اصفهان یا شهرکرد؟ آب، حق کدامشان است؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
ادیب_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۱۵۱۵
۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۶
۱۷۹۳۰
تجمع گسترده در اصفهان بابت مساله «آب» بازتای زیادی طی روزهای گذشته داشته، از طرفی در شهرکرد هم تجمع شده، حالا کابوس کم‌آبی و خشکسالی به خیابان آمده، شاید باید مثلا درباره صنایع موجود در اصفهان فکر تازه‌ای کرد.

برترین‌ها: تجمع گسترده در اصفهان بابت مساله «آب» بازتای زیادی طی روز‌های گذشته داشته، از طرفی در شهرکرد هم تجمع شده، حالا کابوس کم‌آبی و خشکسالی به خیابان آمده، شاید باید مثلا درباره صنایع موجود در اصفهان فکر تازه‌ای کرد. فولاد و یا هر صنعت دیگری که آب را می‌بلعد، شاید باید کشاورزی را جور دیگری تعریف کرد و... این مطلب درباره نزاع آب است، مساله‌ای حساس که نباید قومیتی شود، این درد مشترک است، حتی اگر بالایی‌ها نفهمیده باشند و صرفا دست به دعا و چشم به آسمان باشند.

اصفهان یا شهرکرد؟ آب، حق کدامشان است؟

هرچند اعتراض به سیاست‌های آب‌رسانی برای مناطق گوناگون تازگی ندارد. بزرگ‌ترین تظاهرات در این زمینه در فروردین ۱۳۹۳ در شهرکرد و در اعتراض به ایجاد تونل‌های انتقال آب از این استان برگزار شد. در سال‌های گذشته بار‌ها نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس، مرکز پژوهش‌های مجلس، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرده‌اند که پروژه‌ی انتقال آب از جمله تونل آب بهشت‌آباد، گلاب و سد و تونل «کوهرنگ ۳» غیرکارشناسی هستند و خطرات زیست‌محیطی زیادی در پی دارند. در مقابل نمایندگان اصفهان در مجلس و گروهی از کشاورزان این استان خواستار تکمیل سریعتر این پروژه‌ها شده‌اند.

برخی از کاربران برای توصیف این اعتراضات با مطالبات متفاوت از عبارت «جنگ آب» استفاده کردند.کاربری نوشت: نبرد برای آب بین استان ها، از آنچه که فکر می‌کردیم به ما نزدیک‌تر است. آقایان مسئول لطفاً تدبیری درست بیاندیشید. چهارمحال و بختیاری تشنه، اصفهان در جستجوی آب، خوزستان بدون آب، یزد در انتظار آب و قم بدون آب فرقی با بم ندارد.

دیگری نوشت: تغییرات اقلیمی بزرگترین تهدید برای آینده همه ما که در اقلیم گرم و خشک ایران زندگی میکنیم هست و جنگ آب هر روز به ما نزدیک و نزدیک‌تر است. کاش بفهمند!

اصفهان یا شهرکرد؟ آب، حق کدامشان است؟

کاربر دیگر نوشت: در ایران بخش کشاورزی ۹۲ درصد از منابع آب‌های تجدیدپذیر ایران را مصرف می‌کند، اما این میزان بسیار بالاتر از میانگین جهانی؛ ۷۰ درصد است. به جای حل مشکل آب در حال افزایش جمعیت ایران هستند.

دیگری نوشت: در قضیه زاینده رود و تجمع اصفهان، یکی چیزی به نظرم باید بیشتر دیده بشه، اونم اختلافی هست که بین ایرانی‌ها داره به وجود میاد، رسما جنگ آب بین یزدی‌ها و خوزستانی‌ها و اصفهانی‌ها و.

کاربر دیگر نوشت: بیشتربه نظرمی آیدکه اعتراض برای زیباسازی شهربوده. چون رودخانه برای تفریح کاربردبیشتری داره تاکشاورزی. اگرشماتشنه اید مردمی که درسرچشمه زندگی میکنند کم آبی رابیشترچشیده اند. گناهمان چیست که مسئولان استانمان دربرابر مسئولان شما نمی‌توانند مقابله کنند.

دیگری نوشت: ناکارآمدی دولت‌های پیشین ودولت کنونی باعث شد که زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جنگ آب راه بیفته.

کاربر دیگر هم با اشاره به پوشش اخبار اصفهان در صدا وسیما نوشت: اینجا اعتراض علیه انتقال اب چهارمحال به اصفهان هست... ببینیم رسانه میلی پوشش میده یا نه!

اصفهان یا شهرکرد؟ آب، حق کدامشان است؟

کاربر دیگر دلیل این اتفاقات را مافیای آب دانسته و نوشت: جنگ اب انهم درون مرز‌های ایران چرا؟! چون سیاست‌های ابی کشور ملی نبوده بلکه منطقه ایی بوده و همچنین سیاست احمقانه خودکفایی در کشاورزی انهم در کشوری نیمه خشک. چهارمحال بیش از هرچیز تشنه توجه و نظر مسئولین و دولت است که با مبارزه با مافیای آب، نه تنها مردم چهارمحال را از تشنگی بلکه کشاورزان و مردم اصفهان را هم از این فلاکت نجات دهند.

عباس عبدی در روزنامه اعتماد در این باره نوشت: راه‌حل رسمی و دم‌دستی این بحران چه خواهد بود؟ منظور از راه‌حل، ارایه یک برنامه ۵ یا ۱۰ ساله بلندمدت نیست که هیچ یک از معترضین به اجرای آن اعتمادی ندارد، زیرا ساختار موجود از این حیث برنامه‌پذیر نیست، آن هم برنامه‌ای که بخواهند، مساله آب را در یک حوضه مهم حل کند. برای این وضعیت چند راه‌حل فرضی وجود دارد؛ یک راه‌حل ریشه‌ای است. چگونه؟ وضعیت موجود محصول شکاف میان عرضه و تقاضاست. مثل قحطی نان یا نبودن گوشت و... از یک سو تقاضا بالا رفته و از سوی دیگر عرضه کم شده یا هر دو اتفاق رخ داده است. این عدم موازنه در گذشته هم رخ می‌داده و در مقاطعی زاینده‌رود خشک می‌شده که ناشی از خشکسالی است و کسی مسوول آن شناخته نمی‌شد، چون قدرت دخل و تصرف بشر در طبیعت محدود بود، لذا می‌گفتند غضب خداست و راضی به رضای او بودند.

البته این مشکل در دنیای جدید نیز راه‌حل دارد. استفاده از ذخایر سد یا برداشتن از مخازن زیرزمینی در مواقع بحرانی می‌تواند راه‌حل باشد، مشروط بر اینکه این منابع در شرایط عادی برداشت نشوند که در ایران می‌شوند! مشکل اصلی در افزایش تقاضاست که بهتر است بگوییم افزایش تقاضا به علل انسانی و حکومتی رخ داده است. ایجاد صنایع آب‌بَر، مصارف شهری و فضای سبز، رشد جمعیت و مصرف فردی، استفاده‌های جدید در اراضی بالادست برای کشت و باغات و... یا انتقال آب از یک منطقه به منطقه دیگر، موجب افزایش شدید تقاضا می‌شود.

تغییر الگوی کشت و کاشت برنج و تجاری شدن کشاورزی و سهولت حمل و نقل موجب افزایش کشت صیفی‌جات شده همه در کنار آبیاری غرقابی مصرف را بالا و بالاتر می‌برد. راه‌های پیش روی دولت برای حل بحران عبارتند از: افزایش عرضه، کاهش تقاضا یا جبران خسارت. افزایش عرضه یا از طریق استخراج و انتقال آب است یا از طریق دعا برای بارش برف و باران. انتقال آب با چند مشکل جدی مواجه است؛ اول اینکه آب کافی برای این کار نیست. دوم اینکه حوضه‌های دیگر خودشان با کمبود آب مواجه هستند. سوم اینکه زمانبر است و مهم‌تر اینکه در نهایت مساله را حل نمی‌کند فقط با شدت بیش‌تر به تاخیر می‌اندازد. همچنانکه این سیاست در این سال‌ها ثمربخش نبوده. ولی بدتر از همه اینکه این کار شدنی نیست، چون فتیله جنگ آب میان مناطق را روشن خواهد کرد.

اصفهان یا شهرکرد؟ آب، حق کدامشان است؟

راه دیگر کاهش تقاضاست. این کار بسیار هزینه‌بر و زمانبر است. بردن صنایع آب‌بَر از حوضه زاینده‌رود به استان‌های دیگر و کنار سواحل جنوبی، تغییر الگوی کشت، ممنوعیت‌های جدی برای بهره‌برداری‌های غیرمجاز یا جدید، مکانیزه کردن کشاورزی و آبیاری تحت فشار، بهینه کردن مصرف آب شهری و... راه‌هایی است که باید برای کاهش تقاضا انجام شود تا موازنه میان عرضه و تقاضای آب برقرار شود، ولی این کار‌ها نیازمند اراده کافی، حاکمیت قانون، اعتماد عمومی، مشارکت مردم و عقلانیت و التزام به علم و... و سرمایه‌گذاری فراوان است که تقریبا همه یا بیشترشان به اندازه کافی در دسترس نیست.

به نظرم راه‌حل نهایی که احتمالا خیلی سریع و در کوتاه‌مدت انجام داده خواهد شد، پرداخت مبالغ جبرانی از جیب ملت است. با افزایش نقدینگی و استقراض این کار را انجام می‌دهند، همان‌طور که درباره موسسات اعتباری این کار شد و هنوز هم کمتر کسانی می‌دانند که بخش عمده‌ای از مصائب افزایش قیمت‌ها محصول همان تصمیم است. این تصمیم متناسب با ساختار موجود است و همه را راضی می‌کند؟!

برچسب ها:
انتشار یافته: 88
در انتظار بررسی:175
Switzerland
07:25 - 1400/09/01
کشور ما هزار و یک مشکل داره که نیازمند رسیدگی فوری هست . این کشور برای حل مشکلاتش به کمک متخصصان داخلی و خارجی و سرمایه نیاز داره.
یک نمونه اش هم همین موضوع فرونشست زمین و اب هست.
موجودیت مملکت در خطره ولی بحث اول مملکت مقابله با نگهداری سگ و گربه و خرگوش و لاک پشت هست.
این چیزا شاید تو کتاب های تخیلی میتونست باشه
پاسخ ها
گلپا
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
آب حق هر دو و همه ایران است.
یعنی چی حق کدام است؟ یعنی میخواهید به یکی بدید به اونیکی ندید؟
Iran (Islamic Republic of)
07:33 - 1400/09/01
اصفهان نفوذ زیادی داره و چون این کشور بر پایه نفوذ و رانت هسن راحت حق لرستان و چهارمحال و خوزستان خورده خواهد شد همینطور که 43 سال هست خورده شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
ما اصفهانی معتقدیم باید مسئله اب حل شود برای ایران نه برای یک شهر یا قومیتی
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
این همه اصفهان ستیزی که دارید نشون میده دارید میسوزید از حسادت
!!!!!!نسوزید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
گل گفتی، حرفت کاملا درسته.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
وضع فلاکت بار کشاورزان اصفهان و ترک برداشتن پل های تاریخی اصفهان نشون میده چقدر شما اشتباه میکنید. اگر رانت و نفوذی بود وضع مردم این نبود. متاسفم که اعتراض مردم اصفهان به مدیریت کشور را تبدیل به دعوای قومی قبیله ای میکنید
Iran (Islamic Republic of)
07:34 - 1400/09/01
اصفهان هیچ حقی نداره .بهتره یه کم تاریخ بخونن که همین بختیاریها آنها را ازدست محمود افغان نجات دادن .حالا خودبرتری بهشون دست داده .آب در حد آشامیدن مشکلی ندارد نه صنایع بزرگ
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
اتفاقا حق با اصفهانه تو تاریخ رو نخوندی و نمی دونی که آثار تاریخی اصفهان نشان دهنده فرهنگ کل کشور و اگه بر اثر بی آبی خراب بشه که نشانه ضعفه
بعدشم اصفهانی ها آب رو خریداری کردن و سندش هم موجوده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
موافقم، اصفهانی‌ها زیاده خواه شدن
نگین
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
کاملا مشخصه شما هیچ سر رشته ای در تاریخ ندارید
Iran (Islamic Republic of)
07:47 - 1400/09/01
خدا جای خق نشسته موفع ایی که ذوب اهن بندرعباس میبرید تو دل کویر بی اب چون مسئولین اصفهانی بودند حالا تحویل بگیرید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
بنظرم اگر یک نگاه بکنیم نصف بیشتر پرسنل فولاد وذوب آهن و .. در اصفهان بیشتر از چهارمحال و اطراف هستن تا خود اصفهان متاسفانه که
Iran (Islamic Republic of)
07:51 - 1400/09/01
خدا شاهده روستاهای چهارمحال آب ندارن. فقط یه بار بیان سر بزنید و ببینید. محرومیت کم بود الان کم آبی.
فقط یه بار بیاین چهارمحال یه بار
پاسخ ها
آنها
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
همون خدا شاهده چند ساله اصفهان تابستونا چه وضع آبی داره . خود شهر اصفهان را میگم نه اطراف.آب شرب هم قطع میشه و با تانکر آب میارن توی کوچه ها
Iran (Islamic Republic of)
08:26 - 1400/09/01
دلیل اصلی ش آبیاری غرقابی هست بیشتر.وقتی دولت به کشاورز بابت آبیاری تحت فشار پولی نمیده عاقبت ش میشه این.باید پول خرج کرد تا مکانیزه بشه و آبیاری قطره ای کنن
پاسخ ها
ابتین
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
یکی از علل بی ابی ابیاری تحت فشاره لطفاً کمی از تبلیغات دولت خارج شو و علمی به این موضوع نگاه کن دولت ایران سالهاست برای از بین بردن منابع ابی تلاش میکنه
Iran (Islamic Republic of)
08:29 - 1400/09/01
حق همشون اینا عرضه مدیریت آب رو ندارند
Iran (Islamic Republic of)
08:30 - 1400/09/01
وزیر نیرو مدیران آب و کنترل سد باید دادگاهی بشن
Iran (Islamic Republic of)
08:31 - 1400/09/01
نیک اهنگ کوثر کارشناس اب سالهاست میگه آب نیست
Iran (Islamic Republic of)
08:36 - 1400/09/01
وقتی قضاوت وطرفداریکطرفه شوداین مسائل قومیتی هم بالا میاد
درضمن حق اول مربوط به شهرکرده
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1400/09/01
هر کی بیشتر خایه مالی کنه، سهم بیشتری از آب میگیره
Iran (Islamic Republic of)
08:44 - 1400/09/01
فقر گرونی خشکی کرونا مرگ بیکاری
Iran (Islamic Republic of)
10:46 - 1400/09/01
شرکت ذوب اهن داره مجانی لوله فاضل اب نصب می کند در روستاهای اطراف خود که اب الوده تمام این روستاها را با لوله به تصفیه خانه ای که خودش در حال احداث است و ان ابهای الوده را تا اندازه ای تصفیه کرده تا در صنعت خود استفاده کند. اطرافکارخانه ذوب اهن اصفهان میلیونها درخت کاج کاشته شده اند که فضولات باقی مانده به عنوان کود استفاده خواهند شد.
پاسخ ها
احمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
تنها چیزی که سهامداران خودی فولادی فکر میکنن سود سهامشون هست و بس
کدوم سهامدار فولادی تو ایران زندگی میکنه که این رویاهای شمارو به واقعیت تبدیل کنه
Iran (Islamic Republic of)
10:56 - 1400/09/01
من هیچ نظری ندارم ولی امیدوارم مردم ایران خوشبختر از مردم جهان باشن
Iran (Islamic Republic of)
11:28 - 1400/09/01
آب حق همه ملت ایران....
Iran (Islamic Republic of)
11:42 - 1400/09/01
همه این مشکلات به خاطر مدیریت نادرست مثل زدن پالایشگاه یا فولاد و پتروشیمی و .......هست اول از همه این پروژه ها باید نزدیک به دریا باشه و به جای اینکه آب رو از این استان به اون استان ببرن میشد آب دریا رو تصفیه کرد و فرستاد که با این کار کشاورزی و بی آبی و .....رو حل کرد
Iran (Islamic Republic of)
11:50 - 1400/09/01
اصفهانیها چهل و اندی ساله حق تمام ایرانیها را خوردند نباید به آنها باج داد
پاسخ ها
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
بیا پایین که شدیداً سرمون درد گرفت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
دقیقا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
خدا اون روز رو نیار که کارون خشک شه خوزستانی ها اقتصاد ایران رو میخوابونن
Iran (Islamic Republic of)
12:06 - 1400/09/01
چشم بسته غیب گفتی؟؟؟؟!!!!
خب معلومه آب مال چهارمحاله اینو همه میدونن وتوئه خرنمیدونی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
موافقم
Iran (Islamic Republic of)
12:11 - 1400/09/01
برای آباد کردن کویر، آب را از سرچشمه گرفتند تا آنجا که سرچشمه ها خشکیدند، آنقدر تونل انتقال آب احداث کردند که امروزه مردم چهارمحال برای تأمین آب شرب خود دچار مشکل اند، آن وقت استان همجوار آب برای کشاورزی و صنعت طلب میکند.چرا باید استانی که رتبه ی ۲۶را ازنظر بارش دارد، رتبه ی سوم را ازنظر داشتن صنایع آب بر داشته باشد؟ چرا در کویر برنج میکارند؟
پاسخ ها
یاس بانــــــــــــــو
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
؟خسه نشدی از حرفرهای کلیشه ای
Iran (Islamic Republic of)
12:34 - 1400/09/01
همه چیز در زیاده خواهی اصفهان است هم صنایع آب بر هم کشت آب بر وهم فضای سبز زیاد و هم آب شرب اما چهارمحال لب چشمه لب تشنه باید باشد
Iran (Islamic Republic of)
12:41 - 1400/09/01
از قدیم گفتن چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرام است
وقتی چهارمحال خودش با کم ابی دست بگریبانه چرا باید ابش رو بذر و بخشش کنن؟
مگه ما خودمون چلاقیم که بقیه از ابمون برا کشاورزی استفاده کنن؟ ما اب نداریم بخوریم سالهاست خیلی از روستاهامون ابشون سهمیه بندی شده اونوقت بقیه گریانن که کشاورزی و...
اصفهانی ها بدانند که نانی که از این اب میپزند حرام است چون اب مارو میدزدن و حق الناس است برگردن همه شون و ما نمیگذریم...
Iran (Islamic Republic of)
12:48 - 1400/09/01
اگه اصفهان اینجوری میخوان ما خوزستانیا جلوی انتقال آب و گاز و نفت رو میگیریم چون مال خودمونه شهرکردی ها هم جلوی انتقال آبشون رو بگیرن چون مال خودشون هست حالا سوال اینجا اصفهانی ها به جز کاه و گل چی دارن اگه همین خوزستان نبود حالا نصفتون بیکار بودین که توی شرکت نفت خوزستان با زد و بند استخدام شدین و مردم بومی باید کارگری کنن
پاسخ ها
یاس بانــــــــــــــو
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
خیلی مسخرس جنگ زده هاتون ک بیش از نیمه از استان اصفهان گرفتن ومشغول کارن رو نمیبینی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
اگه اصفهان نبودالان ایرانی نبود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
بابا رودخانه مسیر طبیعی خودش رو باید طی کنه مثل اینکه دریای شمال یا خلیج فارس رو تغییر بدن .بابا شما به اقلیم دست نزنید همه جی درست میشه
بدون نام
Brazil
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
عزیزم پیاده شو با هم بریم . مردم عزیز خوزستانی که در اکثر شهرستانهای استان اصفهان سکونت دارند کافیه یه سربیای شاهین شهر یا فولادشهر با چشم خودتون ببینید. اتفاقا توی فولاد و ذوب آهن اصفهان اکثر کارکنان خوزستانی اند یا چهارمحالی.... اصفهان برای غیر اصفهانیانیا اتفاقا ا بهتره تا خود مردم اصفهان. . .
Iran (Islamic Republic of)
12:50 - 1400/09/01
از پس عقب افتاده ایم کشور ما به روش 50 سال پیش داره کشاورزی می کنه
Iran (Islamic Republic of)
13:00 - 1400/09/01
متن پایین اولین عکس به وضوح مشخص میکنه حق با کیه!!
اصفهانیها چندین ساله که دارند با زورگویی آب رو میبرند!
الان هم با اینکه میبینن سد خالیه باز هم به فکر کشاورزی خوودشونن!! آخه آدم هم اینقدر خودخواه!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
13:10 - 1400/09/01
سلام.دعوا نکنید.اینا همش بر میگرده به آدما .باید این شرایط ا هممون قبول کنیم چه چهارمحالش چه اصفهانش.اگه بیشتر از این طلب کنیم .قضیه بیخ پیدا میکنه.وسلام
Iran (Islamic Republic of)
13:16 - 1400/09/01
چرا جلوی انتقال اب زاینده رود به یزد گرفته نمیشود
یک سد در روستای چم آسمان اصفهان هستش که زاینده رود تا اونجا اب داره ولی بعد از اون سد چم اسمان اب نیست
به اندازه یک زاینده رود اب داره به یزد منتقل میشه
اصلا نیازی به اب از چهارمحال نیست، همین سد رو جمع کنن مشکل اب زاینده رود حل میشه
این سد در روستای چم اسمان ، نزدیک شهر باغبهادران است
Iran (Islamic Republic of)
13:28 - 1400/09/01
اصفهانی ها دیگه باید کوتاه بیان همینطوز هم یزد و قم و سایر شهرها
Iran (Islamic Republic of)
13:42 - 1400/09/01
اینجا چهارمحال ه بردن آب محاله .
Iran (Islamic Republic of)
13:47 - 1400/09/01
قطعا حق چهارمحاله
Iran (Islamic Republic of)
13:49 - 1400/09/01
۷۰درصدکارکنان صنایع اصفهان بختیاری هستن
Iran (Islamic Republic of)
13:50 - 1400/09/01
همین و میخواستن مردم به جون هم بیوفتن
Iran (Islamic Republic of)
14:02 - 1400/09/01
تنها مشکل مردم ایران بی مدیریت مسولیین است اگر اداره کشاورزی تمام زمینها را مکانیزه میکرد این مشکل پیش نمی آمد هیچ کاری هم ندارد فقط لوله پلیمری میخواد قطریی یا گلخانه ای بکارند یک سوم هم آب نمیخواد
Iran (Islamic Republic of)
14:16 - 1400/09/01
معلومه که اب حق اصفهانه خود اصفهان داره تو کوه های چهار محال اب تولید میکنه همش مال خودشونه
پاسخ ها
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
چرا میاین تو کوه های چهارمحال و بختیاری آب تولید میکنید‌.
بهتر نیست توی اصفهان درست کنید ؟؟؟؟
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
چون زورشو داریم وقتی خودتون نمی‌تونید تولید کنید
Iran (Islamic Republic of)
14:18 - 1400/09/01
حقه اصفهانی هاست مگه ما چه گناهی کردیم که باید ظلم بشد در حقمون عدالت وجود ندارد
Iran (Islamic Republic of)
14:27 - 1400/09/01
سال ۹۷ مسافرتی داشتم به استان های لرستان و اصفهان از کنار آبهای سرازیر شده به طرف زاینده می گذشتم از محلیها پرسیدم چرا کشاورزی شما دیمی هست با زبان لری خیلی صادقانه گفتند حق استفاده از این آب را نداریم واقعا تاسف خوردم نباید ظلم کرد
Iran (Islamic Republic of)
14:42 - 1400/09/01
اصفهانی ها امتیاز پتروشیمی چهارمحال و لاسیک سازی چهارمحال از ما گرفتن و دادن به اراک و کاشان حالا آب میخوان از قدیم گفتن برای کسی بمیر که برات تب کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
ببخش اشتباهی منفی دادم عذر میخام
Iran (Islamic Republic of)
14:50 - 1400/09/01
منم لرم لر لرستان خرم آبادیم ولی بخاطر مهاجرت پدر بزرگم 40 سال پیش الان تو اصفهانیم نظری نمیدم مسئولین حق همه رو به عدالت ادا کنن چون کسی نمیتونه جز شماها!!!!
Iran (Islamic Republic of)
15:06 - 1400/09/01
دورود عزیزان آب حق هر دو استان است به اندازه هر دو استان هم آب هست اما مسولین نمیخواهند برای مردم پول خرج کنند لوله کشی کنند آب را برگردانند تا هر دو استان و تمام کشور آب داشته باشند
Iran (Islamic Republic of)
15:12 - 1400/09/01
همه این ها با مدیریت باید درست بشه، همه از آب وخاک وصنایع وکوه ودشت سهیم هستیم این استان وآن استان نداره، همه برابر وبرادر هستیم باید فکر چاره بود هر کجای ایران خشک بشه کلیومترها رو میتونه با مشکلات زیست محیطی بیشتری روبه رو کنه، پس مردم وتمام مسولین باید یه راه مناسب برای اینکار پیدا کنیم
Iran (Islamic Republic of)
15:13 - 1400/09/01
مردم چهارمحال اب ندارن برای خوردن اونوقت کشاورز های اصفهانی تضاهرات میکنن که نمی تونن برنج بکارن یکم منطقی باشید
Iran (Islamic Republic of)
15:15 - 1400/09/01
خخخخ مگه آب هم تولیدمیشه برن توکوه های خودشون تولید کنن
Iran (Islamic Republic of)
15:33 - 1400/09/01
به قول استاندارخوزستان همیشه ثروت کشور صرف چهار تا استان کاکل به سر یعنی مشهد، اصفهان، تهران و تبریز شده.ثروت استان ما فقط همین آبه که اصفهان اونو هم می خواد بدزده.
Iran (Islamic Republic of)
15:36 - 1400/09/01
صنایع فولاد مبارکه در دهه شصت کارشناسی شده بود که بندرعباس احداث شود با نفوذ سیاسی آنرا اصفهان آورند چرا همیشه کارها باید سیاسی بازی بشه و مملکت را خراب کنم از خدا بترسید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
15:43 - 1400/09/01
برترین ها؛ اینکه پرسیدن نداره، معلومه که آب مال چهارمحاله، اصفهان و یزد که کویر هستن.
Iran (Islamic Republic of)
15:44 - 1400/09/01
مسئولینی که با بی درایتی مردم را به جون هم انداختن مسئول بی درایت وبی سواد نمیخوایم نمیخوایم
Iran (Islamic Republic of)
15:53 - 1400/09/01
حق با سند است
سندی که از ۱۰۰سال پیش وشیخ بهای نوشته شده
پس شهر اصفهان وشهرکرد باهم بوده اند وهستند
همانطور که ۵۰ درصد مردم اصفهان را چهارمحالی تشکیل داده
پس حق آبه بر منطق وسند این دو شهر هست

نه یزد راحت حق آبه این دو شهر را برده
نمی دانیم کی یزد جزئ زاینده رود بحساب آمده
Iran (Islamic Republic of)
15:54 - 1400/09/01
از سال ۷۹ که آب به یزد رفت رودحانه زاینده رود خشکید
Iran (Islamic Republic of)
15:55 - 1400/09/01
اگ صحبت حق باشه اب چهارمحال و به دنبال اون خوزستان و اگ این دو استان ابی نداشته باشن و پشت سر هم سد زده بشه و به دنبالش تعقیرات اب و هوای چهارمحال بدون برف خواهید دید ک دودش به چشم تمام ایران میره ولی کو گوش شنوا
Iran (Islamic Republic of)
15:56 - 1400/09/01
استانی که آب نداره حالا ضرورت داره دوتا از بزرگترین صنایع فولاد خاورمیانه توش باشه انتقالشون بدین به جنوب کشور اصفهانی ها هم خرما رو میخوان هم خدا رو آب کارون نسبت به پارسال یک چهارم شد هیچ آب توش نمونده اصفهانی ها انتظار دارن زاینده رود که ۱۰ سال خشک شده سالی یک روز آب رو توش رها میکنن آبش دائمی باشه
Iran (Islamic Republic of)
16:14 - 1400/09/01
اب حق چهارمحاله اصفهانیا الکی تظاهرات راه میندازن برا اب
Iran (Islamic Republic of)
16:18 - 1400/09/01
اگه آب حق چهارمحاله پس لطفا چهار محالی هایی که تو اصفهان زندگی میکنن جمع کنند برن شهر خودشون نصف اصفهان چهارمحالی ها هستن هفتاد درصد کارکنان صنایع چهارمحالی هستن اب هم مشترکه اب به اصفهان فروخته شده ....متاسفم واسه مسئولان بی کفایت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
مگر آب رودخانه فروختنی است؟!!! دست بردارید از این مزخرفات!!!
Iran (Islamic Republic of)
16:41 - 1400/09/01
وقتی تویزد تابلو میزنه کارواش بااب زایننده رود به جا مصرف شرب اب به کارخانه های سرامیک کاشی باغات پسته دوزدیده میشه زایننده رود به چنین وضعی می افته
Iran (Islamic Republic of)
16:46 - 1400/09/01
از قدیم گفتن جنگی سر آب در ایران راه می افتد خدا این نعمت برای همه فرستاده حق این شهر اون شهر نیست حق همه ی مردم
Iran (Islamic Republic of)
16:50 - 1400/09/01
سد زاینده رود ساخته شد برای جمع اوری سیلابهای فصلی برای صنعت اصفهان ولی الان اب ذخیره شده برای کشاورزی هلو وبادام روی کوهای شهرکرد استفاه میشود ومقدار زیادی راهم به یزد ورفسنجان انتقال میدهند
Iran (Islamic Republic of)
16:57 - 1400/09/01
مردما دارن مقابل هم قرار میدهند..وقتی کار افرینی نیست وقتی رشد اقتصادی روزبروز کمتر میشه مردم مجبورن رو ب کشاورزی و استفاده از زمین های کشاورزیشون بکنند و از همه بدتر مکانیزم ابیاری هستش ک همه سنتی هستش و اب بیشترش هدر میره. مسولین هیچ ارزشی واسه محیط زیست قائل نیستن واکثر چشمه هایی ک همه ی ماههای سال اب داشتند الان یا کامل خشک شدن یا فقط فصل بهار اب دارند بطوری ک فصل تابستان عشایرا برای تامین اب شرب خودشون و دامهاشون هر روز باهم داعوا دارند.
پاسخ ها
اصفهانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
دقیقا درود بر شما . هدف اینه که مردم را مقابل هم قرار بدن
ما به جون هم بیفتیم تا مساله اب کلا فراموش بشه
Iran (Islamic Republic of)
17:09 - 1400/09/01
اب حق دو طرفه اما فقط برای اشامیدن نه استفاده تجاری و صنعتی
میتونن برا تجارت و صنعت از دریای خزر و یا خلیج فارس اب رو انتقال بدن به اصفهان و یزد
مینونه تین کار طی کوتاه مدت انجام بشه
Iran (Islamic Republic of)
11:14 - 1400/09/02
خبرگزاری شما بیشتر دوست دارد که اختلاف بین مردم بیشتر شود اب نفت گاز صنعت ووووو هرچیز دیگر در ایران ملی هست وهیچ کس حق ندارد بگوید مال استان ماست شما به این درگیری بیشتر دامن میزنید
Iran (Islamic Republic of)
16:54 - 1400/09/02
بهتر نبود بنویسید آب حق اصفهانه یا یزد ؟؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
10:10 - 1400/09/03
اب یزد و کرمان قم ببندید دیگه نیاز ب اب نداره اصفهان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
فنی آتل_فوتر