سود سالانه واسطه قرارداد VAR؛ نه میلیارد تومان!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۲۸۸۴
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
۱۱۱۷
یکی از کارشناسانی که با شرکت‌های مورد تایید فیفا کار می‌کند، ادعای گزارشگر برنامه خارج از گود را تایید کرد.

طرفداری: یکی از کارشناسانی که با شرکت‌های مورد تایید فیفا کار می‌کند، ادعای گزارشگر برنامه خارج از گود را تایید کرد.

سود سالانه واسطه قرارداد VAR؛ نه میلیارد تومان!

پرونده ورود VAR به فوتبال ایران یکی از موضوعات داغ این روزهای فوتبال است، موضوعی که در طرفداری به صورت مفصل بارها و در سلسله پرونده های مختلف بررسی کرده ایم و حالا ادعای جدید برنامه خارج از گود و مشاور حقوقی فدراسیون را بررسی کرده ایم.

بابک کاظمی گزارشگر برنامه خارج از گود روز دوشنبه پرونده VAR در فوتبال ایران را بررسی کرد و مدعی شد شرکتی که به عنوان واسطه با فدراسیون فوتبال همکاری می کند، سالانه 9 میلیارد تومان از این تکنولوژی سود به دست می آورد.

غلامرضا رفیعی، مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال با گلایه زیادی نسبت به برنامه خارج از گود، در برنامه فوتبال برتر این موضوع را تکذیب و اعلام کرد چنین چیزی صحت ندارد.

در همین راستا یکی از کارشناسان تکنولوژی کمک داور ویدیویی که با یکی از 14 شرکت مورد تایید فیفا کار می کند گفت: سود سالانه 9 میلیارد تومان برای شرکت واسطه صحت دارد. در لیگ برتر ایران در هر فصل 240 بازی انجام می شود و شرکتی که نمایندگی این کار را برعهده می گیرد، به ازای هر بازی 50 میلیون تومان دریافت می کند، به عبارت دیگر 12 میلیارد تومان برای یک فصل. از این 12 میلیارد چیزی حدود سه میلیارد تومان هزینه دستمزد اپراتور و نیروی انسانی می شود. به هرحال علاوه بر داورانی که فدراسیون فوتبال برای اتاق var می فرستد، این کار نیاز به اپراتور، متصدی دوربین، مسئول فنی و ... هم دارد که این ها دستمزد و هزینه نقل و انتقال می خواهند. 

البته پیگیری های خبرنگار طرفداری نشان می دهد این مبلغ با پورسانت واردات تجهیزات اولیه VAR به ایران متفاوت است. این کارشناس با تایید این خبر گفت: قطعا مبلغ 9 میلیارد تومان به ازای یک فصل با پورسانت اولیه واردات تجهیزات VAR به ایران متفاوت است. شرکتی که بتواند به عنوان واسطه با فدراسیون فوتبال کار کند، مبلغی بین 600 هزار تا 750 هزار یورو بابت واردات این دستگاه ها از فروشنده پورسانت دریافت می کند. این رقم متغیر است. مثلا ممکن است هزینه وارد کردن این تجهیزات 6 میلیون یورو باشد که در این صورت شرکت واسطه دست کم 600 هزار یورو می گیرد. اگر این مبلغ 7 میلیون باشد، 700 هزار یورو گیر شرکت واسطه می آید. این رقم بین 600 هزار تا 750 هزار یورو متغییر است. البته هستند شرکت هایی که چون تکنولوژی بی کیفیتی دارند، حاضرند تا 30 درصد هم برای فروش تجهیزات شان به واسطه ها پورسانت بدهند.

این کارشناس با تاکید بر این که البته این موضوع بستگی به نوع محصول هم خواهد داشت گفت: واردات تجهیزات اولیه شامل دوربین ها، کنترلرها و ... می شود و رقمی که راجع به آن صحبت کردیم بسته به شرکت طرف قرارداد است. مثلا شرکت هنگ کنگی از دوربین های حرفه ای استفاده می کند و همین موضوع باعث می شود گرفتن تجهیزات از این شرکت گران تر تمام شود. باقی شرکت ها از دوربین های کامپکت استفاده می کنند و این هزینه ها را تا حدودی کاهش می دهد. شرکت هنگ کنگی چون تجهیزاتش ناقص است، نیاز به نرم افزارهای 18 هزار یورویی تکنولوژی خط دروازه و خط آفساید، دوربین های 5 هزار یورویی تصویربرداری حرفه ای (هشت دوربین)، مبدل های حرفه ای 600 یورویی که روی هم برای هر دوربین 2 مبدل و برای هر سیستم 16 مبدل نیاز است، دارد و گران تر در می آید و طبیعی است که پورسانتش هم برای واسطه ها بالاتر باشد.

این کارشناس با اشاره به مشکلات فراوانی که شرکت های ارائه دهنده VAR در ایران دارند گفت: البته 9 میلیارد سود سالانه ای که در مورد آن صحبت کردیم خیلی هم راحت به دست نمی آید. 16 تیم فوتبال ایران در 15 ورزشگاه بازی می کنند و خیلی از ورزشگاه ها امکانات لازم برای نصب VAR را ندارند. فقط 7 الی 8 ورزشگاه این امکانات را دارند. در باقی ورزشگاه ها باید با استفاده از 4 یا 5 ون سیار، تکنولوژی کمک داور ویدیویی به شکل سیار استفاده شود که همین جابجایی ها هم هزینه بر است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر