استقلال و پرسپولیس آویزان دولت هستند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۶۳۳۷۸
۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۵
۶۹۳
سرپرست کمیته بازاریابی و تلویزیون فوتبال با اشاره به تبدیل شدن فوتبال به یک بنگاه اقتصادی در دنیا گفت: همه تیم‌های ما به بنگاه اقتصادی تکیه دارند و از یک بخش صنعتی و دولتی بودجه می‌گیرند و حتی استقلال و پرسپولیس هم آویزان دولت هستند.

خبرگزاری ایسنا: احسان اصولی، سرپرست کمیته بازاریابی و تلویزیون فدراسیون فوتبال درباره برنامه‌هایش در این کمیته گفت: در ابتدای امر برنامه راهبردی خودمان را به هیات رئیسه ارائه کرده و با یک راهبرد به توافق رسیدیم و آن را دنبال می‌کنیم. برنامه ما پرهیز از از خام فروشی است. شاید بگویند این موضوع چه ربطی به فوتبال دارد. در حال حاضر فضای تبلیغاتی متشکل از میلیون ها هوادار در اختیار فدراسیون فوتبال است که عده ای محصول خودشان را در این فضا ارائه می‌کنند و سود می‌برند. کاری که دنبال می کنیم این است که از ظرفیت هواداری در فوتبال استفاده کنیم. اگر فدراسیون فوتبال ظرفیت و زیرساخت داشته باشد، خودش این کار را می‌کند اما در غیر این صورت به سراغ شرکایی می‌رویم که ما را در اجرای این برنامه کمک کنند.

او با بیان اینکه هواداران فوتبال ایران در غرب آسیا بی‌نظیرترین هواداران هستند، افزود: هواداران ما در آسیا هم جزو برترین‌ها هستند و می توان گفت در دنیا هم جایگاهی قابل توجه دارند. می‌توانیم از این ظرفیت در حوزه اقتصادی و بازاریابی استفاده کنیم. یکی از برنامه‌های فوتبال مجازی است که طبق راهبردهای خودمان مذاکره می کنیم. البته ما اعتقادی به واگذاری این موضوع نداریم بلکه می‌خواهیم این کار را شراکتی پیش ببریم. آورده ما در فدراسیون فوتبال سرمایه اجتماعی است که مردم ایجاد می‌کنند. این سرمایه اجتماعی به خوبی قابلیت تبدیل شدن به سرمایه اقتصادی را دارد. صاحبان تکنولوژی و امکانات هم می توانند کنار ما باشند. آن‌ها سرمایه خود را کنار سرمایه ما قرار می‌دهند، کار اقتصادی و کسب و کاری را تعریف می کنیم و سود را به فدراسیون می رسانیم.

این عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تاکید کرد: به این شکل می توانیم فدراسیون را به درآمد پایدار برسانیم. با این اتفاق، فدراسیون فوتبال به اقتصاد پایدار می رسد و می توانیم این درآمد را صرف فوتبال پایه کنیم و باشگاه ها را به سمت حرفه ای شدن ببریم. منظورم حرفه‌ای شدن واقعی است نه چیزی که می‌بینیم. ساختار درونی باشگاه‌ها برآمده از بخش خصوصی یا اقتصاد فوتبال نیست. بخش‌های مختلف صنعتی هستند که به خاطر مسئولیت اجتماعی یا تصمیمات مدیران خرج فوتبال می‌کنند. می‌خواهیم به مدلی که در فوتبال باشگاهی اروپا می‌بینیم، نزدیک شویم. لازمه این کار رسیدن به درآمد پایدار است. می‌خواهیم اقتصاد فوتبال را به شکل کاملا علمی و مفروضات علم اقتصاد شکل دهیم که باشگاه ها بر این پایه شکل می‌گیرند و توسعه پیدا می‌کنند.

اصولی در واکنش به این سوال که آیا مثالی عینی برای برنامه‌های راهبردی خود در فوتبال اروپا دارد گفت: مثلا باشگاه بارسلونا را می‌توان مثال زد که ساختار باشگاه متکی بر بنگاه اقتصادی بسیار قوی است که در جنبه‌های مختلف توانسته فعالیت اقتصادی خود را تعریف کند و بخش‌های مختلف باشگاه خود را توسعه دهد. تیم‌های پایه، مدارس فوتبال، آکادمی و تیم اصلی که در لالیگا بازی می‌کند، سوپراستارهایی را به طور مداوم به کار می‌برد و دائما رشد می‌کند. بارسا باشگاهی است که طبق تعریف تعریف بنگاه اقتصادی عمل می‌کند نه مانند یک باشگاه آویزان به بنگاه اقتصادی. باشگاه‌های ما آویزان به بنگاه اقتصادی هستند. حتی دو باشگاه شناخته شده پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس ما هم آویزان به دولت هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون نتوانستیم سرمایه اعظیم اجتماعی را به سرمایه اقتصادی تبدیل کنیم، اظهار کرد: همه باشگاه‌ها فوتبال ملی کاری که می کنند این است که فضای تبلیغاتی پشت پیراهن، میکسدزون و اتوبوس تیم را به یک شرکت تبلیغاتی واگذار می‌کنند و مبلغی می‌گیرند. معمولا هم این قراردادها به مشکل و دعوا می‌رسد. بعد به سراغ یک نفر دیگر می‌روند که تحت تاثیر هیجانات و علاقه خود وارد قرارداد می‌شود. این که فوتبال و اقتصاد ورزش نمی‌شود. باید کاری کنیم که سرمایه گذار و علاقه مند است، سرمایه خود را بعد از مدتی به بهره وری تبدیل کند و به درآمدزایی برسد.

سرپرست کمیته بازاریابی و تلویزیون فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: برای اینکه نگاه اقتصادی به فوتبال داشته باشیم، باید بگوییم محصول فوتبال کجاست. محصول فوتبال ۹۰ دقیقه تماشا کردن یک بازی است. محصول دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ۹۰ دقیقه داربی است. یک فیلم سینمایی در نهایت در سینما یا شبکه نمایش خانگی منتشر می شود و مردم بابت تماشای آن پول می دهند. بابت این فوتبال ۹۰ دقیقه ای چه پولی به ما می دهند؟

او در واکنش به اینکه سال ها مشکل حق پخش تلویزیونی بازی ها برطرف نشده است گفت: این موضوع نیاز دارد که ما به تمام دست اندرکاران و مسئولان که صاحب تصمیم هستند اثبات کنیم بحث فساد در فوتبال مهم است و اگر بخواهیم فساد را حذف کنیم، باید فوتبال را از آویزان شدن به بنگاه اقتصادی بزرگ دور کنیم. فوتبال می تواند به درآمدزایی برسد و در دنمیا هم اثبات شده است. مدل ها هم مشخص است. یکی از راهکارها این است که حق پخش را به رسمیت بشناسیم.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:22
Iran (Islamic Republic of)
09:48 - 1400/08/01
اتفاقا دولت اویزان اینهاست وگرنه چرا تبلیغات محیطی رو به خوداین تیمها نمیدن+؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر