

پژمان پشتام در مورد اینکه بعد از کسب مدال برنز جهان گفته بود «سال سختی را پشت سر گذاشته»، عنوان کرد: واقعاً سال سختی بود. مادر و پدرم در فاصله‌ای کوتاه به بیماری سرطان مبتلا شدند. ابتدا مادرم بیمار شد و درگیر شیمی درمانی‌اش شدیم. یک پایم تمرین بود و یک پایم درگیر پیدا کردن دارو و پیگیری کارهای درمان و بیمارستان. این روند 6 ماه طول کشید تا در نهایت پزشک تشخیص جراحی داد. در این مدت تمرین می‌کردم و از تمرین به بیمارستان می‌رفتم. هنگامی هم که به خاطر زمان  تمرینات نمی‌رسیدم، برادرم این کار را انجام می‌داد.
وی با اشاره به اینکه از نزدیک شاهد فداکاری و دلسوزی کادر درمان در ایام کرونا بوده است، ادامه داد: باید تشکر ویژه‌ای از کادر درمان داشته باشم. در این ایام سخت، به چشم خود دیدم و با گوشت و استخوانم حس کردم که آنها چقدر زحمت کشیده و جان‌شان را کف دست‌شان گذاشته‌اند.

این کشتی‌گیر شهرری با بیان اینکه مادرش را در ماه بهمن سال گذشته از دست داد، گفت: قبل از مسابقات آسیایی بزرگسالان محمد بنا اسم مرا را برای 77 کیلو داده بود و می‌خواستیم به قزاقستان برویم که این اتفاق رخ داد و مادرم را از دست دادم. باید از بنا تشکر ویژه‌ای داشته باشم. بعد از اینکه مادرم فوت کرد، 20 روز تمرین نکردم و اصلا بعد از آن دلم نبود که کشتی بگیرم. از نظر روحی وضعیت خیلی بدی داشتم اما محمد بنا حرف‌هایی به من زد که خیلی روی بازگشتم تاثیر داشت. او گفت «می‌دانم چقدر مادرت را دوست داشتی، اما حالا او را برای همیشه در قلبت نگه دار، هر وقت دلت تنگ شد در قلبت با او صحبت کن. تا الان برای هر چیزی کشتی گرفتی، حالا دیگر برای شاد کردن روح مادرت کشتی بگیر».

پشتام تاکید کرد: با این حرف هدفم همین شد که دل مادرم را در آسمان شاد کنم. به نظر من قهرمانان اصلی مادران هستند، مادرانی که با ذوق و زحمت فراوان، برای بچه‌هایشان غذا درست می‌کنند و همه کار انجام می‌دهند که وقتی از تمرین و باشگاه و اردو برمی‌گردی، حالت خوب باشد. کوچکتر که بودم مادرم کشتی را زیاد دوست نداشت و می‌گفت برو سوارکاری یا رشته‌ای دیگر، اما وقتی کم‌کم علاقه پیدا کرد و من را برای ادامه کار خیلی تشویق می‌کرد و هم اکثر کشتی گیران را می‌شناخت.

نفر سوم وزن 82 کیلوی جهان در مورد اینکه حمید سوریان گفته بود از مدال برنز او به اندازه تمام مدال‌های خودش خوشحال شده، تصریح کرد: او واقعا ژنرال کشتی فرنگی و افتخار همه است. خوشحالم که بچه محل او هستم و شهرری سرداری مثل سوریان دارد. از بدو ورودم به کشتی حرف‌هایش رویم تاثیرگذار بود. سوریان قبل از آنکه در نروژ روی تشک بروم، به من گفت اگر می‌خواهی مدال جهانی و المپیک بگیری آن هم در یک وزن هم بالاتر، باید بیشتر از آنچه هستی، باشی و سه برابر مایه بگذاری.

این فرنگی‌کار 27 ساله با اشاره به اینکه سال 2018 هم در وزن 77 کیلو عضو تیم ملی بود، گفت: آن سال متاسفانه باختم، اما این حرف حمید سوریان خیلی رویم تاثیر داشت، او به بقیه بچه‌ها هم همین را می‌گفت. خداراشکر که توانستم عملکرد خوبی داشته باشم. شاید توقع این نبود که یک وزن بالاتر بتوانم مدال جهانی بگیرم چون هنوز در 82 کیلو جا نیفتاده بودم و فقط یک ماه فرصت داشتم خودم را به وزن ایده‌آل برسانم. از اعتماد محمد بنا و همچنین تلاش کادرفنی تشکر می‌کنم. خداراشکر که جواب اعتمادشان را با مدال دادم.

وی گفت که پدرش اکنون در بیمارستان است و تاکید کرد: وقتی از نروژ برگشتم، پدرم را در فرودگاه ندیدم و بعد متوجه شدم که متاسفانه فردای روزی که من کشتی داشتم، از هیجان دچار خونریزی معده شده است. امیدوارم زودتر حالش خوب شود.

پشتام گفت: از مسئولان شهرری، رئیس تربیت بدنی و هیئت کشتی و همچنین باقرشهر و بچه محل‌هایم که در مراسم استقبال سنگ تمام گذاشتند و برایم جشن گرفتند تشکر می‌کنم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
ادیب_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
ادیب_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر