در کدام کشور‌ها زنان بیشترین امنیت را دارند؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۶۶۰۲۶
۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶
۲۳۰۰
‏بر اساس نظرسنجی موسسه تحقیقاتی جورج تاون، از بین ۱۷۰ کشور جهان، زنان در امارات متحده عربی بیش از هر کشور دیگری «هنگام راه رفتن در شهر» احساس امنیت می‌کنند.

ایندیپندنت: بر اساس یک نظرسنجی جدید، امارات متحده عربی از نظر امنیت اجتماعی زنان، از بهترین کشور‌ها شناخته شده است. امارات رتبه ۲۴ را به خود اختصاص داده که نسبت به رتبه قبلی یعنی جایگاه چهل‌وسوم، یک جهش بزرگ محسوب می‌شود.

بر اساس نظرسنجی موسسه تحقیقاتی جورج تاون، از بین ۱۷۰ کشور جهان، زنان در امارات متحده عربی بیش از هر کشور دیگری «هنگام راه رفتن در شهر» احساس امنیت می‌کنند.

در این گزارش وضعیت زنان در سراسر جهان ارزیابی شده است. یکی از این شاخص‌ها در تحقیق این نهاد، بررسی میزان صلح و امنیت زنان است و با شاخص «امنیت در جامعه»، امارات متحده عربی در رتبه اول قرار گرفته است.

در این بررسی، ۹۸.۵ درصد از زنان ۱۵ سال و بالاتر در امارات متحده عربی اعلام کرده‌اند که از تنها راه رفتن هنگام شب در شهر یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، احساس امنیت دارند. بر اساس این پژوهش، سنگاپور با ۹۶.۹ درصد در جایگاه دوم قرار دارد و پس از این دو، کشورهای ترکمنستان، نروژ، قطر، ارمنستان، تاجیکستان، ازبکستان، لوکزامبورگ، اسلوونی، اتریش و چین قرار گرفته‌اند.

جهش بزرگ امارات متحده

موسسه جورج تاون علاوه بر شاخص امنیت برای زنان، شاخص‌های دیگری را نیز بررسی کرده است؛ که از جمله آن‌ها می‌توان به اشتغال زنان، هنجارهای تبعیض‌آمیز و همچنین حضور در نهادهای قانون‌گذاری کشورها اشاره کرد.

بررسی شاخص‌های کلی در این گزارش نشان می‌دهد که کشورهای حوزه اسکاندیناوی مانند نروژ و فنلاند در رده‌های نخست و دوم قرار دارند و پس از آن‌ها کشورهای ایسلند، دانمارک، لوکزامبورگ، سوییس، سوئد، اتریش، بریتانیا و هلند در جایگاه‌های بعدی ایستاده‌اند.

امارات بین ۱۷۰ کشور، رتبه ۲۴ را به خود اختصاص داده است که نسبت به رتبه قبلی یعنی جایگاه چهل‌وسوم، یک جهش بزرگ محسوب می‌شود.

عراق، پاکستان، یمن، سوریه و افغانستان کشورهایی‌اند که در انتهای این فهرست جهانی جای دارند.

رتبه ایران چند است؟

در این ارزیابی، جمهوری اسلامی ایران در رتبه ۱۲۵ قرار گرفته است. این کشور از نظر شاخص‌های مربوط به زنان در اشتغال ۱۴.۸ درصد، میزان استفاده از تلفن همراه ۹۱.۲ و حضور در مجلس نمایندگان ۵.۶ درصد را ثبت کرده است.

درباره احساس امنیت اجتماعی نیز پاسخ به این پرسش نظرسنجی گالوپ از زنان بالای ۱۵ سال در نظر گرفته شده است که «آیا از راه رفتن به تنهایی در شب در شهر یا منطقه محل سکونتتان احساس امنیت می‌کنید؟»

آمارها درباره خشونت شریک زندگی کمی نامطمئن‌تر است؛ زیرا بسیاری از زنان در معرض خشونت به مراجع قضایی شکایت نمی‌کنند. در این بررسی، درصد زنانی در نظر گرفته شده که ۱۲ ماه قبل از جمع‌آوری اطلاعات، خشونت فیزیکی یا جنسی شریک زندگی‌ خود را گزارش کرده‌اند.

افغانستان؛ جایگاه آخر

گزارش موسسه جورج تاون همچنین نشان می‌دهد که اوضاع برای زنان در افغانستان از سایر کشورها بدتر است و این کشور در رتبه‌بندی جهانی زنان، صلح و امنیت، در رتبه آخر قرار دارد.

تسلط طالبان وضعیت را در این کشور بیش از پیش وخیم کرده است. مقایسه وضعیت کنونی با تحقیقات قبلی در سال ۲۰۱۷، حاکی از افزایش نرخ خشونت و بدتر شدن وضعیت امنیت جامعه است. این گزارش همچنین پیش‌بینی می‌کند که تسلط طالبان بر افغانستان ناامنی را به ویژه برای زنان تشدید خواهد کرد.

در این تحقیق به وضعیت زنانی که به اجبار آواره شده‌اند نیز اشاره شده است. نتایج به دست آمده از چند کشور آفریقایی شامل اتیوپی، نیجریه، سومالی و سودان نشان می‌دهد که زنان و دختران آواره با خطر خشونت شریک جنسی، به حاشیه رانده شدن از نظر اقتصادی و محرومیت مالی مواجه‌اند و اغلب برای جابه‌جایی احساس آزادی کمتری دارند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر