انتخابات صنف به تعویق می‌افتد؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۶۶۵۰۸
۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
۴۱۸
درحالی که قرار است شنبه پیش رو شاهد برگزاری انتخابات انجمن دفاترخدمات مسافرتی و جهانگردی ایران باشیم، تعدادی از فعالان این صنف خواستار تعویق دوماهه برگزاری انتخابات شدند.

خبرگزاری ایلنا: چالش‌های دفاترخدمات مسافرتی و جهانگردی ایران سالهاست که با شکل گیری انجمن‌های صنفی متعدد پابرجاست و فعالان این حوزه هنوز نتوانسته‌اند به صنفی واحد برای احقاق حق خود برسند. عدم پذیرش ریاست و فعالیت انجمن صنفی دفاترخدمات مسافرتی و جهانگردی ایران از سوی تعدادی از فعالان این حوزه از یکسو و افزایش نرخ دلار و پایین آمدن قدرت خرید و به تبع آن کاهش درخواست سفر از سوی عموم جامعه و پس از آن شیوع کرونا و تعطیلی سفر از دیگر سو، دفاترخدمات مسافرتی را با مشکلات عدیده‌ای روبه رو ساخته است.

مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده درکنار نبود تفاهم نامه و بخشنامه شفاف برای تعیین ضرایب مالیاتی سبب شده تا ممیزان مالیاتی رویه‌های مختلفی را در پیش بگیرند و همصدا نبودن دفاتر در‌ این زمینه نیز مزید بر علت شده و به‌ این ماجرا دامن زده است.

همچنین برخی از فعالان دفاتر خدمات مسافرتی معتقد هستند در سالهای اخیر هجوم استارت اپ‌ها و سایت‌های فروش آنلاین به اسامی شرکت‌های دانش بنیان شرایط را برای دامپینگ و زیر فروشی محصولات گردشگری مهیا ساخته و همین اقدام سایت‌های مذبور باعث هجوم مسافرین به سمت این سایت‌ها و استارت اپ‌ها شده و عملا کمیسیونی که مربوط به دفاتر است به اسم تخفیف به مسافران پرداخت می‌شود. با این روش به نوعی دفاتر خدمات مسافرتی از چرخه رقابت حذف می‌شوند.

انحصار پروازهای چارتری و تصاحب بازار و ایجاد رانت برای تعداد انگشت شماری از آژانس‌داران نیز از دیگر نقدهای فعالان عرصه گردشگری و دفاترخدمات مسافرتی است. آن‌ها معتقدند، به نوعی بازار در انحصار افراد خاصی قرار گرفته که باعث شده دفاتر به نوعی کارمند فروش این چند دفتر چارتر کننده بشوند و هیچ شانسی برای جذب مسافر و یا حتی گرفتن چند صندلی چارتر نداشته باشند.

تمام این موارد شرایط را برای ارسال نامه‌ای از سوی جمعی از مدیران آژانس‌های هواپیمائی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فراهم آورد. در بخشی از این نامه آمده است:

انتخابات نوبت دوم مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن دفاترخدمات مسافرتی و جهانگردی ایران به صورت مجازی در تاریخ ۱۵/۰۸/۱۴۰۰ برگزار می‌شود. بدینوسیله نکاتی را جهت روشن شدن موضوع اعلام می‌داریم.

نظر به اینکه انجمن دارای حدود ۱۰۰۰ عضو رسمی است طبق اطلاع، بیش از نیمی از اعضاء حق عضویت خود را نپرداخته که اسناد مالی موجود در انجمن گواه این ادعا می‌باشد.

متأسفانه انجمن به صورت کاملاٌ گزینشی و با یک مهندسی ناشیانه اقدام به حذف تعدادی از اعضای منتقد در آستانه انتخابات به بهانه نپرداختن حق عضویت، آنهم مربوط به ایام کرونا نموده است درصورتیکه در بحران کرونا همه تعهدات مالی در کشور امهال شده است.

با عنایت به اینکه انتخابات به صورت مجازی قرار است برگزار شود این شائبه وجود دارد به دلیل‌ عدم آموزش و توجیه مدیران و عدم حضور فیزیکی آنان با توجه به وضع موجود، تقاضا داریم انتخابات به مدت ۲ ماه به تعویق بی‌افتد تا از هرگونه تخلف احتمالی جلوگیری به عمل آید.

نظر به اینکه انتخابات بایستی بی‌طرفانه و فاقد هرگونه شبهه یا جانبداری باشد، تقاضا داریم نسبت به این موضوع رسیدگی گردد که انجمن به منظور رعایت عدالت و شفاف‌سازی و تبلیغ انتخابات، لیست کامل اعضاء و شماره تلفن آنان را در سایت قرار داده تا همه بتوانند به طور مساوی و برابر از این حقوق قانونی برخوردار گردند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر