چقدر ناله می‌کنید دوستان میلیاردر؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۳۹۴۵
۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲
۱۱۹۳
فوتبال یکی از معدود دلخوشی‌ها و پناهگاه‌های روانی این مردم است؛ آن‌ها چه گناهی کرده‌اند که یک خط در میان یا باید نگران دستمزد عقب‌افتاده سرخابی‌ها باشند یا غصه لباس بازیکنان تیم ملی را بخورند؟

همشهری‌آنلاین - رسول بهروش‌: واقعیت اول؛ این یک اصل پذیرفته‌شده در سراسر جهان است که فوتبالیست‌های حرفه‌ای مثل برخی اقشار دیگر ازجمله خوانندگان، بازیگران سینما و... درآمدی بسیار بالاتر از میانگین جامعه کسب می‌کنند. نوش جان‌شان. بالاخره اینها پدیده‌های پاپیولار و عامه‌پسند هستند، مردم دوست‌شان دارند و حتی در کشور خود ما هم به ندرت دیده می‌شود که یک کارگر، کارمند یا آموزگار انتظار داشته باشد به اندازه فلان ستاره فوتبال پول دربیاورد.

واقعیت دوم؛ پرسپولیس و استقلال «گنج» هستند. اینها با این پایگاه اجتماعی و تاریخچه غنی، آنقدر پتانسیل دارند که اگر در یک ساختار اقتصادی درست قرار بگیرند و توسط بخش خصوصی واقعی اداره شوند، می‌توانند به بارسلونا و رئال مادرید منطقه تبدیل شوند. این یعنی هم داخل کشور و هم خارج از کشور هوادار سرسخت پیدا کنند، خیلی بیشتر از هزینه‌های‌شان درآمد داشته باشند و هزاران شغل به‌وجود بیاورند. کافی است شما حق پخش تلویزیونی، تبلیغات محیطی و بقیه حقوق مشروع این دو باشگاه را احیا کنید تا وضع آنها زیر و رو شود. حق اینهاست که نه‌تنها ستاره‌های‌شان را از تطاول باشگاه‌های ثروتمند عربی دور نگه دارند، بلکه حتی بهترین بازیکنان خارجی ممکن را جذب کنند. در نتیجه ما هم همپای سرخابی‌ها به وضع مدیریتی موجود معترضیم.

و اما بعد؛ این دو حقیقت را مرور کردیم تا مطلب حاضر متهم به موضع‌گیری پوپولیستی نشود. با این همه اجازه بدهید مراتب ملال و بیزاری‌مان را از این همه آه و ناله فوتبالیست‌ها و مربیان محترم لیگ برتری ابراز کنیم. آخرین مصداقش شاید استوری هماهنگ پرسپولیسی‌ها در اعتراض به وضعیت مالی‌شان باشد. این اما فقط آنها نیستند که مدام گلایه می‌کنند. استقلالی‌ها هم در این سال‌ها زیاد از این حرف‌ها زده‌اند و البته بقیه تیم‌ها هم مواضع مشابهی داشته‌اند. به خدا حق این مردم نیست که با یک دنیا مشکل و گرفتاری، غمخوار عقب افتادن قسط میلیاردرهای مستطیل سبز باشند. خسته شدیم از بس شنیدیم که ما فقط ۱۰ درصد گرفتیم، ۵ درصد عقبیم یا باشگاه در فلان تاریخ به قول خودش عمل نکرده است.

همین ۱۰ درصد از قرارداد شما ممکن است از عایدی همه عمر یک شهروند بیشتر باشد. کسی نمی‌گوید دنبال حق و حقوق‌تان نباشید، اما خیلی از این بحث‌ها را می‌شود درون مجموعه پیگیری کرد. دوستان قصد دارند با رسانه‌ای کردن موضوع فشار را روی باشگاه افزایش بدهند، اما به چه قیمتی؟ به بهای تلخ کردن کام مردم؟ خیلی از کارگران زحمتکش این کشور هم چندماه چندماه حقوق معوقه طلب دارند؛ اینها صدای دردمندشان را از کدام تریبون به گوش مدیران برسانند؟ چرا این همه خودخواهید؟ چرا «موقعیت‌شناس» نیستید و در این شرایط سخت اقتصادی، دغدغه‌های لوکس‌تان را با مردم قسمت می‌کنید؟ فوتبال یکی از معدود دلخوشی‌ها و پناهگاه‌های روانی این مردم است؛ آنها چه گناهی کرده‌اند که یک خط در میان یا باید نگران دستمزد عقب‌افتاده سرخابی‌ها باشند یا غصه لباس بازیکنان تیم ملی را بخورند؟

از آخرین باری که تعدادی از مخاطبان شما برای خودشان لباس خریده‌اند، شاید یک سال می‌گذرد. اینها سنگ صبور خوبی برای ناله‌های شما نیستند. کمتر بنویسید سر جدتان!

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:15
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوتر
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر