کدام سرطان‌ها واکسن دارند؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۳۸۸۳
۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۲
۱۷۲۱
به گفته یک پزشک کردستانی برای دونوع از سرطان ها واکسن وجود دارد؛ سرطان کبد که با واکسن هپاتیت ب که در دوره نوزادی تزریق می شود و نیز سرطان دهانه رحم که با واکسن گارداسیل در سنین بالای 15 سال در خانم ها تزریق می شود و از سرطان دهانه رحم که یکی از عوامل ایجاد کننده ویروس پاپیلوم است جلوگیری می کند.

ایسنا: به گفته یک پزشک کردستانی برای دونوع از سرطان ها واکسن وجود دارد؛ سرطان کبد که با واکسن هپاتیت ب که در دوره نوزادی تزریق می شود و نیز سرطان دهانه رحم که با واکسن گارداسیل در سنین بالای 15 سال در خانم ها تزریق می شود و از سرطان دهانه رحم که یکی از عوامل ایجاد کننده ویروس پاپیلوم است جلوگیری می کند.

دکتر نیما فتاحی  با بیان اینکه یکی از شایع ترین علل مرگ و میر در ایران و جهان سرطان است اظهار کرد: بسیاری از انواع سرطان ها اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شوند به راحتی قابل درمان بوده و می توان از رشد و پیشرفت آنها جلوگیری کرد.

کدام سرطان‌ها واکسن دارند؟

وی مهم ترین اقداماتی را که برای کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان ها می توان انجام داد شامل پیشگیری از ابتلا و غربالگری جمعیت ذکر کرد و افزود: سرطان ها هم علت ژنتیکی و هم علت اکتسابی(محیطی) دارند که علت اکتسابی قسمت عمده آن به سبک زندگی فرد بستگی دارد که این سبک زندگی با اصلاح یا تغییرعادت ها قابل تغییر است و اگر اصلاح شود، می تواند از بروزخیلی از سرطان ها جلوگیری کند.

این پزشک عنوان کرد: در مرحله پیشگیری اولین شرط مهم، ورزش منظم در طول هفته است که در تحقیقات ثابت شده که می تواند در پیشگیری از سرطان نقش موثر داشته باشد.

وی ادامه داد: در رژیم های غذایی باید تا جای امکان مصرف گوشت قرمز را کم و ماهی را به جای آن افزایش داد وهمچنین مصرف میوه و سبزیجات را افزایش داده و مصرف فست فودها را کم کرد.

فتاحی، با بیان اینکه داشتن وزن مناسب نیز تا حدود زیادی می تواند از ابتلا به سرطان جلوگیری کند، بیان کرد: مصرف الکل، سیگار، تنباکو و پیپ از جمله فاکتورهای خطرناک در ابتلا به سرطان است، به عنوان مثال سرطان مثانه که یکی از موارد شایع مرگ و میر دراثر سرطان در آقایان است، بر اثر مصرف سیگار در آقایان به وجود می آید.

این پزشک کردستانی افزود: کمتر در معرض قرار گرفتن آفتاب می تواند به شدت ریسک ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهد. رفتارهای پرخطر مانند تزریق مواد مخدر و استفاده از سرنگ مشترک ریسک ابتلا به هپاتیت و در نهایت ابتلا به سرطان کبد را افزایش می دهد.

به گفته وی برای دونوع از سرطان ها واکسن وجود دارد؛ سرطان کبد که با واکسن هپاتیت ب که در دوره نوزادی تزریق می شود و نیز سرطان دهانه رحم که با واکسن گارداسیل در سنین بالای 15 سال در خانم ها تزریق می شود و از سرطان دهانه رحم که یکی از عوامل ایجاد کننده ویروس پاپیلوم است جلوگیری می کند.

دکتر فتاحی گفت: رایج ترین سرطان هایی که به وسیله غربالگری در مراحل اولیه قابل شناسایی هستند و می توان از پیشرفت آنها جلوگیری کرد شامل روده، ریه، دهانه رحم و سینه است.

وی ادامه داد: در سرطان روده برای افراد بالاتر از50 سال به سه روش غربالگری انجام می گیرد و در صورتی که فرد در خانواده سابقه سرطان روده داشته باشد در سنین پایین تر این غربالگری ها آغاز می شود.

فتاحی این سه روش را این گونه تشریح کرد و افزود: کولونوسکوپی که هر 10 سال یکبار آن را باید تکرار کرد، سیگمواندوسکوپی که بخش انتهایی روده را بررسی می کند، و هر 5 سال یکبار باید تکرار شود، تست مدفوع که در این تست خون مخفی را در مدفوع بررسی می کنند و سالیانه باید انجام گیرد که اگر این تست مدفوع مثبت باشد باید کولونوسکوپی انجام گیرد.

وی عنوان کرد: در افرادی که سیگاری سنگین هستند در سنین 75-55 سالگی از سی تی اسکن ریه برای بررسی سرطان ریه در آن ها استفاده می شود.

این پزشک عمومی عنوان کرد: سرطان سینه که از مهمترین علل مرگ و میر در خانم ها می باشد، برای غربالگری آن می توان از ماموگرافی که یک نوع عکسبرداری رادیولوژی است و درسنین 40-65 سالگی باید انجام گیرد، استفاده و توصیه می شود که خانم های 60-40 سال هر سال باید ماموگرافی انجام دهند و از 60 سالگی به بالا هر دوسال یکبار باید ماموگرافی انجام دهند، اما در سنین زیر 40 سال در صورتی که در خانواده فردی با سابقه سرطان سینه وجود داشته باشد، از این روش های تصویربرداری برای غربالگری استفاده می شود.

وی عنوان کرد: نوع دیگری از سرطان که قابلیت غربالگری دارد سرطان دهانه رحم است که از طریق تست پاپ اسمیر غربالگری آن انجام می شود که از 21 سالگی شروع میشود و توصیه میگردد از 30-21 سالگی هر سه سال یکبار انجام گیرد و از 65-30 سالگی هر 5 سال یکبار انجام گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1400/09/09
واکسن سرطانها دست اعزرائیل است نه دیگران ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر