محاکمه روحانی رویای بی‌تعبیر بهارستانی‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۴۹۳۸
۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
۱۲۰۲
«پرونده‌ای برای حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین، تشکیل نشده است»؛ همین یک جمله از سخنگوی قوه قضائیه کافی بود تا آبی بر آتش تند نمایندگان مجلس‌یازدهمی که شمشیر را از رو برای روحانی بسته‌اند، ریخته شود.

روزنامه شرق: «پرونده‌ای برای حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین، تشکیل نشده است»؛ همین یک جمله از سخنگوی قوه قضائیه کافی بود تا آبی بر آتش تند نمایندگان مجلس‌یازدهمی که شمشیر را از رو برای روحانی بسته‌اند، ریخته شود.

موج خبرسازی بهارستان‌نشینان از ارسال حداقل ۲۳ شکایت از روحانی و کابینه او در روز‌های گذشته شایعه احتمال تشکیل پرونده برای کابینه دولت تدبیر و امید را تقویت کرده بود. هرچند گزارش‌های کمیسیون اصل ۹۰ در موارد متعدد در قوه قضائیه به دلیل نداشتن سند و مدرک ادله‌پسند، در حال خاک‌خوردن هستند.

محاکمه روحانی و کابینه او در بهارستان در اوج مشکلات عدیده اقتصادی این روز‌های کشور به روال عادی تبدیل شده و تربیون صحن هم به محلی برای شوآف‌های سیاسی تبدیل شده است. چندی پیش ابوالفضل ابوترابی، نماینده مجلس یازدهم، بدون اشاره به هزینه‌های تمرکز مجلس بر شکایت از روحانی گفت: «۲۳ شکایت از روحانی و وزرایش به قوه قضائیه ارسال شده و گزارش‌های جدیدی نیز در دستور کار است».

بخشی از این گزارش‌ها که در صحن هم قرائت شده، شامل مواردی است که اصلا اتفاق نیفتاده است، مانند شکایت مجلس از اجرای سند ۲۰۳۰ توسط دولت؛ درحالی‌که این طرح با مصوبه هیئت دولت لغو شده و هرگز اجرائی نشده، اما مجلس با صرف وقت و هزینه گزاف از بیت‌المال، گزارشی تنظیم کرد؛ یعنی تلاش برای محکومیت امری که اجرائی نشده بود. یا اواخر مهرماه بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه بیش از پانصد هزار نفر از دانشجویان، طلاب و اقشار مختلف مردم با امضای نامه‌ای از حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق، به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی شکایت کردند.

در شهریور هم پژمانفر، نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، با بیان اینکه در پرونده‌ها کمیسیون از رئیس‌جمهور سابق شکایت کرده و پرونده‌ها به دادستان کل ارسال شده است، گفته بود: در پرونده مسکن همه سیاست‌هایی را که در این حوزه قرار به اجرا بوده، بررسی کرده‌ایم و از رئیس‌جمهور سابق (روحانی) به دلیل ترک فعل‌هایی که داشته، شکایت کرده‌ایم. جدیدا هم نمایندگان در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره چرایی تأخیر چندماهه در ترخیص کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور، با ۱۹۵ رأی موافق خواستار محاکمه روحانی شدند.

موارد مشابه این‌گونه شکایت‌ها از روحانی کم نیست و تاکنون در رابطه با درخواست محاکمه روحانی، فقط هشت فقره گزارش نظارتی درخصوص نقض اجرای ناقص و استنکاف از اجرای اصل یصد‌وسی‌وچهارم (۱۳۴) قانون اساسی و قوانین متعدد در موضوع عدم تصویب تمام یا بخشی از مقررات و آیین‌نامه‌های اجرائی قوانین، مغایرت‌های قانونی در نحوه انتخاب و انتصاب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، استنکاف رئیس‌جمهور از اجرای اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی در موضوع سند ۲۰۳۰، بررسی عملکرد استانداری خوزستان، استنکاف از اجرای ماده (۱) قانون مدنی از سوی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق، نقض در اجرای قانون تمرکز اختیارات و وظایف بخش کشاورزی در راستای اعمال ماده ۲۳۴ قانون اساسی، موضوع بررسی گرانی و نابسامانی‌های اخیر بازار و چرایی تأخیر چندماهه در ترخیص کالا‌های اساسی را جهت رسیدگی به قوه قضائیه موافقت کردند. به این موارد باید شکایت مجلس از آذری‌جهرمی، اسحاق جهانگیری، معصومه ابتکار، زنگنه و محمدجواد ظریف را هم اضافه کرد.

با این اوصاف، انتظار برای رسیدگی به مشکلات کشور از سوی نمایندگان انقلابی نتیجه‌بخش نیست. همان‌طور که حسن لطفی، نماینده مجلس، گفت که «نه‌تن‌ها کمیسیون اجتماعی، بلکه مجلس هم هیچ برنامه‌ای برای مقابله با گرانی و تورم ندارد». این در حالی است که مجلس اگر فراتر از شعار و تلاش برای تسویه‌حساب سیاسی بخواهد کاری انجام دهد، تدوین برنامه برای کنترل تورم و گرانی کمرشکن هفته‌های اخیر اوجب واجبات است.

نکته مهم دیگر در سخنان این نماینده مجلس آنجاست که گفته است: «بسیاری از آمار‌های تهیه‌شده در دستگاه‌های اجرائی متناسب با سلیقه مدیران و برای نشان‌دادن موفقیت‌های آن‌ها دستکاری می‌شود و به همین دلیل نمی‌تواند مرجعی برای تصمیم‌گیری مدیران بعدی یا سنجه‌ای برای بررسی عملکرد در یک دوره خاص باشد»؛ بنابراین مجلس همچنان در خواب زمستانی است و فقط محاکمه روحانی در صحن شنیده می‌شود.

این در حالی است که دیروز سخنگوی قوه قضائیه در واکنش به برخی اخبار مبنی بر ثبت شکایت از حسن روحانی در قوه قضائیه اعلام کرد: طبق بررسی که داشتیم، در این خصوص پرونده‌ای در دادسرای تهران تشکیل نشده است.

ذبیح‌الله خداییان توضیح داد: دستگاه قضائی در رسیدگی به گزارش‌ها به مقام و موقعیت افراد توجه نمی‌کند و تبعیضی قائل نمی‌شود و هر گزارشی که واصل شود، طبیعتا برخورد می‌شود.

او افزود: درخصوص رئیس‌جمهور محترم سابق اگر چنانچه گزارشی تهیه شود، با توجه به اینکه روحانی هستند، به دادگاه ویژه روحانیت ارسال می‌شود و باید از آن مرجع سؤال شود. طبق بررسی‌ای که داشتیم، در این خصوص پرونده‌ای در دادسرای تهران تشکیل نشده است. گویا ۲۳ شکایت که حداقل هشت مورد آن از شخص روحانی است، سند و مدرک محکمه‌پسند و قابل استنادی با خود نداشته‌اند. حال با اطمینان بیشتر می‌توان گفت که بهارستانی‌ها جز کار سیاسی بی‌حاصل همچنان دستاوردی بعد از ماه‌ها فعالیت برای دفاع از خود برای ارائه ندارند و فقط نام انقلابی را کنار مجلس یازدهم یدک می‌کشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:46
Iran (Islamic Republic of)
09:58 - 1400/08/06
مجلسی ها چون دیگر کاری برای مردم نمتوانند بکنند با این کارها می خواهند جلب توجه کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی