راز فیلمنامه «قهرمان» اصغر فرهادی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۰۱۴۷
۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
۱۳۵۲
اصغر فرهادی سرانجام از اسرار چگونگی شکل‌گیری ایده ساخت فیلم «قهرمان» پرده برداشت.اصغر فرهادی در گفت‌وگو با ددلاین در جریان برگزاری رویداد «فصل جوایز لس‌آنجلس» فاش ساخت که ایده ساخت فیلم قهرمان زمان زیادی ذهنش را به‌خود مشغول کرده بود و مدت طولانی تمرین ذهنی و مرور وقایع و رویدادهای دنیای واقعی باعث شده فیلمنامه قهرمان به فیلمی که مورد تمجید منتقدان قرار گرفته تبدیل شود.

آرش نهاوندی در روزنامه همشهری نوشت: اصغر فرهادی سرانجام از اسرار چگونگی شکل‌گیری ایده ساخت فیلم «قهرمان» پرده برداشت.اصغر فرهادی در گفت‌وگو با ددلاین در جریان برگزاری رویداد «فصل جوایز لس‌آنجلس» فاش ساخت که ایده ساخت فیلم قهرمان زمان زیادی ذهنش را به‌خود مشغول کرده بود و مدت طولانی تمرین ذهنی و مرور وقایع و رویدادهای دنیای واقعی باعث شده فیلمنامه قهرمان به فیلمی که مورد تمجید منتقدان قرار گرفته تبدیل شود.

راز قهرمان فرهادی


فرهادی در ابتدای این گفت‌وگو به این مسئله اشاره کرد که نطفه ایده اولیه ساخت فیلم قهرمان (که برنده جایزه بزرگ کن در سال 2021شد) در زمانی که دانش‌آموزی دبیرستانی بودم در ذهنم ریشه دوانده بود.

در آن زمان همکلاسی‌هایم یک نمایش بریتانیایی را به من نشان دادند که با دیدن این نمایش، برای نخستین بار به موضوع داستان‌های محلی درباره افراد بشردوستی که به‌دلیل انجام کارهای نیکویی نظیر بازگرداندن اشیای گمشده به صاحبانشان، در جامعه مورد تحسین واقع شده بودند، علاقه‌مند شدم. آنها به‌دلیل انجام این اعمال انسان‌دوستانه در مدت کوتاهی تبدیل به قهرمانانی محلی می‌شدند.

فرهادی گفت: این ایده که جوامع قهرمانان را می‌سازند در تمام مدت ذهن من را به‌خود مشغول کرده بود. با این حال آن موقع من فکر نمی‌‌کردم که روزی قرار است درباره این موضوع فیلمی بسازم. سال‌ها بعد و زمانی که فیلمسازی حرفه‌ای شده بودم و مدت کوتاهی پس از ساخت فیلم اسپانیایی «همه می‌دانند»، دوباره به این ایده رجوع و شروع به پرداخت آن در ذهنم کردم.

این فیلمساز ایرانی در ادامه گفت: به این نتیجه رسیده‌ام که برای ساخت فیلم‌های ثمربخش مدت طولانی مرور، تمرین و پرداخت ذهنی لازم است. در خیلی مواقع شما نسبت به شکل‌گیری و پرداخت یک ایده در ذهن‌تان به‌طور کامل واقف نیستید. برخی مواقع شما شب‌ها یکباره از خواب می‌پرید و حس می‌کنید که چیزی ذهن‌تان را آشفته و پریشان کرده است؛ چیزی که شما باید درباره آن فکر کنید.

فرهادی همچنین به این مسئله اشاره کرد که چند روز قبل و در زمان دیدار از لس‌آنجلس نیز احساس کرده بود که ایده‌ای جدید در ذهنش بروز کرده است. او در این‌باره توضیح داد: شب نمی‌توانستم بخوابم و ناگهان حس کردم که ایده جدیدی برای فیلمی که می‌خواهم در آینده بسازم در ذهنم در حال شکل گرفتن است. بنابراین شروع به نوشتن کردم و تمام آن شب را به نگارش ادامه دادم. زمانی که شما نگارش یک فیلمنامه را شروع می‌‌کنید ذهن‌تان مانند یک آهن‌ربا سعی دارد هر چه به درد موضوع داستان فیلمنامه می‌خورد، به‌خود جذب کند. این کارگردان برنده جایزه اسکار در ادامه درباره ایده فیلم جدیدش چیزی نگفت و تنها به این مسئله اشاره کرد که در حال کار روی این ایده هستم، اما به من اجازه دهید تا زمانی که این ایده تبدیل به ایده‌ای جدی نشده چیزی درباره آن نگویم.

به‌گفته فرهادی، زمان، حافظه و تجربیات اولیه از ابزار مهم یک فیلمساز هستند. او افزود: من خیلی از ایده‌های خود را از دوران کودکی‌ام گرفته‌ام. تصور می‌کنم دوره کودکی هر هنرمندی سرمایه گرانبهای ذهنی برای او می‌سازد. فرهادی همچنین به این نکته اشاره کرد که او از وقفه‌ای که به‌دلیل اوج‌گیری کرونا در تولید فیلمش ایجاد شده بود، به‌عنوان فرصتی برای تمرین بیشتر با بازیگران و عوامل فیلمش استفاده کرده که این تمرین‌ها به غایت در بهتر شدن فیلم مؤثر بوده‌اند. ددلاین در انتهای این گزارش از این خبر داده که فیلم قهرمان قرار است هفتم ژانویه 2022توسط کمپانی آمازون در سینماهای آمریکا اکران شود و این فیلم قرار است از 21ژانویه 2022توسط آمازون پرایم از طریق اینترنت در دسترس کاربران قرار گیرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر