راز توئیت‌های کنایه آمیزِ اولیانوف در مورد ایران
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۶۴۲۳۰
۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۲
۲۵۵۳
احمدی گفت: «مسئله این است که استراتژی ما چیست. اگر استراتژی این است که ما نمی‌خواهیم صرفا به برجام برگردیم بلکه می‌خواهیم همه تحریم‌ها اعم از هسته‌ای، حقوق بشری، و تحریم‌های مرتبط با برنامه موشکی، تروریسم، مسائل منطقه‌ای و ... که پیش از این در برجام موضوع بحث و مذاکره نبوده، برداشته شود، شرایط متفاوت خواهد بود.»

انتخاب: کوروش احمدی دیپلمات سابق ایران در سازمان ملل بیان کرد: «تاخیر ایران در بازگشت به مذاکرات وین فرصت هایی را برای اسرائیل و آمریکا جهت همآهنگی با هم و نزدیک کردن اروپا و برخی دیگر از کشورها به مواضع خود فراهم کرده است. همین امر موجب شده تا روسیه نیز با اعلام ناخشنودی از تاخیر در مذاکرات و احتمال تغییر در شیوه مذاکرات و محل مذاکرات عملا در مسیر نزدیک شدن به طرف‌های غربی قرار بگیرد. همه اینها می تواند زمینه ساز مشکلاتی شود.»

اخیرا حسین امیرعبداللهیان با اشاره به گفت‌وگوهای اخیر ایران با اتحادیه اروپا در تهران و ادامه آن در بروکسل اظهارکرد: «به زودی مذاکرات هسته‌ای با ۱+۴ از سر گرفته خواهد شد.» میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین هم در توئیتی با کنایه نوشت: «به‌زودی»؛ کسی می‌داند این در عمل به چه معناست؟»

احمدی تحلیلگر مسائل بین‌الملل درباره توییت اخیر اولیانوف و زمان بازگشت تهران به مذاکرات وین، عنوان کرد: «تا کنون این موضوع یعنی تاخیر در بازگشت به مذاکرات، باعث پیچیده‌تر شدن قضایا شده است. در واقع به نظر می‌رسد علاوه بر اینکه متاسفانه فرصتی به اسرائیل برای اینکه در این رابطه فعال شود داده شده. اکنون تل اویو در سطح داخل و خارج، در ارتباط با اروپا، امریکا و همچنین روسیه دست به تحرکاتی زده است. همزمان، این اتفاق به اروپا و امریکا هم این امکان را داده است که هماهنگی‌هایی با هم داشته باشند و این فرصت را پیدا کنند تا به طور ضمنی و غیر‌مستقیم تهدیداتی مطرح کنند.»

راز توئیت‌های کنایه آمیزِ اولیانوف در مورد ایران

وی افزود: «به هر حال طرح تهدیدات اگر به جایی هم نرسد و نتیجه‌ای هم نداشته باشد، از نظر لطمه زدن به موقعیت و وجهه بین‌المللی و فرصت های اقتصادی برای کشور، نکته منفی به شمار می آید.»

احمدی توییت‌های اخیر مذاکره کننده ارشد روسیه را اینگونه تحلیل کرد: «آنچه از این توییت اولیانوف و توییت‌های قبلی‌اش بر می‌آید این است که آنها نیز از تاخیر ما در بازگشت به مذاکرات ناراضی هستند. متاسفانه این تاخیر موجب شده که روسیه یک مقدار مواضع خودش را تعدیل کند. در عرصه روابط عمومی و تبلیغاتی، القای اینکه روسیه حتی در حد اندکی از موضع ایران فاصله گرفته و به موضع اروپا نزدیک‌ شده، موضوع مثبتی برای ما نیست و این توییت اخیر هم اولین توییت اولیانوف در این زمینه نبود.»

وی ادامه داد: «اولیانوف توییتی چند هفته پیش داشت درباره اینکه مذاکرات باید از همان جایی که خاتمه یافت، از سرگرفته شود و توییت دیگری هم داشت در ارتباط با مذاکره در بروکسل که به نحوی ناخشنودی خود و دولت متبوعش را از اینکه بدون مشورت با 1+4 این تصمیم گرفته شده که مذاکراتی راجع به احیای برجام در بروکسل انجام ‌شود، ابراز کرده بود.

به این ترتیب حداقل در سه توییتی که به خاطر دارم به نحوی اولیانوف که چهره مذاکراتی روسیه در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران است، از روند قضایا ابراز ناخشنودی کرده است. این به سود ایران نیست که روسیه علنا مطالبی از این دست مطرح کند؛ چرا که علاوه بر ابراز علنی این ناخشنودی ها، در عمل هم ممکن است نگرانی های روس ها، آنها را در جهت گفتگو و مشورت بیشتر و چه بسا معامله با کشورهای غربی و اسرائیل در باره ایران قرار دهد و به این ترتیب فرصتی برای تقویت مواضع آنها فراهم شود.»

راز توئیت‌های کنایه آمیزِ اولیانوف در مورد ایران

احمدی در پاسخ به پرسشی درمورد نگاه احتمالی دولت به افزایش ذخایر اورانیوم به عنوان یک برگ برنده در مذاکرات گفت: «این به استراتژی دولت سیزدهم و شورای امنیت ملی بستگی دارد و اینکه چه هدفی دارند. اگر راهبرد این باشد که برگردیم به برجام، دستاوردها و محصولاتی که در اثر این فعالیت‌ها ایجاد می‌شود، باید کنار گذاشته شود یعنی مثلا اورانیوم غنی سازی شده باید به 300 کیلو برگردد و همینطور سایر موارد.

ولی اینجا مسئله این است که استراتژی ما چیست. اگر استراتژی این است که ما نمی‌خواهیم صرفا به برجام برگردیم بلکه می‌خواهیم همه تحریم‌ها اعم از هسته‌ای، حقوق بشری، و تحریم‌های مرتبط با برنامه موشکی، تروریسم، مسائل منطقه‌ای و ... که پیش از این در برجام موضوع بحث و مذاکره نبوده، برداشته شود، شرایط متفاوت خواهد بود.

فعالیت‌های هسته‌ای ممکن است با این فرض باشد که کمک کند به اینکه این راهبرد دوم پیش برده شود و به عنوان حربه‌ای برای اعمال فشار مد نظر باشد. اما در وهله اول باید دید که با توجه به شرایط سیاسی و حقوقی این حربه کار می‌کند یا خیر و در وهله دوم ممکن است در هر حال بازی با ریسک بالایی باشد.»

این دیپلمات پیشین ادامه داد: «اینکه طرف مقابل چه واکنشی نشان می‌دهد و طرح B و طرح C ، آیا در نهایت فقط بلوف است یا اینکه امکان تحقق دارد. اینها ملاحظات و محاسباتی است که باید دقیقا بررسی شده باشند. یعنی روشن باشد که بازی با ریسک بالا، چه اثراتی بر شرایط اقتصادی کشور، مسئله بودجه و داده‌های اقتصاد کلان خواهد داشت و چنین ریسکی، آیا ریسک معقولی است یا خیر. امیدواریم که دولت سیزدهم و شورای امنیت ملی همه این موارد را در نظر گرفته باشند.»

احمدی در پایان تاکید کرد: «البته حساب ضررهای اقتصادی روزانه ای که از محل عدم صدور یا صدور ارزان نفت، عدم صدور سایر محصولات، واردات با دست های بسته و به صورت گران و ادامه بیکاری و تورم و امثال آن بر کشور وارد می شود، جداست.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:19
Iran (Islamic Republic of)
09:57 - 1400/08/04
ما همیشه در دقیقه نود و بعد از تحمیل کلی هزینه به خودمان کار میکنیم . عجیبه که نماینده روسیه هنوز این رو نفهمیده !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
شفا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
آیلین_تزریق چربی
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر