پاسخ سفارت ایران در ارمنستان به ادعای علی‌اف
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۳۰۶۴
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
۱۷۳۶
سفارت ایران در ارمنستان به اتهامات «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اجلاس سران کشورهای مستقل مشترک‌المنافع مبنی بر اینکه ارمنستان و ایران برای قاچاق مواد مخدر به اروپا تبانی کرده و از منطقه قره‌باغ کوهستانی برای این منظور استفاده کرده‌اند، واکنش نشان داد.

فارس: سفارت ایران در ارمنستان به اتهامات «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اجلاس سران کشورهای مستقل مشترک‌المنافع مبنی بر اینکه ارمنستان و ایران برای قاچاق مواد مخدر به اروپا تبانی کرده و از منطقه قره‌باغ کوهستانی برای این منظور استفاده کرده‌اند، واکنش نشان داد.

سفارت ایران در پاسخ به درخواستی برای اظهارنظر از سوی «آرمن‌پرس» گفت که بسیاری از کشورها در واقع از مبارزه گسترده ایران با قاچاق مواد مخدر بی‌اطلاع هستند.

این سفارتخانه افزود: در پاسخ به اتهامات خطاب به جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در جلسه شورای سران کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در ۱۵ اکتبر، قابل توجه است که ایثار هزاران شهید و مجروح در چهار دهه گذشته تنها بخش کوچکی از تلاش‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مبارزه با این پدیده شوم بوده که بارها توسط سازمان‌های بین‌المللی مربوطه به تأیید رسیده است.

به گزارش آرمن پرس، جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر با کشورهای همسایه همکاری نزدیکی دارد که در همان دیدار توسط نخست‌وزیر ارمنستان در پاسخ به اتهامات رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان به آن اشاره شد.

این گزارش افزود، قابل ذکر است که بر اساس اظهارات رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای سال ۲۰۲۱ مقام‌های جمهوری اسلامی ایران با مقامات جمهوری آذربایجان در خصوص شبکه‌های قاچاق مواد مخدر در ۱۴۰ مورد، تبادل اطلاعات داشته‌اند.

طبق این گزارش، ایران به دلیل واقع شدن در نزدیکی برخی از مراکز اصلی تولید مواد مخدر در جهان، فشارهای زیادی را در جریان مبارزه با گردش غیرقانونی مواد مخدر متحمل می‌شود. به نوشته آرمن پرس، بر اساس گزارش‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران که به سازمان‌های بین‌المللی ارائه شده است، در سال ۲۰۲۰ نهادهای مجری قانون ایران بیش از ۱۱۷۷ تن مواد مخدر را ضبط و درگیر بیش از ۳۰۰۰ درگیری مسلحانه در مبارزه با قاچاقچیان شدند که متأسفانه منجر به کشته شدن ده مامور پلیس شد. در سال ۲۰۲۱ هم علیرغم مشکلات مربوط به تحریم‌های اقتصادی، مبارزه ایران با قاچاق مواد مخدر-که مستلزم صرف هزینه‌های هنگفت است-نتایج بیشتری به همراه داشت. تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر باعث ثبت بالاترین شاخص با اختلاف زیاد در سطح جهان در کشف مواد مخدر از سوی ایران شد.

به نوشته این رسانه ارمنستانی، شاخص حجم مواد مخدر حاصل از تریاک کشف شده توسط ایران در سال‌های گذشته، ۵۰ درصد بیشتر از رقم کلی جهانی بوده است.

به گزارش فارس، پیش‌تر «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ادعاهای عجیب علی‌اف را قویا تکذیب کرده و آن را ساختگی خوانده بود.

وی در واکنش تصریح کرد: طرح چنین اتهامات رسانه‌ای صرفا در راستای منافع رژیم صهیونیستی مبنی بر تحت تاثیر قرار دادن روابط برادرانه دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به نقش پیشروی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، تأکید کرد: تقدیم هزاران شهید و مجروح طی ۴ دهه گذشته در مبارزه با این پدیده شوم تنها یک برگ از تلاش‌های متعهدانه و مستمر جمهوری اسلامی ایران در این مسیر می‌باشد که بارها و بارها توسط نهادهای بین‌المللی ذیربط مورد تأیید قرار گرفته است.

خطیب‌زاده ضمن تاکید بر روابط مستحکم برادارنه بین دو ملت تصریح کرد: متاسفانه به نظر می‌رسد به رغم پیام‌های خصوصی و مثبتی که از باکو در تماس‌های مختلف دریافت می‌شود، تعمدی برای طرح اظهارات رسانه‌ای بی‌مبنا از سوی باکو وجود دارد که البته در جای خود پاسخ مقتضی داده خواهد شد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:17
Iran (Islamic Republic of)
13:22 - 1400/07/29
احتمالا علی اف جنس از موتوری گرفته خراب بوده عصبانی شده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
عارفی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کالازم_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
انجمن پرستاری ایران_فوتر
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر