اتفاقات عجیبی که سر صحنه برخی فیلم‌ها افتاده
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۰۶۵۸
۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۰
۸۱۸۴
اگر از آن‌دسته از علاقمندان سینما باشید که حواشی ساخت فیلم‌ها را دنبال می‌کنید، حتما آگاه هستید که در جریان ساخت بسیاری از فیلم‌ها اتفاق‌های عجیب و بعضا باورنکردنی می‌افتد.

برترین‌ها -آرمان رمضانی: اگر از آن‌دسته از علاقمندان سینما باشید که حواشی ساخت فیلم‌ها را دنبال می‌کنید، حتما آگاه هستید که در جریان ساخت بسیاری از فیلم‌ها اتفاق‌های عجیب و بعضا باورنکردنی می‌افتد. داستانِ این مقاله همین اتفاقاتِ پیش‌بینی نشده است که برای بازیگران یا عوامل و در حین ساخت این فیلم‌ها افتاده است.

با هم ۶ اتفاق عجیب که در جریان ساخت ۶ فیلم مشهور و محبوب افتاده است را مرور می‌کنیم.

جیم کری و آموزش دیدن برای تحمل شکنجه

اتفاقات عجیب

این داستان عجیب از این قرار است که جیم کری در فیلم How the Grinch Stole Christmas گریم پیچیده‌ای داشت و به گفته عوامل این فیلم این بازیگر باید هر روز ۸ ساعت روی صندلی گریمور می‌نشست تا آماده بازی در این فیلم در نقش گرینچ شود. به خاطر راحت‌تر شدن تحمل این زمان طولانیِ هر روزه، ظاهرا عوامل فیلم از یک مامور سازمان CIA خواستند تا به جیم کری نحوه دوام آوردن زیر شکنجه را آموزش دهد. همه مامورانِ عملیاتی در این سازمان باید این دوره را بگذرانند.

اتفاقات عجیب

خود این بازیگر درباره این گریم سنگین در برنامه نورتون می‌گوید:" وقتی هر روز روی صندلی گریم می‌نشستم و کار آغاز می‌شد، حس فردی را داشتم که زنده زیر خاک دفن شده است. یادم هست روز اول نیمه‌های کار به تریلرم برگشتم و پایم را به دیوار تریلر کوبیدم و بعد به کارگردان گفتم به خاطر مصدومیت نمی‌توانم کار را ادامه دهم. "


جنگ ستارگان یا جنگ بین تونس و لیبی

اتفاقات عجیب

جرج لوکاس تعریف می‌کند زمانی‌که برای ساخت فیلم Star Wars: A New Hope در کشور تونس حضور داشته، پیام جالبی از جانب مقامات رسمی این کشور دریافت می‌کند. مقامات دفاعی تونس به لوکاس اطلاع می‌دهند که مجبور است سازه‌ای که در فیلم جنگ ستارگان تحت عنوان سندکراولر (Sandcrawler) شناخته می‌شود را از نزدیکی مرز این کشور با کشور لیبی به مکان دیگری، دور از مرز انتقال بدهد.

اتفاقات عجیب

قضیه از این قرار است که ماموران مرزی لیبی پس از مشاهده این وسیله به سرعت به مقامات تونس هشدار می‌دهند چرا که گمان می‌کردند این سازه سینمایی یک جور ماشینِ مدرن جنگی است. نکته جالب در مورد این اتفاق این است که سندکراولر‌ها در خود فیلم جنگ ستارگان هم وسیله‌ای جنگی محسوب نمی‌شوند.


ایسلا فیشر و غرق شدن حین شعبده‌بازی

اتفاقات عجیب

شاید فیلم Now You See Me را دیده باشید. این فیلم در سال ۲۰۱۳ به سینما‌ها آمد و به خاطر داستانِ حولِ حقه‌های شعبده‌بازی به محبوبیت خوبی هم دست یافت. حالا، اما بر اساس صحبت‌های خود خانم فیشر مشخص شده است که در یکی از صحنه‌های این فیلم که این بازیگر قرار بود از یک آکواریوم بزرگِ شیشه‌ای بیرون بیاید، به دلیل گیر کردن یکی از زنجیر‌ها به لباسش نزدیک بوده غرق شود.

اتفاقات عجیب

خود ایسلا فیشر در برنامه چلسی لِیتلی این ماجرا را این‌گونه تعریف می‌کند:" من به شدت مشغول دست و پا زدن بودم تا بلکه بتوانم خودم را نجات دهم و واقعا فکر می‌کردم دارم غرق می‌شوم. نکته جالب ماجرا این‌جا بود که تمام عوامل با خیالِ اینکه من مشغول نقش بازی کردن هستم، من را و بازیِ خوبم را حسابی تشویق می‌کردند. "


فیلم بن‌هور و یکی از عوامل که به رنگ آبی درآمد

اتفاقات عجیب

ظاهرا در یکی از صحنه‌های فیلم بن‌هور که قرار بود نبردی در دریا بازسازی شود، عواملِ سازنده از رنگ آبِ برکه‌ای که می‌خواستند نبرد را آن‌جا فیلم‌برداری کنند راضی نبودند. به همین علت مقدار زیادی رنگِ آبی به آبِ این برکه اضافه شد تا رنگش از قهوه‌ای به آبی تغییر کند. در حین ضبط این صحنه یکی از عواملِ بدشانسِ این فیلم از روی کشتی درون برکه می‌افتد و بعد از نجات کاملا آبی‌رنگ می‌شود.

اتفاقات عجیب

در نهایت البته برای این فرد مشکل خاصی پیش نیامد و کمپانی مترو گولدوین مایر (MGM) که تهیه کننده بن‌هور بود، حقوقِ فردِ آبی رنگ را تا زمانِ پاک شدن کاملِ رنگ‌ها قطع نمی‌کند.


بندیکت کامبربچ و گروگان‌گیری

اتفاقات عجیب

این اتفاق عجیب و باورنکردنی زمانی برای این بازیگر معروف افتاد که او مشغول بازی در فیلم To the Ends of the Earth بود. بر اساس صحبت‌های خود این بازیگر در یکی از روز‌های ساخت این فیلم بندیکت به همراه چند نفر از دوستانش در شهر خوش می‌گذرانند و وقتی در مسیر برگشت به مکان فیلم‌برداری بودند، اتفاق ناگواری رخ می‌دهد. ظاهرا چند فرد مسلح این بازیگر را به همراه دوستانش تهدید به مرگ می‌کنند و در عین حال مشغول دزدیدن کیف‌های پول و اشیای قیمتی آن‌ها می‌شوند.

اتفاقات عجیب

بندیکت کامبربچ در گفتگو با هالیوود ریپورتر این اتفاق را این‌گونه شرح می‌دهد:" مرتبا فریاد می‌زدند پایین را نگاه کنید، پایین را نگاه کنید، دست‌هایتان را روی سرتان بگذارید، همه به کفِ زمین زل بزنید! بعد در همان حال که مشغول گشتن بودند فریاد می‌زدند: پول‌هایتان کجاست، کدامتان اسلحه دارید، اسلحه‌تان کجاست، اگر می‌خواهید زنده بمانید تمام چیز‌های با ارزشتان را به ما بدهید. "

این بازیگر ادامه می‌دهد:" و همین لحظه بود که هیجان به اوج خودش رسید و من کاملا می‌توانستم آزاد شدن آدرنالین در بدنم را احساس کنم. "در این اتفاق البته آسیبی به کسی نرسید و بندیکت و دوستانش بعد از زهره ترک شدن و البته از دست دادن مقداری پول توسط افراد مسلح رها شدند.


اینک آخرالزمان و جنازه‌های تعیین هویت نشده

اتفاقات عجیب

در یکی از روز‌های فیلم‌برداری این اثر کاپولا، Apocalypse Now پلیس فیلیپین به محل فیلمبرداری می‌آید و پاسپورت تمام عوامل و بازیگران را جلب می‌کند. داستان از این قرار است که تیم سازنده فیلم ظاهرا تعدادی جسدِ واقعی و تعیین هویت نشده را از یک سارق قبر در فیلیپین می‌خرد تا جسد‌های ظاهر شده در فیلم واقعی‌تر باشد و این اقدامِ عجیب باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای عوامل این فیلم می‌شود.

اتفاقات عجیب

گری فردریکسن، یکی از تهیه‌کننده‌های این شاهکار کاپولا به ایندیپندنت درباره این اتفاق می‌گوید:" در ابتدا پلیس فکر می‌کرد ما در قتل آن افراد نقش داشته‌ایم، چرا که اجساد بدون هویت بودند. راستش را بخواهید همه ما برای چند روزی حسابی نگران بودیم. بعد از آن، اما پلیس فردِ سارق را دستگیر کرد و حقیقت معلوم شد. "ظاهرا پس از اینکه سربازانِ پلیس اجسادِ واقعی را از محل فیلم‌برداری بردند در نهایت کاپولا به استفاده از سیاهی لشکر به جای جسد رضایت داده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
12:41 - 1400/08/28
هر شخصی برای رسالتش ، هدفش ، شغلش عرق بریزه ،از دل این زحمت و مشقت کاپولا، جیم کری، اسپیلبرگ، لوکاس، میزنه بیرون! نه اینکه زیر اسپیلت بشینن و روی کاناپه یا توی کافه لم بدن شمع روشن کنن و دیالوگ دیالوگ دیالوگ..... بگن!!! اوج زحمت توی فیلم و سریالهای الان ما تعویض لباس بیرون با راحتی و بالعکسه، سپاس
Iran (Islamic Republic of)
13:53 - 1400/08/28
مورد رنگ آبی جالب بود، کمپاني چقد عادل بوده گفته تا پاک شدن رنگ ها حقوق پرداخت میشه، تو ایران اگه کسی کشته هم بشه خودش مقصره، مورد آخر که از اجساد بی هویت استفاده میکنن برای فیلمبرداری غیر انسانیه
Iran (Islamic Republic of)
14:30 - 1400/08/28
جسد واقعی !!!! حالم بهم خورد
Iran (Islamic Republic of)
22:17 - 1400/08/28
چقدر دردناکه داری غرق میشی بعد یه عده احمق دارن بهت میخندن و تشویقت میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر صالحی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر